طرز تهیه پوره کدو حلوایی برای نوزاد خوشمزه با شیر یا خامه

طرز تهیه پوره کدو حلوایی برای نوزاد خوشمزه با شیر یا خامه کدو حلوایی سرشار از ویتامین C، آهن و... است که یک غذای عالی برای کودک محسوب می شود. طرز تهیه پوره کدو حلوایی خوشمزه برای نوزادان و کودکان را به صورت گام به گام در سلام دنیا مشاهده کنید.

کدو حلوایی یا کدو تنبل حاوی ویتامین C، آهن، و سایر مواد مغذی است، که یک ماده مغذی افزودنی در رژیم غذایی کودک محسوب می شود. این میوه پاییزی پرطرفدار، علاوه بر مواد مغذی، منبع غنی از بتا کاروتن نیز به رژیم غذایی کودک اضافه می کند. شبیه کدو، کدو تنبل با سبزیجات زیبایی که شیرینی کمتری دارند، مانند: کدو سبز، لوبیا سبز ترکیب شده و همچنین ترکیب خوبی با میوه ها و گوشت ها می شود. دستورالعمل های گام به گام آسان ما را در وب سایت سلام دنیا، برای یادگیری طرز تهیه پوره کدو حلوایی (کدو تنبل) برای کودک دنبال کنید.

مواد لازم برای پوره کدو حلوایی

کدو حلوایی900 گرم
آببه میزان لازم
خامه (اختیاری)به میزان لازم
شیر مادر یا شیر خشک (اختیاری)به میزان لازم

دستور پخت پوره کدو حلوایی

1

طرز تهیه پوره کدو حلوایی برای نوزاد

مرحله اول کدو تنبل را شسته و آماده کنید: کدو تنبل را در زیر آب سرد بشوئید. پوست آن را با یک برس کوچک سایش دهید تا آلودگی های آن پاک شود. دوباره با آب شست و شو دهید. اگر یک کدو حلوایی از قبل پوست کنده و خرده شده را خریداری کرده اید، آن را بر روی یک آبکش قرار دهید و با آب سرد شست و شو دهید تا آب آن خارج شود.

طرز تهیه پوره کدو حلوایی با شیر برای نوزاد
2

مرحله دوم: کدو تنبل را بپزید

کدو تنبل کامل: کدو تنبل را از وسط نصف کنید. دانه های آن را با یک قاشق بیرون آورده و آنها را برای بو دادن نگه داشته یا اینکه دور بریزید. هر کدام از نصف کدو تنبل ها را به روغن زیتون آغشته کنید و آنها را از سمتی که پوست کدو بر کف قابلمه قرار می گرفت، در کف قابلمه قرار دهید. برای مرطوب نگه داشتن مغز میوه کدو تنبل، قبل از پختن، 1.5 سانتی متر آب به آن اضافه کنید. کدو تنبل را در دمای 450 درجه فارنهایت تا زمانی که نرم شود که در حدود 45 دقیقه است، بپزید. آن را از روی اجاق گاز برداشته و مغز میوه را در داخل کاسه بریزید.

3

مرحله سوم: طرز پخت کدو تنبل پوست کنده و خرد شده

در مورد کدو تنبل پوست کنده و خرد شده: آب را در یک قابلمه با اندازه متوسط جوش بیاورید. کدو تنبل خرد شده را تا زمانی که نرم شود، در حدود 15 دقیقه بپزید. آن را در آبکش قرار داده تا آب آن خالی شود و سپس در زیر آب سرد به مدت 3 دقیقه بشوید تا روند پخت آن متوقف شود.

طرز تهیه پوره کدو تنبل برای نوزاد 10 ماهه
4

مرحله چهارم: پوره کردن کدو تنبل

کدو تنبل پخته شده را در یک غذاساز یا مخلوط کن تا زمانی که مخلوط نرم شود، به پوره تبدیل کنید. در صورت نیاز برای رسیدن به قوام مطلوب، آب یا خامه اضافی یا شیر مادر یا فرمولا کودک به آن اضافه کنید. هنگامی که کودک برای خوردن این غذا آماده شد، که حدود 10 ماهگی کودک است، می توانید کدو تنبل پخته شده و در اندازه های کوچک خرد شده را برای او سرو کنید.

5

مرحله پنجم: پوره کدو حلوایی را سرو کنید

مانند کدو گردویی، کدو تنبل نیز خوش مزاج هستند. با مخلوط کردن آن با سبزیجاتی با شیرینی کمتر، گوشت های غنی یا میوه ها، به آن طعم بیشتری بدهید. سعی کنید کدو تنبل را با موارد زیر ترکیب کنید: پودر دارچین یا جوز هندی، گلابی، سیب، هلو، کدو سبز، کلم بروکلی، برنج، عدس، گوشت گاو، مرغ، بوقلمون

6

مرحله آخر: پوره کدو حلوایی باقی مانده را در یخچال قرار داده یا منجمد کنید

پوره کدو تنبل را سرد کرده و باقی مانده را در یک ظرف فاقد BPA تا سه روز در یخچال نگه دارید. باقی مانده پوره کدو تنبل را می توانید تا سه ماه در فریزر منجمد کنید. یک شب در یخچال بگذارید تا از حالت منجمد خارج شود.

طرز تهیه پوره کدو حلوایی برای کودک

نکات مهم و فوت و فن تهیه پوره کدو تنبل برای نوزاد

  • به دنبال کدو تنبلی که خرابی نداشته باشد و برای وزن خودش به اندازه کافی سنگین باشد و بین 1 تا 2.5 کیلوگرم وزن دارد، باشید.
  • در صورت خرید بسته پوست کنده و خرد شده کدو حلوایی، مطمئن شوید که کدو تنبل رنگ نارنجی تیره دارد.
  • از یک کدو تنبل 900 گرمی می توان در حدود 800 گرم پوره تهیه کرد.
  • تذکر: همیشه قبل از آشنا کردن کودک با غذای جدید، خصوصاً اگر کودک شما آلرژی غذایی داشته باشد، با پزشک متخصص اطفال خود مشورت کنید. علاوه بر این، برخی از متخصصان اطفال، توصیه نمی کنند هویج، چغندر یا پوره اسفناج را تهیه کنید زیرا این سبزیجات تازه می توانند مقادیر بالاتری از نیترات داشته باشند.

منبع: parents

از
23
رای