طرز تهیه شیرینی توت خانگی ساده و خوشمزه بادامی بدون فر برای عید نوروز

طرز تهیه شیرینی توت خانگی ساده و خوشمزه بادامی بدون فر برای عید نوروز شیرینی توت یا شیرینی توت بادامی، یکی از شیرینی های ساده و خوشمزه است که برای عید نوروز و مهمانی ها بسیار مجلسی است. می توانید شیرینی توت را بدون فر با بادام و پودر قند در رنگ دلخواه تهیه کنید.

شیرینی توت یکی از انواع شیرینی های خوشمزه برای پذیرایی از مهمان می باشد که نیاز به پخته شدن ندارد و از خمیر بادام تهیه می شود. حتی می توانید برای عید در کنار دیگر شیرینی های دیگر درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید. شیرینی توت یکی از شیرینی های خوش آب و رنگ می باشد که با رنگ های مختلف می توانید درست کنید و به دلیل ظاهر جذاب این شیرینی بسیار مجلسی و شیک می باشد؛ مخصوصا برای مهمانی های خاص شما بسیار مناسب است. در کنار این همه زیبایی می توانید بسیار سریع و راحت شیرینی توت را تهیه کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه شیرینی توت را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیرینی توت خانگی ساده و مجلسی بدون فر مرحله به مرحله

مغز بادام1 پیمانه
پودر قند2/3 پیمانه
پودر هل1 قاشق غذا خوری
خلال بادام1 قاشق غذا خوری
زعفران1 قاشق غذا خوری
رنگ خوراکیبه مقدار لازم
گلاببه مقدار لازم

دستور پخت طرز تهیه شیرینی توت خانگی ساده و مجلسی بدون فر مرحله به مرحله

1

طرز تهیه شیرینی توت بادامی خوشمزه بدون فر برای عید نوروز

مرحله اول، آماده سازی مواد: برای تهیه بادام ها آن را داخل آب جوش به مدت 5 دقیقه قرار دهید و بعد 5 دقیقه داخل آب سرد بگذارید تا پوست رویی و قهوه ای آن، کنده شود. بعد از این کار به راحتی می توانید پوست بادام را بکنید. برای خشک کردن بادام ها می توانید آن ها را داخل پارچه رو به رو خورشید یا کنار شوفاژ پهن کنید تا خشک شوند. اگر می خواهید سریع خشک شوند، آن ها را روی سینی فر به مدت 5 دقیقه داخل فر قرار دهید.

طرز تهیه شیرینی توت
2

مرحله دوم: آماده سازی خمیر

مقداری بادام را به همراه پودر قند داخل غذاساز بریزید و مواد را پودر کنید. 3 بار به دستگاه استراحت دهید تا به موتور آن فشار نیاید و همچنین بادام به روغن نیفتد. مواد را در 3 مرحله داخل غذاساز بریزید. سپس مواد را 2 بار الک درشت کنید. مواد را داخل کاسه ای بریزید و پودر هل را به همراه مقداری گلاب اضافه کنید و با کمک انگشت ورز دهید. گلاب را در چند مرحله اضافه کنید تا یک خمیر لطیف و از نظر غلظت معمولی باشد و بتوانید با دست فرم و حالت دهید.

3

مرحله سوم: آماده سازی شیرینی توت

خمیر را به 3 قسمت مساوی تقسیم کنید و هر کدام را داخل کاسه ای قرار دهید. سپس 3 نوع رنگ خوراکی مختلف را به مقدار 3 قطره به مواد اضافه کنید و کمی ورز دهید تا مواد باهم ترکیب شوند و همه قسمت خمیر به رنگ آغشته شود. سپس خمیر ها را اندازه کوچک بردارید و با دست فرم دهید تا شکل توت شود. برای این کار می توانید خمیر را کمی بیضی کنید و سر خمیر را کمی نوک تیز و قسمت انتها خمیر را گردتر فرم دهید.

4

مرحله آخر: سرو شیرینی

در این مرحله، خلال بادام را به سر شیرینی ها بزنید تا شبیه چنبه شود. سپس روی خمیر را با خلال دندان یک برش ظاهری دهید تا شبیه توت شود. سپس شیرینی ها را داخل ظرف مناسب سرو بچینید. شیرینی توت شما آماده است. نوش جان.

طرز تهیه شیرینی توت بادامی بدون فر

نکات مهم برای طرز تهیه شیرینی میوه بادامی به سبک سنتی

  • دقت کنید این شیرینی نیاز به پخت ندارد.
  • می توانید از خلال پسته یا بادام برای تزئین چنبه استفاده کنید.
  • خمیر را می توانید داخل شکر بغلتانید تا ظاهر جذابتری داشته باشد.
  • می توانید داخل خمیر رنگ خوراکی اضافه نکنید و رنگ خمیر داشته باشد.
  • برای نگهداری شیرینی حتما داخل ظرف درب بسته قرار دهید تا خشک نشود.
  • برای تهیه شیرینی توت، می توانید از آسیاب کن به جای غذا ساز برای پوره کردن مواد استفاده کنید.

همچنین بخوانید:

طرز تهیه شیرینی فانتزی خانگی بدون فر خوشمزه برای عید در 4 طعم

طرز تهیه شیرینی رویال بادامی مجلسی و خوشمزه برای عید نوروز

طرز تهیه شیرینی شاه پسند ساده و خوشمزه ویژه نوروز با فر و بدون فر

از
7
رای