طرز تهیه شیرینی شکری ساده و خوشمزه با فر و بدون فر برای عید نوروز

طرز تهیه شیرینی شکری ساده و خوشمزه با فر و بدون فر برای عید نوروز شیرینی شکری یکی از ساده ترین شیرینی ها می باشد که می توانید با فر و بدون فر برای عید نوروز تهیه کنید. این شیرینی با روغن تهیه شده است و ماندگاری بالایی دارد.

شیرینی شکری یکی از انواع شیرینی های بسیار خوشمزه و راحت می باشد که می توانید آن را در خانه و خیلی سریع برای مهمانی ها و حتی شیرینی های عید خود تهیه کنید. شیرینی شکری دارای بافت نرم و لذیذی می باشد که به طور مثال در دهان آب می شود. شیرینی شکری را می توانید با مزه های مختلف مانند ساده، وانیلی و کاکائویی تهیه کنید. حتی می توانید آن ها را به شکل و اندازه های مختلف درست کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه شیرینی شکری را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شیرینی شکری ساده با فر و بدون فر با ماندگاری بالا

روغن مایع1.2 لیوان
شکر1.3 لیوان
آرد1.5 لیوان
بیکینگ پودر1 قاشق مربا خوری
وانیل1.2 قاشق چای خوری
شیر1 قاشق غذاخوری
پودر کاکائو1 قاشق غذا خوری
تخم مرغ1 عدد

دستور پخت شیرینی شکری ساده با فر و بدون فر با ماندگاری بالا

1

طرز تهیه شیرینی شکری خوشمزه و بازاری برای عید نوروز

مرحله اول، آماده سازی مواد: ابتدا مواد مورد نیاز را از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود. سپس آرد و بیکینگ پودر را در ظرفی بریزید و آن را 3 بار الک کنید و کنار بگذارید.

طرز تهیه شیرینی شکری
2

مرحله دوم: آماده سازی خمیر

در کاسه ای مناسب تخم مرغ و وانیل را بریزید و با همزن برقی به مدت 5 تا 7 دقیقه هم بزنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شوند و کف کند. سپس شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا دانه های شکر با تخم مرغ مخلوط شود. روغن مایع را اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا مواد مخلوط شوند. سپس آرد و بیکینگ پودر از قبل الک شده را در 3 مرحله به آرامی به مواد اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید. دقت کنید فقط در حد مخلوط شدن آرد در یک جهت با مواد هم بزنید. سپس با کمک دست که از قبل دستکش یکبار مصرف به دست کرده با نوک انگشت ها ورز دهید.

3

مرحله سوم: آماده سازی خمیر کاکائویی

برای تهیه خمیر کاکائویی، نصف خمیر را داخل کاسه به همراه شیر و پودر کاکائو بریزید و کمی با انگشت ورز دهید تا مواد باهم ترکیب شوند و خمیر کاکائو نرم و لطیف تهیه شود. دقت کنید این خمیر مقداری چسبندگی به دست دارد و آرد بیشتر به خمیر نزنید.

4

مرحله چهارم: قالب زدن خمیر

خمیر را بین دو نایلون قرار دهید و با وردنه آن را به قطر 5 یا 6 سانت پهن کنید. سپس قالب دلخواه را بردارید و به ترتیب روی خمیر قالب بزنید و خمیر قالب زده را کنار بگذارید. مقداری شکر را به همراه خلال پسته روی شیرینی ها بریزید.

5

مرحله پنجم: پخت شیرینی شکری در فر

فر را از قبل با دمای 180 درجه روشن کنید تا گرم شود. سپس روی سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید. شیرینی های قالب زده را داخل سینی و روی کاغذ روغنی قرار دهید و داخل فر با دمای 170 درجه به مدت 15 تا 20 دقیقه قرار دهید تا پخته شود و طلایی شود. سپس شیرینی ها آماده است. نوش جان.

6

مرحله ششم: پخت شیرینی ها شکری بدون فر در قابلمه

داخل تابه مناسب کاغذ روغنی قرار دهید و شیرینی های قالب زده را روی کاغذ روغنی قرار دهید. سپس روی شعله ملایم شعله پخش کن قرار دهید و تابه را روی شعله پخش کن بگذارید و درب تابه را دم کنی بزارید تا شیرینی ها پخته شوند. بعد از مدت 30 دقیقه شیرینی ها پخته و طلایی شده اند. آن ها را در ظرف مناسب سرو کنید. نوش جان.

طرز تهیه شیرینی شکری بدون فر

نکات مهم برای تهیه شیرینی شکری ساده خانگی

  • می توانید از کره به جای روغن استفاده کنید.
  • می توانید خمیر را قالب نزنید و آن ها را به دست گرد کنید و فرم دهید.
  • ورز دادن خمیر با انگشت به دلیل این می باشد که خمیر به روغن نیفتد.
از
22
رای