طرز تهیه پاپس کیک هندوانه ای توپی شکلاتی خوشمزه برای شب یلدا

طرز تهیه پاپس کیک هندوانه ای توپی شکلاتی خوشمزه برای شب یلدا پاپس کیک هندوانه ای یا کیک چوبی تک نفره است که به آن شکلات توپی هندوانه ای می گویند از خوشمزه و راحتترین تنقلاتی است که می توانید در شب یلدا با کیک پودر شده، خامه و شکلات ذوب شده در منزل تهیه کنید.

پاپس کیک هندوانه ای با رنگ زیبایی که دارد بسیار مناسب شب یلدا می باشد، این پاپس ها را در جشن های دورهمی می توانید به کودکان بدهید و یا میز یلدای خود را زیبا کنید. در این مطلب از سلام دنیا علاوه بر طرز تهیه پاپس کیک هندوانه ای شب یلدا نکات مهم و فوت و فن تهیه آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

مواد لازم برای پاپس کیک هندوانه ای شب یلدا خوشمزه شکلاتی مرحله به مرحله

کیک۵۰۰ گرم
خامه صبحانه۱۰۰ گرم
شکلات سفید و یا سبزبه مقدار لازم
رنگ ژله ای قرمزبه مقدار لازم
رنگ ژله ای سبزبه مقدار لازم
نی پاپس کیکبه تعداد لازم

دستور پخت پاپس کیک هندوانه ای شب یلدا خوشمزه شکلاتی مرحله به مرحله

1

طرز تهیه پاپس کیک هندوانه ای شب یلدا

برای شروع کار از هر کیکی می توانید استفاده کنید حتی اضافات کیک های اسفنجی از قبل مانده اما اگر کیک ردولوت را استفاده کردید دیگر نیازی به رنگ ژله ای ندارید.کیک را با هر وسیله ای مانند غذاساز پودر می کنیم.

2

مرحله دوم: رنگ کردن کیک

برای رنگ کردن کیک، خامه صبحانه و رنگ ژله ای قرمز را مخلوط می کنیم و تا جایی که به خورد کیک برود و انسجام پیدا کند با دست ورز می دهیم.

3

مرحله سوم: درست کردن گلوله های کیکی

از خمیر آماده شده به اندازه گردو به شکل گلوله ای جدا می کنیم و روی ظرفی می چینیم و تا ۳۰ دقیقه در یخچال می گذاریم تا خودش را بگیرد.

طرز تهیه پاپس کیک شکلاتی به شکل هندوانه
4

مرحله چهارم: ذوب کردن شکلات

در این مرحله شکلات سبز را به روش بن ماری روی حرارت غیرمستقیم ذوب می کنیم، اگر شکلاتتان سفید بود کمی رنگ ژله ای سبز داخل آن می ریزیم تا شکلاتمان سبز شود.

5

مرحله پنجم: زدن نی داخل شکلات ها

کیک های گلوله شده را از یخچال خارج می کنیم و نی های آماده شده را داخل آن فرو می کنیم ( می توانید این مرحله را قبل از گذاشتن در یخچال انجام دهید).

6

مرحله ششم: زدن روکش شکلاتی

حالا از انتهای نی ها گرفته و کیک را درون شکلات می زنیم تا کاملا سبز شوند، ضربه ای به شکلات ها می زنیم تا شکلات اضافی آن بریزد کاغذ روغنی روی سینی انداخته بعد کیک ها را روی کاغذ می چینیم و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه داخل یخچال قرار می دهیم تا شکلات ها نیز سفت شوند.

7

مرحله نهایی: آماده شدن پاپس کیک های هندوانه ای

بعد از ۱۰ دقیقه سینی را از یخچال خارج می کنیم و به کمک قلمو به شکل خطهای پررنگ پوست هندوانه روی شکلات می کشیم تا کاملا شبیه به هندوانه شوند و حالا پاپس کیک هندوانه های ما آماده خوردن هستند.

طرز تهیه پاپس کیک هندوانه ای

نکات مهم و فوت و فن تهیه پاپس کیک هندوانه ای شب یلدا

  • در صورت استفاده از کیک های ردولوت نیازی به اضافه کردن رنگ قرمز نخواهید داشت.
  • برای رنگ آمیزی شکلات ذوب شده حتما از رنگ ژله ای که قابل حل در روغن باشد استفاده کنید زیرا رنگ مایع باعث می شود که شکلات گلوله شود.
  • برای درست کردن گلوله های کیک از هر کیک با هر طعمی می توانید استفاده کنید حتی پودر بیسکوئیت نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.
  • هنگام استفاده از خامه می توانید خامه قنادی را نیز با کیک مخلوط کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه انار پلو با گوشت چرخ کرده قزوینی مجلسی برای شب یلدا

طرز تهیه پاستیل هندوانه ای خوشمزه و کشدار برای شب یلدا با ژله

طرز تهیه بیسکویت [کوکی] هندوانه ای کره ای خوشمزه شب یلدااز
10
رای