آیا داشتن رابطه زناشویی در دوران عقد و نامزدی صحیح است؟

آیا داشتن رابطه زناشویی در دوران عقد و نامزدی صحیح است؟ زمان نامزدی بهترین مهلت برای شناخت طرفین و خصوصیات شخصیتی است. اما آیا داشتن رابطه جنسی در دوران نامزدی صحیح است، دیدگاه اسلام در مورد حکم رابطه زناشویی در دوران عقد چیست؟ جواب این سوالات را در سلام دنیا بخوانید.

در خانواده های ایرانی دوران نامزدی به دو شکل است. یک حالت، دورانی که صیغه عقد جاری نشده و عقد و ازدواج با هم انجام می شود و دیگری حالتی که صیغه عقد جاری شده و دختر و پسر تا زمان برپایی جشن عروسی در خانه پدر و مادر خود زندگی می کنند. در هر دو حالت، زوج های جوان در یک وضعیت بلاتکلیفی از لحاظ روابط جنسی به سر می برند. در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، قصد داریم در خصوص حکم دخول در دوران نامزدی چیست، رابطه زناشویی در دوران عقد و نامزدی و خواسته های مردان در دوران نامزدی صحبت کرده و هر گونه سوالی در این خصوص را پاسخ دهیم.

رابطه جنسی در دوران نامزدی

حکم دخول در دوران نامزدی از دیدگاه اسلام

  • در حالتی که هنوز صیغه عقد بین طرفین جاری نشده باشد، هر نوع تماس جنسی ناپسند و حرام است و گناه نیز محسوب می شود. (لمس در دوران نامزدی)
  • در صورتی که صیغه عقد جاری شده باشد، از لحاظ قانونی زن و شوهر محسوب می شوند و از لحاظ شرعی مشکلی در برقراری رابطه جنسی وجود ندارد، اما بهتر است برای برقراری رابطه جنسی تا زمان ازدواج صبر کنید.

حتما بخوانید: 27 ویژگی یک همسر خوب از دیدگاه روانشناسی ازدواج


تذکر: در ادامه این متن منظور ما از دوران نامزدی زمانی است که صیغه عقد جاری شده و زوجین هنوز تا زمان جشن عروسی در خانه پدر و مادر خود زندگی می کنند.

در یک مطالعه انجام شده بر روی 2035 زوجین مشخص شد افرادی که برای برقراری رابطه جنسی تا زمان ازدواج صبر کرده اند، به میزان 15 درصد رابطه جنسی باکیفیت تری دارند. همچنین 22 درصد رابطه پایدارتر و رضایت از رابطه شان نیز به میزان 20 درصد بیشتر از کسانی بوده که رابطه پیش از ازدواج داشته اند. اکنون 7 دلیلی که نباید در دوران نامزدی رابطه جنسی داشت را توضیح می دهیم.

حکم رابطه جنسی در دوران نامزدی از دیدگاه اسلام

دلایل نداشتن رابطه جنسی در دوران نامزدی (رابطه زناشویی در دوران عقد)

1. هدف از دوران نامزدی شناخت یکدیگر است

در دوران نامزدی بدون تردید هدفی وجود دارد. هدف از دوران نامزدی در واقع شناخت یکدیگر و درک این مساله است که آیا می توانید همسر خوبی برای یکدیگر باشید. بخشی از این شناخت به عشق و علاقه مربوط می شود. مثلا اینکه چطور ابزار احساسات می کنید و یا چقدر برای همدیگر از خود گذشتگی می کنید. بخشی هم مربوط به شناخت علایق و گرایش های جنسی شخص مقابل است. اینکه با او از لحاظ جنسی تناسب داشته باشید مهم است و این مسائل را می توان در دوران نامزدی دریافت.

2. رابطه جنسی دروان نامزدی با بی ملاحظگی می تواند بر شناخت یکدیگر تاثیر منفی بگذارد

اگر رابطه جنسی بی مهابا صورت گیرد، می تواند اثر هوا و هوس در رابطه را به حدی پر رنگ کند که فرصتی برای شناخت و رسیدن به تفاهم وجود نداشته باشد.

3. در صورتیکه رابطه جنسی در دوران عقد را یک مساله متعهدانه در نظر بگیرید، احساس می کنید که باید در هر شرایطی این رابطه را ادامه دهید

شما شخصی را به خصوصی ترین حریم خود راه داده اید و چیزهایی را با او تجربه کرده اید که حاضر به تجربه آن با شخص دیگری نیستید، بنابراین جدایی برای شما با نوعی احساس گناه همراه است. پس از اشتباهات یکدگیر چشم پوشی می کنید تا به هر طریقی به این رابطه ادامه دهید.


حتما بخوانید: آیا باید به همسری که به شما خیانت کرده یک فرصت دوباره بدهید؟


4. رابطه جنسی شما را به هم مرتبط می کند

این مساله یک زیست شناسی ساده است. در هنگام برقراری رابطه جنسی یک هورمون به نام «اکسی توسین» ترشح می شود و باعث می شود که زن به مرد وابسته شده و مرد از زن محافظت کند. اگر به کسی وابسته شوید که عاشق او نیستید، وقتی که پس از ازدواج رابطه تان تلخ شد، نباید از این مساله شکایت کنید زیرا هرگز به خود زمان نداده اید تا او را کاملا بشناسید و سریعا در دوران نامزدی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده اید.

5. رابطه جنسی را به عنوان کلیدی برای حل اختلافات خود می بینید

رابطه جنسی با لذتی همراه بوده که باعث می شود هر بار که در مورد مساله ای به مشکل می خورید، از آن برای حل مشکلات و چشم پوشی از اشتباهات استفاده کنید. این مساله باعث می شود که در دوران نامزدی همه اختلافات خود را نادیده بگیرید و به رابطه خود ادامه می دهید. این شور و هیجان رابطه جنسی پس از ازدواج به تدریج کاهش پیدا می کند و در نهایت باعث می شود تا پس از ازدواج به مشکل دچار شوید.

رابطه جنسی در دوران نامزدی

6. احتمال جدایی در دوران نامزدی وجود دارد

اگر بعد از مدتی از گذران دوران نامزدی خود احساس کنید که با هم اشتراک نداشته و تصمیم به جدایی بگیرید، به صلاح است که رابطه جنسی نداشته باشید. به علت وابستگی های عاطفی و احساسات خاصی که با هم در صورت رابطه جنسی تجربه می کنید، بهتر است که رابطه جنسی نداشته تا در صورت جدایی احساس پشیمانی و ناراحتی نکنید.

7. در رابطه جنسی در دوران نامزدی احتمال باردار شدن وجود دارد

اگر روش های پیشگیری از بارداری موثر نباشد، احتمال بارداری زن در دوران نامزدی وجود دارد. این مساله باعث می شود تا خانواده ها هر چه سریع تر در تدارک مراسم ازدواج باشند و استرس و فشار بیشتر بر روی زوجین و خانواده ها است. علاوه بر این، بلافاصه بعد از شروع زندگی مشترک شما باید مسئولیت های پدر و مادر شدن را تجربه کنید. پس بهتر است که در دوران نامزدی رابطه جنسی نداشته باشید.


حتما بخوانید: 17 نشانه عشق ماندگار و داشتن رابطه عاشقانه بادوام


در ادامه نکاتی را مطرح می کنیم که بهتر است برای شناخت جنسی همسرتان در دوران نامزدی در نظر داشته باشید:

  • وقتی همسرتان در کنار شما حضور دارد، لباس های زیبا پوشیده و عطر زده و آرایش کنید.
  • از خواسته ها و تمایلات جنسی همدیگر در این دوران مطلع شده و در این خصوص سوال بپرسید.
  • از خواسته های جنسی معقول یکدیگر استقبال کنید.
  • هنگامی که با یکدیگر بیرون می روید، دست یکدیگر را بگیرید و تماس بدنی داشته باشید.
  • در دوران نامزدی رابطه جنسی کامل (دخول) نداشته باشید، زیرا احتمال بارداری وجود دارد.
  • هرگز به خاطر نامزدتان رابطه جنسی برقرار نکنید. شما تنها باید زمانی رابطه داشته باشید که خودتان نیز تمایل به انجام این کار داشته باشید.
سخن آخر

در پایان این پست از سایت سلام دنیا، باید بگوییم که هر مرحله از ازدواج چه نامزدی باشد و چه جشن عروسی و ...، ویژگی های خاص خود را دارد که بهتر است در زمان خود اجرا شود و باید شیطنت های دوران نامزدی را کنترل کرد. تعویق رابطه جنسی تا زمان ازدواج نه تنها با عرف جامعه و خانواده ها تطابق بیشتری دارد، بلکه شور و هیجان و انگیزه بیشتری برای شروع زندگی مشترک ایجاد می کند.


مقالات مرتبط:

هنگامی که خانواده با ازدواج شما مخالفت می کنند چه باید کرد؟

روش ابراز علاقه به شخصی که دوستش داریم از طریق کلمات و رفتار

ازدواج سفید چیست؟ حکم شرعی، معایب و اثرات مخرب آن برای زنان

عوامل تجرد دختران؛ بیشتر زنان دارای این صفات شخصیتی هرگز ازدواج نمی کنند

از
13
رای