آموزش بازیابی فایل های پاک شده اندروید با روش سریع؛ برنامه ریکاوری

آموزش بازیابی فایل های پاک شده اندروید با روش سریع؛ برنامه ریکاوری آموزش بازیابی فایل های پاک شده اندروید و روش برگرداندن عکس های واتساپ و فایل حذف شده از سطل آشغال اندروید و برنامه ریکاوری فایل های پاک شده اندروید در سلام دنیا بیاموزید.

همه ما با مشکل حذف تصادفی فایلی که قصد انجام آن را نداشته ایم روبه رو شده ایم. لحظه ای غم انگیز است که متوجه می شوید چه کاری انجام داده اید.از دست دادن فایل های گوشی اتفاق بدی است، اما این بخشی از زندگی عصر دیجیتال است. با این حال، همه اطلاعات از بین نمی رود، زیرا ممکن است راهی برای بازیابی فایل های از دست رفته شما وجود داشته باشد. اینجاست که بازیابی اطلاعات اندروید وارد کار می شود. بسته به ماهیت فایل، میزان حذف کامل آن و میزان خوش شانسی شما، چند روش بازیابی ممکن است برای رفع این مشکل موثر باشد. در این مطلب سلام دنیا برخی از بهترین تکنیک ها برای بازیابی فایل های پاک شده اندروید و روش برگرداندن عکس های واتساپ و فایل حذف شده از سطل آشغال اندروید و برنامه ریکاوری ارائه شده است. با ما همراه باشید.

راه حل های سریع بازیابی فایل های پاک شده اندروید

برای بازیابی فایل های از دست رفته در گوشی های اندروید، می توانید از چند روش مختلف از جمله بررسی ساده سطل زباله، بررسی پشتیبان گیری های فضای ابری، استفاده از برنامه های بازیابی برای رایانه شخصی یا اندروید و حتی تماس با توسعه دهنده برای رفع این مشکل استفاده کنید. با این حال، باید بدانید که هیچ تضمینی برای بازیابی فایل های پاک شده اندروید وجود ندارد.

1. برای بازیابی فایل های پاک شده اندروید: گوشی را در حالت هواپیما قرار دهید و از آن استفاده نکنید

قبل از انجام هر کار دیگری، مهمترین چیزی که باید در مورد بازیابی اطلاعات اندروید بدانید این است که باید در اسرع وقت استفاده از تلفن خود را متوقف کنید. این کار احتمال بیشتری برای بازگرداندن فایل های پاک شده به شما می دهد. وقتی فایلی را پاک می کنید، داده ها اصلا از بین نمی روند. اندروید فقط فضایی که اطلاعات در آن ذخیره می شود را به عنوان "empty" علامت گذاری می کند.


حتما بخوانید: بازیابی اطلاعات مموری کارت فرمت شده


این بدان معناست که شما فایل را پیدا نخواهید کرد و اندروید آن را حذف شده تلقی می کند. همچنین به این معنی است که در صورت نیاز فایل‌های جدید به فضا، فضاهایی که زمانی حاوی داده‌ها بودند، به‌عنوان آماده برای نوشتن علامت‌گذاری شده‌اند.فقط زمانی که این اتفاق بیفتد، داده‌ها واقعاً از بین می‌روند و نمی‌توانید آن‌ها را برگردانید. به همین دلیل خیلی مهم است که از تلفن خود استفاده نکنید و گرفتن عکس‌های جدید یا نصب برنامه‌های جدید را متوقف کنید. ما توصیه می کنیم که گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید. به این ترتیب از دانلود ایمیل ها، عکس های واتساپ و به روز رسانی آن جلوگیری می کنید.

:گوشی را در حالت هواپیما قرار دهید و از ان استفاده نکنیدراه حل های سریع بازیابی فایل های پاک شده

2. برگرداندن فایل حذف شده از سطل آشغال اندروید

اگر خوش شانس باشید، به هیچ وجه فایل های خود را حذف نخواهید کرد. درست مانند رایانه شخصی، بسیاری از برنامه های اندروید دارای سطل زباله هستند، به این معنی که فایل ها سریعا به طور کامل حذف نمی شوند. به عنوان مثال، برنامه گالری که با تلفن های سامسونگ عرضه می شود، دارای چنین شبکه ایمنی است.برای بررسی سطل زباله، باید در تب تصاویر یا آلبوم ها به سطح بالایی بازگردید و روی منو در بالا سمت راست ضربه بزنید.

با این کار منویی باز می شود که شامل گزینه Recycle Bin است. آن را انتخاب کنید و به پوشه‌ای هدایت می‌شوید که همه عکس‌های حذف شده‌تان را در خود جای داده است.برنامه های دیگر مانند مدیریت فایل File Manager نیز این گزینه را دارند. هر برنامه ای که برای آن حذف فایل استفاده کرده اید، را کاملا بررسی کنید که آیا سطل زباله دارد یا خیر.

راه حل های سریع بازیابی فایل های پاک شده:سطل زباله گوشی را بررسی کنید

2. برای بازیابی فایل های پاک شده اندروید: پشتیبان گیری فضای ابری را بررسی کنید

Google Photos همچنین دارای سطل زباله است که عکس‌ها را به مدت 60 روز ذخیره می‌کند، اما با پشتیبان‌گیری از عکس‌ها، بازیابی فایل در Google Drive کمی متفاوت عمل می‌کند. این بدان معناست که حتی اگر یک عکس را به طور کامل از طریق برنامه دیگری حذف کرده باشید، ممکن است همچنان از طریق Google Photos قابل بازیابی باشد. اگر عکس یا ویدیوی خود را اینجا پیدا نمی کنید، سطل زباله را از منوی همبرگر در بالا سمت چپ بررسی کنید.


حتما بخوانید: گوگل درایو چیست و نحوه کار کردن با آن


اگر هنوز پیدا نکردید، از photos.google.com دیدن کنید. پوشه Trash را از منوی همبرگر نیز بررسی کنید.حتی اگر عکس‌های خود را از سطل زباله در Google Photos حذف کنید، باز هم این احتمال وجود دارد که این تغییرات هنوز در Google Drive اعمال نشده باشند.

راه حل های سریع بازیابی فایل های پاک شده:پشتیبان گیری فضای ابری را بررسی کنید

پس سریع این قسمت را هم چک کنید. چیزی که ممکن است درباره Google Drive ندانید این است که می‌توانید از آن بخواهید برای هر پوشه‌ای در گوشی شما نسخه پشتیبان تهیه کند. فقط Photos–>Settings–>Back up and sync–>Back up device folders را باز کنید. البته بسیاری از اپلیکیشن های دیگر مانند جیمیل نیز به صورت پیش فرض فایل های شما را در فضای ابری ذخیره می کنند.

:پشتیبان گیری فضای ابری را بررسی کنیدراه حل های سریع بازیابی فایل های پاک شده

نحوه بازیابی عکس های واتساپ

راه حل های سریع بازیابی فایل های پاک شده:نحوه بازیابی عکس های واتساپ

اگر این یک عکس واتساپ است که به طور تصادفی حذف کرده اید، چندین گزینه وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید. ابتدا نسخه پشتیبان تعبیه شده در واتساپ را بررسی کنید. به Settings > Chats > Chat Backup بروید. باید اطلاعاتی را مشاهده کنید که به شما می گوید آخرین نسخه پشتیبان چه زمانی انجام شده است.

راه حل های سریع بازیابی فایل های پاک شده:نحوه بازیابی عکس های واتساپ

اگر اخیراً از اطلاعات واتساپ پشتیان گیری انجام دادید، برنامه را حذف نصب کنید و دوباره آن را از فروشگاه Play نصب کنید. این کار به شما این امکان می دهد که چت ها و رسانه های قدیمی خود را بازیابی کنید. همچنین گزینه پشتیبان‌گیری از عکس‌ها در Google Drive را خواهید دید، بنابراین اگر آن گزینه فعال است، این قسمت را نیز جستجو کنید.اما اگر به طور تصادفی روی آخرین نسخه پشتیبان خود باشید، چه؟ حتی پس از آن، هنوز امید وجود دارد. به این دلیل که واتساپ چندین فایل پشتیبان را در دستگاه شما نگه می دارد و به آن می گوید کدام عکس ها را از سرورها بازیابی کند.از مرورگر فایل مورد نظر خود استفاده کنید و به WhatsApp–> Databases بروید. در اینجا، چندین فایل با نام هایی مانند msgstore-2022-01-05.crypt12 را مشاهده خواهید کرد.

:نحوه بازیابی عکس های واتساپراه حل های سریع بازیابی فایل های پاک شده

جدیدترین مورد را پیدا کنید و نام آن را به msgstore-1997.crypt12 (یا هر چیزی که دوست دارید) تغییر دهید. حالا واتساپ هنگام بازیابی عکس‌های شما، به دومین فایل پشتیبان اخیر ارجاع داده می‌شود. همچنین می‌توانید به فایل مدیا واتساپ در کتابخانه Google Photos خود نگاهی بیاندازید تا ببینید آیا عکس‌های شما در آنجا هستند یا خیر. واتساپ کپی هایی از عکس هایی که ارسال می کنید و همچنین عکس هایی که دریافت می کنید را ذخیره می کند. بنابراین اگر عکسی را برای شخصی ارسال کردید اما سپس آن را از پوشه دوربین گوشی خود حذف کردید، ممکن است همچنان یک کپی در فایل مدیا واتساپ شخصی که عکس ر ا برای او ارسال کردید، وجود داشته باشد.


حتما بخوانید: نحوه بازیابی اطلاعات مموری کارت سوخته (SD)


استفاده از برنامه های بازیابی اطلاعات اندروید

اگر هیچ یک از این مراحل بالا موثر نبودند، باید راه حل های شخص ثالث را امتحان کنید. برنامه های بازیابی اطلاعات اندروید گاهی اوقات می توانند داده هایی را که پاک شده اند را بازیابی کنند. این کار با بررسی قسمتی که داده ها ذخیره شده اند حتی زمانی که توسط اندروید به عنوان پاک شده علامت گذاری شده باشد،کار می کند. اینجاست که اهمیت استفاده نکردن از گوشی برای جلوگیری از تا از تخریب اطلاعاتی که می‌خواهید بازیابی کنید مشخص می شود.

البته در این زمان نمی توانید هم از آن استفاده کنید، زیرا نصب یک برنامه بازیابی اطلاعات شخص ثالث در تلفن هوشمندتان ممکن است باعث شود فایل هایی که می خواهید ذخیره کنید را لغو کنید. برای جلوگیری از این مشکل، همیشه باید ابتدا از یک برنامه بازیابی در کامپیوتر استفاده کنید. ما Recuva را به عنوان یک برنامه خوب برای شروع توصیه می کنیم.

برنامه Recuva برای ریکاوری فایل های پاک شده اندروید 

این برنامه را نصب کنید سپس این برنامه چندین مرحله طی می کند تا فایل های پاک شده گوشی را بازیابی کند.این روش بازیابی اطلاعات اندروید برای فایل های ذخیره شده در کارت های حافظه به جای فایل هایی که در داخل ذخیره شده اند کمی بهتر عمل می کند.

راه حل های سریع بازیابی فایل های پاک شده:استفاده از برنامه های بازیابی اطلاعات اندروید

سرویس بازیابی اطلاعات اندروید

بسته به اینکه چقدر ناامید و ثروتمند هستید، گزینه دیگر ممکن است استفاده از سرویس بازیابی اطلاعات اندروید باشد. این سرویس‌ها بازیابی داده‌ها را از هر دستگاهی با استفاده از روش‌های مختلف ارائه می‌دهند. برای مثال، یک شرکت به نام OnTrack قول می‌دهد که «اگر بتوان داده‌ها را روی آن ذخیره کرد، می‌توانیم آن‌ها را بازیابی کنیم» و نرخ موفقیت 90 درصدی دارد.

این شرکت‌ها باید دستگاه شما را شخصا جمع‌آوری کنند و احتمالاً برای بازیابی فایل ها از ترکیبی از استراتژی‌های فهرست‌شده در اینجا، همراه با فرآیندهای بازیابی فایل فوق‌الذکر استفاده خواهند کرد.خبر خوب این است که فقط در صورتی از شما هزینه دریافت می شود که بعد بررسی متوجه شوند فایل قابل بازیابی است. تنها مسئله این است که آنها بسیار گرانتر از سایر گزینه های موجود در این لیست هستند، بنابراین باید خیلی خوب فکر کنید که آیا واقعا به آن فایل ها نیاز دارید یا خیر.

راه حل های سریع بازیابی فایل های پاک شده:سرویس بازیابی اطلاعات اندروید

با توسعه دهنده تماس بگیرید

این یک کار زمان بر است، اما اگر فایل‌های پاک شده شما متعلق به یک بازی یا برنامه‌ای است که از Play Store دانلود کرده‌اید، ممکن است بتوانید با کمک توسعه‌دهنده آن‌ها را پس بگیرید. به این دلیل که توسعه‌دهندگان سرورهایی که حاوی پشتیبان‌گیری فضای ابری از فایل‌ها هستند، را مدیریت می‌کنند (یا حداقل به آنها دسترسی خواهند داشت).نه تنها این، بلکه ممکن است برخی از پشتیبان‌گیری‌ های پنهانی که برنامه‌هایشان به‌طور پیش‌فرض ایجاد می‌کند را نیز بدانند. در هر صورت، احتمال کمی وجود دارد که آنها بتوانند فایل های پاک شده از حساب کاربری شما بازیابی کنند یا دستورالعمل هایی را برای کمک به شما در انجام این کار ارائه دهند.

راه حل های سریع بازیابی فایل های پاک شده:با توسعه دهنده تماس بگیرید

سخن پایانی:

متأسفانه، هرگز تضمینی برای بازیابی فایل های از دست رفته اندروید وجود ندارد. البته با کمی شانس و اراده، حداقل یک شانس معقول برای این کار وجود دارد.اما ما می خواهیم با یک کلمه احتیاط مطلب را به پایان برسانیم، پاک کردن فایل ها یک تجربه بسیار خسته کننده و ناراحت کننده است.وقتی مایوس و دل شکسته هستیم، گاهی اوقات می‌توانیم تصمیمات عجولانه بگیریم و کارهایی را انجام دهیم که معمولاً انجام نمی‌دهیم. بنابراین اگر به پرداختن صدها دلار برای نرم‌افزار بازیابی فایل فکر می‌کنید که احتمالاً کار هم نمی‌کند، یا ساعت‌ها را برای بازیابی که در وهله اول فقط نیم ساعت طول کشید، تلف کرده‌اید، شاید زمان آن رسیده است که کمی بیشتر دوراندیش باشید. هر کاری که سعی کنید آن را دوباره بسازید، بار دوم سریعتر (و احتمالاً بهتر) به دست می آید.برای کمک به جبران عکس‌هایی که ممکن است پاک شده باشند، دوباره خاطراتی خواهید ساخت. فقط خودتان را به خاطر فایل های که پاک شده خودتان را عصبانی نکنید.


مقالات مرتبط:

دانلود 7 تا از بهترین برنامه ریکاوری برای بازیابی اطلاعات آیفون

 ریکاوری و بازیابی فیلم های حذف شده رم و گوشی


 

از
2
رای