آموزش تصویری تبدیل فایل های پاورپوینت به صورت PDF

آموزش تصویری تبدیل فایل های پاورپوینت به صورت PDF وقتی ارائه پاورپوینت خود را به شکل فایل PDF ذخیره کنید، طرح، قالب، فونت ها و تصاویر ارائه به همان شکل باقی می ماند. این کار اجازه می دهد تا کاربران بدون دسترسی به برنامه پاورپوینت، آن ارائه را مشاهده کنند

اگر می خواهید ارائه خود را با شخصی که مایکروسافت پاورپوینت ندارد، به اشتراک بگذارید، می توانید فایل پاور پوینت را به شکل PDF ذخیره و به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید نحوه نمایش اسلایدها بروی PDF را تنظیم کنیم. در اینجا به شما می گوییم چطور این کار را انجام دهید.

آموزش ذخیره فایل های پاورپوینت به  صورت PDF

وقتی ارائه پاورپوینت خود را به شکل فایل PDF ذخیره کنید، طرح، قالب، فونت ها و تصاویر ارائه به همان شکل باقی می ماند. این کار اجازه می دهد تا کاربران بدون دسترسی به برنامه پاورپوینت، آن ارائه را مشاهده کنند (البته این فایل PDF قابل ویرایش نیست).

مراحل ساده تبدیل فایل پاورپوینت به pdf

1. ابتدا، ارائه پاورپوینت را باز کنید تا به شکل PDF ذخیره شود. تب " File" را انتخاب کنید و سپس روی گزینه " Export" در سمت چپ کلیک کنید.

روش تبدیل پاور پونت به پی دی اف

2. سپس در تب "Create PDF/XPS Document" قرار می گیرید. در اینجا " Create PDF/XPS" را انتخاب کنید.

گزینه Create PDF/XPS Document

3. در این قسمت Window’s File Explorer ظاهر می شود. محلی را که می خواهید در آن فایل جدید را ذخیره کنید، انتخاب کنید. شما می توانید ببینید که  حالا" Save as type" روی PDF است. همچنین می توانید نام پرونده را به دلخواه تغییر دهید. ممکن است گزینه " Optimize for" را نیز در سمت راست پنجره مشاهده کنید:

  • استاندارد: این یک نسخه با کیفیت بالا از سند است، برای زمانی که شما قصد دارید آن را به صورت آنلاین منتشر کنید یا آن را چاپ کنید، مناسب است.
  • اندازه کوچک: این یک نسخه با کیفیت پایین تر از سند شما است. این اندازه نیز برای انتشار به صورت آنلاین مناسب است، اما برای زمانی ایده آل است که سند را به عنوان پیوست ایمیل بفرستید، زیرا باعث کمتر شدن اندازه فایل می شود.

چگونه فایل power point به پی دی اف تبدیل کنیم

4. همچنین می توانید گزینه های خاصی را برای تنظیم نحوه نمایش پرونده تنظیم کنید. برای این کار روی گزینه "Options" کلیک کنید. پنجره "Options" ظاهر خواهد شد، و گزینه های مختلفی برای انتخاب دارید. در اینجا خلاصه ای از آنچه در حال حاضر موجود است آورده شده است:

  • تعیین محدوده (Range): بیرون دادن همه اسلایدها، اسلاید موجود یا مجموعه ای از اسلایدهای منتخب از ارائه شما.
  • گزینه های انتشار (Publish Options): شما می توانید انتخاب کنید که نظرات، برگه ها یا نمای کلی را در اینجا تبدیل کرده و بیرون بدهید. همچنین می توانید تعداد اسلاید ها در هر صفحه را مشخص کنید، اسلایدها را به صورت افقی و عمودی بچرخانید یا به اسلایدها یک قاب بدهید.
  • شامل اطلاعات غیر چاپی (Include Non-printing Information): شامل ویژگی های سند یا برچسب های ساختار.
  • گزینه های پی دی اف (PDF Options): تبدیل سند به فایل PDF/_A.

پس از تنظیم گزینه ها، بر روی "OK" کلیک کنید.

تنظیم روش نمایش پاور پوینت در pdf

5. در نهایت، در Windows File Explorer روی گزینه " Publish" کلیک کنید.

روش ذخیره کردن فایل پاور پوینت به صورت pdf

از
3
رای