چگونه یک پست را استوری کنیم و 6 ترفند ساخت استوری حرفه ای

چگونه یک پست را استوری کنیم و 6 ترفند ساخت استوری حرفه ای چه از استوری اینستاگرام برای سرگرمی استفاده کنید یا ارائه محصولات یا خدماتی تجاری برند مورد نظرتان، 6 ترفند ساخت استوری حرفه ای در اینستاگرام به هر چه بیشتر دیده شدن استوری شما کمک می کند.

این که بتوانید یک پست اینستاگرام را در استوری خود به اشتراک بگذارید، راهی فوق العاده برای افزایش تعامل در پست‌های خود و اشتراک گذاری آسان محتوای تولید شده توسط سایر کاربران است. اما بخش مشکل کار این است که مطمئن شوید ارسال مجدد یک مطلب با زیبایی شناسی استوری‌های اینستاگرام شما مطابقت دارد. نترسید! ما در سلام دنیا، چگونگی به اشتراک گذاشتن پست اینستاگرام در استوری خود را همراه با یک سفارش سازی مناسب توسط ترفندهای طراحی را در اینجا بررسی خواهیم کرد: 

استوری کردن پست در اینستاگرام و ترفندهای آن

به اشتراک گذاری پست های اینستاگرام در استوری خود راهی فوق العاده برای نمود بیشتر محتوای باارزش شما می باشد. خواه بخواهید پست خود را در استوری خود به اشتراک بگذارید، یا یک قسمت جالب از محتوای تولید شده توسط کاربران دیگر را مجدداً منتشر کنید، به اشتراک گذاری آنها بسیار ساده است:

دانلود جدیدترین نسخه اینستاگرام

1. بر روی آیکون هواپیمای کاغذی (گزینه اشتراک گذاری یا share) در زیر قسمت پست ها ضربه بزنید.
2. گزینه Add Post to Your Story را انتخاب کنید.
3. پست مذکور را در استوری اینستاگرام خود ویرایش کنید. می توانید آن را جابجا کرده، بچرخانید، تغییر اندازه دهید یا به آن استیکرهای مختلف اضافه کنید.

چرا نمی توان پست دیگران را استوری کرد

پست های به اشتراک گذاشته شده در استوری ها به استیکر های قابل کلیک تبدیل شده و یک لینک مستقیم به پست اصلی اینستاگرام در آنها ایجاد خواهد شد. بعلاوه، نام کاربری فردی که پست را ایجاد کرده است نیز به وضوح نشان داده خواهد شد که در راستای اعتباربخشی منصفانه به محتوای تولید شده توسط کاربران (UGC) می باشد. کل روند، از ابتدا تا انتها، کمتر از 10 ثانیه طول می کشد!

چرا نمی توان پست دیگران را استوری کرد؟

اگر اخیراً متوجه شده‌اید که دیگر نمی‌توانید یک پست اینستاگرام خود را از طریق نماد هواپیمای کاغذی در استوری خود به اشتراک بگذارید، احتمالاً بخشی از یک گروه آزمایشی برای استیکر جدید اینستاگرام "Reshare" هستید. برای افزودن یک پست فید به استوری خود، اکنون باید یک استوری ایجاد کنید، روی نماد استیکر ضربه بزنید و برچسب "Reshare" را انتخاب کنید. از اینجا، می‌توانید پستی را که اخیراً دیده‌اید، ذخیره کرده‌اید یا به شبکه اینستاگرام خود اضافه کرده‌اید انتخاب کنید.

چرا گزینه add to your story ندارم

6 ترفند ساخت استوری حرفه ای در اینستاگرام

جستجو و به اشتراک گذاری پست اینستاگرام در استوری شما ممکن است سریع و آسان باشد اما این بدان معنی نیست که بهترین گزینه برای زیبایی استوری‌های اینستاگرام نام تجاری شما محسوب می شود. به لطف افزایش برنامه های طراحی آسان مانند Storyluxe ،Unfold ،StoryBoost و Over ساخت استوری های اینستاگرام با کیفیت و سرعت بالا به یک روال معمول تبدیل شده است. به عنوان مثال، Mr Porter همیشه در طرح های تحریریه علامت تجاری خود استوری های زیباپسندانه ایجاد می کند.

محتوای تولید شده توسط کاربران هم بر اساس روال معمول بوده و هم یک استراتژی بازاریابی بسیار مفید برای نام های تجاری محسوب می شود، بنابراین امکان به اشتراک گذاشتن یک پست اینستاگرامی متناسب با زیبایی شناسی شما، دستورالعمل موفقیت محسوب می شود! خوشبختانه، چندین ترفند طراحی برای اطمینان از این که استوری های اینستاگرام شما هنگام ارسال مجدد محتوای تولید شده توسط کاربران در بهترین حالت ممکن باشد، وجود دارد.

ترفند شماره 1 ساخت استوری جذاب در اینستاگرام: ابزار قلم مو برای تنظیم سریع

یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد احساسات بیشتر در استوری های اینستاگرام، استفاده از یکپارچه سازی پالت رنگی نام تجاری شماست و این ترفند کمتر شناخته شده، یکی از سریعترین راهها برای انجام آن است! به سادگی ابزار قلم مو را انتخاب کنید، رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید (یا از ابزار نمونه برداری رنگ برای انتخاب رنگ از پست مربوطه استفاده کنید) و سپس پس زمینه را برای 1 تا 3 ثانیه لمس کرده و نگه دارید.

این یک روش عالی برای سازگار نمودن سریع پست مذکور با روال کاری نام تجاری شماست. به عنوان مثال، نام تجاری Frank Body با مراقبت از پوست با استفاده از قهوه، از نمونه های امضاء رنگ صورتی در تمام بازنشرها در استوری های خود بهره می گیرد.

نکته: اگر رنگهای لوگوی برند شما به راحتی در فهرست رنگهای استوری موجود نیست، بر روی هر یک از گزینه های پیش فرض رنگ در پایین صفحه ضربه زده و نگه دارید تا نوار لغزنده انتخاب رنگ باز شود.

ترفند شماره 2 ساخت استوری جذاب در اینستاگرام: کپی و جایگذاری یک الگوی از پیش طراحی شده

تصور کنید یک اسلاید منحصر به نام تجاری خود با نام Instagram Story ایجاد کرده و همچنان بتوانید از طریق آن بر روی پست اصلی اینستاگرام کلیک کنید. با این ترفند طراحی شما قادر به انجام این کار خواهید بود! در اینجا تنها چند نمونه از این ترفند را در یک حساب اینستاگرام نشان داده ایم:


حتما بخوانید: آموزش گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام


برنامه ساخت پست و استوری اینستاگرام

نحوه انجام این کار به این صورت است!

گام 1: از پست اینستاگرام که می خواهید در استوری خود آن را به اشتراک بگذارید، اسکرین شات بگیرید.
گام 2: با استفاده از یک برنامه ویرایش (مانند Over ، StoryBoost ، Unfold ، Mojo یا Storyluxe) یک طرح استوری اینستاگرام ایجاد کنید تا در بالای استیکر انتشار مجدد قرار گیرد. ممکن است بخواهید از اسکرین شات پست اصلی در این طرح استفاده کنید. پس از اتمام این کار، این طرح را در قسمت Camera Roll ذخیره کنید.

در اینجا مثالی از الگوی طراحی سریع استوری اینستاگرام مربوط به Unfold آورده شده است:

گام 3: طرح را در قسمت Camera Roll باز کرده، آیکون Share را انتخاب نموده و روی گزینه Copy ضربه بزنید.

ساخت استوری جذاب
گام 4: اکنون، به برنامه اینستاگرام بازگردید و مراحل به اشتراک گذاشتن یک پست در استوری خود را دنبال کنید.
گام 5: بر روی استوری ضربه بزنید تا ویرایشگر متن باز شود و سپس برای یک ثانیه انگشت خود را نگه داشته و پس از مشاهده گزینه Paste روی آن ضربه بزنید. 
گام 6: طراحی خود را متناسب با صفحه جابجا کرده و تغییر اندازه دهید (استیکر انتشار مجدد را بپوشانید) و متن یا  تصاویر متحرک اضافی به آن بیفزایید تا پست شما جذاب تر شود.


حتما بخوانید: بالا بردن ویو استوری اینستاگرام 


استوری تمام شده هنوز حاوی پیوندی به پست اصلی است حتی اگر توسط طرحی که روی آن چسبانده اید، از نظر پنهان شده باشد!

ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام

نکته محتوای تولید شده توسط کاربران: همیشه برای تولید کننده اصلی پست احترام قائل شوید (مخصوصاً وقتی صحبت از محتوای تولید شده توسط کاربران است) و متن یا تصویر متحرکی را برای تشویق به کلیک های بیشتر مانند "Tap Here" را در آن قرار دهید!

ترفند شماره 3 برای ساخت استوری حرفه‌ای در اینستاگرام: استفاده از استیکرهای طراحی جذاب اینستاگرام 

اکنون می توانید با ترفندهای کپی و چسباندن سریع، انواع عناصر جالب را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید. افراد تاثیرگذار و طراحان مانند مالوری جوی معمولاً استیکر های طراحی اینستاگرام را برای ایجاد جذابیت خلاقانه به استوری های خود اضافه می کنند.

هنگامی که استیکر های طراحی متناسب سبک نام تجاری خود را یافتید، به سادگی بسته ای از استیکرهای طراحی اینستاگرام (یک فایل PNG) را در قسمت Camera Roll خود دانلود کرده و از ترفند کپی و چسباندن برای افزودن آنها به استوری خود بهره بگیرید.

استوری ساز حرفه ای اندروید

ترفند شماره 4 ساخت استوری تبلیغاتی در اینستاگرام: ایجاد یک افکت کلاژ با کپی کردن و چسباندن تصاویر

می توانید از همان ترفند کپی کردن و چسباندن برای ایجاد تصاویر لایه لایه استفاده کنید! ایجاد کلاژ تصویری در اینستاگرام در حال حاضر یک رویکرد محبوب است و نام های تجاری مانند Summer Fridays به طور منظم آنها را در استوری های خود به اشتراک می گذارند. برای ایجاد افکتی مشابه در استوری خود، کافیست چندین تصویر را در اطراف پست خود کپی و جایگذاری کنید. مطمئن شوید که پست اصلی همچنان به راحتی قابل کلیک و اعتباربخشی است.


حتما بخوانید: چگونه استوری سوالی بگذاریم


لایه‌بندی تصاویر از این طریق روشی سریع و سرگرم کننده است تا استیکر های Repost را بهتر نشان دهید. همچنین می توانید پس از اینکه از طرح لایه بندی تصاویر خود راضی بودید، رنگ پس زمینه را نیز ویرایش کنید (با استفاده از ترفند 1).

تگ كردن پست در استوری اينستاگرام

ترفند شماره 5 ساخت استوری حرفه ای در اینستاگرام: افزودن متن، ضربات قلم مو، تصاویر متحرک و استیکرهای اینستاگرام

حتی بدون هیچ گونه ترفند مخفی طراحی، کماکان می توانید با ابزارهای موجود در ویرایشگر استوری اینستاگرام بسیار خلاقانه عمل کنید! متن، ضربات قلم مو، تصاویر متحرک و استیکرها می توانند یک پست ساده را تغییر داده و آن را جذاب تر و متناسب تر با نام تجاری شما نمایند.

و حتی می توانید تصاویر متحرک سفارشی برای استوری های اینستاگرام خود ایجاد کرده و آنها را مخصوص نام تجاری خود بسازید. تصاویر متحرک سفارشی برای استوری های اینستاگرام را برای رویدادها و کمپین های مختلف طراحی کرده و آنها را برای اعتباربخشی به نام تجاری خود مورد استفاده قرار دهید. 

چگونه اشتراک گذاری پست در استوری را فعال کنیم

ترفند شماره 6 برای ساخت استوری تجاری اینستاگرام: پر کردن کل صفحه با استیکر انتشار مجدد

می توانید کل صفحه را با استیکرهای Repost پر کرده و پس زمینه را به طور کلی از بین ببرید! به نظر می رسد این یک راه حل سریع و آسان باشد، اما مواردی وجود دارد که آنها را باید بخاطر بسپارید.


حتما بخوانید: آموزش گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام


اول از همه، باید مطمئن شوید استیکر انتشار مجدد در اندازه بزرگتر کماکان زیبا به نظر می رسد زیرا تصاویر با کیفیت پایین در صورت بزرگتر شدن اندازه، به راحتی نقطه نقطه و تار به نظر خواهند رسید. به نحوه استفاده Memobottle از این ترفند در قبال محتوای تولید شده توسط کاربران با کیفیت فوق العاده بالا توجه کنید: و برای محتوای تولید شده توسط کاربر، بهتر است مطمئن شوید که برای پست اصلی کماکان احترام و ارزش قائل شده اید حتی اگر با یک سری متون پوشانیده شده است!

چرا پست استوری نمیشه

سخن آخر

اشتراک گذاری پست های اینستاگرام در استوری ها راهی فوق العاده برای ادغام بیشتر محتوای تولید شده توسط کاربران در استراتژی تولید محتوای شماست که می تواند ابزاری قدرتمند برای تقویت احساس افراد در کانال ارتباطی شما باشد. بعلاوه، با به اشتراک گذاشتن پستهای خود به صورت استیکرهای انتشار مجدد در استوری ها، می توانید افرادی بیشتری را به سمت پست خود بکشانید. با استفاده از این ترفندهای برتر طراحی، دیگر مجبور نیستید زیبایی استوری های اینستاگرام خود را به خطر بیندازید!


مقالات مرتبط:

آموزش حل مشکل ورود به اینستاگرام و وصل نشدن آن با 8 روش

روش ذخیره و دانلود استوری دیگران در اینستاگرام در کامپیوتر و آیفون

از
6
رای