ورود و استفاده از تلگرام بدون شماره تلفن + مزایا و معایب آن

ورود و استفاده از تلگرام بدون شماره تلفن + مزایا و معایب آن نحوه استفاده از تلگرام بدون شماره تلفن، مناسب کاربرانی که با تقاضای حریم خصوصی به دنبال ناشناس ماندن هستند، می باشد. روش ورود به تلگرام بدون شماره تلفن و ساخت اکانت تلگرام با شماره مجازی را در سلام دنیا بخوانید.

در حالی که برنامه تلگرام، عموما به دلیل خصوصیات حریم خصوصی و شخصیش شناخته شده است، با این حال یک حفره امنیتی کاملاً واضح در تلگرام وجود دارد - هنگام ثبت نام در یک حساب کاربری در این سرویس، برای تأیید حساب خود باید شماره تلفن خود را ارائه دهید. از این رو نمی توانید به آن یک شماره جعلی و فیک بدهید، زیرا برای تأیید حساب خود و شروع به استفاده از این سرویس، باید پیامی را روی آن شماره دریافت کنید.

درست است که تلگرام پس از ثبت نام، از آن شماره برای هر چیزی استفاده نخواهد کرد، ولی برای کاربرانی که با تقاضای حریم خصوصی به دنبال ناشناس ماندن هستند، شروع به کار با یک شماره تلفن کاملاً یک ایده بدی است. خوشبختانه دور زدن این امر ، ساده است. در این مقاله از سایت سلام دنیا، ما روش ورود به تلگرام بدون شماره تلفن ؛ یعنی بدون نیاز به دادن شماره تلفنی واقعی به این سرویس، شما را در روند دریافت حساب تلگرام خود راهنمایی خواهیم کرد.

دانلود تلگرام برای اندروید و ویندوز

آیا می توانید از تلگرام بدون شماره تلفن استفاده کنید؟

متأسفانه بدون ارائه شماره تلفن نمی توانید حساب کاربری تلگرام را ایجاد کنید. این نیاز برای جلوگیری از ایجاد رباتها و ایجاد خودکار حساب طراحی شده است. پس از دادن شماره تلفن به برنامه، یا با یک تماس صوتی یا با یک پیام کوتاه متنی کد تأییدیه را دریافت خواهید کرد که از آن برای تأیید حساب کاربری تلگرام خود استفاده خواهید کرد.

پس از دریافت تماس یا پیامک، دیگر نیازی به دسترسی بیشتر به شماره ارائه شده ندارید. بنابراین شاید در جایی دیگر به شماره تلفن احتیاج داشته باشید، برای استفاده از تلگرام به شماره تلفن خود نیازی ندارید. خوشبختانه روش های زیادی برای دریافت شماره تلفن برای یک یا دو دقیقه یا حتی بیشتر وجود دارد. در اینجا چندین گزینه برای دریافت شماره موقت، سریع و رایگان وجود دارد.

ورود به تلگرام بدون شماره موبایل

ساخت اکانت تلگرام با شماره موقت و رایگان

1. صدای گوگل (Google Voice)

Google Voice یک سرویس تلفنی مبتنی بر وب از طرف Google است که شماره تلفن جدیدی را در اختیار کاربران که می توانند از آن برای تماس های صوتی و پیام رسانی استفاده کنند قرار می دهد.

تنها نکته منفی استفاده از شماره Google Voice این است که این شماره با حساب Google شما مرتبط است. اگر نگرانی اصلی شما فقط جلوگیری از دانستن شماره تلفن توسط تلگرام است، پس این مهم نخواهد بود، اما اگر به دنبال حفظ حریم خصوصی خود هستید، این گزینه برای شما گزینه ای مناسب نخواهد بود.

با فرض اینکه Google Voice برای نیازهای امنیتی شما کار می کند و در خدمت آن است، در اینجا نحوه استفاده از Google Voice برای راه اندازی حساب تلگرام آمده است.

  • به Google بروید و در صورت لزوم حساب جدیدی را راه اندازی کنید.
  • به Google Voice بروید و یک شماره تلفن را ثبت یا انتخاب کنید.
  • آن شماره را در تلگرام ثبت کنید و منتظر تحویل و دریافت کد تأیید باشید.
  • کد را از پنجره Google Voice خود بازیابی کنید و آن را در تلگرام تایپ کنید.

حساب خود را تأیید کرده و شروع به استفاده از آن کنید. بدون شماره تلفن نیز می توانید یک حساب Google را ایجاد کنید.


حتما بخوانید: رفع سریع مشکل نصب نشدن تلگرام


ورود به تلگرام بدون شماره تلفن

2. TextNow

TextNow یکی دیگر از سرویس های پیام رسانیست که ما آن را دوست داریم زیرا شما می توانید از یک آدرس ایمیل موقت برای ثبت نام در سرویس استفاده کرده و تا زمانی که همچنان از شماره تلفنی که به شما داده شده استفاده کنید می توانید شماره را نگه دارید و بعداً کدهای تأیید اعتبار را دریافت کنید.

برنامه را روی تلفن هوشمند خود بارگیری کرده و در ابتدا همه مجوز های لازم را مجاز کنید. با استفاده از شماره تلفنی که TextNow به شما ارائه می دهد در تلگرام ثبت نام کنید. اگر ابتدا کد را از طریق پیامک دریافت نکردید، منتظر بمانید که زمان آن منقضی شود و گزینه دریافت کد از طریق تماس تلفنی را انتخاب کنید. برای دریافت تماس تلفنی فقط چند دقیقه وقت خواهید داشت که ممکن است به سیستم پست صوتی TextNow برود. کد را وارد کرده و با تنظیم حساب تلگرام خود به ادامه کار ادامه دهید.

برنامه TextNow

3. Burner

Burner یک برنامه انتقال تماس بسیار مفید و کارامد است. شما شماره تلفنی موقت را اجاره کرده و به هرکسی که می خواهید می دهید. تماس توسط سرور Burner دریافت می شود و از آنها به شماره واقعی شما ارسال می شود. تماس گیرنده تصور و ایده ای از شماره واقعی شما ندارد و Burner آن را با کسی به اشتراک نمی گذارد.

دو نوع حساب وجود دارد:

یک شماره burner کوتاه مدت ایده آل برای لیست موارد در Craigslist یا تأیید تلگرام، و یک شماره اشتراک بلند مدت که هر چقدر دوست دارید آن را نگه دارید. شماره های کوتاه مدت رایگان هستند، در حالی که شماره های بلند مدت هزینه کمی دارند. برای کاربرانی که می خواهند مطمئن شوند هویت آنها به حساب تلگرامشان گره نخورده است، Burner یک گزینه عالی است.

دانلود برنامه burner

4. FreePhoneNum.com

دریافت پیامک سرویس دیگری است که من بدون تأیید شماره خودم برای تأیید عضویت استفاده کرده ام. این نیز می تواند با تلگرام کار کند. این سایت برای یافتن موردی که کار کند ممکن است دارای کمی آزمون و خطا باشد. در ادامه باید گفت که این فقط موردی است برای مشاهده پیام های دریافتی برای کد تأیید و افزودن آن به حساب تلگرام خود در تلفن.

نکات بیشتر درباره حریم خصوصی

واقعیت این است که شماره تلفن شما تنها چیزی نیست که شما را به حساب تلگرام متصل می کند. یکی دیگر از نقاط ضعف احتمالی ناشناس بودن شما این واقعیت است که آدرس MAC منحصر به فرد دستگاه شما نیز حداقل در چند مکان در امتداد شبکه ذخیره می شود. از نظر تئوری، یک دولت یا سازمان اجرای قانون با انگیزه کافی منابعی را برای شکست دادن تلاش شما برای گمنامی و ناشناس ماندن در اختیار خواهد داشت. در واقع، برنامه هایی برای تغییر آدرس MAC شما و همچنین پیشنهادهای همیشه محبوب VNC وجود دارد.


حتما بخوانید: تغییر شماره تلگرام بدون متوجه شدن مخاطبین


معایب ساخت اکانت تلگرام با استفاده از شماره های مجازی

احراز هویت دو عاملی

در آخر، باید مطمئن شوید که پس از ایجاد حساب کاربری خود با شماره burner ، احراز هویت دو عاملی را در حساب تلگرام خود فعال کنید. بدون این اقدام امنیتی اضافی، شخصی دیگر می تواند با شماره جعلی وارد حساب تلگرام شما شود و به مکالمات شما دسترسی پیدا کند و یا حتی حساب کاربری شما را حذف کند. البته، این بدان معنی است که برای ورود به سیستم حساب خود احتمالاً باید آن شماره را فعال نگه دارید.

معایب ساخت اکانت تلگرام با استفاده از شماره های مجازی

اطمینان حاصل کنید که حساب خود را پاک کرده اید

همانطور که یکی از مفسران ما اشاره کرد ، اگر از شماره تلفن burner استفاده می کنید، باید گفت که این شماره سرانجام مجدداً در لیست شماره های واجد شرایط بازیابی قرار میگیرد، جایی که شخص دیگری می تواند از آن استفاده کند. با فرض اینکه آنها نیز از تلگرام استفاده کنند، ممکن است مدتها پس از انتقال و خارج شدن شما از تلگرام، به پیام ها و حساب های شما دسترسی پیدا کنند.

اگر تصمیم گرفتید دیگر نمی خواهید از آن حساب خاص تلگرام خود استفاده کنید ، حتماً آن را کاملاً حذف کنید. به این ترتیب، نفر بعدی که این شماره را دارد می تواند حساب تلگرام خود را داشته باشد و هرگز به حساب شما دسترسی پیدا نکند.


حتما بخوانید: آموزش تصویری پاک کردن اکانت تلگرام


سوالات متداول

آیا می توانم از شماره تلفن شخص دیگری استفاده کنم؟

مطمئناً می توانید. فقط توجه داشته باشید که ممکن است آنها نتوانند اکانت تلگرام را ایجاد کنند و بسازند و ورود به سیستم با فعال کردن 2FA ممکن است مشکل باشد.

آیا می توانم از تلفن ثابت استفاده کنم؟

تلگرام به کاربرانی نیاز دارد تا از طریق پیامک بتوانند آن را تأیید کنند. اگر گزینه تأیید تماس تلفنی را داشته باشید، جواب می دهد، اما در غیر این صورت، به تلفن همراه نیاز خواهید داشت.

آیا می توانم از تلگرام برای تماس های بین المللی استفاده کنم؟

اگر از تلگرام برای تماس با افراد دیگر در خارج از کشور استفاده می کنید می توانید از تلگرام به عنوان یک برنامه اینترنتی استفاده کنید و از پرداخت هزینه های بین المللی از شرکت مخابراتی تلفن همراه خود جلوگیری کنید. اگر در سفر بین المللی هستید می توانید از این ویژگی با wifi فقط برای جلوگیری از هزینه استفاده کنید. با این حال، اگر از داده های تلفن همراه استفاده می کنید، هزینه های زیادی به شما وارد می شود، بنابراین مراقب باشید.

سخن آخر

درست است که تلگرام پس از ثبت نام، از آن شماره برای هر چیزی استفاده نخواهد کرد، ولی برای کاربرانی که با تقاضای حریم خصوصی به دنبال ناشناس ماندن هستند، شروع به کار با یک شماره تلفن کاملاً یک ایده بدی است. از این رو ما در این پست سلام دنیا، روش ورود به تلگرام بدون شماره تلفن را در کنار ساخت اکانت تلگرام با شماره های مجازی را آموزش دادیم. امیدوارم که برای شما مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

رفع ریپورت تلگرام با ایمیل و ربات

بلاک چین تلگرام چیست

از
8
رای