ویندوز 12 چه تاریخی منتشر میشود + ویژگی ها و قیمت ویندوز 12

ویندوز 12 چه تاریخی منتشر میشود + ویژگی ها و قیمت ویندوز 12 ویندوز 12 چه تاریخی منتشر میشود؛ نیازهای سخت افزاری ویندوز 12 چیست ؛ ویندوز 12 چه ویژگی هایی خواهد داشت و آیا ارتقاء به ویندوز 12 رایگان خواهد بود یا پولی، در سلام دنیا بخوانید.

حتی یک سال از راه اندازی ویندوز 11 در 12 اکتبر 2021 نگذشته است. تقریباً بیش از شش سال پس از معرفی ویندوز 10، ویندوز 12 در حال انتشار است. طبق گزارش‌ها، مایکروسافت قصد دارد از سال 2023 به‌عنوان «moment» با ویژگی‌های جدید به نسخه‌های داخل بازار تا چهار بار در سال به چرخه جدید توسعه ویندوز حرکت کند. با بررسی تاریخ انتشار احتمالاً ویندوز 12، ویژگی های شایعه شده و الزامات سخت افزاری، و جنبه های مختلف زیادی دارد. به خواندن این مقاله سلام دنیا ادامه دهید؛ تا بدانید ویندوز 12 چه تاریخی منتشر میشود؛ نیازهای سخت افزاری ویندوز 12 چیست ؛ ویندوز 12 چه ویژگی هایی خواهد داشت و آیا ارتقاء به ویندوز 12 رایگان خواهد بود یا پولی، با ما همراه باشید.

ویندوز 12 - تاریخ انتشار، ویژگی ها و قیمت

کمی درباره چرخه توسعه ویندوز

چرخه توسعه 3 ساله برای ویندوز جدید نیست. از زمان ویندوز ویستا و تا ویندوز 10، مایکروسافت نسخه‌های اصلی را در مدت 3 سال منتشر کرد - ویندوز 7 در سال 2009 منتشر شد، پس از آن ویندوز 8 در سال 2012 و سپس ویندوز 10 در سال 2015. با این حال، چرخه را با ویندوز 11 شکست و آن را پس از وقفه ای 6 ساله با اولویت ایده Windows-as-a-service منتشر کرد.


حتما بخوانید: دانلود و نصب صحیح ویندوز 11 روی کامپیوتر


ویندوز 12 چه تاریخی منتشر میشود

با توجه به چرخه ظاهری توسعه سه ساله مایکروسافت، می‌توان انتظار داشت که ویندوز 12 در سال 2024 منتشر شود. آنچه در حال حاضر روی کارت ها وجود دارد، یک به روز رسانی اصلی ویندوز 11 به شکل 22H2 است که ویژگی های جدیدی مانند بهبود منوی استارت، ژست های حرکتی و موارد دیگر را به همراه خواهد داشت. در مورد تاریخ احتمالی - انتظار می‌رود در سپتامبر یا اکتبر 2022 برسد. اگر کانال پیش‌نمایش انتشار ویندوز 11 را دارید، می‌توانید همین الان این به‌روزرسانی را نصب کنید و ویژگی‌های مختلف آن را بررسی کنید.

فرض کنید در برنامه Windows Insider ثبت نام کرده اید. در این صورت، به تدریج می توانید ویژگی های ویندوز 12 را مشاهده کنید که مایکروسافت آنها را تا زمانی که به تاریخ انتشار ویندوز 12 نزدیک شود، به عنوان ویژگی های ویندوز 11 برچسب گذاری می کند.

آیا نیازهای سخت افزاری ویندوز 12 متفاوت خواهد بود؟

هنگامی که ویندوز 11 منتشر شد، برخی از رایانه های شخصی قدیمی تر ویندوز 10 نتوانستند برش را انجام دهند و به عبارت ساده، نمی توانستند ویندوز 11 را اجرا کنند. برای مثال، ویندوز 11 به پردازنده هایی نیاز دارد که در حدود سال 2018 منتشر شده اند و TPM را فعال کرده باشند، که برخی از رایانه های شخصی این کار را انجام نمی دهند.

نیازهای سخت افزاری ویندوز 12

اما، با توجه به آنچه که می توان برای ویندوز 12 پیش بینی کرد، مایکروسافت کار را برای رایانه های قدیمی تر برای اجرای ویندوز 12 دشوارتر نمی کند. کم و بیش نیازمند سخت افزاری مشابه ویندوز 11 است. الزامات TPM مانند حداقل 4 گیگابایت رم، 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی، پردازنده 1 گیگاهرتز یا سریعتر، صفحه نمایش 720p  HD و بسیاری موارد دیگر غالب خواهد بود.


حتما بخوانید: آموزش رفع مشکل "This PC Can't Run Windows 11" در ویندوز 10


ویندوز 12 چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

ما هنوز نمی توانیم در مورد ویژگی ها چیزی بگوییم زیرا برای پیش بینی چیزی خیلی زود است. همچنین، هیچ گونه نشت ویژگی وجود نداشته است. با این حال، می‌توانیم ببینیم که ویژگی‌های مختلفی در ساخت‌های داخلی، به ویژه در کانال Dev (به عنوان مثال، در ویندوز 11 22H2) آزمایش می‌شوند. برخی از ویژگی‌هایی که امسال می‌توانیم انتظار داشته باشیم عبارتند از Taskbar متفاوت و امکان کپی کردن زمان، شماره تلفن، تاریخ و نشان‌های اعلان برای ویجت آب و هوا .

ویژگی های ویندوز 12

آیا ارتقاء به ویندوز 12 رایگان خواهد بود یا پولی؟

از آنچه می توانیم از گذشته استنباط کنیم، ارتقاء از ویندوز 11 به ویندوز 12 رایگان خواهد بود، همانطور که در مورد ارتقاء از ویندوز 10 به ویندوز 11 بود. برای کاربران ویندوز 10، ارتقاء بدون هزینه خواهد بود، به شرطی که رایانه شخصی آنها نیازهای سخت افزاری مورد نیاز برای ارتقاء از ویندوز 10 به ویندوز 12 را برآورده می کند. اما، به تنهایی، ویندوز 12 ممکن است رایگان نباشد، به عنوان مثال، اگر از یک کامپیوتر سفارشی ساخته شده، استفاده می کنید که احتمالاً هزینه دارد، باید مجوز خرده فروشی را خریداری کنید. قیمت شما به ویندوز 10 نزدیک هستید - تقریبا. 139 دلار باید هزینه کنید.

سخن آخر

به محض انتشار اطلاعات جدید در مورد ویندوز 12 - ویژگی‌های جدید، افشای اطلاعات، نیازمندی‌های سخت‌افزاری و سایر جنبه‌ها، شما را به‌روز خواهیم کرد. و نه فقط ویندوز 12، می‌توانید برای بخش‌های جالب، جذاب و آموزنده در ویندوز، اندروید، iOS، مک و هر چیزی که برایتان مهم است، به ما مراجعه کنید. 


مقالات مرتبط:

رفع مشکل خاموش نشدن کامپیوتر در ویندوز 11 با 6 روش ساده

آموزش قطع دسترسی برنامه به اینترنت با فایروال در ویندوز 11
  

از
11
رای