فرمول و روش محاسبه مساحت زمین + ابعاد زمین فوتبال، والیبال و بسکتبال

فرمول و روش محاسبه مساحت زمین + ابعاد زمین فوتبال، والیبال و بسکتبال مساحت زمین چگونه محاسبه می شود ؛ فرمول و روش اندازه گیری مساحت زمین با گوشی؛ ابعاد و مساحت زمین فوتبال، والیبال، تنیس و بسکتبال و مساحت خورشید چند برابر زمین است در سلام دنیا بخوانید.

مساحت به طور متداول، یک عبارت برای بیان اندازه یک سطح دو بعدی است و در واحدهای مختلف بیان می شود. از جمله: متر مربع، هکتار، کیلومتر مربع، فوت مربع، یارد مربع، مایل مربع و موارد دیگر. در این مطلب سلام دنیا قصد داریم تا شما را با مفاهیمی مانند فرمول مساحت زمین و روش اندازه گیری آن و مساحت زمین فوتبال، والیبال، تنیس، بسکتبال، کربلا چقدر است و همچنین مساحت خورشید چند برابر زمین است آشنا کنیم. لطفا تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

مساحت زمین چگونه محاسبه می شود

برای محاسبه مساحت زمین (حال به هر شکلی که هست) برای شروع باید کل زمین را به تعداد مثلث (هر نوع مثلثی) تقسیم کنید. در ادامه با یاداشت تمام اضلاع مثلث ها و از طریق فرمول زیر مساحت زمین محاسبه می شود.

مساحت زمین چگونه محاسبه می شود

مجموع مساحت کل اين مثلث‌ها برابر مساحت زمين خواهد بود.

فرمول مساحت زمین

در روش دیگر برای محاسبه مساحت زمین باید طول و عرض ناحیه ای محیطی که می خواهید را با فوت اندازه گیری کنید. طول را در عرض ضرب کنید و فوت مربع خواهید داشت. در ادامه یک فرمول اساسی برای محاسبه مساحت زمین وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید:

طول (فوت) x عرض (فوت) = مساحت متر مربع

روش اندازه گیری مساحت زمین با گوشی

برای محاسبه مساحت زمین با گوشی به نصب یک نرم افزار محاسبه نیاز دارید. برنامه GPS Area Measurement‏ یا ماشین حساب منطقه یکی از این ابزارهای هوشمند است که می تواند در اندازه گیری مساحت و مسافت زمین به شما کمک کند.این ابزار با استفاده از فناوری GPS به شما اجازه می دهد نقاط را روی نقشه ها ویرایش کنید.محاسبه مساحت زمین با کمک این ابزار هم بصورت دستی و هم پیاده روی قابل اجرا است.

دانلود برنامه محاسبه مساحت زمین برای گوشی

درصورتی که بخواهید مساحت زمین را با پیاده روی اندازه گیری کنید باید GPS را فعال کنید.زمانی که از نقطه A به B حرکت می کنید،برنامه به صورت خودکار مساحت و مسافت را برای شما محاسبه می کند.درصورتی که بخواهید مساحت را بصورت دستی انتخاب کنید باید نقاط خود را روی نقشه مشخص کنید. مساحت مورد نیاز خود را برای کمتر از 3 امتیاز محاسبه کنید.برنامه GPS Area Measurement‏ یا ماشین حساب منطقه یک برنامه رایگان است و برای همه دستگاه‌های دردسترس می باشد.

روش اندازه گیری مساحت زمین با گوشی

ابعاد و مساحت زمین فوتبال چقدر است

ابعاد زمین فوتبال در حالت استاندارد برای مسابقات حرفه‌ای طول 100 الی 120 متر و عرض  حدود 65 الی 75 متر دارد.مساحت زمین فوتبال با فرمول طول ضرب در عرض محاسبه می شود.بنابراین مساحت زمین فوتبال برابر با 9000 متر خواهد بود.

مساحت زمین والیبال چقدر است

طول زمین والیبال 18 متر و عرض زمین والیبال 9 متر است.مساحت زمین والیبال 18×9=162 متر مربع است.

مساحت زمین والیبال چقدر است

مساحت زمین تنیس چقدر است

ابعاد مساحت زمین تنیس برای مسابقات انفرادی طول 23/77 و عرض 8/23 متر دارد.بنابراین مساحت زمین تنیس 195/62 متر خواهد بود.


حتما بخوانید: فرمول های "مساحت "و "مساحت کل" اشکال هندسی مختلف


مساحت زمین بسکتبال چقدر است

ابعاد زمین بسکتبال 28 متر طول و 15 متر عرض دارد.همانطور که گفته شد مساحت زمین برابر طول ضرب در عرض است، از این رو مساحت زمین بسکتبال 420 متر است.

مساحت زمین کربلا چقدر است

مساحت زمین کربلا حدود 53 هزار کیلومتر است.

مساحت زمین کربلا چقدر است

مساحت خورشید چند برابر زمین است

مساحت خورشید 6٫078/7‎47/774/547 کیلومتر مربع است و مساحت زمین 510/064/482 کیلومتر مربع می باشد.

سخن پایانی:

در این مطلب علاوه بر ارائه فرمول مساحت زمین،اطلاعتی درباره مساحت زمین فوتبال، والیبال، بسکتبال،تنیس و مساحت زمین کربلا را ارائه دادیم.همچنین یک نرم افزار محاسبه مساحت زمین برای گوشی را نیز به شما معرفی کردیم امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد.


مقالات مرتبط:

روش محاسبه محیط و مساحت ذوزنقه تصویری و به زبان ساده با مثال

حل مساحت مربع با مثال برای پایه سوم تا ششم

دانلود 8 برنامه اندازه گیری، قد، مساحت برای گوشی اندروید و آیفوناز
12
رای