اتفاقات مهم حاملگی در هفته نهم بارداری

اتفاقات مهم حاملگی در هفته نهم بارداری در هفته نهم بارداری، جنین وارد فاز جدیدی می شود. در این هفته اندام های اصلی مثل مغز، قلب، دست و پا تشکیل می شود. به علت تهوع صبحگاهی بیشتر زنان باردار، وزن کم می کنند.

در این مرحله به تغییرات زندگی با به دنیا آمدن کودک فکر می کنید. شاید به همین دلیل است که به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در پول هستید. همچنین باید در مورد مرخصی زایمان با شرکت صحبت کنید.

اندازه جنین در هفته نهم بارداری

جنین به اندازه یک گیلاس است. جنین حدود 2.3 سانتی متر قد و 20 گرم وزن دارد و به سرعت در حال رشد است. هفته نهم بارداری یعنی ماه دوم بارداری. در ماه سوم جنین شکل کودک به خود گرفته و بوی بد سه ماهه اول تمام شده است!

اندازه جنین در هفته نهم بارداری

علائم بارداری در هفته نهم

در حال حاضر هورمون بارداری اچ جی سی (گنادوتروپین جفتی انسان) به اوج خود رسیده است. و بدان معنی است که در هفته نهم برخی از علائم بارداری بیشتر شده است. البته در این مرحله حال شما بسیار بهتر شده است. علائم بارداری هفته نهم به قرار زیر است:

1- تغییر روحیه

به دلیل هورمون ها و تهوع و خستگی نمی توانید احساسات خود را کنترل کنید. بهتر است در این مرحله خواب بهتر، مراقبه و استراحت داشته باشید. از شرایط استرس زا برای سلامت روانی خود دوری کنید.

2- ناخوشی صبحگاهی

حدود 80 درصد از زنان باردار صبح ها حال خوبی ندارند. البته بهتر است بگوییم تمام روز حال بدی دارند! ممکن است تهوع داشته و یا استفراغ کنید. اگر دوقلو باردار باشید تهوع و استفراغ شدیدتر است. در هفته نهم ناخوشی صبحگاهی به اوج خود می رسد. زنجبیل، میان وعده ها و تنقلات و ویتامین B6 به کاهش تهوع کمک می کنند.

ناخوشی و تهوع صبحگاهی از علائم هفته نهم بارداری

3- تکرر ادرار

از آنجایی که رحم شما در حال بزرگ شدن است و به دلیل جریان خون زیاد در ناحیه لگن ممکن است بیش از قبل ادرار کنید. مبادا به این دلیل نوشیدن آب را کاهش دهید زیرا بدن شما به آب کافی نیاز دارد.

4- خستگی

در حالی که هورمون های شما در حال فعالیت بوده تا رشد جنین را مساعدت کنند، شما احساس خستگی شدید خواهید داشت. اگر می توانید بیشتر بخوابید و از افت قند خون با خوردن میان وعده های سالم جلوگیری کنید. در سه ماهه دوم انرژی خود را به دست خواهید آورد.

5- گرفتگی بینی

تعجب نکنید! بارداری باعث تولید مخاط در بدن و گرفتگی بینی می شود.

گرفتگی بینی از علائم هفته نهم بارداری

6- سردرد

ترشح هورمون ها، کاهش آب بدن، کاهش کافئین، گرسنگی، کمبود خواب و استرس از عوامل سردرد هستند. سعی کنید هر چند ساعت غذا بخورید، استراحت کنید و آب زیاد بنوشید. کمپرس آب گرم یا سرد سردرد را کاهش داده و بهتر می توانید استراحت کنید. قبل از مصرف هر دارو با پزشک مشورت کنید. بسیاری از افراد می گویند استامینوفن خوب است، اما آسپرین و ایبوپروفن خوب نیستند که بستگی به سابقه بیماری و سایر داروهایی که مصرف می کنید دارد.

اندازه شکم در هفته نهم بارداری

لباس های بسیاری از زنان باردار در هفته نهم بارداری تنگ شده است. رحم بزرگ شده تا فضای کافی برای رشد جنین فراهم کند. در واقع اندازه رحم دو برابر شده است! در پایین شکم احساس سفتی دارید که در واقع رحم شماست. در این هفته بارداری شما تا حدی مشخص است! در هفته های آینده رحم شما بزرگتر می شود.

افزایش وزن در هفته نهم خوب نیست. میزان افزایش وزن در طول بارداری بستگی به شاخص توده بدنی قبل از بارداری دارد. به عنوان مثال، اگر شاخص توده بدنی شما متوسط ​​باشد، باید بین 25 تا 35 پوند وزن اضافه کنید که حدود سه تا پنج پوند از آن در سه ماهه اول بارداری است. اگر در هفته نهم بارداری بوده و دوقلو باردار هستید باید هفته ای یک پوند وزن اضافه کنید.

بسیاری از زنان باردار به علت ناراحتی صبحگاهی و تهوع در هفته ی نهم وزن کم می کنند! بهتر است در این مورد با ماما صحبت کرده که آیا کاهش وزن ناگهانی است و یا شدید. به نظر اکثر پزشکان کاهش اندک وزن در این مرحله اکی است. پس از برگشتن اشتها وزن اضافه خواهید کرد.

در برخی از زنان باردار تهوع به حدی شدید است که نیاز به درمان دارند. استفراغ شدید حاملگی باعث کاهش آب بدن می شود. اگر کاهش وزن داشته باشید پزشک شما را معاینه کرده که آیا استفراغ شدید حاملگی دارید.

استفراغ شدید حاملگی را می توان درمان کرد. ممکن است نیاز به تزریق وریدی و داروهای ضد تهوع داشته باشید.

سونوگرافی هفته نهم

اولین ویزیت قبل از زایمان معمولا بین هفته های 8 و 12 است. باید تا این مرحله ماما شما را ویزیت کرده باشد! در این مرحله از سونوگرافی صدای ضربان قلب جنین را می شنوید. جالب است.

سونوگرافی هفته نهم ترانس واژینال است و بدین معنی است که پزشک یا متخصص سونوگرافی پروب را داخل واژن کرده زیرا رحم هنوز در پشت استخوان لگن قرار دارد. (نگران نباشید! درد ندارد) پروب امواجی پخش می کند و شما تصویر جنین را می بینید.

نه تنها جنین را می بینید که شبیه به لوبیاست، بلکه متوجه می شوید حاملگی درون رحمی است (به این معنی که هیچ نشانه ای از حاملگی خارج رحمی یا لوله ای مولار وجود ندارد). پزشک ممکن است ساک حاملگی، کیسه زرده و قطب جنین را نشان دهد.

درست است، هفته نهم بارداری بسیار مهم است: نوزاد دیگر جنین نیست – اکنون یک کودک است! این دو کلمه مراحل مختلف رشد را تعریف می کنند. فاز جنینی در مورد تشکیل اندام های اصلی، از جمله مغز، قلب و ریه، و دست ها و پاها است. و بعد از شکل گیری، اندام ها رشد می کنند.

در هفته نهم بارداری، ویژگی های چهره مشخص تر است. و ضربان قلب کودک با داپلر مشخص است. در هفته ی نهم بارداری، احتمال بروز سقط جنین در بسیاری از زنان وجود دارد. اطمینان داشته باشید که بعد از تشکیل قلب خطر سقط جنین فقط 3 درصد است. در هفته های آینده، حتی کمتر نیز می شود.

آزمایش در هفته نهم بارداری

سایر آزمایش های قبل از زایمان در هفته نهم بارداری شامل آزمایش خون برای اندازه گیری سطح هورمون، گروه خونی، تعداد گلبول های قرمز و سفید خون و برخی بیماری ها است. شما نیاز به پاپ اسمیر برای بررسی اختلالات (که ممکن است از نشانه های سرطان دهانه رحم باشد) و STDs، و آزمایش ادرار برای بررسی سطح پروتئین و هورمون دارید.

آزمایش در هفته نهم بارداری

فهرست فعالیت ها در هفته نهم بارداری

1- سینه بند مناسب بارداری بخرید.

2- هزینه ی زایمان را مشخص کنید.

3-پاسخ سوالات اولیه خود در مورد بارداری را دریافت کنید.

از
2
رای