زاج سفید معجزه ای برای از بین بردن بوی بد زیر بغل

زاج سفید معجزه ای برای از بین بردن بوی بد زیر بغل سنگ زاج سفید یک سنگ بلوری از جنس سولفات مضاعف پتاسیم و آلومینیم است. این سنگ به طور طبیعی در طبیعت یافت می شود و بیشترین کاربرد آن برطرف کردن بوی بد عرق است. شکل این سنگ شبیه به نمک خرد شده است.

وقتی نام عرق به گوش می رسد، همه ناخودآگاه به بوی بد آن فکر می کنند. این روزها که در فصل تابستان هستیم، بوی این عرق به خصوص عرق زیر بغل بسیار بیشتر به مشام رسیده و آزاردهنده تر می شود. مشکل این است که ضد عرق ها و خوشبوکننده ها حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که برای افرادی با پوست حساس مشکل ایجاد می کند. بنابراین در این مقاله سعی می کنیم تا روش از بین بردن بوی بد عرق زیر بغل را با استفاده از راهکار طبیعی زاج سفید توضیح دهیم. در ادامه این متن در خصوص مزایا و مضرات استفاده از زاج سفید نیز صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

زاج سفید چیست؟

زاج سفید نوعی سنگ بلوری شکل موجود در طبیعت است که از دیرباز به عنوان ضد عرق به کار رفته است. البته این سنگ مزایای دیگری نیز دارد، اما بیشترین کاربرد آن برطرف کردن بوی عرق است. این سنگ ترکیبی از سولفات مضاعف پتاسیم و آلومینیم است. این ماده را می توانید با قیمت بسیار کم از عطاری ها خریداری کنید. شکل این سنگ شبیه به نمک خرد شده است.

کاربردهای استفاده از زاج سفید

 • آن را برای عضلات حلق غرغره می کنند.
 • جهت تنقیه چرک گوش برای برطرف کردن عفونت به کار می رود.
 • ورم دندان را از بین می برد.
 • اعمال آن بر روی نواحی پر جوش بدن می تواند باعث کاهش جوش ها شود.
 • ضد بریدگی است و نوعی مرهم برای در رفتگی عضلات و کوفتگی بدن است.

کاربردهای استفاده از زاج سفید

زاج سفید برای برطرف کردن بوی عرق زیر بغل

برای این منظور کافی است تا کمی زاج سفید را بکوبید و سپس آن را در دستگاه آسیاب خانگی بریزید و به شکل پودر تبدیل کنید. اکنون ضد تعریق آماده است. جهت استفاده روزی یک بار دستان خود را خیس کرده و نوک انگشتان خود را به پودر زاج سفید آغشته کنید. این پودر را به شکل مام یا دئودورانت در قسمت زیر بغل خود اعمال کنید. همچنین می توانید بعد از استحمام به بدن خیس خود بمالید. این کار باعث می شود تا بدن عرق نکرده و بوی بد آن برطرف شود.

آیا استفاده از زاج سفید خطراتی به همراه دارد؟

اگرچه از این روش به میزان زیادی برای برطرف کردن بوی بد عرق زیر بغل استفاده می کنند، اما یک کارشناس بهداشت زاج سفید را از خطرناک ترین مواد برای برطرف کردن بوی بد عرق می داند. سنگ زاج سفید حاوی سولفات مضاعف پتاسیم و آلومینیم است که برای اشخاص یک تهدید جدی است. وی تاکید کرد که این مواد از جمله فلزات و شبه فلزات سنگینی هستند که وجود آنها به میزان خیلی کم برای بدن ضروری است، اما افزایش آنها می تواند باعث آلودگی هایی بسیار مضر و خطرناک شود. این مواد از جمله آلاینده های غیر آلی هستند که تجزیه ناپذیر بوده و در بدن متابولیزه و دفع نمی شوند. در واقع این آلاینده ها به نوعی باعث تجمع زیستی در بدن می شوند. از جمله مشکلاتی که این فلزات سنگین برای بدن ایجاد می کنند، اختلالات عصبی است. با توجه به ضررهایی که استفاده از زاج سفید برای از بین بردن بوی بد عرق به همراه دارد، در ادامه قصد داریم تا روش های طبیعی دیگری را برای برطرف کردن بوی بد زیر بغل معرفی کنیم.

آیا استفاده از زاج سفید خطراتی به همراه دارد؟

روش های طبیعی برای برطرف کردن بوی بد عرق زیر بغل

 راهکارهایی برای بو نگرفتن بدن

 • برای اینکه از بوی بد عرق خود را حفظ کنید، به رژیم غذایی تان دقت کنید. هم به کیفیت غذا و هم به سردی، گرمی و خواص برخی از غذاها دقت کنید. مثلا سیر و پیاز و ادویه ها پس از گوارش در بدن موادی بدبو ایجاد می کنند که می تواند به واسطه عرق یا توسط ریه ها دفع شود و بوی بد دهان نیز ایجاد کند.
 • بهداشت فردی را رعایت کنید. مهم ترین نکته این است که به طور مرتب دوش بگیرید. اگر این کار را انجام ندهید، تمام تلاش تان برای برطرف شدن بوی بد عرق بی نتیجه خواهد ماند.
 • لیمو ترش مصرف کنید که نه تنها ویتامین C زیادی به بدن می رساند، بلکه برای پوست و تنظیم تعریق در بدن نیز موثر است. این میوه خاصیت ضد عفونی کنندگی داشته و بوی بد عرق زیر بغل را برطرف می کند.
 • خیار سرشار از آب است و خاصیت قابض دارد. روزانه خیار مصرف کنید تا منافذ پوست را بسته و میزان تعریق را کاهش دهد.
 • می توانید خیار را حلقه حلقه کرده و در قسمت زیر بغل قرار دهید. این کار را چند مرتبه در روز انجام دهید تا تاثیر معجزه آسای آن را در کاهش تعریق ببینید.
 • از بهار نارنج استفاده کنید. کافی است تا هر روز کمی از آب بهار نارنج را با یک پنبه یا دستمال به زیر بغل ها بمالید. این کار می تواند میزان عرق را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.
 • همچنین می توانید سرکه سیب را هر شب به ناحیه زیر بغل اعمال کنید. سرکه سیب می تواند به میزان قابل توجهی میزان عرق تولید شده را کاهش دهد.

روش های طبیعی برای برطرف کردن بوی بد عرق زیر بغل

نتیجه گیری

سنگ زاج سفید یک سنگ بلوری از جنس سولفات مضاعف پتاسیم و آلومینیم است. این سنگ به طور طبیعی در طبیعت یافت می شود و بیشترین کاربرد آن برطرف کردن بوی بد عرق است. با توجه به خطراتی که استفاده از زاج سفید برای از بین رفتن بوی عرق دارد، پیشنهاد می کنیم که به جای استفاده از زاج سفید، روش های بی خطرتری مثل آبلیمو، بهار نارنج و تغییر رژیم غذایی را در نظر بگیرید.

از
3
رای