بهترین دمنوش برای پریود شدن سریع؛ داروی گیاهی برای باز شدن قاعدگی

بهترین دمنوش برای پریود شدن سریع؛ داروی گیاهی برای باز شدن قاعدگی بهترین دمنوش برای پریود شدن ؛ داروی گیاهی برای پریود شدن سریع با آویشن، زعفران، رازیانه، بابونه، پونه، گل گاوزبان، مریم گلی و اسپند برای باز شدن قاعدگی در سلام دنیا بیاموزید.

از مسائلی که خانم ها با رسیدن به سن بلوغ درگیر آن می شوند عادت ماهانه می باشد که باید در تاریخ خاص خودش شروع و پایان یابد، اما گاهی این دوره به تاخیر می خورد و در تاریخ شروعش اختلال ایجاد می شود. در این مطلب از سلام دنیا درباره بهترین دمنوش برای پریود شدن، آویشن برای پریود شدن، دمنوش زعفران برای پریود شدن، باز شدن پریود با دمنوش رازیانه، دمنوش بابونه، پونه، گل گاوزبان، مریم گلی، دمنوش زنجبیل، جعفری، رزماری، دارچین، شنبلیله، بهترین روش خانگی برای پریود شدن با دمنوش زردچوبه، ترخون و داروی گیاهی برای پریود شدن سریع، اسپند برای باز شدن قاعدگی صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

بهترین دمنوش برای پریود شدن

داشتن پریود منظم و ماهانه باعث می شود که خانم ها افکار و اعصاب راحتتری داشته باشند اما با به تاخیر افتادن دوره پریودی حس کلافگی به آنها دست می دهد، اما خوردن دارو در این زمان گزینا مناسبی نمی باشد، بهتر است با نوشیدن دمنوش های گیاهی قاعده آور این مشکل را حل کنید. در ادامه با دمنوش های مناسبی آشنا خواهید شد.


حتما بخوانید: پریود نامنظم نشانه چیست


1. آویشن برای پریود شدن

از گیاهانی که به باز شدن خون در زمان قاعدگی کمک می کند آویشن می باشد، گیاه آویشن طبع گرمی دارد و از قدیم برای تنظیم سیکل قاعدگی و باز شدن جریان خون در این دوران استفاده می شده است، آ‌ویشن علاوه بر ادرار آور بودنش قاعده آور نیز می باشد، این نسخه گیاهی به قرن ها پیش باز می گردد و همچنان مثبت عمل کرده است.

بهترین دمنوش برای پریود شدن، آویشن

2. دمنوش زعفران برای پریود شدن

دمنوش زعفران از بهترین دمنوش ها برای پریود شدن می باشد، با مصرف دمنوش زعفران ضمن تاثیر در اختلالات قاعدگی رحم را نیز گرم می کند. همچنین نشاط آور می باشد و اعصاب را تقویت می کند. استرس را از بین می برد زیرا بروز استرس از دلایل وجود اختلال در قاعدگی می باشد.

بهترین دمنوش برای پریود شدن، زعفران

3. پریود شدن با دمنوش رازیانه

رازیانه تخم های گرمی دارد که می تواند رحم را تحریک کند همچنین رازیانه مملو از هورمون استروژن زنانه می باشد و موجب بازشدن قاعدگی می شود، این داروی گیاهی خاصیت ضد اسپاسم دارد و موجب برطرف شدن دردهای قاعدگی می شود.


حتما بخوانید: خواص دمنوش رازیانه برای زنان و دختران


4. بهترین دمنوش برای پریود شدن : دمنوش بابونه

گیاه بابونه ضدالتهاب، آرامبخش و ضداسپاسم می باشد. از این گیاه به صورت دمنوش در جهت باز شدن قاعدگی نیز استفاده می شود، برای این منظور یک هفته قبل از شروع قاعدگی میل کنید و به مدت یک هفته آنهم روزی یک فنجان.

بهترین دمنوش برای پریود شدن، بابونه

5. بهترین دمنوش برای پریود شدن : دمنوش پونه

از پونه کوهی به شکل دمنوش برای قاعده آوری می توانید استفاده کنید، این داروی گیاهی رحم را منقبظ کرده و خون قاعدگی را باز می کند تا فرد پریود شود. این گیاه هورمون های استروژن و پروژسترون را تحریک می کند تا خون جریان پیدا کند و دوره پریودی منظم شود.

6. بهترین دمنوش برای پریود شدن : دمنوش گل گاوزبان

گل گاو زبان از سالها قبل خاصیت ضد التهابی و ضد درد بودنش ثابت شده است، افرادی که دوره قاعدگی آنها به تاخیر افتاده است می توانند از دمنوش گل گاو زبان برای باز شدن قاعدگی استفاده کنند، با نوشیدن این دمنوش خونریزی و دفع لخته‌های خون سریع‌تـر انجام می دهد، این گیاه اعصاب را تقویت می کند و آرام بخش می باشد.

بهترین دمنوش برای پریود شدن، گل گاو زبان

7. بهترین دمنوش برای پریود شدن : دمنوش مریم گلی

مریم گلی به گیاهی زنانه شهرت دارد، این گیاه قاعده آور طبیعی است و در زمان دوره پریودی از بروز تهوع، سردرد، سرگیجه و گرگرفتگی جلوگیری می کند. برای استفاده از گیاه مریم گلی می توانید به صورت دمنوش استفاده کنید.


حتما بخوانید: خواص مریم گلی برای رحم


8. بهترین دمنوش برای پریود شدن : دمنوش زنجبیل

طبع زنجبیل گرم است و رحم را گرم می کند، این گیاه ضد التهاب و ضد بـاکتـری می باشد، با طبع گرمی که دارد جریان خون را افزایش می یابد و دوره قاعدگی را تنظیم می کند، اما دقت داشته باشید که اگر سوزش معده دارید در مصرف دمنوش زنجبیل زیاده روی نکنید.

بهترین دمنوش برای پریود شدن، زنجبیل

9. بهترین دمنوش برای پریود شدن : دمنوش جعفری

ویتامین C برای بازشدن دوره قاعدگی بسیار موثر می باشد، سبزی جعفری نیز بخاطر وجود ویتامین C همچنین مواد قوی آپیول دیواره رحم را انقباض می کند. با دمنوش جعفری به اندازه مناسب می توانید مشکل تاخیر خود را در قاعدگی برطرف کنید.

10. بهترین دمنوش برای پریود شدن : دمنوش رزماری

رزماری از گیاهانی است که عضلات رحم را منبسط کرده و جریان خون را در دوره قاعدگی تسریع می کند، با خوردن دمنوش رزماری به خاطر وجود آنتی اکسیدان و املاح معدنی که دارد بدن و سیستم عصبی آرام خواهند شد.

11. بهترین دمنوش برای پریود شدن : دمنوش دارچین

دارچین با خاصیتی که دارد به چرخه قاعدگی نظم می بخشد اما این نظم با مصرف یک یا دوبار دمنوش دارچین به دست نخواهد آمد، از خواص دارچین گشاد کردن عروق خونی می باشد همین خاصیت موجب می شود که گرفتگی عضلات و خونریزی شدید کمک می کند.

بهترین دمنوش برای پریود شدن، دارچین

12. بهترین دمنوش برای پریود شدن : دمنوش شنبلیله

دمنوش شنبلیله خاصیتی مفید برای رفع دردهای قاعدگی و لکه بینی در زنان دارد، این دمنوش با داشتن ماده ای شبیه به هورمون های زنانه قاعدگی را تنظیم کرده و راه آن را باز می کند. از شنبلیله به شکل دمنوش و یا جوشانده برای این منظور می توانید استفاده کنید.


حتما بخوانید: خواص و مضرات شنبلیله برای زنان و مردان


13. بهترین دمنوش برای پریود شدن : دمنوش زردچوبه

زردچوبه را هم در غذا و هم به صورت دمنوش می توانید برای پریود شدن استفاده کنید، این گیاه یک ادویه قدیمی و سنتی می باشد که استروژن و پروژسترون را تقویت کرده و همچنین جریان قاعدگی در رحم و مناطق لگن را تحریک می کند. زردچوبه با داشتن خاصیت ضداسپاسم می تواند از بروز دردهای قاعدگی جلوگیری کند، البته این ادویه را می توانید با شیر نیز مخلوط کرده و استفاده کنید.

14. بهترین دمنوش برای پریود شدن : دمنوش ترخون

از گیاهان قاعده آور طبیعی می توان به ترتون نیز اشاره کرد، کسانی که دچار بی نظمی در قاعدگی می شوند می توانند دمنوش ترخون میل کنند ، همچنین این گیاه رحم را تقویت نی کند و دارای آنتی اکسیدان و مواد مغذی فراوانی می باشد.

بهترین دمنوش برای پریود شدن، ترخون

داروی گیاهی برای پریود شدن سریع و باز شدن قاعدگی

اگر برای پریود شدن در زمان کوتاه به دنبال داروی گیاهی هستید، یونجه می تواند به عنوان یک قاعده آور طبیعی لقب بگیرد، این گیاه سرشار از ویتامین های A، C، E می باشد که در امر پریود شدن بسیار مفید هستند، اما دقت داشته باشید که این گیاه را به صورت تازه مصرف نکنید زیرا موجب نفخ و در برخی از افراد باعث خارش شدید خواهد شد.

اسپند برای باز شدن قاعدگی

  • مصرف اسپند برای باز شدن قاعدگی کمی دردسر ساز خواهد بود، این گیاه با طعم تلخی که دارد بهتر است جویده نشود و به طور کامل قورت داده شود.
  • با مصرف اسپند دوره قاعدگی تنظیم خواهد شد و با طبع گرمی که دارد راه پریود شدن را باز خواهد کرد، البته در برخی از خانم ها نیز دل درد و حالت تهوع را همراه خواهد داشت ، پس در مصرف آن بسیار دقت کنید.
سخن آخر

اگر دوره قاعدگی شما به تاخیر افتاده بهتر است در اولین فرصت نزد پزشک بروید و از علت آن اطلاع پیدا کنید و با مشورت پزشک به درمان گیاهی آن بپردازید.


مقالات مرتبط:

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی با 12 داروی گیاهی

لخته خون در پریودی نشانه چیستاز
22
رای