فواید سلامتی گرمک و نکاتی برای انتخاب یک گرمک رسیده و شیرین

فواید سلامتی گرمک و نکاتی برای انتخاب یک گرمک رسیده و شیرین یکی از محبوب ترین میوه های فصل تابستان گرمک است. گرمک منیع خوبی برای تامین ویتامین A بدن می باشد و به سلامت چشم ها کمک می کند.

خوردن یک برش شیرین و آبدار گرمک در روزهای گرم تابستان بسیار لذت بخش است. مانند دیگر ملون ها، گرمک دارای مقدار زیادی آب (حدود 90 درصد) همراه با مواد مغذی دیگر می باشد.
در حقیقت، گرمک سرشار از مواد مغذی است، حاوی ویتامین A (به شکل بتا کاروتن) و ویتامین C بوده و همچنین منبع خوبی از پتاسیم و مواد معدنی دیگر می باشد. امتیاز دیگر گرمک این است که دارای کالری کمی می باشد.
هیتر منگری می گوید: «زمانی که حرف از مواد مغذی به ازای هر کالری آورده می شود گرمک گزینه مناسبی در میان ملون ها می باشد. یک فنجان از گرمک حاوی چیزی حدود 55 کالری بوده اما 100 درصد نیاز روزانه به ویتامین A و 50 درصد نیاز روزانه ویتامین C را به همراه 1/5 گرم فیبر تأمین می کند و منبع خوبی از پتاسیم می باشد.»

فواید خوردن گرمک

ارزش غذایی گرمک

طبق گزارش اداره غذا و داروی ایالات متحده، ارزش غذایی برای یک فنجان گرمک به شرح زیر است:
سایز گرمک: 1 فنجان یا 160 گرم
کالری: 54 

نوع ماده درصد نیاز روزانه نوع ماده درصد نیاز روزانه
چربی کل 0% کربوهیدرات کل 5% (14 گرم)
کلسترول کل 0% فیبر غذایی 6% (1 گرم)
سدیم 1% (26میلی گرم) قند 13گرم
پروتئین 1 گرم ویتامین A 108%
ویتامین C  98% کلسیم 1%
آهن 2%    

نحوه انتخاب یک گرمک رسیده

انتخاب یک گرمک تازه بسیار سخت است زیرا نمی توان داخل این میوه را قبل از برش مشاهده کرد. اما به گفته منگری، طعم شیرین این میوه به خاطر تازگی آن می باشد. یک گرمک را بلند کنید و اگر سنگین تر از وزنی بود که انتظار داشتید احتمالا رسیده است. یک گرمک رسیده بوی شیرینی دارد و اگر کمی از پوست گرمک را جدا کنید باید بوی شیرینی از آن به بینی شما برسد.
اگر گرمکی که خریداری کرده اید به خوبی نرسیده است می توانید آن را در گوشه ای از آشپزخانه قرار داده و پس از چند روز مصرف کنید. اما برای جلوگیری از رشد باکتری ها در این میوه تا قبل از شروع مصرف آن، میوه را نشویید.
منگری می گوید:« زمانی که گرمک، بعد از برداشت، در طول زمان نرم تر و آبکی تر می شود اما مواد قندی و مزه شیرین آن بیشتر نمی شود.»

فواید گرمک برای سلامتی

میوه گرمک به طور مجزا مورد بررسی قرار نگرفته است و بیشتر تحقیقات در مورد میوه ها و سبزیجات به طور کلی مورد بررسی قرار گرفته اند. به همین دلیل کمی سخت است که نظر قطعی را در مورد فواید گرمک بدهیم.


قدرت آنتی اکسیدانی گرمک

گرمک منبعی غنی از ویتامین C و A می باشد. هر دو این مواد آنتی اکسیدان های قویی می باشند که برای بدن بسیار ضروری هستند. آنتی اکسیدان ها اثرات محافظتی در مقابل رادیکال های آزاد نشان می دهند و بدن را در مقابل التهابات مزمن حفظ می کنند.
رادیکال های آزاد منجر به آسیب سلولی و انتشار بیماری در بدن می شوند. آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C و A ممکن است از بدن در مقابل بیماری های قلبی عروقی، رماتیسم و سرطان محافظت کنند.

گرمک برای سلامت قلب

شواهد قوی وجود دارد که نشان می دهد رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات با کاهش ریسک بیماری قلبی و سکته ارتباط مستقیم دارد و همچنین فشار خون را کاهش می دهد.


سلامت چشم ها با خوردن گرمک

قرار دادن میوه و سبزیجات بیشتر در رژیم غذایی، چشم را سلامت نگاه می دارد و دو بیماری رایج چشمی آب مروارید (کاتاراکت) و دژنراسیون ماکولا را دور می کند.
ویتامین A موجود در گرمک راز سلامت چشمان شماست.


گرمک به هضم غذا کمک می کند

آب و فیبر موجود در گرمک می تواند به هضم کمک کند و از یبوست (به دلیل محتوی فیبر آن) جلوگیری کند.

نحوی انتخاب یک گرمک رسیده


عوارض مصرف گرمک

به طور كلی، مصرف گرمک برای بیشتر مردم بی خطر است. با این حال در 5 تا 10 سال گذشته، گرمک مسئول بیش از 10 بیماری ناشی از تغذیه شناخته شده است. اکثریت این بیماری ها ناشی از عفونت باکتریایی سالمونلا بوده است. گرمک مسئول برخی بیماری های غذایی می باشد به این دلیل که میوه گرمک در تماس با زمین رشد می کند که ممکن است قبل از برداشت آلوده به باکتری های خاک، آب و حیوانات شود. علاوه براین ملون ها دارای پوسته سخت و شیارداری هستند که باکتری ها را به دام می اندازد. باکتری ها همچنین ممکن است از چاقوی آلوده در هنگام برش گرمک به آن منتقل شوند.

آلودگی باکتریایی تنها دلیل ریسک خوردن گرمک نمی باشد بلکه گرمک گاهی باعث ایجاد آلرژی نیز می شود. زمانی که افرادی با تجربه آلرژی راگوید گرمک می خورند ممکن است احساس خارش دور لب و در گلوی خود داشته باشند و یا دهان، زبان و حلق آن ها متورم شود.


نکاتی درباره قاچ کردن گرمک

  • ملونی را خریداری کنید که هیچ شکاف، لکه و تغییر رنگی روی پوست خود نداشته باشد.
  • قبل از قاچ کردن گرمک دست های خود را آب و صابون شستشو دهید.
  • پوست ملون را قبل برش، با برس شستشوی میوه ها زیر آب سرد شیر بشویید و میوه را با حوله خشک کنید.
  • از یک چاقوی تمیز برای قاچ زدن گرمک استفاده کنید و انتهای گرمک (جایی که به بوته متصل می شود) را بریده و دور بیندازید. بررسی ها نشان می دهد که آلوده ترین قسمت ملون آنجاست.
  • کل ملون را از وسط نصف کنید و دانه های آن را جدا کرده بیرون بریزید. میوه را به قسمت های کوچکتر تقسیم کرده و مصرف کنید.
از
1
رای