4 علت سردرد صبحگاهی (از خواب بیدار شدن با سردرد)

4 علت سردرد صبحگاهی (از خواب بیدار شدن با سردرد) علل زیادی برای سردردهای صبحگاهی وجود دارد. برخی از دلایل اصلی سردرد صبحگاهی شامل: فشار خون بالا، میگرن و... می باشد که درمان آن برای هر کسی متفاوت است.

دلایلی مختلفی برای سردردهای صبحگاهی وجود دارد. اگر تجربه آن را دارید، پس دلایل زیر می تواند توضیح بدهد که چرا این اتفاق برایتان می افتد. با این حال، همیشه بهتر است با پزشک مشورت کنید. از خواب بیدار شدن با سردرد، راهی وحشتناک برای شروع روز است. در این صورت شما انرژی کمی خواهید داشت و می خواهید در رختخواب بمانید و چیزی که نمی خواهید به آن بپردازید انجام مسئولیت هایتان است. سردرد واقعاً می تواند بر سلامتی و خوشحالی ما تاثیر منفی بگذارد.

عللی که باعث سردرد صبحگاهی می شود

چهار دلیل اصلی برای سردرد صبحگاهی وجود دارد. با این حال، برای هر کسی راه حلی وجود دارد، اما اگر در ابتدا نمی دانید چطور مشکل را شناسایی کنید، پس نمی توانید بدانید باید برای درمان چه کنید.

1. بروکسیم

دندان قروچه یا بروکسیم مشکلی است که بیشتر از حد انتظار مردم را تحت تاثیر قرار می دهد. دندان قروچه زمانی است که در طول بیداری یا خواب دندان هایتان را به هم می چسبانید و آن را روی هم می سایید. در شدیدترین حالت، نیاز به محافظ دندان است. بدون آن دندان ها واقعاً آسیب می بیند. فشار هنگام چسباندن فک به هم، باعث می شود صبح ها سرتان درد داشته باشد. بروکسیم معمولاً ناشی از استرس، نگرانی و اضطراب یا افسردگی است. بعضی اوقات حتی استفاده از محافظ دندان مانع از بروز احساس سردرد نمی شود. بهترین چیز در این موارد علاوه بر مشورت با یک دندانپزشک (که می تواند محافظ دندان تهیه کند)، صحبت با یک روانشناس است. مهم است تنشی را که منجر به ساییدن دندان هایتان به هم می شود را پیدا کند.

علل سردرد صبحگاهی

2. میگرن

دلیل دوم برای سردردهای صبحگاهی، میگرن است. اگر قبلاً این بیماری در شما تشخیص داده نشده است، ممکن است گمان کنید که فقط یک سردرد ساده است. علاوه بر مصرف قرص تایلانون یا ادویل، شاید فکر کنید که با خوابیدن سردرد شما بهتر می شود. با این حال، در مورد میگرن این کارها نتیجه ای ندارد.

میگرن درد بسیار شدیدی است که حتی در هنگام مصرف دارو می تواند تا سه روز ادامه پیدا کند. این درد معمولاً در یک طرف سر شما است و همچنین باعث صدمه زدن به چشم می شود. در این بیماری درد ضربان دار و حاد است. اگرچه ممکن است دارو علائم میگرن را کاهش دهد، اما ممکن است بعد از بیدار شدن، سردردتان ادامه داشته باشد.

3. بی خوابی

بسیاری از افراد از بی خوابی رنج می برند. این در شرایطی است که شما شب های متوالی زیادی، مشکل خوابیدن دارید نه فقط یک بار. افراد مبتلا به بی خوابی اغلب خسته و احتمالاً غمگین به نظر می رسند. ذهن و بدن برای بهبودی کامل نیاز به استراحت زیادی دارد. اگر این کار را نکنید، خستگی و کمبود خواب منجر به سردرد هنگام بیدار شدن می شود. به همین دلیل است که درمان هر گونه اختلال خواب می تواند مهم باشد.

دلایل موثر در سردرد صبحگاهی

4. فشار خون بالا

آخرین دلیل شایع که باعث سردرد صبحگاهی می شود، فشار خون بالا است. آیا شما فشار خون بالا دارید؟ اگر نه، باید پزشک شما را معاینه کند تا دلیل سردرد صبحگاهی را پیدا کند. داشتن فشار خون بالا می تواند باعث شود ناگهان با دردی شدید بیدار شوید. این ممکن است منجر به تاری دید یا کاهش بینایی شود.

آیا تا به حال با سردرد از خواب بیدار شده اید؟ چه احساسی داشتید؟ اگر میگرن یا دندان قروچه دارید و از قبل آن را می دانستید، توجه داشته باشید که با سردرد بیدار شدن از خواب که گاهی با حالت تهوع و سرگیجه همراه است، می تواند در اثر این بیماری ها ایجاد شود. اگر هنوز علت سردرد خود را نمی دانید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. این به شما در خلاص شدن از استرس کمک می کند.

منبع: steptohealth

از
6
رای