آیا روشهای افزایش سایز آلت تناسلی مردان موثر هستند؟

آیا روشهای افزایش سایز آلت تناسلی مردان موثر هستند؟ بسیاری از مردان نسبت به اندازه آلت تناسلی خود نگران هستند و این امر بازار بزرگی را برای محصولات و تکنیک های بزرگ شدن ایجاد کرده است، اما آیا روشهای افزایش سایز آلت تناسلی مردان موثر هستند، پاسخ را در سلام دنیا بخوانید.

بازاریابان ادعا می کنند که ابزارهای بزرگ کننده، مکنده ها، قرص ها و لوسیون ها می توانند اندازه آلت تناسلی را افزایش دهند. اما آیا روش های بزرگ نمودن آلت واقعاً موثر هستند؟ اندازه آلت یک منبع اضطراب مرسوم است. این مساله باعث رونق گرفتن صنعت چندین میلیون دلاری، افزایش آلت تناسلی شده است. این مقاله از وب سایت سلام دنیا، به بررسی کارآیی و عوارض جانبی روشهای بزرگ نمودن آلت تناسلی می پردازد. همچنین در خصوص میانگین طول و قطر آلت و این که چه موقع یک فرد باید به پزشک مراجعه نماید، صحبت خواهیم کرد.

آیا افراد می توانند اندازه آلت تناسلی خود را تغییر دهند؟

بسیاری از افرادی که به دنبال روش های بزرگ نمودن آلت هستند، از اندازه آلت نرمالی برخوردار می باشند یعنی اندازه آلت آنها برای فعالیت های جنسی و دفع ادرار کافی است. تولیدکنندگان ادعا می کنند که محصولاتی مانند قرص ها، کرم ها و اندازه های کششی می توانند اندازه آلت را افزایش دهند. بعضی افراد نیز جراحی را راه حل می دانند. با این وجود، موسسه مراقبت های اورولوژی اشاره می کند که تقریباً هیچ کدام از این روشها موثر نمی باشند.


حتما بخوانید: بزرگ کردن آلت تناسلی با روش های طبیعی و تضمین شده


آیا افراد می توانند اندازه آلت تناسلی خود را تغییر دهند؟

روشهای افزایش سایز آلت تناسلی مردان

1. افزایش سایز آلت با ابزارهای کششی

ابزارهای کششی سعی می کنند طول آلت را با کشیدن بافت آلت افزایش دهند. فرد معمولاً یک وزنه یا چهارچوب با اندازه متغییر کوچک را بر روی آلت تناسلی در وضعیت معمولی قرار می دهد تا بتدریج طول آلت افزایش یابد. بر اساس یک بررسی علمی در سال 2010، ابزارهای کششی آلت تنها روش مبتنی بر شواهد برای افزایش طول آلت بوده و نتایج آن ممکن است مشابه انجام عمل جراحی باشد. چندین تحقیق به بررسی اثرات دستگاه های کششی با نتایج مختلف پرداخته اند.

بعضی نتایج توصیه می کنند که این ابزارها می توانند حدود 1 تا 3 سانتی اندازه آلت را افزایش دهند. در بسیاری از این آزمایشات، شرکت کنندگان این دستگاه را برای 4 تا 6 ساعت در روز استفاده می کرده اند. در یکی از تحقیقات افراد 9 ساعت در روز این دستگاه ها را به آلت خود متصل نموده بودند. محققین همچنین بررسی کرده اند که آیا استفاده از این دستگاهها قبل و یا بعد از انجام جراحی آلت می تواند نتایج حاصل از آن را بهبود بخشد یا خیر. شواهد مربوط به دستگاههای کششی آلت کماکان محدود هستند. تعیین امنیت و کارآیی آنها کماکان نیازمند تحقیقات بیشتر بوده و موسسه مراقبت های اورولوژی در حال حاضر از استفاده از آنها حمایت نمی کند.

2. افزایش سایز آلت با ابزارهای مکشی

ابزارهای مکشی دارای یک لوله هستند که در دور آلت تناسلی قرار می گیرد. با تخلیه هوای داخل لوله، نوعی خلاء ایجاد می شود که خون را به داخل آلت تناسلی مکیده و باعث تورم آن می شود. افراد معمولاً از این ابزار برای درمان ناتوانی جنسی یا اختلالات نعوظ استفاده می کنند. هیچ گونه شواهد علمی قدرتمندی توصیه نمی کنند که این ابزارها می توانند اندازه آلت را تغییر دهند.


حتما بخوانید: دلایل از دست دادن نعوظ در حین رابطه زناشویی


3. افزایش سایز آلت با قرص ها و لوسیون ها

قرص ها و کرم های مختلفی ادعا می کنند که اندازه آلت را تغییر می دهند. آنها مدعی هستند که حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، گیاهان یا هورمون می باشند. هیچ گونه شواهد علمی قدرتمندی درباره تاثیر گذاری این قرص ها و لوسیون ها بر اندازه آلت تناسلی وجود ندارد.

4. . افزایش سایز آلت با جراحی آلت

دو نوع جراحی برای بزرگتر نمودن آلت تناسلی وجود دارد. تقویت آلت تناسلی شامل تزریق سلولهای چربی در آلت می باشد. هدف این کار افزایش قطر و ضخامت آلت تناسلی و در بعضی موارد طول آن می باشد. این روال خطراتی به همراه دارد. عوارض جانبی آن ممکن است شامل تورم و تغییر شکل آلت تناسلی باشد. در صورت شدت عوارض جانبی، ممکن است نیاز به برداشتن آلت تناسلی باشد.

یک روش دیگر تقویت آلت تناسلی شامل برداشتن سلولهای چربی از جای دیگری از بدن و انتقال آن ها به آلت تناسلی می باشد. این روش کمتر تهاجمی بوده و می تواند بعد از حدود 12 ماه بین 2.39 تا 2.65 سانتی متر به اندازه آلت اضافه کند. با این وجود، پس از گذشت حدود یک سال از جراحی، آلت تناسلی بین 20 تا 80 درصد از حجم جدید خود را از دست خواهد داد بنابراین افراد به چندین بار تکرار جراحی برای کسب نتیجه دلخواهشان نیاز دارند.

نوع دوم روش های جراحی، آزاد سازی رباط های نگهدارنده است. این رباط ها آلت را به ناحیه تناسلی پیوند داده و آن را در وضعیت نعوظ نگه می دارند. اگر جراح این رباط ها قطع کند، این امر زاویه آلت تناسلی را تغییر داده و باعث می شود آلت به نظر بزرگتر برسد. به طور میانگین، آزادسازی رباط های تعلیق می تواند اندازه آلت در وضعیت عادی را بین 1 تا 3 سانتی افزایش دهد اما نرخ های رضایت جنسی فرد و شریک جنسی وی کاهش پیدا خواهد کرد. عدم وجود رباط ها برای نگهداشتن آلت در وضعیت نعوظ می تواند دخول را دچار مشکل سازد. مانند موسسه مراقبت های اورولوژی، انجمن اورولوژی آمریکا نیز اعلام کرده است که جراحی تقویت آلت تناسلی ایمن و موثر نمی باشد.

افزایش طول اندام تناسلی

اندازه میانگین طول آلت

آلت های تناسلی اشکال و اندازه های مختلفی دارند و ممکن است بسیار با یکدیگر متفاوت باشند. یک تحقیق در سال 2014، که 15521 مرد از نقاط مختلف جهان در آن شرکت داشتند، تعیین نمود که: میانگین طول آلت تناسلی در وضعیت عادی 9.16 سانتی متر یا 3.61 اینچ و ضخامت محیط آن 9.31 سانتی متر (3.66 اینچ) می باشد. میانگین طول آلت تناسلی در وضعیت نعوظ 13.12 سانتی متر یا 5.16 اینچ و ضخامت محیط آن 11.66 سانتی متر (4.59 اینچ) می باشد. نویسندگان تخمین می زدند که تنها 5 درصد از مردان در وضعیت نعوظ آلت تناسلی بیش از 16 سانتی متر داشته و در 5 درصد دیگر نیز اندازه آلت تناسلی در این وضعیت کمتر از 10 سانتی متر می باشد.


حتما بخوانیدهمه چیزهایی که باید درباره کوچکی آلت بدانید


چه موقع جراحی یک گزینه محسوب می شود؟

انجمن پزشکی تنها در صورت جراحی را لازم می داند که فرد در وضعیت آلت تناسلی بسیار کوچک قرار داشته باشد. این وضعیت آلتی را شامل می شود که در وضعیت نعوظ کمتر از 7.5 سانتی متر طول داشته باشد.

خطرات و عوارض جانبی افزایش سایز آلت تناسلی

جراحی بزرگ نمودن آلت می تواند عوارض جانبی مختلفی مانند تورم و عفونت به همراه داشته باشد. این عوارض ممکن است به حدی شدید باشند که منجر به برداشتن آلت شوند. جراحی همچنین ممکن است باعث بروز اختلالات نعوظ شود. علاوه براین، استفاده بیش از حد از پمپ های خلاء می تواند به بافت آلت آسیب زده و روند نعوظ را تضعیف نماید.

نکاتی برای بهبود زندگی جنسی

احساسات منفی درباره اندازه آلت تناسلی می تواند مانع لذت بردن فرد شوند. بسیاری از روش های بزرگ نمودن آلت تناسلی مفید نیستند، اما مشاوره می تواند با بالا بردن خودباوری و از بین بردن ایده های نادرست مربوط به ظاهر بدنی، به فرد کمک نماید. نکته مهم دیگر در این خصوص شامل کوتاه کردن موهای زائد اطراف آلت می باشد که باعث بزرگتر جلوه نمودن آلت می شود. همچنین داشتن اضافه وزن در ناحیه شکم می تواند باعث شود آلت تناسلی کوچکتر از میزان واقعی به نظر برسد.

چه موقع به پزشک مراجعه نمایید؟

فردی که مبتلا به اختلال ترس از تغییر شکل آلت تناسلی (PDD) است، شاید بهتر باشد با پزشک مشورت نماید. دو نوع اختلال وجود دارد اما هر دو مربوط به احساس کمبود در خصوص اندازه آلت توسط شخص و بزرگ پنداشتن آلت تناسلی دیگران می باشند. این امر می تواند باعث ایجاد احساس افسردگی، اضطراب جنسی و ناتوانی جنسی شود. بعضی افراد مبتلا به این نارسایی دچار مشکلات ایجاد یا حفظ حالت نعوظ شده و از رضایت جنسی کافی برخوردار نمی شوند. PDD نوعی بدشکلی بدنی می باشد. این طبقه بندی توصیف کننده یک نگرانی همه جانبه از آنچه شخص به عنوان عیب و نقض ظاهری در خود در نظر دارد تعریف می شود.

اضطراب آلت تناسلی کوچک (SPA)

افراد مبتلا به این شرایط غالباً نگران هستند که دیگران آلت تناسلی آنها را کوچک تلقی کنند و به همین دلیل نمی خواهند در میان جمع اقدام به تعویض لباس خود نمایند.

برای بزرگ شدن بیضه چکار باید کرد

سخن آخر

بسیاری از مردان نسبت به اندازه آلت تناسلی خود نگران هستند و این امر بازار بزرگی را برای محصولات و تکنیک های بزرگ شدن ایجاد کرده است. با این حال، شواهد بسیار کمی وجود دارند که نشان دهند این روشها مؤثر می باشند و بسیاری از آنها خطرات جدی به دنبال دارند.  افرادی که نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند می توانند با پزشک یا درمانگر روابط جنسی در این خصوص صحبت کند. امیداریم این پست سلام دنیا، برای شما مفید بوده باشد. می توانید این پست را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط

چه چیزی باعث خارش آلت تناسلی مردان می شود و درمان آن چگونه است؟

آیا متورم شدن و بیرون زدگی رگ های آلت تناسلی عادی است؟
 

از
6
رای