عوارض خوردن بیش از حد قهوه، نوشیدن زیاد قهوه چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

عوارض خوردن بیش از حد قهوه، نوشیدن زیاد قهوه چه عوارضی می تواند داشته باشد؟ قهوه نوشیدنی محبوبی است و خوردن آن در اوایل صبح می تواند برای سلامتی مفید باشد و باعث پرانرژی شدن فرد گردد، اما نباید در نوشیدن آن افراط کرد تا از عوارض آن به دور ماند.

اگر روز خود را بدون نوشیدن چندین فنجان قهوه نمی توانید به سر کنید، در اینجا یک خبر تکان دهنده برای شما وجود دارد. یک تحقیق از دانشگاه استرالیا نشان داد که نوشیدن شش و یا بیشتر فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 22% افزایش دهد.

محققان می گویند که مصرف 6 فنجان قهوه یا بیشتر می تواند با خطر بالای فشار خون همراه باشد که در نهایت می تواند باعث بیماری قلبی شود.
برای مدت طولانی، مصرف بیش از حد قهوه همراه با اضطراب بیشتر خواهد بود. اما این یک عارضه جانبی جدی از مصرف بیش از حد قهوه است. مطمئنا، نوشیدن 2 یا 3 فنجان قهوه معمولی است و مشکلی وجود ندارد. شما همچنین باید مطمئن شوید که نباید بعد از 4 یا 5 بعد از ظهر از قهوه بنوشید. نوشیدن کافئین پس از آن زمان می تواند بر روی خواب شما تاثیر بگذارد.

عوارض نوشیدن زیاد قهوه

عوارض نوشیدن بیش از حد قهوه

اگر از نوشیدن قهوه برای جلوگیری از خواب آلودگی استفاده کرده اید، در واقع از بی خوابی رنج می برید. نوشیدن قهوه به ویژه در بعد از ظهر (ساعت 5 بعد از ظهر) می تواند شما را در طول شب بیدار نگه دارد. بهترین زمان استفاده از قدرت تحریک قهوه صبح یا اوایل بعد از ظهر است.
آیا می دانید که نوشیدن قهوه بیش از حد در دوره امتحانات خود و یا قبل از یک جلسه مهم می تواند شما را بیشتر مضطرب کند؟ این به این دلیل است که قهوه میتواند تولید کورتیزول، هورمون استرس را افزایش دهد. این می تواند منجر به اضطراب بیشتر و حتی سردرد شود.
اگر شما بیش از حد قهوه را بخورید، قهوه می تواند برای سیستم ایمنی بدن بد باشد. برخی از ترکیبات در قهوه می توانند بعضی از سلول های مبارزه با عفونت را در بدن مسدود کنند که مانع وارد شدن جسم خارجی در جریان خون شما می شود.

از
2
رای