فوت فتیش چیست؛ علل گرایش جنسی به پا + درمان فوت فتیشیسم

فوت فتیش چیست؛ علل گرایش جنسی به پا + درمان فوت فتیشیسم فوت فتیش یا به اصطلاح گرایش به پا نوعی علاقه جنسی به پاهاست. هر آنچه که لازم است درباره فوت فتیشیسم بدانید از جمله علل گرایش جنسی به پاها تا درمان فوت فتیشیسم را در سلام دنیا بخوانید.

فوت فتیش (علاقه جنسی به پاها) به عنوان یک جریان اصلی از گرایشات جنسی محسوب می شود. بعضی افراد تنها با نگاه کردن به پاها تحریک می شوند. اگر اطلاعات زیادی در خصوص  اختلال فوت فتیشسم ندارید و می خواهید بدانید، فوت فتیش چیست و علل گرایش جنسی به پاها چیست و همچنین چطور می توانید درباره فوت فتیش با همسر خود صحبت کنید و در نهایت درمان اختلال فوت فتیشسم را در این مقاله سایت سلام دنیا بخوانید.

فوت فتیش دقیقاً چیست؟

فوت فتیش نوعی علاقه جنسی به پاهاست. به عبارت دیگر، ساق، انگشتان و قوزک پا فرد را تحریک می نمایند. این ترجیح خاص برای پاها می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. بعضی افراد تنها با نگاه کردن به پاها تحریک می شوند. برای بعضی دیگر ناخن های لاک زده، زینت آلات و سایر آراستگی ها در پاها جذاب می باشد. بعضی نیز از تماس با پاها به لذت جنسی می رسند مثلاً از طریق بوسیدن یا ماساژ دادن پاها.

آیا این وضعیت رایج است؟

فوت فتیش به عنوان یک جریان اصلی از گرایشات جنسی محسوب می شود. یعنی این نوع گرایش از بسیاری دیگر از گرایشات پرستشی دیگر در رابطه جنسی رایج تر است. یک تحقیق دریافته است که حداقل نیمی از افرادی که از آنها نظرسنجی شده است، نوعی فوت فتیش یا پدوفیلی داشته اند. پاها در کنار اعضای تناسلی یکی از پرستش شده ترین اعضای بدن می باشند.


حتما بخوانید: اختلال مازوخیسم جنسی چیست


ارضا شدن با کمک پا

چرا افراد به پاها علاقه دارند؟ 

مانند ترجیحات افراد در خصوص لباس یا سبک موسیقی، گرایشات جنسی نیز بسیار متفاوت می باشند. هر فردی به چیزهای جذب می شود که ممکن است برای فرد دیگری بی معنی باشد. بنابراین مشخص نیست که چه چیزی در مورد پاها برای افراد جذاب است اما تئوری هایی برای توضیح این که چرا افراد به سمت پاها و بازی با آنها جذب می شوند، ارائه شده است.

علل اختلال جنسی فوت فتیشسم

1. بیولوژی

پاها از بخش های انتهایی اعصاب پوشیده شده اند و قسمت انتهایی اعصاب معمولاً بسیار حساس تر هستند. خاراندن، مالیدن و ماساژ دادن پاها می تواند احساس بسیار خوشایندی ایجاد نماید.

2. جنبه تحقیری

یکی از عناصر روانشناختی در فوت فتیشیسم ، جنبه تحقیری آنهاست. پاها در قسمت پایین بدن قرار داشته و این یعنی بعضی افراد آنها را به عنوان یک بخش پایین و پست از بدن قلمداد می کنند. این مساله می تواند برای بعضی افراد جذاب باشد: آنها دوست دارند پایین تر از شریک جنسی شان قرار داشته باشند. آنها از این که پای شما را بر روی بدن خود داشته و نوعی بازی قدرت را تجربه کنند، لذت می برند.

3. جنبه سلطه

تسیلم و سلطه نوعی بازی قدرت برای بعضی زوجین محسوب می شود. پاها تنها یک بخش از این ساختار هستند. اگر شما پرستنده پا باشید، زانو زدن در مقابل پاهای شریک جنسی تان و تسلیم بودن در برابر وی برایتان خوشایند خواهد بود. شما ممکن است وی را تشویق کنید تا پاهایش را بر روی قسمت های مختلف بدن تان قرار داده و شما را به وضعیت تسلیم شدن وادار نماید.

آیا نوع آراستگی و زینت پا مهم می باشد؟

کفش و جوراب پرستان بسیاری نزدیک به پرستش کنندگان پا هستند. بسیاری از افرادی که جذب پاها می شوند ممکن است علاقه خاصی به کفش ها، جواهرآلات و سایر زینت های پا داشته باشند. بعضی از افراد شریک های جنسی پا برهنه را ترجیح می دهند. آنها می خواهند دید بدون مانعی از کل پا از بالا تا پایین داشته باشند. بعضی دیگر از دمپایی یا صندل هایی که تنها بخشی از پا را به نمایش می گذارند، خوششان می آید. کفش های پاشنه بلند نیز برای افراد پرستش کننده پا بسیار جذاب هستند. در واقع، یک سری کانال ها در وب سایت های مطالب جنسی بالغین متعلق به افرادی است که به کفش های پاشنه بلند علاقه دارند. جوراب های کشباف، ساق بلند و ساق کوتاه نیز برای افرادی که نسبت به پا تمایل دارند جذاب هستند.


حتما بخوانید: 18 چیزی که مردان از رابطه جنسی می خواهند


چگونه درباره فوت فتیشیسم با شریک جنسی تان صحبت کنید؟

این نکات می توانند به شما کمک کنند تا اگر می خواهید در این باره با شریک جنسی تان صحبت کنید، بحث را به این سمت هدایت کنید. و یا اگر فرد دیگری این موضوع را با شما مطرح نمود، این ایده ها می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید که آیا تمایلی به تجربه کردن این کار دارید یا خیر.

چگونه درباره فوت فتیشیسم با شریک جنسی تان صحبت کنید؟

1. اگر دیگران به شما پیشنهاد  انجام فوت فتیش را کردند

بازی ها و فعالیت ها روشی جالب برای زوجین هستند تا بتوانند یکدیگر را بهتر شناخته و در تختخواب از یکدیگر لذت ببرند. اگر شریک جنسی تان به تازگی به پاهای شما توجه نموده است، ممکن است سئوالاتی درباره این موضوع و اینکه چگونه باید به وی پاسخ دهید، داشته باشید.

2. درباره فتیش از شریک خود سئوال بپرسید و گوش دهید

همه افراد واکنش مثبتی وقتی شریک جنسی شان علاقه اش به پاها را بیان می کند، از خود نشان نمی دهند. این امر می تواند آشکار کردن این گرایش ها را کمی نگران کننده کند. اگر شریک جنسی تان با شما صادق است، این نشانه ای مثبت تلقی می شود. وی ممکن است به شما بگوید که فکر می کند پاهای شما جذاب است یا کفش خاصی را که می پوشید دوست دارد. وی ممکن است علاقه اش به پاهای شما را با پیشنهاد دادن ماساژ آنها پس از یک روز طولانی بیان کند یا ممکن است از شما درخواست کند اجازه دهید در طول رابطه جنسی پاهای شما را ببوسد. علایق افراد متفاوت می باشند بنابراین باید آنچه را که شریک جنسی تان می پسندد از زبان خودش بشنوید. این سئوالات می تواند بحث را باز کند:

 • بیشتر از همه چه کارهایی را دوست داری؟
 • آیا دوست داری من به شیوه خاصی مقابله به مثل کنم؟
 • اول می خواهی چه کاری را انجام دهی؟
 • آیا این معاشقه است؟ آیا رابطه جنسی هدف بازی کردن با پاهاست؟

2. درباره احساس خود درباره فوت فتیش تصمیم بگیرید

شما لازم نیست در لحظه به شریک جنسی تان پاسخ دهید. از وی بخواهید تا به شما فرصت بدهد درباره آنچه گفته است، فکر کنید. اگر پاها ناحیه مورد علاقه شما نمی باشند، مهم است که هر دو نفر از این مساله آگاهی پیدا کنید. 

3. اگر می خواهید فوت فتیش را امتحان کنید، به آرامی شروع کنید

شاید بهتر باشد ابتدا اجازه دهید وی پاهای شما را ماساژ دهد. اگر احساس خوبی داشتید، می توانید به سراغ سایر فعالیت ها بروید. اگر کاری را دوست ندارید، حتماً آن را بیان کنید. صداقت یک ضرورت است. اگر می خواهید این موضوع را مطرح کنید، وقتی که شریک زندگی تان ممکن است مانند شما به پاها علاقه نداشته باشد، ممکن است کنجکاوی های دیگری داشته باشد که بخواهد آنها را کشف کند. صادق بودن درباره این گونه گرایشات می تواند کمک کند تا هر دو طرف روشهای جدیدی برای لذت بردن از یکدیگر بیابید.

4. صادق باشید

اگر با واکنش منفی از جانب شریک جنسی قبلی تان درباره این موضوع مواجه شده باشید، ممکن است در بیان آن برای شریک جنسی جدیدتان نیز تردید داشته باشید. اما برای یک رابطه لازم است که با خود، کنجکاوی ها و علایق تان صادق باشید.


حتما بخوانید: 26 مورد از نقاط تحریک پذیر و شهوت انگیز بدن زنان


5. برای صحبت درباره فوت فتیش، زمان مناسب را بیابید

توافق در خصوص هر فعالیت جنسی کلید مساله است که بازی با پاها نیز جزء آنها محسوب می شود. زمان نامناسب برای پرداختن به یک موضوع را مدنظر قرار دهید. در عوض، به دنبال فرصت هایی باشید که مثلاً هر دو در کنار یکدیگر استراحت می کنید یا مشغول خرید هستید. اشاره کنید که از مالیدن پاهای شریک تان یا از دیدن پاهای وی در بعضی کفش ها لذت می برید. این موضوعات می تواند در محیطی کم استرس بحث را آغاز کند.

6. آماده باشید

شریک جنسی شما ممکن است سئوالات زیادی داشته باشد. آمادگی بحث و گفتگوی صادقانه در این خصوص را داشته باشد. تمایل به صحبت درباره اینکه چه زمان و چگونه متوجه این علاقه خود شدید، می تواند گزینه خوبی باشد. مثالهایی از اعمالی که برای شما جذاب هستند، ارائه دهید. اگر چیزی برای شما جذاب نیست وی را در جریان قرار دهید. به عنوان مثال همه افراد ارضا شدن با کمک پا را دوست ندارند.

7. پیشنهاد بدهید تا با نظر وی پیش بروید

اگر شریک جنسی شما در این زمینه تازه کار است، بهتر است به تدریج وی را با این گرایش آشنا کنید. وی را در جریان برنامه هایتان قرار دهید. اگر درباره کاری احساس خوبی ندارد، آن کار را ادامه ندهید.

علائم فوت فتیش ها

8. چیزهایی که باید امتحان کنید

بسیاری از افراد نوعی کنجکاوی یا علایق جنسی دارند که فراتر از رابطه جنسی معمولی می باشد. پرستیدن ها و گرایشات چیزی نیستند که بخواهید آنها را مخفی کرده یا از بیان شان شرمنده باشید. در واقع، آنها روشهایی جالب برای شریک های جنسی یا افرادی است که می خواهند چیزهای جدیدی کشف کرده و لذت ببرند.


حتما بخوانید: چرا رابطه جنسی خشن برای بسیاری از افراد جذاب است؟


کارهایی که فوت فتیشیزم به آنها علاقه دارند

این فعالیت ها در بین افرادی که به پاها علاقه دارند، مرسوم می باشند :

1. پدیکور

پدیکور یا پاکسازی پاها، علاقه شما به پاها را ارضا نموده و به آنها ظاهری زیبا و جذاب می بخشد. چه چیز این کار دوست داشتنی نیست؟

2. سلفی با پا

سلفی های سکسی بسیار جذاب هستند بنابراین چرا یک سلفی سکسی با پاها را تجربه نکنید؟ اگر شریک جنسی شما به پاهایتان علاقمند است، یک عکس جذاب برای وی بفرستید. همچنین در صورت تمایل وی می توانید از کفش یا جوراب نیز استفاده کنید. اگر به پاها علاقه دارید، از شریک جنسی تان بخواهید یک عکس شیطنت آمیز برای شما از پاهایش ارسال کند. این روشی جالب و ساده برای کشف علایق مختلف یکدیگر می باشد.

3. بازی با کفش

اگر به پا علاقه دارید، کفش ها نیز می توانند برای شما جذاب باشند. با بوسیدن کفش های شریک جنسی تان در قسمت انگشتان و سپس اطراف قوزک شروع کنید. شما می توانید کناره ها یا کف پاهای وی را نیز به آرامی لیس بزنید.

اختلال فوت فتیشسم چیست

4. ماساژ یا خاراندن پاها

پاها در مقایسه با سایر قسمت های بدن، دارای تعداد زیادی انتخای عصبی می باشند. ماساژ دادن یا خاراندن پاها می تواند حس بسیار خوشایندی حتی برای افرادی که تمایلی به بازی با پاها ندارند، ایجاد نماید. یک شب که بر روی مبل نشسته اید، پیشنهاد ماساژ پاهای شریک جنسی تان را مطرح کنید. این می تواند روش بسیاری خوبی برای شریک جنسی تان باشد تا به این موضوع همزمان با کمی تحریک از جانب شما، پی ببرد.

5. بوسیدن پاها یا مکیدن انگشتان شست پا

پاها و انگشتان آنها نسبت به لمس شدن حساس هستند بنابراین حتی بوسیدن آرام آنها می تواند بسیار لذت بخش باشد. بر روی زانوهایتان خم شده و انگشتان پای شریک جنسی تان را ببوسید. اگر شریک جنسی شما مایل بود، می توانید کمی مکیدن انگشتان را نیز به این روال بیفزایید. این کار بسیار جذاب می باشد پس از ترکیب کردن کارها با یکدیگر نترسید.

6. ارضا شدن با کمک پا

بعضی افراد که به پاها علاقه دارند، گاهی اوقات از تماس آنها با اعضای تناسلی نیز لذت می برند. اگر شریک جنسی تان به این کار تمایل دارد، از وی بخواهید تا با پاهایش ناحیه تناسلی شما را لمس کند. وی حتی می تواند پاهایش را بر روی آلت تناسلی شما کشیده یا در مورد زنان، انگشت شست پای خود را در واژن یا معقد شما وارد کند. به خاطر داشته باشید که پاها برخلاف دستها از انعطاف پذیری زیادی برخوردار نیستند بنابراین این کار ممکن است به کمی تمرین نیاز دارد. فراموش نکنید در صورت تمایل به داخل کردن انگشتان پا در واژن یا معقد، ناخن هایتان را کوتاه کنید زیرا لبه های تیز آنها می توانند دردناک باشند.


حتما بخوانید: روش های تحریک مردان با 30 راه تضمینی


خطرات گرایش جنسی فوت فتیش چیست

چه کسی کمی پرستش و ستایش را دوست ندارد؟ افرادی که به پاها علاقه دارند، ممکن است از پرستیدن پاهای شریک جنسی شان نیز لذت ببرند. بعضی از آنها ممکن است حتی از این که وی پاهایش را بر روی بدن آنها قرار داده و از بدن آنها به عنوان صندلی استراحت پاهایش استفاده کند نیز لذت می برند. آیا باید مطلب خاصی را مدنظر داشته باشید؟ برخلاف سایر اشکال بازی های جنسی، در این شرایط لازم نیست نگران بارداری باشید. اما بازی با پاها کاملاً خالی از ریسک نمی باشد.

افرادی که به این نوع گرایش جنسی تمایل دارند باید نکات زیر را مد نظر قرار دهند:

 • انتقال عفونت های مقاربتی (STI): بعضی از این عفونت ها از طریق تماس با ناحیه تناسلی منتقل می شوند اما بعضی دیگر از طریق تماس پوستی نیز قابل انتقال هستند. تبخال های دهانی و تناسلی و ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) می تواند از طریق تماس با پوست منتقل شود. سفلیس نیز از طریق تماس دهانی با زخم ها منتقل می شود.
 • عفونت های پوستی: مولوسکوم کانتاجیوسوم نوعی عفونت پوستی است که باعث ایجاد ضایعات و جوش های پوستی می شود. این عفونت می تواند از طریق تماس پوستی منتقل شود. زرد زخم نوعی عفونت بسیار مسری پوستی می باشد. عفونت های قارچی مانند پای ورزشکاران نیز می توانند از طریق تماس با پوست آلوده یا حتی کفش های افراد آلوده منتقل شوند.
 • بریدگی ها : ناخن های تیز انگشتان پا می توانند پوست حساس نواحی آلت تناسلی، واژن یا معقد را زخم کنند. ناخن های پا را همواره تمیز و کوتاه نگه داشته و از شریک جنسی تان نیز بخواهید همین کار را انجام دهد.

گرایش جنسی فوت فتیش

اگر می خواهید بیشتر درباره علاقه به پاها بدانید، می توانید این گزینه ها را بررسی نمایید:

 • گروههای آنلاین: گروههایی برای کنجکاوی ها و سئوالات جنسی می توانند محل مناسبی برای مطرح کردن سئوالات برای افراد علاقمند به پاها و شریک های جنسی اینگونه افراد باشند.
 • سایت های مطالب جنسی: اگر نمی دانید چگونه به بازی با پاها بپردازید، می توانید ببینید که دیگران چگونه این کار را انجام می دهند. به خاطر داشته باشید بسیاری از افراد در این ویدئوها برای عملکردشان بسیار تعلیم دیده و ماهر هستند. شما نباید آنها را با خودتان مقایسه کنید.
 • سایت های دوست یابی: اگر شما فردی علاقمند به پا هستید، می توانید با کمک این سایت ها فردی مشابه و مناسب خود را بیابید. به عنوان مثال، سایت footfetishmatch.com ممکن است بتواند شما را با افراد دیگری که به این کار علاقمند هستند، مرتبط سازد. شما همچنین می توانید در پروفایل دوست یابی خود به این مطلب اشاره کرده و بگویید ترجیح می دهید با افراد علاقمند به بازی با پاها در ارتباط باشید.
 • برنامه ها: نرم افزارهای گوشی های همراه مانند Whiplr و Kinkoo افرادی را که گرایشات جنسی خاصی دارند گرد هم جمع می کنند تا بتوانند شریک های جنسی یا افراد علاقمند به گرایشات خاص خودشان را معمولاً در منطقه محل زندگی شان بیابند.

درمان اختلال فتیشیسم

روش های درمان فتیشیسم مختلف است و می تواند در به 2 صورت بلند مدت و کوتاه مدت روی اختلال فوت فتیشن جواب دهد. از جمله راه های درمان فتیشیسم ، روش های رفتار درمانی، روان درمانی می باشد. در بعضی مواقع امکان دارد پزشک برای کاهش تمایلات جنسی از دارو استفاده کند

سخن آخر

فوت فتیش یا به اصطلاح گرایش به پا نوعی علاقه جنسی به پاهاست. این ترجیح خاص برای پاها می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. بعضی افراد تنها با نگاه کردن به پاها تحریک می شوند. برای بعضی دیگر ناخن های لاک زده، زینت آلات و سایر آراستگی ها در پاها جذاب می باشد. بعضی نیز از تماس با پاها به لذت جنسی می رسند مثلاً از طریق بوسیدن یا ماساژ دادن پاها.


مطالب مرتبط

رابطه جنسی و کمر درد؛ راه های درمان درد کمر بعد از نزدیکی

علل درد زیر شکم در هنگام نزدیکی در زنان و مردان چیست؟

از
52
رای