گلیکولیک اسید؛ نحوه عملکرد، زمان استفاده و طول مدت استفاده از اسید گلیکولیک

گلیکولیک اسید؛ نحوه عملکرد، زمان استفاده و طول مدت استفاده از اسید گلیکولیک اسید گلیکولیک به طور طبیعی در نی شکر وجود دارد و به دلیل ساختار مولکولی کوچک، قدرت نفوذ بالا و خاصیت جذب سریعی که دارد در محصولات آرایشی و محافظت از پوست کاربرد زیادی دارد. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیش تری در رابطه با این محصول شگفت انگیز به دست آورید.

گلیکولیک اسید یکی از ترکیبات ضد چربی است، که احتمالاً در حدود یک میلیون بار نام آن را شنیده‌اید، اما در مورد آن چیز زیادی نمی دانید. اما اگر قرار باشد آن را به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید، نیاز به کمی اطلاعات دارید که تنها چند لحظه از وقت شما را می گیرد. گلیکولیک اسید بخشی از خانواده AHA است (Alpha Hydroxy Acid) و یک ماده شناخته شده تجدید شونده است، که به دلیل توانایی بی نظیرش در هدف قرار دادن هم زمان چین و چروک و لکه های تیره، مورد استفاده قرار گرفته است. در ادامه این مطلب، متخصصان ارشد متخصص پوست هر چیزی که لازم است تا شما در مورد اسید گلیکولیک بدانید را بیان نموده اند، از جمله این که چطور کار می‌کند، چه زمانی باید از آن استفاده کنید، و نکات بیش تری که بهتر است مطالعه نمایید.

گیلیکولیک اسید چیست؟

گلیکولیک اسید یک ماده طبیعی است که معمولاً (از نی شکر گرفته می شود)، که در صورت استفاده در محصولات مراقبتی از پوست، مزایای زیادی دارد، از لایه برداری تا روشن تر شدن پوست؛ کاهش تعداد چین و چروک ها و خطوط ریز در پوست را شامل می شود. دکتر میشل فاربر، متخصص پوست و مو در گروه پوستی شوویگر به بیان ساده تر توضیح می دهد که: گلیکولیک اسیدیک ماده اکسید کننده شیمیایی است، که به آرامی لایه بالایی پوست را از بین می برد تا به شما در رسیدن به رنگ شفاف، بافت، بستن روزنه های پوست و از بین بردن چروک پوست کمک کند. همچنین به بازسازی سلول ها، از بین بردن روغن اضافی و شفاف سازی پوست نیز کمک می کند.

گیلیکولیک اسید چیست؟

اسید گلیکولیک چگونه کار می کند؟

گرتچین فریلینگ، متخصص پوست و عضو هیئت مدیره بوستون، طرفدار داروی اسید گلیکولیک است، زیرا این ماده غذایی یک ماده همه کاره است، که برای کاهش بیش از حد رنگ دانه ها و درمان چین و چروک و آکنه طراحی شده است. او می گوید: این ماده لایه بالای پوست را جدا می کند و آن را از بین می برد. با افزایش سن، رشد پوست ما کند می شود، بنابراین لایه برداری پوست با اسید گلیکولیک در رسیدن به لایه جدیدتر پوست کمک می کند.

از نظر طبیعی، اسید گلیکولیک باعث می شود، که پوست درخشان تر به نظر برسد. او در ادامه توضیحات خود گفت: بیرونی ترین لایه مرده پوست، که به آن لایه شاخی گفته می شود، لایه برداری شده و میزان بازتاب نور بر روی پوست را بهبود می بخشد. او اضافه کرد که: گلیکولیک اسید یک روش فوق العاده موثر برای لایه برداری از پوست است. این روش از بسیاری از روش های دیگر که پوست را اسکراب می کند بهتر است زیرا دیگر روش ها باعث ساییده شدن و تحریک پوست می شوند. هنگامی که اسید گلیکولیک در اندازه مناسب استفاده می شود، یک روش بسیار ملایم تر برای لایه برداری پوست است.

اسید گلیکولیک چگونه کار می کند؟

چه زمانی باید از اسید گلیکولیک استفاده کرد؟

جوشوا زایچنر، دکتر و مدیر تحقیقات زیبایی و بالینی در بیمارستان Mount Sinai شهر نیویورک، استفاده از اسید گلیکولیک را در شب توصیه می کند. او می گوید: پوست دارای ریتم شبانه‌ روزی است، که در آن فعالیت‌ های ویژه‌ای در صبح و شب را انجام می دهد. عصر، زمان استراحت و ترمیم و بهبود حجم معاملات سلولی در پوست است. بنابراین منطقی است که از ترکیبات حاوی اسید گلیکولیک در عصر استفاده کنیم تا فعالیت‌ هایی را که به طور طبیعی رخ می‌دهند، تکمیل کنیم. دلیل دیگر استفاده از این ماده در شب چیست؟ دکتر زایچنر می گوید: این کار می تواند شما را در برابر آفتاب سوختگی حساس تر کند. بنابراین اگر در حال استفاده از این ماده در طی روز هستید ، حتماً SPF را به کار ببرید.

چه کسانی از ماده اسید گلیکولیک استفاده می کنند؟

وجود فواید متنوع در اسید گلیکولیک، آن را به یک ماده عالی در رده های سنی مختلف تبدیل کرده است. دکتر فاربر می گوید: از سال های نوجوانی به بعد می توان از اسید گلیکولیک استفاده کرد. در واقع بهتر است در سنین بالاتر برای آکنه و در صورت نیاز برای رفع نگرانی های پیری و بافتی پوست از این ماده استفاده شود. برخی از اسیدهای گلیکولیک تزریق شده در محصولات برای افرادی که پوست حساس دارند، نامناسب هستند. اما گزینه های متنوعی برای همه وجود دارد. L'Oréal Paris 'Revitalift Derm Intensives 10٪ خالص، حاوی آلوئه ورا، گلیسیرین و اسید هیالورونیک مرطوب کننده می باشد و این گزینه ای مناسب برای انواع مختلفی از پوست های حساس است.

چه کسانی از ماده اسید گلیکولیک استفاده می کنند؟

چه مدت باید از اسید گلیکولیک استفاده کرد؟

برطبق گفته دکتر زایچنر، پیشرفت در بهبود بافت پوست معمولاً در طی یک هفته مشاهده می شود، که با توجه به این شرایط می توان روش درمانی را در طی ماه های آینده نیز ادامه داد. به یاد داشته باشید،  که پیری یک ماراتن است، نه یک دو سرعت ، بنابراین شما باید به تمرین خود برای بهبود شرایط ادامه دهید. دکتر فریلینگ توصیه می کند، که پیش از مشاهده نتایج، باید سه تا شش هفته منتظر بمانید. بافت چربی قبلاً زیر پوست شما شکل گرفته است. او در این باره توضیح می دهد که: اما با استفاده منظم از اسید گلیکولیک باعث می شوید که از بسته شدن منافذ پوست شما جلوگیری شود، بنابراین در این حالت جوش ها دوباره شکل نمی گیرند و پوست ظاهر شفاف و روشن را حفظ می کند.

منبع: marieclaire

از
4
رای