درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی با داروی گیاهی، قرص و دمنوش

درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی با داروی گیاهی، قرص و دمنوش برای زیاد شدن خون قاعدگی چی بخوریم؛ درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی با داروی گیاهی، مواد غذایی و قرص، چه دمنوشی خونریزی را زیاد میکند، در سلام دنیا بخوانید.

درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی صرفا احتیاج به داروهای شیمیایی ندارد می توانید با داروهای گیاهی نیز این مشکل را برطرف کنید، در این مطلب از سلام دنیا به موضوعات برای زیاد شدن خون قاعدگی چی بخوریم، داروی گیاهی برای زیاد شدن خون قاعدگی، درمان خانگی، دمنوش، مواد غذایی و قرص برای زیاد شدن خون قاعدگی پرداخته ایم . لطفا با ما همراه باشید.

برای زیاد شدن خون قاعدگی چی بخوریم

 قاعدگی یا پریود به شدت دردناک است و جریان خون نامنظم آن را بدتر می کند. استرس، رژیم غذایی اشتباه و سبک زندگی ناسالم دلیل پریودکم و نامنظمی پریود 33 درصد از زنان هندی است.برای یک جریان خون مناسب در زمان پریود، فرد باید شروع به تغذیه سالم کند و همچنین تغییری در سبک زندگی خود ایجاد کند. تناسب اندام و فعال بودن می تواند گردش خون مناسب را در سراسر بدن آغاز کند، که می تواند منجر به جریان خون طبیعی در طول دوره قاعدگی شود. برای زیاد شدن خون قاعدگی هم می توان از داروهای گیاهی به عنوان دمنوش و چای استفاده کرد و هم از میوه ها و سبزیجات به عنوان آب گرفته و تنقلات و غذا . در ادامه با داروهای گیاهی و دمنوش ها و مواد غذایی که حجم خون دوران پریودی را بیشتر می کنند آشنا خواهید شد .

1. شکر زرد

همانطور که قدیمی‌های خانه پیشنهاد می‌کنند، خوردن غذای گرم می‌تواند جریان خون را افزایش دهد. شکر زرد یکی از این مواد است که به دلیل داشتن آهن زیاد، مطمئناً جریان خون را افزایش می دهد. برای داشتن جریان مناسب در طول قاعدگی، انگور را با مقداری زنجبیل، دانه کنجد، کمی هالدی، مقداری شکر زرد مخلوط کرده و با یک فنجان آب گرم میل کنید. این کار را دو تا سه روز قبل از تاریخ  قاعدگی شروع کنید تا از جریان خون کم و نامنظم جلوگیری کنید.

2. شکلات

شکلات ها بهترین دوست در این روزهای دردناک قاعدگی هستند. محتوای بالای منیزیم در شکلات ها به عملکرد صحیح رحم کمک می کند. شکلات غنی از ویتامین دارای مواد معدنی فراوانی مانند مس، پروتئین و همچنین سرشار از آهن است که به تحریک قاعدگی کمک می کند.

داروی گیاهی برای زیاد شدن خون قاعدگی

1. گیاه قاعده آور جعفری 

6 گرم برگ خشک جعفری می تواند در روز به انقباظات رحمی شما کمک کند و دوره ماهانه شما را تنظیم کند، این مقدار جعفری را تقسیم کرده و در دو یا سه نوبت در 150 میلی لیتر آب بجوشانید و میل کنید.

گیاه قاعده آور جعفری

2. گیاه قاعده آور زیره

از زیره نیز به عنوان تحریک خون قاعدگی می توان استفاده کرد، این دانه های گیاهی نیز از خانواده جعفری می باشد و تاحدودی همان تاثیر جعفری بر دوره قاعدگی را خواهد داشت.

3. گیاه قاعده آور پاپایا

پاپایا را می توانید به عنوان محرک دوره قاعدگی مصرف کنید، این میوه را می توانید خام مصرف کنید و هم آب آن را بگیرید و میل کنید، کاروتن موجود در پاپایا در تحریک هورمون استروژن بسیار موثر خواهد بود، آن را هم قبل از شروع قاعدگی و هم بین دوره می توانید مصرف کنید.

گیاه قاعده آور پاپایا

4. گیاه قاعده آور زنجبیل

زنجبیل با خاصیت معجزه آسایی که دارد جریان قاعدگی را تحریک کرده و از مکمل های قوی در این دوره می باشد، اما در مصرف آن کمی احتیاط کنید زیرا احتمال اسیدیته کردن دارد، زنجبیل را به صورت دمنوش و یا مخلوط آب آنرا با عسل می توانید قبل از شروع دوره مصرف کنید‌.


حتما بخوانید: سریع ترین روش باز شدن قاعدگی با 12 داروی گیاهی


درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی

در ادامه درمان خانگی برای زیاد شدن خون قاعدگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. زیاد شدن خون قاعدگی با نوشیدن آب کرفس

مصرف دو لیوان آب کرفس روزانه می تواند محرک خوبی برای دوره پریودی زنان باشد، مصرف این سبزی عارضه خاصی ندارد و کاملا طبیعی حریان خون را در لگن و رحم شما تحریک کند. 

 زیاد شدن خون قاعدگی با آب کرفس

2. زیاد شدن خون قاعدگی با دانه های گشنیز

از گشنیز بصورت دمنوش با دانه هایش می توان استفاده کرد به این شکل که یک قاشق چایخوری از دانه های گشنیز را با 2 فنجان آب جوشانده آنقدر که از آن فقط یک فنجان آب باقی بماند سپس از صافی رد کنید و چند روز قبل از شروع پریودی مصرف کنید، از این داروی گیاهی می توانید سه مرتبه در روز استفاده کنید تا با خاصیت مادونوگرافی خود دوره های پریود شما را منظم کند.

3. زیاد شدن خون قاعدگی با دانه های رازیانه 

دانه های گیاه رازیانه نیز می تواند در تنظیم دوره قاعدگی و زیاد شدن خون آن به شما کمک کند، به این صورت که هنگام شب 2 قاشق چایخوری دانه رازیانه را با یک فنجان آب ترکیب کنید تا صبح کنار بگذارید و سپس میل کنید.

4. زیاد شدن خون قاعدگی با دانه های شنبلیله

دانه های شنبلیله نیز از دیگر دانه های موثر و خوراکی می باشد که برای القای قاعدگی توصیه شده است، از این دانه ها می توانید در آب جوشیده شده بریزید و دقایقی بعد بنوشید.

 زیاد شدن خون قاعدگی با دانه های شنبلیله

5. زیاد شدن خون قاعدگی با دانه های کنجد

از خواص بی نظیر دانه های کنجد می توان به القای قاعدگی نیز اشاره کرد، این دانه ها را به مقدار متوسط و با احتیاط میل کنید، از این دانه ها دو هفته قبل از شروع پریودی استفاده کنید به این شکل که یک قاشق چای خوری دانه کنجد را دو بار در روز با آب گرم ترکیب کرده و میل کنید تا جریان خون در رحم شما تسریع شود.


حتما بخوانید: خواص عرق و دمنوش گیاه بومادران برای دوران قاعدگی


چه دمنوشی خونریزی را زیاد میکند

1. زیاد شدن خون قاعدگی با دمنوش زردچوبه

زردچوبه به عنوان یک درمان خانگی طبیعی عالی عمل می کند که می تواند جریان خون را افزایش دهد. مخلوط کردن آن با شیر گرم و خوردن لاته زردچوبه به دلیل اثر گرمایی که در معده دارد، می تواند جریان را تنظیم کند و هورمون ها را متعادل کند. اثر ضد اسپاسم آن نیز همچنین می تواند دردهای پریود را تسکین دهد. این اثرات ضد اسپاسم همچنین رحم را برای یک جریان قاعدگی سنگین منبسط و تحریک می کند. زردچوبه خاصیتی دارد که می تواند جریان خون را در دوره پریودی القا کند، می توانید یک قاشق زردچوبه را در یک لیوان آب جوشانده و روزی دو بار آن را میل کنید تا زودتر از موعد نیز قاعدگی شما آغاز شود.

 زیاد شدن خون قاعدگی با دمنوش زردچوبه

2. زیاد شدن خون قاعدگی با دمنوش قهوه 

کافئین موجود در قهوه موجب می شود که هورمون های استروژن بدن تحریک شوند و از این دمنوش می توانید یک هفته قبل از قاعدگی استفاده کنید تا دوره شما تنظیم شود، فراموش نکنید که برای این منظور از قهوه تازه استفاده کنید.

3. زیاد شدن خون قاعدگی با دمنوش بابونه

از دمنوش بابونه برای زیاد شدن و باز شدن دوره قاعدگی می توان تا سه فنجان در روز استفاده کرد، همچنین بابونه مسکن دردهای قاعدگی می باشد .

 زیاد شدن خون قاعدگی با دمنوش بابونه

4. زیاد شدن خون قاعدگی با دمنوش نعناع فلفلی

دمنوش نعناع فلفلی را می توان برای باز شدن و درمان گرفتگی قاعدگی موثر می باشد. این گیاه را مانند چای به صورت دمنوش می توانید استفاده کنید.

5. زیاد شدن خون قاعدگی با دارچین

دارچین از گیاهان قاعده آور می باشد و کم خونی را نیز برطرف می کند، این گیاه با گرم کردن کلیه و هیدروکسی کالکون انسولین خون را نیز تنظیم می کند.


حتما بخوانید: 8 درمان خانگی برای قاعدگی نامنظم


مواد غذایی برای افزایش خونریزی 

1. افزایش خونریزی در پریودی با هویج

از هویج به منظور زیاد شدن خون در دوره پریودی می توان 3بار در روز هم به صورت خام و هم به صورت آب هویج استفاده کنید.

2. افزایش خونریزی در پریودی با خرما

خرما را در طول روز و البته به اندازه کافی می توانید مصرف کنید این میوه را هم به صورت خشک و هم تازه می توانید مصرف کنید.

 افزایش خونریزی در پریودی با خرما

3. افزایش خونریزی در پریودی با کدو تنبل

کدو تنبل از جمله موادی است که با کاروتنی که دارد می تواند دوره پریودی را القا کند . کدو تنبل را هم می توانید همراه با غذا پخته و هم جداگانه بپزید و میل کنید .

4. افزایش خونریزی در پریودی با ماهی قزل آلا

مصرف ماهی قزل آلا در دوره پریودی به دلیل داشتن خواصی که به بهبود و ثبات هورمون ها کمک می کند می تواند گزینه مناسبی برای رها شدن از مشکلات قاعدگی باشد.

5. افزایش خونریزی در پریودی با بادام

فیبر و پروتئین موجود در بادام به تعادل هورمون ها و پریود منظم کمک می کند پس می توانید از دانه های بادام در دوره قاعدگی استفاده کنید.

6. افزایش خونریزی در پریودی با آناناس

بروملین، آنزیمی که در آناناس یافت می‌شود، می‌تواند پوشش دیواره‌های رحم را از بین ببرد که باعث تحریک چرخه قاعدگی می‌شود. این آنزیم همچنین ماهیچه ها را شل می کند و مصرف آناناس در دوران قاعدگی می تواند به آرام کردن دردهای قاعدگی کمک کند. آناناس همچنین دارای مقدار مناسبی منگنز است که به افزایش جریان خون در دوران قاعدگی کمک می کند. نوشیدن آب آناناس در طول روزهای پریود می تواند به شما کمک کند تا درد کم تری داشته باشید. مصرف فراوان آناناس با تولید گرما می تواند گزینه بسیار خوبی برای تنظیم قاعدگی باشد.

 افزایش خونریزی در پریودی با آناناس

7. افزایش خونریزی در پریودی با انگور

نوشیدن یک لیوان آب انگور تازه در هنگام صبح قاعدگی را تنظیم می کند.

8. افزایش خونریزی در پریودی با ماست

مصرف روزانه ماست قبل از شروع دوره قاعدگی به تنظیم آن کمک می کند.

9. افزایش خونریزی در پریودی با تخم مرغ 

پروتئین موجود در تخم مرغ به برطرف شدن مشکلات قاعدگی در بدن شما کمک می کند.

10. افزایش خونریزی در پریودی با شیر سویا

شیر سویا بهترین گزینه برای افراد گیاهخوار می باشد البته کسانی که بدنشان تحمل لاکتوز را ندارند نیز می توانند از شیر سویا برای تنظیم دوره قاعدگی خود استفاده ببرند زیرا فیتواستروژن موجود در آن می تواند در برطرف شدن این مشکل کمک کند.

 افزایش خونریزی در پریودی با شیر سویا

11. افزایش خونریزی در پریودی با چغندر

از چغندر هم به شکل پخته و نوشیدن آب استفدده شود زیرا مصرف آن جریان خون را تسریع می کند و افزایش می دهد.

12. افزایش خونریزی در پریودی با انار

دانه های انار و یا آب انار به جریان انداختن خون در دوره پریودی موثر می باشد، برای تنظیم دوره قاعدگی می توانید روزانه از آب انار استفاده کنید.

قرص برای زیاد شدن خون قاعدگی

1. قرص دوفاستون برای زیاد شدن خون قاعدگی

قرص دوفاستون از داروهای پروژسترونی می باشد که چرخه قاعدگی را منظم می کند و به تقلید از عملکرد هورمون طبیعی پروژسترون کار می کند.


حتما بخوانید: قرص دوفاستون برای چیست


2. قرص ول وومن برای زیاد شدن خون قاعدگی

از ویتامین هایی که خانم ها می توانند برای تنظیم دوره قاعدگی و حل مشکل هورمون زنانه خود در آن دوره استفاده کنند می باشد.

قرص برای زیاد شدن خون قاعدگی

3. قرص دوفاستون برای زیاد شدن خون قاعدگی

قرص دوفاستون دارویی با خاصیت درمانی اختلالات ناباروری، قاعدگی نامنظم و خونریزی رحم می باشد.

4. قرص جیناون برای زیاد شدن خون قاعدگی

قرص جیناون از داروهای مکمل گیاهی می باشد که عوارض مصرفی ندارد و افراد با خیال راحت برای تنظیم دوره قاعدگی می توانند استفاده کنند و هورمون های مربوطه را متعادل می کند.

 قرص جیناون برای زیاد شدن خون قاعدگی

5. قرص پروورا برای زیاد شدن خون قاعدگی

قرص پروورا از داروهای هورمونی زنانه (پروژسترون) می باشد که برای درمان خونریزی غیرطبیعی از رحم و تنظیم دوره های قاعدگی استفاده می شود.

سخن آخر

برای حل مشکل کم یا زیاد شدن خونریزی دوره قاعدگی بهترین راه این است که علت آن را مطلع شوید و سپس بهترین راه درمان آن را بیابید و انجام دهید.


مقالات مرتبط:

کارهای ممنوعه و غذاهای نامناسب در دوران قاعدگی کدام است؟

کاهش سریع درد پریودی
 

از
76
رای