درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی با بهترین داروهای گیاهی و آنتی بیوتیک

درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی با بهترین داروهای گیاهی و آنتی بیوتیک درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی ؛ درمان گیاهی گلودرد استرپتوکوکی ؛ بهترین آنتی بیوتیک برای گلودرد استرپتوکوکی و کاربرد آزیترومایسین در درمان گلودرد استرپتوکوکی را در سلام دنیا بخوانید.

گلودرد استرپتوکوکی یک عفونت باکتریایی در لوزه ها و گلو است که توسط باکتری به نام استرپتوکوک گروه A ایجاد می شود. ممکن است شناسایی علائم گلودرد استرپتوکوکی در مقابل عفونت ویروسی دشوار باشد. بنابراین قبل از مصرف آنتی بیوتیک ها ممکن است برخی از داروهای خانگی به تقویت سیستم ایمنی و همچنین تسکین طبیعی این وضعیت کمک کند. در این مقاله سلام دنیا قاصد داریم درباره 16 درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی با داروهای گیاهی و بهترین و قوی ترین آنتی بیوتیک و کاربرد آزیترومایسین برای درمان گلودرد استرپتوکوکی صحبت خواهیم کرد.

درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی


حتما بخوانید: علائم گلو درد استرپتوکوکی چیست


1. درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی با عسل خام

مقدار مصرف روزانه عسل خام سطح آنتی اکسیدان های تقویت کننده سلامت را در بدن افزایش می دهد. این ماده به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و یکی از چندین درمان خانگی تسکین دهنده گلودرد استرپتوکوکی است. بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجله Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine، خاصیت درمانی عسل به دلیل فعالیت ضد باکتریایی، توانایی حفظ وضعیت زخم مرطوب و قوام ضخیم آن است که به ایجاد یک سد محافظ برای جلوگیری از عفونت کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که عسل های درمانی دارای فعالیت باکتری کش قوی برای مبارزه با باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک هستند که باعث چندین عفونت تهدید کننده زندگی در انسان می شوند.

درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی: عسل خام

2. درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی با آب قلم، آبگوشت استخوان

آب قلم به هیدراته نگه داشتن شما کمک می کند و مواد معدنی مورد نیاز برای تقویت سیستم ایمنی بدن را فراهم می کند. زمانی که از گلودرد یا تورم لوزه ها به دلیل گلودرد استرپتوکوکی رنج می برید، خوردن آن آرام بخش و آسان است. آب استخوان حاوی مواد معدنی از جمله کلسیم، منیزیم، فسفر، سیلیکون و گوگرد است که بدن شما به راحتی می تواند جذب کند. همچنین حاوی کندرویتین سولفات و گلوکزامین است، ترکیباتی که به عنوان مکمل های گران قیمت برای کاهش تورم و درد مفاصل فروخته می شوند.به‌جای صرف ساعت‌ها برای درست کردن آب قلم از ابتدا، از پودر پروتئین ساخته شده از آب قلم استفاده کنید تا به بهبود سریع گلودرد استرپتوکوکی کمک کند. در طول روز آب گوشت قلم گرم بنوشید.

3. درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی با سرکه سیب 

نوشیدن سرکه سیب یک راه آسان برای درمان طبیعی گلودرد استرپتوکوکی است. سرکه سیب دارای ترکیبات شفابخش قوی مانند اسید استیک است که می تواند باکتری های خطرناک را از بین ببرد و در عین حال به رشد باکتری های مفید کمک کند. از آنجایی که اسید استیک باکتری های ناخواسته را در تماس با آن از بین می برد، این ترکیب طبیعی عملا به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان این وضعیت عمل می کند.


حتما بخوانید: خواص نمک صورتی هیمالیا


4. درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی با غرغره کردن با نمک هیمالیا

غرغره کردن با آب نمک صورتی هیمالیا به کاهش تورم کمک می کند، گلو درد را تسکین می دهد و محیطی ناخوشایند برای باکتری ها در دهان ایجاد می کند. نمک به طور موقت تعادل pH دهان شما را افزایش می دهد و یک محیط قلیایی ایجاد می کند که بقای باکتری ها را سخت می کند. نمک هیمالیا برای بهبود شرایط تنفسی شناخته شده است زیرا یک عامل ضد باکتری است. خاصیت ضد التهابی دارد و هنگام غرغره یا بلعیدن، عوامل بیماری زا را از دهان خارج می کند.

درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی:غرغره کردن با نمک هیمالیا

5. درمان خانگی گلودرد استرپتوکوکی با غرغره کردن روغن نارگیل 

تحقیقات نشان می دهد که غرغره کردن روغن قدرت کاهش حضور باکتری های استرپتوکوکی در دهان را دارد. از آن به عنوان ابزاری برای حفظ سلامت دهان استفاده کنید.غرغره کردن روغن نارگیل یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن باکتری ها از دهان است. این ماده به عنوان سم زدایی دهان عمل می کند، سموم را در دهان می مکد و محیطی تمیز و عاری از میکروب ایجاد می کند. برای استفاده از روغن به عنوان یکی از درمان های خانگی گلودرد استرپتوکوکی، 1 تا 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را حداقل به مدت ده دقیقه در دهان خود بمالید. سپس روغن را در سطل زباله بریزید، دهان خود را بشویید و دندان های خود را مسواک بزنید.


حتما بخوانید: 10 روش ساده درمان خانگی برای تسکین گلو درد


درمان گیاهی گلودرد استرپتوکوکی

6. درمان گیاهی گلودرد استرپتوکوکی با چای سنجد

سنجد دارای اثرات ضد باکتریایی و ضد ویروسی است. یک مطالعه اخیر نشان داد که سنجد می تواند در برابر علائم تنفسی در طول پروازهای طولانی محافظت کند. محققان این موضوع را به دلیل افزایش خطر ابتلا به اختلالات تنفسی فوقانی و عفونت‌های تنفسی ناشی از ویروس و باکتری در پروازها بررسی کردند. آنها دریافتند مسافرانی که از خارج از کشور بازمی‌گشتند و از سنجد استفاده می‌کردند، علائم تنفسی کمتری نسبت به گروه دارونما نشان دادند.می توانید چای سنجد بنوشید، کپسول مصرف کنید یا از پودر سنجد استفاده کنید.

7. درمان گیاهی گلودرد استرپتوکوکی با چای بابونه و قاصدک 

برای تسکین گلو، تسکین درد و درمان التهاب غشاهای مخاطی، چای گیاهی بنوشید. چای بابونه یک انتخاب عالی است زیرا این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که به کاهش درد، احتقان، تورم و قرمزی کمک می کند. چای قاصدک یکی دیگر از درمان های خانگی گلودرد استرپتوکوکی است زیرا برای درمان عفونت ها، کاهش ناراحتی معده و تقویت سیستم ایمنی شما استفاده می شود.

درمان گیاهی گلودرد استرپتوکوکی: چای بابونه و قاصدک

8. درمان گیاهی گلودرد استرپتوکوکی با گیاه اکیناسه 

گیاه اکیناسه به عنوان یکی دیگر از راه‌ های پیشگیری از سرماخوردگی شناخته می‌شود، محققان پیشنهاد می‌کنند که بسیاری از فواید قوی اکیناسه، از جمله توانایی آن به عنوان یک گیاه تقویت‌کننده سیستم ایمنی که می‌تواند از گسترش بیماری‌های باکتریایی مانند گلودرد استرپتوکوکی جلوگیری کند، وجود دارد. شواهد خوبی وجود دارد که نشان می‌دهد فیتوکمیکال‌های موجود در اکیناسه و یکی از ترکیبات آن به نام اکیناسئین، می‌توانند از ورود باکتری‌ها و ویروس‌ها به سلول‌های سالم جلوگیری کنند. گیاه اکیناسه همچنین می تواند برای تسکین دردهای مربوط به گلودرد استرپتوکوکی مانند گلودرد، سردرد و بدن درد استفاده شود. دارای اثرات ضد التهابی است که به کاهش تورم در گلو و لوزه ها کمک می کند. اکیناسه را به صورت مایع، چای یا کپسول به محض ظاهر شدن علائم مصرف کنید.

9. درمان گیاهی گلودرد استرپتوکوکی با روغن نعناع 

روغن نعناع یک اسانس عالی برای گلودرد است. تورم گلو را کاهش می دهد، به همین دلیل است که اغلب برای درمان عفونت های تنفسی استفاده می شود. از آنجایی که روغن نعناع حاوی منتول است، باعث ایجاد حس خنکی و اثر آرام بخشی در بدن می شود.1-2 قطره روغن نعناع فلفلی را به یک لیوان یا آب یا به خمیر دندان خود اضافه کنید تا از آن در داخل استفاده کنید. برای استفاده موضعی، 1-2 قطره را به گلو، سینه و شقیقه های خود بمالید.

درمان گیاهی گلودرد استرپتوکوکی: روغن نعناع

بهترین آنتی بیوتیک مناسب برای گلودرد استرپتوکوکی

رایج ترین درمان گلودرد استرپتوکوکی آنتی بیوتیک ها مانند پنی سیلین یا آموکسی سیلین است. تحقیقات نشان می دهد که فقط ذکر گلودرد به پزشک تقریباً تجویز آنتی بیوتیک را تضمین می کند، حتی اگر عفونت های ویروسی باعث 85 تا 90 درصد گلودرد در بزرگسالان شود. مطالعات نشان می‌دهد که آنتی‌بیوتیک‌ها تنها زمانی که برای گلودرد استرپتوکوکی استفاده می‌شوند تا حدودی مفید هستند. آنها می توانند علائم را در 3 تا 4 روز بهبود بخشند و طول بیماری را حدود نیمی از روز کاهش دهند.علاوه بر این داروهای مسکن بدون نسخه مانند استامینوفن و ایبوپروفن نیز برای تسکین درد مربوط به گلودرد استرپتوکوکی استفاده می شود.


حتما بخوانید:  بهترین آنتی بیوتیک برای گلو درد


آزیترومایسین برای گلودرد استرپتوکوکی

آزیترومایسین نام آنتی‌بیوتیکی از گروه ماکرولیدها است که علاوه بر درمان برخی از عفونت‌های باکتریایی مانند عفونت گوش میانی، سینه‌پهلو، اسهال مسافران و برخی دیگر از التهاب‌های معده‌ای‌-روده‌ای برای درمان گلودرد استرپتوکوکی نیز استفاده می شود. آزیترومایسین با کشته شدن باکتری ها در بدن به درمان عفونت های باکتریایی کمک می کند.با این حال، این اولین انتخاب برای درمان گلودرد استرپتوکوکی نیست همانطور که در قسمت بالا نیز گفته شد آنتی بیوتیک ها مانند پنی سیلین یا آموکسی سیلین معمولا برای درمان گلودرد استرپتوکوکی تجویز می شوند.

اما در صورتی که فرد به این آنتی بیوتیک های رایج حساسیت داشته باشد پزشک آزیترومایسین را برای گلودرد استرپتوکوکی تجویز می کند. توجه داشته باشید که دوز دارو بر اساس وضعیت شما توسط پزشک تعیین می شود بنابراین از مصرف خودسرانه این آنتی بیوتیک خودداری کنید. اگر پزشک برای آزیترومایسین تجویز کند، ممکن است یک نسخه عمومی از آزیترومایسین یا یک Z – Pack را برای شما انتخاب کند. این دارو حاوی شش عدد قرص 250 میلی گرمی می باشد. باید در روز اول دو قرص را مصرف کنید و بعد از آن و به مدت چهار روز، روزانه یک قرص، مصرف کنید.

آزیترومایسین برای گلودرد استرپتوکوکی

سخن پایانی:

قبل از اینکه تصمیم به استفاده از آنتی بیوتیک ها بگیرید، آزمایش آزمایشگاهی بدهید، زیرا آنتی بیوتیک ها برای گلودرد ویروسی کمکی به شما نمی کنند. ویروس هایی مانند آنفولانزا و آدنوویروس باعث بیشتر گلودرد می شوند. همچنین، علائم گلودرد استرپتوکوکی و علائم گلودرد غیر استرپتوکوکی بسیار شبیه به هم هستند، بنابراین در صورت بروز گلو درد حتما به پزشک مراجعه کنید و زیر نظر او دارو به خصوص آنتی بیوتیک ها را مصرف نمایید.


مطالب مرتبط:

درمان گلو درد خشک و بدون علائم سرماخوردگی در منزل با معجون و گیاه

درمان سریع گرفتگی صدا و گلو با داروهای گیاهی و خانگیاز
1
رای