خواص عسل برای سلامتی و کاهش وزن + آیا عسل برای رژیم غذایی بد است

خواص عسل برای سلامتی و کاهش وزن + آیا عسل برای رژیم غذایی بد است خوردن عسل به جای شکر می تواند در کاهش وزن کمک کند. عسل مزایا دیگری برای سلامتی دارد از جمله: کاهش وزن و... اما آیا استفاده از عسل برای رژیم غذایی بد است؟

آیا عسل برای رژیم غذایی بد است؟

عسل به عنوان یک جایگزین طبیعی برای شکر عمل می کند. می توانید از آن برای شیرین کردن چای خود یا طعم دهی در غذاهای پخته شده استفاده کنید. در حالی که شکر به هر شکلی، از جمله عسل اگر خارج از حد اعتدال مصرف شود، می تواند باعث افزایش وزن گردد، عسل برای رژیم غذایی شما بد نیست، این خوراکی طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین دیگر مزایا را برای سلامتی ارائه می دهد.

خواص عسل برای سلامتی

1. مواد مغذی

یک قاشق غذا خوری عسل حاوی 64 کالری و بدون چربی است. همچنین شما در هر وعده 17 گرم کربوهیدرات بدست می آورید، اگرچه این دوز، 225 تا 325 گرم کربوهیدراتی را که بدن نیاز دارد را تامین نمی کند. با این وجود، عسل برای شما بد نیست، هر چند برای تامین نیازهای خود باید رژیم تان را با کربوهیدرات های سالم تکمیل کنید. روش های زیادی برای اضافه کردن شیرینی به غذا وجود دارد، اما استفاده از عسل 1 درصد از میزان توصیه شده روزانه از منگنز و همچنین مقداری کمی ویتامین C، فولات، کولین، بتائین، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سلنیم و فلوراید را نیز فراهم می کند.

خواص عسل برای سلامتی

2. کاهش وزن

خوردن عسل به جای شکر می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. مطالعه ای در مجله تحقیقات تغذیه ای که در ژانویه 2011 منتشر شده است، نشان می دهد که مصرف عسل می تواند با کاهش مقدار غذای خورده شده، احتمال افزایش وزن را کاهش دهد. همچنین ممکن است تاثیر مثبتی بر سطح کلسترول داشته باشد. این مطالعه روی موش ها انجام شده است، بنابراین برای تایید این یافته ها نیاز به مطالعات انسانی است.

3. درمان زخم

استفاده از عسل بر روی زخم ها ممکن است مزایایی داشته باشد. شواهد موجود درباره کشف داروهای التهاب و آلرژی، بیان کرده است که بکار بردن موضعی عسل روی محل زخم، عفونت را از بین می برد. مطالعه دیگری که روی حیوانات انجام شده و در اکتبر 2010 منتشر شده است، نشان می دهد که وقتی عسل بر روی زخم استعمال می شود، ممکن است به رشد رگ های خونی جدید در این منطقه منجر و باعث بهبودی بشود. مطالعات بیشتر نه تنها صحت این یافته ها را در انسان تایید می کند، بلکه موثرترین دوز را نیز مشخص می کند. قبل از استفاده از عسل بر روی زخم ها و بریدگی ها، با پزشک خود مشورت کنید.

عسل در رژیم غذایی

4. ضد التهاب

برای کاهش التهاب عمومی در بدن، عسل بخورید. محققانی که مطالعات آزمایشگاهی روی عسل انجام داده اند، نشان می دهند که برخی از انواع عسل دارای اثر ضد التهابی هستند که توسط ترکیب فنولیک، از جمله اسیدهای الاژیک، گالیک، کافئیک و فرولیک ایجاد می شود. یک مطالعه روی حیوانات در ژوئن سال 2010 نشان می دهد که اثرات ضد التهابی عسل ممکن است به طور موثری باعث کاهش احتباس آب شود، اگرچه تحقیقات دیگری لازم است تا مفید بودن عسل برای کاهش عفونت در انسان را تعیین کند. بدون اینکه با پزشک مشورت کنید، به هیچ عنوان عسل را برای درمان التهاب مصرف نکنید.

5. کنترل دیابت

وقتی مبتلا به دیابت هستید، اضافه کردن عسل به برنامه غذایی ممکن است به شما در کنترل بیماری کمک کند. مطالعه منتشر شده در ژانویه 2010 در مجله ای با عنوان "ژورنال بین المللی تحقیقات ویتامین و تغذیه"، مصرف عسل را با یک پاسخ هیپوگلیسمی مرتبط می داند که باعث کاهش سطح قند خون می شود. همچنین فشار کلیه را کاهش می دهد. مطالعات دیگری لازم است تا تایید شود که عسل همان تاثیر را در انسان دارد، بنابراین اگر به دیابت مبتلا هستید، با پزشک خود درباره خوردن عسل صحبت کنید.

فواید عسل در کنترل دیابت

منبع: livestrong

از
4
رای