مزایای شکر قهوه ای در مقابل شکر سفید چیست؟

مزایای شکر قهوه ای در مقابل شکر سفید چیست؟ یکی از تفاوت های شکر قهوه ایی با شکر سفید در شیرینی پزی است، برخی افراد معتقدند که در شکر قهوه ایی مقداری آب وجود دارد که رنگ و بافت کیک را بهبود می بخشد.

ممکن است تصور کنید که شکر قهوه ای مزایای سلامت بیشتری نسبت به همتای سفید خود داشته باشد. متاسفانه شکر قهوه ای، چه خام و یا تصفیه شده، تفاوت چندانی با شکر سفید در موضوع سلامت ندارد. عوامل اصلی تمایز شکر قهوه ای شامل ظاهر، طعم ملاس و مواد معدنی آن می باشد.

تفاوت شکر قهوه ای و سفید چیست؟

فرق شکر قهوه ایی با شکر سفید

شکر قهوه ای و شکر خام اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند، زیرا هر دو قهوه ای یا برنزه هستند. با این حال، فرایند تولید برای دو شکر متفاوت است. طبق اعلام اتحادیه آمریکایی شکر، شکر خام کمتر از شکر سفید یا شکر قهوه ای فرآوری می شود. در حقیقت، شکر خام به دلیل ناخالصی های آن برای استفاده مستقیم  نامناسب در نظر گرفته می شود. هنگامی که شرکت ها محصولات خود را با نام شکر "خام" به فروش می رسانند، اغلب شکر قهوه ای می باشند که به رنگ قهوه ای مایل به زرد هستند.

مراحل اولیه تولید شکر در انواع مختلف آن مشابه است. بعد از اینکه کارخانجات آب نیشکر را از آن خارج می کنند، آب را تا زمانی که تبدیل به شربت شود و سپس تبدیل به کریستال شود می جوشانند. کریستال ها را در یک سانتریفیوژ می چرخانند و بلورهای شکر خام را به پالایشگاه منتقل می کنند.

پایان فرایند تولید کمی بر نوع شکر اثر می گذارد. برای تولید شکر قهوه ای، بسیاری از تولید کنندگان کریستال های شکر سفید را با ملاس ترکیب می کنند و شکر رنگ و طعم آن را می گیرد. از سوی دیگر، شکر سفید به منظور ریز شدن بیشتر کریستالها مورد پردازش بیشتر قرار می گیرد که ملاس آن به کل از بین می رود.
ملاس در شکر قهوه ای و خام کمی طعم متفاوت ایجاد می کند که اگر شما طعم ملاس را ترجیح می دهید، میل به مصرف این نوع شکر خواهید داشت. اگر شما طعم ملاس قوی تری را دوست داشته باشید، شکر قهوه ای تیره را انتخاب کنید زیرا بیشتر از عصاره این ماده در آن موجود است.


مزایای سلامت شکر قهوه ای

فواید شکر قهوه ایی

شکر قهوه ای تنها به دلیل محتوای ملاس، حاوی مقادیر کمی مواد معدنی بیشتر از شکر سفید تصفیه شده است. هر 100 گرم شکر سفید حاوی 387 کالری، بدون منیزیم، 2 میلی گرم پتاسیم و 1 میلی گرم کلسیم است. از سوی دیگر، شکر قهوه ای حاوی 380 کالری، 9 میلی گرم منیزیم، 133 میلی گرم پتاسیم و 83 میلی گرم کلسیم برای همین مقدار است. با این حال انتظار نداشته باشید که از مزایای سلامت زیادی برخوردار شوید، زیرا این تفاوت ها بسیار ناچیز است و بحث های زیادی در مورد مضرات شکر وجود دارد.

از
1
رای