قویترین داروی گیاهی خواب آور؛ بهترین قرص خواب بدون عوارض

قویترین داروی گیاهی خواب آور؛ بهترین قرص خواب بدون عوارض بهترین و قویترین داروی گیاهی خواب آور کدام هستند، قوی ترین قرص خواب و ارامبخش گیاهی بدون عوارض و گیاهان دارویی خواب آور قوی برای رفع بی خوابی، استرس را در سلام دنیا ببینید.

بی‌خوابی و یا اختلال در خواب نه تنها مشکل آزار دهنده ای است بلکه باعث ایجاد حس خواب آلودگی، بی حالی و بی حوصلگی در تمام طول روز بعد خواهد شد. پزشکان برای رفع این مشکل از داروهای خواب آور استفاده می کنند، اما گاهی اوقات درمان های خانگی و استفاده از داروهای گیاهی هم می تواند در رفع مشکل بی خوابی موثر عمل کنند. ما در این مطلب سلام دنیا به بررسی قویترین داروی گیاهی خواب آور  و قرص خواب های گیاهی بدون عوارض می پردازیم.

بهترین و قویترین قرص خواب گیاهی بدون عوارض

از نظر طب سنتی علت بروز بی خوابی خشکی مغز است، یعنی عدم وجود رطوبت کافی در مغز منجر به بی خوابی می شود. برای درمان این مشکل می توان از قرص های گیاهی بدون عوارض استفاده کرد.


حتما بخوانید: برای خواب راحت چه دمنوشی بخوریم


قویترین قرص خواب گیاهی بدون عوارض: قرص گیاهی ترانکی وال

این قرص گیاهی حاوی عصاره ریشه سنبل الطیب،عصاره اندام هوایی گل ساعتی،پودر گل آذین ماده رازک و پودر برگ بادرنجبویه است و با داشتن خاصیت آرامبخشی به تدریج به اختلالات خواب ناشی از مشکلات عصبی نظیر بیدار شدن های مکرر در طول خواب کمک می کند.قرص گیاهی ترانکی وال کیفیت خواب را بهبود می بخشد و در نتیجه باعث داشتن خوابی ملایم و منظم همراه با شادابی صبحگاهی می شود.نحوه مصرف این قرص برای بزرگسالان برای رفع بی خوابی و اختلالات خواب قبل از خواب 1 تا 2 قرص به مدت 15 الی 30 شب است.

قرص خواب گیاهی بدون عوارض

قویترین قرص خواب گیاهی بدون عوارض: قرص اسلیپ کر گلدن لایف

این محصول گیاهی حاوی سنبل الطیب و گل ساعتی است و خواص آرامبخشی دارد،به همین دلیل با کاهش اضطراب به رفع مشکل بی خوابی کمک می کند. برای این منظور 1 تا 2 ساعت قبل از خواب از این فرآورده گیاهی را مصرف کنید تا خواب خوبی داشته باشید.

قویترین قرص خواب گیاهی بدون عوارض: قرص نوراگل

از موثرترین ترکیبات بکار رفته در این فرآورده گیاهی می توان به سنبل الطیب و بادرنجبویه اشاره کرد. قرص نوراگل با کاهش اضطراب و با تسکین اعصاب به داشتن خواب با کیفیت کمک می کند. نحوه مصرف این قرص گیاهی بصورت روزانه 2 بار و هر بار 1 تا 2 قرص است.


حتما بخوانید: درمان خانگی بی خوابی با داروهای گیاهی


قویترین قرص خواب گیاهی بدون عوارض: قرص گل اسلیپ

این قرص حاوی ترکیبات موثر گیاهی نظیر  سنبل الطیب، رازک، گل ساعتی، گل بابونه و ریشه ختمی است.مصرف قرص گل اسلیپ منجر به کاهش استرس و بهبود خواب آرام و با کیفیت می شود. برای این منظور 1 عدد از این قرص را چند ساعت قبل از خواب میل نماید تا خواب خوبی داشته باشید.

قویترین قرص خواب گیاهی بدون عوارض: قرص والی فلورنیاک

وجود عصاره سنبل الطیب و گل ساعتی در ترکیبات قرص والی فلورنیاک اثر آرامبخش و خواب آوری بهمراه دارد و به رفع مشکل بی خوابی کمک می کند. 1 یا 2 عدد از این قرص گیاهی را نیم ساعت قبل از خواب مصرف نمایید، تا متوجه نتایج فوق العاده آن شوید.

قویترین داروی گیاهی خواب آور

همانطور که گفته شد برای رفع مشکل بی خوبی یا اختلالات خواب داروهای شیمایی در دسترس هستند، اما علاوه براین گزینه، داروهای گیاهی خواب آور هم می تواند در برطرف کردن این مشکل مفید باشند،زیرا داروهای گیاهی نه تنا ترکیبات موثر و قدرتمندی دارند بلکه عوارض جانبی داروهای شیمیایی و وابستگی های اعتیاداور آنها را هم ندارند. به همین دلیل داروهای گیاهی خواب آور یک روش درمانی بی خطر محسوب می شود. در ادامه شما را با این داروهای گیاهی آشنا خواهیم کرد.

قوی ترین گیاهان داوریی خواب آور: سنبل الطیب

سنبل الطیب یکی از قویترین داروی گیاهی خواب آور شناخته می شود.ریشه این گیاه برای تسکین اضطراب، بی‌قراری عصبی مفید است به همین جهت به عنوان یک دارو گیاهی و درمان خانگی طبیعی می تواند به بهبود مشکل بی خواب ناشی از اضطراب و بی‌قراری کمک کند.در صورتی که از گیاه تازه آن استفاده شود، در کیفیت خواب بهبود موثر تری خواهد داشت.

قوی ترین گیاهان داوریی خواب آور

قوی ترین گیاهان داوریی خواب آور : گل گاو زبان

خاصیت آرامبخشی گل گاوزبان می تواند به رفع بی‌خوابی ناشی از اضطراب و نگرانی کمک کند.


حتما بخوانید: درمان بی خوابی در طب سنتی


قوی ترین گیاهان داوریی خواب آور: بابونه

از گیاهان دارویی موثر برای رفع بی خوابی می توان به بابونه اشاره کرد.البته بابونه بیشتر بصورت دم نوش مصرف می‌شود.بابونه اثرات ضدالتهابی دارد بنابراین، می‌تواند به عنوان داروی گیاهی  استرس و بیخوابی‌های ناشی از بیماری‌های التهابی را رفع کند.

قوی ترین گیاهان داوریی خواب آور: بادرنجبویه

ترکیب گیاه بادرنجبویه با گیاه سنبل الطیب می‌تواند اختلالات خوابی نظیر بی‌خوابی را کاهش دهند به همین دلیل، این دو داروی گیاهی برای رفع بی خوابی شبانه بسیار موثر هستند.

قوی ترین گیاهان داوریی خواب آور: بهارنارنج

بهار نارج به دلیل خاصیت آرامش‌بخشی و خواب آور بودن می تواند برای رفع مشکل بی خوابی موثر عمل کند.

قوی ترین گیاهان داوریی خواب آور

قوی ترین گیاهان داوریی خواب آور: گل ساعتی

یکی دیگر از داروهای گیاهی برای رفع مشکل بی خوابی گل ساعتی است.تحقیقات اثرات آرام بخش این گیاه را مورد بررسی قرار داده و ثابت کرده اند،که مصرف این گیاه به همراه سنبل الطیب، می‌تواند خواب عمیق و آرامی را ارمغان بیاورند.

قرص خواب گیاهی ملاتونین

ملاتونین که هورمون خواب هم نام دارد، هورمونی است که در بدن طی ساعات روز و شب باتوجه به نور تولید می شود که طی شب این هورمون سطح بالاتری درد، اما گاهی اوقات با خارج شدن بدن از وضعیت طبیعی بی خوابی بروز پیدا می کند و افراد با این مشکل مواجه می شوند. به همین دلیل مصرف قرص خواب گیاهی ملاتونین با خواص خواب ­آوری می تواند به رفع مشکل دیر به خواب رفتن، افزایش مدت زمان خواب و خواب با کیفیت کمک کند.


حتما بخوانید: آیا مصرف هر شب ملاتونین بی خطر است؟


قرص خواب آور گیاهی سیمو اسلیپ

وجود گیاهانی چون سنبل الطیب، گل ساعتی، رازاک و بابونه در قرص گیاهی سیمو اسلیپ با اثرات آرام بخشی می تواند در کاهش استرس و اضطراب و تسکین اعصاب موثر عمل کند و در نتیجه به تنظیم خوابی منظم و آرام و رفع اختلالات خواب کمک کند. برای اثرگذاری بهتر، 1 عدد قرص گیاهی سیمو اسلیپ را نیم ساعت یا یک ساعت قبل از خواب مصرف نمایید.

شربت گیاهی خواب آور

هنانطور که گفته شد داروهای گیاهی خواب آور بدون عوارض جانبی و وابستگی می توانند برای درمان بی خوابی مورد استفاده قرار بگیرند. علاوه بر مصرف قرص های گیاهی شربت های گیاهی خواب آور هم برای رفع بی خوابی و کمک به خواب منظم در دسترس هستند.

شربت اهورا اسلیپ: وجود ترکیباتی گیاهی نظیر عصاره زالزالک، بادرنجبویه، مرزنجوش، اسطوخودوس، شکوفه بهار نارنج، گل ساعتی و بابونه در شربت گیاهی اهورا اسلیپ با داشتن خواص خواب آوری و آرام بخشی بدون ایجاد عوارض جانبی به داشتن خواب آرام و عمیق و لذت بخش کمک می کند. مصرف این شربت با کاهش اضطراب بطور طبیعی حس خواب آلودگی را ایجاد می کند.

قوی ترین دمنوش گیاهی خواب آور

گاهی اوقات مصرف دم نوش های گیاهی هم می تواند برای درمان بی خوابی موثر عمل می کنند. در ادامه مطلب شما را با برخی از قوی ترین دمنوش گیاهی برای رفع بی خوابی آشنا می کنیم.

قوی ترین دمنوش گیاهی خواب آور

1. از قوی ترین دمنوش گیاهی خواب آور: سنبل‌ الطیب

 این گیاه با خواص آرام بخشی و تسکین اضطراب یکی از موثرترین داروهای گیاهی برای رفع مشکل بی خوابی و به بهبود کیفیت خواب و کاهش بیداری‌های شبانه موثر عمل می کند.

طرز تهیه دم نوش سنبل الطیب:

 • تکه‌های ریشه سنبل الطیب را به 2 لیوان آب جوش اضافه کنید.
 • چند دقیقه منتظر بمانید. تا دم بکشد، بعد دم نوش را میل کنید.
 • برای اثرگذاری بهتر، هر شب 2 ساعت قبل از خواب این دمنوش را استفاده نمایید.

2. از قوی ترین دمنوش گیاهی خواب آور: دمنوش اسطوخودوس

خواص آرام‌بخشی و تسکین دهندگی اسطوخودوس می تواند در بهبود کیفیت خواب و رفع احساس خستگی موثر عمل کند. برای تهیه دمنوش اسطوخودوس مراحل زیر را دنبال کنید.

طرز تهیه دم نوش اسطوخودوس:

 • 1 قاشق چای‌خوری برگ اسطوخودوس خشک شده را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید.
 • اجازه دهید به مدت 10 دقیقه دم بکشد. بعد آن را میل کنید.
 • مصرف دم نوش اسطوخودوس  1تا 2 ساعت قبل از خواب یک داروی گیاهی خواب آور بسیار قوی است.

حتما بخوانید: خواص دمنوش اسطوخودوس برای سلامتی


3. از قوی ترین دمنوش گیاهی خواب آور: گل ساعتی

گل ساعتی با داشتن اثرات آرام بخشی یکی از گیاهان موثر برای درمان بی خوابی و ایجاد آرامش شناخته شده است. مصرف دم نوش این گیاه می‌تواند به رفع بی‌خوابی‌هایی که منشاء عصبی دارند، کمک می کند.

طرز تهیه دم نوش گل ساعتی:

 • برای شروع  1 قاشق مرباخوری گل ساعتی را به 2 فنجان آب جوش اضافه کنید.
 • کمی منتظر بمانید تا دم بکشد.
 • این دم نوش را یک ساعت قبل از خواب میل نمایید.

4. از قوی ترین دمنوش گیاهی خواب آور: دم نوش رازک

گیاه رازک برای مبارزه با اضطراب و بی‌قراری موثر عمل می کند و به ایجاد خوابی آرام و لذت بخش کمک می‌کند.

طرز تهیه دم نوش رازک:

 • یک قاشق چای خوری گیاه رازک را به یک لیوان آب جوش اضافه کنید.
 • منتظر بمانید تا به مدت پنج دقیقه دم بکشد و بعد میل نمایید.

5. از قوی ترین دمنوش گیاهی خواب آور: چای زعفران

نوشیدن چای زعفرانی برای درمان بی‌خوابی بسیار مفید است و باعث درمان اختلالات خواب می شود. زعفران را نه تنها می توانید بصورت دمنوش استفاده کنید، بلکه می‌توانید کمی از آن به شیر جوشانده اضافه کنید و با مقداری عسل میل نمایید.

6. از قوی ترین دمنوش گیاهی خواب آور: دم نوش بادرنجبویه

یکی از خواص گیاه بادرنجبوبیه کاهش اختلالات خواب است. مصرف این دم نوش می تواند برای بهبود آپنه خواب مفید باشد.

طرز تهیه دمنوش بادرنجبویه:

 • 1 قاشق غذاخوری برگ بادرنجبویه را درون یک قوری آب جوش بریزید.
 •  15 دقیقه منتظر بمانید تا دم بکشد.
سخن پایانی:

مصرف داروهای گیاهی و دم نوش های گیاهی با داشتن اثرات تسکین دهندگی می توانند به درمان مشکلات خواب کمک کنند، علاوه براین، این فرآورده های گیاهی خطر و عوارض جانبی نظیر وابستگی داروهای شیمیایی را هم ندارند. داروها و دم نوش های گیاهی که در این مطلب ارائه شدند با خاصیت آرام بخشی به شما برای داشتن خواب عمیق و با کیفیت کمک می کنند.


مقالات مرتبط:

درمان بی خوابی با 15 روش سریع و ساده و بدون دارو

بهترین قرص خواب آور گیاهی و شیمیایی قوی بدون نسخه
 

از
3
رای