25 حقیقت جالب در مورد اندازه و نوع نوک سینه زنان و مردان

25 حقیقت جالب در مورد اندازه و نوع نوک سینه زنان و مردان نوک سینه چیز عجیبی است. احساس ما درباره بدن خودمان و تمامی بخش های آن قابل درک می باشد اما شاید هیچ بخشی از بدن به اندازه سینه ها در مردان و زنان حاوی احساسات پیچیده نمی باشد.

مردان و زنان هر دو دارای نوک سینه می باشند و بعضی حتی بیش از یک جفت از آن ها را دارند. نوک سینه چیز عجیبی است. احساس ما درباره بدن خودمان و تمامی بخش های آن قابل درک می باشد اما شاید هیچ بخشی از بدن به اندازه سینه ها در مردان و زنان حاوی احساسات پیچیده نمی باشد. با وجود تبلیغات مداوم درباره برجسته سازی سینه، سینه بندهای بالا نگهدارنده و ثابت کننده نوک سینه، به آسانی ممکن است ما وظیفه اصلی سینه های زنان (بویژه نوک آنها) به عنوان یک حرکت تکاملی به منظور شیردادن به نوزادان را فراموش کنیم. (البته این مساله زنان را مجبور نمی کند که حتماً بخواهند کودکی داشته باشند). همچنین ممکن است فراموش کنیم که نوک سینه مردان نیز ممکن است تفاوت چندانی در بعضی موارد نداشته باشد. نوک سینه های افراد متفاوت بوده و می تواند ترفندهای فراوانی در آستین خود داشته باشد. بنابراین کمی به خودتان لطف کرده و بیشتر درباره نوک سینه بدانید. حتی کوچکترین جزئیات می توانند شروع یک گفتگو برای سلامتی یا لذت باشند.

25 نکته و راز مهم که نوک سینه شما فاش می کند

1. سلامت زنان از طریق سینه های آنان قابل تشخیص می باشد

رنگ یکی از اصلی ترین معیارهایی است که پزشکان و پرستاران درباره نوک سینه وقتی درباره سلامت یک زن بررسی های لازم را انجام می دهند، در نظر می گیرند. در سال 1671، یک قابله انگلیسی به نام جین شارپ کتابی را با نام "کتاب قابله ها یا هنر کلی قابلگی" به چاپ رسانید. بر اساس یک دوره در دانشگاه استندفورد درباره بدن زنان، شارپ اشاره کرده است: "نوک سینه ها پس از نزدیکی به رنگ قرمز توت فرنگی در می آید و این رنگ طبیعی آنها می باشد اما رنگ سینه دایه ها در هنگام مکیده شدن به رنگ آبی در آمده و در هنگام پیری به سمت سیاه رنگ شدن می رود." خوشبختانه این آزمایش دیگر دنبال نشد.

2. 4 تا 8 نوع نوک سینه وجود دارد

نوک سینه ها می توانند صاف، بیرون زده، وارونه (تو رفته) یا دسته بندی نشده (چندتایی یا تقسیم شده) باشد. همچنین ممکن است یک نوک سینه بیرون زده و دیگری وارونه باشد که این باعث می شود به طور کلی 8 نوع نوک سینه داشته باشیم.

انواع مختلف نوک سینه

3. نوک سینه ناحیه هاله محسوب نمی شود

نوک سینه در مرکزی ترین قسمت سینه قرار داشته و با غده های تولید کننده شیر در ارتباط می باشد. هاله ناحیه معمولاً تیره رنگ تر در اطراف نوک سینه محسوب می شود.

4. نوک سینه وارونه طبیعی می باشد

نوک سینه وارونه که به جای بیرون زده بودن تو رفته هستند، عملکردی مشابه نوک سینه های بیرون زده دارند. ممکن است نوک یکی از سینه های بیرون زده و دیگری وارونه باشد. همچنین ممکن است یک نوک سینه وارونه در آینده تبدیل به بیرون زده شود. شکل نوک سینه های وارونه گاهی اوقات پس از شیر دادن به یک نوزاد تغییر می کند اما این مطلب هیچ مشکلی در روند شیردهی ایجاد نخواهد کرد. تحریک شدن یا سرد بودن هوا نیز ممکن است به صورت موقت باعث بیرون زدگی نوک سینه ها شود. سوراخ کردن و جراحی نیز می تواند نوک سینه های تو رفته را به صورت بیرون زده درآورد.

5. ممکن است در یک هاله دارای دو نوک سینه باشید

این وضعیت نوک سینه دوتایی یا دو شاخه نامیده می شود. بسته به سیستم مجاری شیری، ممکن است هر دو نوک سینه قادر به تولید شیر برای نوزاد باشند. با این وجود، در زمان شیردهی، ممکن است برای نوزاد گرفتن هر دو نوک سینه در دهان به طور همزمان دشوار باشد.

6.  موی نوک سینه واقعی است

آیا به برآمدگی های کوچک اطراف نوک سینه توجه کرده اید؟ آنها فولیکول های مو هستند که در مردان و زنان وجود دارد بنابراین رویش مو در این نواحی معقول به نظر می رسد! این موها ممکن است نسبت به سایر موهای بدن شما تیره تر و محکم تر به نظر برسند اما می توانید در صورت تمایل، آنها را مانند سایر موهای بدن تراشیده، کوتاه کرده یا بچینید.

7. قد متوسط نوک سینه به اندازه یک کفشدوزک می باشد

در یک تحقیق در سال 2009 بر روی نوک و هاله سینه 300 زن، مشخص گردید که میانگین قطر هاله سینه 4 سانتی متر (که کمی کمتر از اندازه یک توپ گلف می باشد) و میانگین قطر نوک سینه حدود 1.3 سانتی متر می باشد (اندازه یک پهنای یک باتری AA) و میانگین قد نوک سینه حدود 0.9 (اندازه یک کفشدوزک) می باشد.

 قد متوسط نوک سینه چقدر است

8. شیردهی با سینه همواره یک استاندارد نبوده است

هر چند شیردهی امروزه در بین زنان تحصیل کرده و از طبقه متوسط به بالای جامعه امری مرسوم است، اما همین گروه در گذشته مخالف شیردهی به نوزادان بودند. در دوره رنسانس، زنان اشرافی از دایه ها برای شیردهی به نوزادان شان استفاده می کردند. در اوایل قرن بیستم، شیر خشک گزینه ایده آل در نظر گرفته می شد زیرا پرداخت هزینه آن نشانه ای بر ثروتمند بودن افراد محسوب می شد. از آن زمان به بعد افراد فهمیدند که شیر خشک هرگز نمی تواند تمامی مواد مغذی موجود در شیر مادر را فراهم آورد.

9. درد نوک سینه در بین زنان رایج است

برای مادران شیرده تجربه کردن درد در نوک سینه به دلایل مختلف مانند مشکلات موقعیت بدنی در حین شیردهی امری غیر عادی محسوب نمی شود اما به طور کلی شیردهی نباید دردناک باشد. وجود درد یا آزردگی در نوک سینه ها همچنین دختران را نیز درگیر می کند و می تواند نشان PMS، بعضی تغییرات هورمونی و یا موارد زیر باشد:

  • سوزش پوستی
  • حساسیت
  • اصطکاک حاصل از بعضی انواع سینه بند

سرطان نوک سینه نادر می باشد اما می توانید در صورت مداوم بودن درد یا وجود علائمی مانند خون یا ترشح، از پزشک بخواهید آن را بررسی نماید.

دلایل درد نوک سینه در زنان

10. اندازه نوک سینه ممکن است تغییر کند

این وضعیت گاهی اوقات در هنگام بارداری روی می دهد. یک تحقیق در سال 2013 بر روی 56 زن باردار نشان داد که نوک سینه های آنان از لحاظ اندازه در طول دوره بررسی و دوران بارداری رشد داشته است. همچنین اندازه هاله سینه در این زنان نیز به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده بود.

11. تمامی ترشحات غیر عادی نوک سینه را به پزشک اطلاع دهید

ترشحات نوک یک یا هر دو سینه می تواند نشان دهنده وجود مشکلات سلامتی مانند پرکاری تیروئید یا کیست و یا حتی تغییرات دارویی باشد. اما اگر متوجه ترشحات خونی شدید، حتما به پزشک مراجعه کنید چون این امر می تواند نشانه وجود بعضی مشکلات جدی باشد.

12. موقعیت ایده آل برای نوک سینه وجود دارد

بر اساس یک تحقیق که 1000 مرد و 100 زن را مورد بررسی قرار داده است، رایج ترین مکان قرارگیری نوک و هاله سینه برای هر دو جنسیت، "در مرکز غده سینه به صورت عمودی و کمی به سمت پهلوها از نقطه میانی افقی می باشد". اما این به این معنی نیست که نوک سینه شما ایده آل نیست. این تحقیق همچنین اشاره کرده است که محل قرار گیری نوک سینه ممکن است تحت تاثیر رسانه ها باشد که بر این اساس "مردان بیشتر سینه های دوران جوانی را در ذهن دارند در حالی که زنان معمولاً سینه های واقع گرایانه تری دارند."

13. تتوهای نوک سینه با بازسازی سینه غیر معمول نیست

بسیاری از افراد از ظاهر سینه خود راضی نیستند اما اطلاعات در خصوص تحقیق اشاره شده در بالا برای بازسازی سینه و جراحی های زیبایی مفید می باشد. تتوهای نوک و هاله سینه معمولاً آخرین مرحله از بازسازی سینه محسوب می شوند. این تاتوها در بین افرادی که جراحی انجام می دهند به دلیل سریع انجام شدن و روال ساده با نتایج بصری واقعی بسیار مرسوم شده اند.

تتوهای نوک سینه با بازسازی سینه غیر معمول نیست

14. موارد نادری وجود دارند که افراد بدون داشتن نوک سینه متولد می شوند

این وضعیت آتلیا نامیده می شود. برای درمان آتلیا، می توان از جراحی بازسازی سینه استفاده کرد و بسته به عادات بدنی و ترجیحات شخصی، جراح می تواند از بافت های شکم، پشت یا باسن برای این منظور استفاده کند.

15. ممکن است فرد چندین نوک سینه داشته باشد

داشتن چندین نوک سینه، به داشتن نوک سینه اضافی مشهور است. تخمین زده می شود که از هر 18 نفر 1 نفر دارای این وضعیت می باشند (مارک والبرگ یک نوک سینه اضافی دارد!) اما این مطلب در اینجا متوقف نمی شود. مردی دارای 7 نوک سینه بوده است: دو نوک سینه طبیعی و 5 نوک سینه اضافی. یک زن 22 ساله حتی یک نوک سینه بر روی پای خود داشته که دارای بافت چربی، فولیکول های مو، غدد و تمامی موارد دیگر نیز بوده است. همچنین گزارش شده که در یک مورد زنی که بافت کامل سینه و یک نوک سینه بر روی ران خود بوده، پس از بارداری این نوک سینه نیز قادر به تولید شیر برای فرزند وی بوده است.

16. نوک سینه می تواند خراشیده و ترک خورده شود

در یک تحقیق در برزیل، 32 درصد از زنان گزارش داده اند که ترک خوردگی نوک سینه را به دلیل شیردهی در اولین ماه های تولد نوزادشان تجربه کرده اند. اما اگر شما اقدام به شیردهی نکرده اید، تمرینات بدنی شما ممکن است عامل بروز نوک سینه های قرمز، آزرده و پوسته پوسته شده باشد. حتماً از سینه بندهای ورزشی مناسب استفاده کرده یا از نوک سینه های خود با استفاده از کمی وازلین در مقایسه ساییده شدن به لباس و سینه بند مراقبت نمایید.

ترک خوردگی نوک سینه

17. سوراخ کردن نوک سینه می تواند احساسات مثبتی به همراه داشته باشد

در یک تحقیق در سال 2008 بر روی 362 نفر، 94 درصد از مردان و 87 درصد از زنان اعلام کرده اند که مایل هستند دوباره نسبت به سوراخ کردن نوک سینه خود اقدام نمایند و این کار را صرفاً به دلیل خاص بودن این کار انجام نمی دهند. آنها ظاهر این کار را دوست داشته اند. کمتر از نیمی از افراد شرکت کننده اعلام کرده بودند که این کار برای آنان با لذت جنسی حاصل از درد در ارتباط است.

18. تحریک نوک سینه باعث افزایش برانگیختگی جنسی می شود

برای بسیاری از مردان و زنان بازی با نوک سینه از راههای مناسب معاشقه محسوب می شود. یک تحقیق و نظرسنجی از 301 زن و مرد (سنین بین 17 تا 29) دریافته است که تحریک نوک سینه برانگیختگی جنسی را به میزان 82 درصد در زنان و 52 درصد در مردان افزایش می دهد. در حالی که 7 تا 8 درصد از افراد اعلام کرده بودند که این کار برانگیختگی جنسی را در آنها کاهش می دهد، پرسش درباره این کار همواره ایده خوبی قبل از شروع انجام آن می باشد.

19. نوک سینه ممکن است تغییر رنگ بدهد

ممکن است شنیده باشید که باید نوک سینه شما هم رنگ رژ لب تان باشد اما همه متخصصین در این زمینه توافق ندارند. علی رغم اینکه بسیاری از نشریات (از Refinery29 تا Marie Claire) به بررسی تئوری رژ لب پرداخته اند اما این مساله 100 درصد قابل اتکا نمی باشد زیرا رنگ نوک سینه ها می تواند به دلیل دما، بارداری و گذر زمان (تیره تر شود) تغییر کند.

علل تغییر رنگ نوک سینه ها

20. اعصاب مربوط به سینه و نوک آن در مردان و زنان متفاوت می باشند

تحقیقات در سال 1996 بر روی کالبد شکافی اجساد جهت بررسی اعصابی که به نوک و هاله سینه منتهی می شوند، انجام شدند. محققین دریافتند که اعصاب در این ناحیه در زنان بسیار وسیع تر از مردان پخش می شوند.

21. جراحی سینه می تواند بر حساسیت نوک سینه تاثیر گذارد

جراحی سینه یک جراحی بسیار رایج بوده و میزان آن از سال 2000 تا 2016 حدود 37 درصد افزایش داشته است این جراحی دارای خطر ایجاد بی حسی در این ناحیه می باشد. یک تحقیق در سال 2011 دریافته است که 75 درصد از زنانی که از آنان نظرسنجی شده است با تغییرات احساسی در این ناحیه پس از جراحی مواجه شده و 62 درصد آنها در صورت لمس شدن این ناحیه توسط دیگران دچار درد می شوند.

22. شما بایستی توده هایی در اطراف نوک سینه خود داشته باشید

اینها غده های مونته گومری نامیده می شوند هرچند نام علمی آنها غده های هاله ای می باشد. این غده ها ماده ای را ترشح می کنند که مایع لیپوئید نام دارد و باعث می شود ناحیه نوک و هاله سینه چرب تر و ملایم تر شود.

علت توده هایی در اطراف نوک سینه

23. زنان شیرده در صورتی که صدای نوزادشان را بشنوند و یا به وی فکر کنند ممکن است خودبخود شیر از سینه آنان خارج شود

برای بعضی از مادران، این اتفاق حتی ممکن است در صورتی که صدای گریه نوزاد دیگری را نیز بشنوند، روی دهد! مادرانی که نوزادان آنها در بخش مراقبت ویژه نوزادان (NICU) قرار دارند و زودرس هستند یا به دلیل بیماری نمی توانند شیر بخورند، در صورتی که تصویری از نوزادشان به آنها نشان داده شود، بهتر می توانند شیر خود را بدوشند.

24. نوک سینه همانند مردان برای زنان نیز جذاب می باشد

یک تحقیق در دانشگاه نبراسکا دریافته است که زنان و مردان از یک الگوی چشمی یکسان وقتی به زن دیگری نگاه می کنند، پیروی می کنند: هر دو گروه ابتدا به سینه ها و "نواحی جنسی" زنان قبل از مشاهده سایر نواحی بدن، نگاه می کنند.

25. این مساله نادر است اما نوک سینه مردان نیز می تواند شیر ترشح کند

شیرسازی نامناسب که به نام گالاکتوریا نیز شناخته می شود، مردان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد اما بسیار نادر است. بعضی متخصصین می گویند این مساله معمولاً بدلیل غلیان اساسی هورمونی روی می دهد. تحقیقات قدیمی تر در دهه 1970 و 1980 شواهدی را دال بر وجود مردانی که شیردهی مشابه زنان داشته اند ارائه می دهند اما این مساله در تحقیقات اخیر بیان نشده است.

نتیجه گیری

اکنون شما می دانید که در مورد نوک سینه بازه وسیعی از معیارها از توده ها گرفته تا اندازه و حتی مقدار وجود دارد. ارزش نوک سینه تنها بر اساس میزان شیردهی نمی باشد بلکه به میزان مراقبت و توجه شما به آنها بستگی دارد زیرا هیچ معیاری برای عادی بودن مطلق آن وجود ندارد. اما مانند هر ناحیه دیگری در بدن، اگر درباره عملکرد نوک سینه خود به هر دلیلی نگران هستید، بهترین کار این است که به پزشک مراجعه نمایید.

از
5
رای