8 نشانه هشدار دهنده که نمایانگر وجود مشکل در سلامتی بدن است

8 نشانه هشدار دهنده که نمایانگر وجود مشکل در سلامتی بدن است تغییر در بدن می تواند نشانه ای از مشکل در سلامتی شما باشد. این تغییرات می توانند به عنوان علائم هشدار دهنده عمل کنند، بنابراین باید در سریعترین زمان ممکن به دنبال درمان مشکل باشید. در ادامه علائم هشدار دهنده بیان شده است.

همه چیز در بدن شما برای حفظ سلامت و عملکرد بدن کار می کند. اگر متوجه تغییرات ناگهانی در بدن خود شده اید، ممکن است بخاطر این باشد که بدنتان می خواهد چیزی به شما بگوید. تغییر در بدن شما می تواند نشانه ای از مشکل در سلامتی شما باشد. این تغییرات می توانند به عنوان علائم هشدار دهنده عمل کنند، بنابراین باید در سریعترین زمان ممکن به دنبال درمان مشکل باشید. در اینجا هشت نشانه وجود دارد که می تواند نشان دهنده مشکلاتی در سلامتی شما باشد و نباید از آن چشم پوشی کنید.

8 نشانه هشدار دهنده که نمایانگر وجود مشکل در سلامتی بدن می باشد

8. زرد شدن چشم

سفیدی چشم شما باید همیشه سفید باشد، هر حالت دیگری نشانه ای از نوعی مشکل اساسی در سلامتی شماست. قرمزی چشم می تواند نشانه از بی خوابی، سرماخوردگی یا نوعی از عفونت چشم باشد. چشم های قرمز می تواند همچنین به معنای ابتلا به ورم ملتحمه باشد. با این حال، اگر سفیدی چشم های شما زرد است می تواند نشانه یرقان، مشکلات کبد یا کیسه صفرا باشد. اگر چشم های شما زرد شده است و احساس ناخوشی دارید بهتر است برای مشاوره به پزشک مراجعه کنید.

علائم هشدار دهنده بیماری

7. خال ها و ماه گرفتگی ها

ماه گرفتگی ها، خال ها و زگیل ها طبیعی و بیشتر اوقات بی ضرر یا خوش خیم هستند. با این حال، اگر در ناحیه ای از پوست شما که در معرض آفتاب بوده است دچار بزرگ شدن خال یا زگیل شده اید، ممکن است نشانه ملانوم باشد. همچنین اگر ماه گرفتگی یا خال ناگهان تغییر رنگ بدهد، می تواند نشانه دیگری از سرطان می باشد. کراتوز اکتینیک در اثر آفتاب ایجاد می شود و اشعه ماوراء بنفش می تواند به عنوان تغییرات پوستی پیش سرطانی در نظر گرفته شود.

6. تورم گردن، از نشانه های مشکل در سلامتی بدن

اگر گردن شما ناگهان ورم کرده است، فوراً به پزشک مراجعه کنید. اگر قسمت جلوی گردن متورم باشد، ممکن است نشانه مشکل تیروئید باشد. اگر تب شدید و گره های لنفاوی متورم دارید، دچار منونوکلئوز هستید. ورم در گردن ممکن است نشانه ای از عفونت یا گره های لنفاوی متورم باشد. در حالیکه برخی از تورم ها بی ضرر و یا نشانه عفونت جزئی هستند، اما برخی دیگر می توانند نگران کننده باشد.

تورم گردن، از نشانه های مشکل در سلامتی بدن

5. سردی پاها

پاها دورتر از قلب هستند و می تواند در نتیجه گردش خون ضعیف تحت تاثیر قرار بگیرد. سردی پاها می تواند نشانه ای برای بیماری های قلبی و عروقی باشد. همچنین، سندرم رینولدز نوعی اختلال خود ایمنی است که رگ های خونی در اندام ها به شدت باریک می شوند، که این می تواند باعث سردی و بی رنگ شدن دست ها و پاها شود.

4. ریزش ناگهانی مو

ریزش مو چیزی نیست که از آن نگران شوید. همه انسان ها در هر روز 100 تار مو از دست می دهند. با این حال، اگر بدون یک دلیل مشخص ناگهان دچار ریزش میزان زیادی از موها شده اید، می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی در سلامت شما باشد. اگر مژه ها و ابروهای شما شروع به ریزش کرد، ممکن است لازم باشد توسط پزشک معاینه شوید. ریزش ناگهانی موها می تواند در نتیجه مشکلات تیروئید، پرکاری تیروئید یا کم کاری تیروئید باشد که این مشکلات اغلب با ریزش مو همراه است.

نشانه هایی که خبر از بیماری می دهند

3. ترک خوردگی لب ها

ترک خوردگی لب ها و خشکی می تواند در اثر کمبود آب بدن و کمبود ویتامین ایجاد شود. اما اگر چندین هفته بدون هیچ گونه بهبود دچار ترک لب شدید، ممکن است مبتلا به عفونت قارچی شده باشید. اگر دچار تبخال هستید، لازم است به دنبال درمان باشید و از استرس خودداری کنید.

2. تغییر ناخن ها

ناخن ها می توانند چیزهای زیادی درباره سلامتی شما بیان کنند. تغییرات در رنگ، شکل و ساختار ناخن ها می تواند نشانه دهنده بسیاری از مشکلات سلامتی باشد. ناخن های ضعیف و شکننده نشان دهنده سوء تغذیه است. سایر تغییرات ممکن است در نتیجه مشکلات جدی سلامتی ایجاد شده باشد.

1. موهای خاکستری، علامت هشدار دهنده برای بیماری

وجود چند موی خاکستری طبیعی است، اما اگر زیر چهل سال سن دارید و نیمی از موهای شما خاکستری شده است، ممکن است نشانه دیابت باشد. این امر به خصوص در افرادی که سابقه خانوادگی دیابت دارند بیشتر دیده می شود.

از
0
رای