کاهش میل جنسی با راه های طبیعی و قرص کاهش میل

کاهش میل جنسی با راه های طبیعی و قرص کاهش میل میل جنسی برای دوام و بقا بشر ضروری است، اما اگر به صورت مهار نشده و خارج از کنترل باشد، می تواند در زندگی شخصی و حرفه ای شخص مشکل ایجاد کند. کاهش میل جنسی با راه های طبیعی و قرص کم کردن میل در سلام دنیا بخوانید.

میل جنسی از جمله موهبت های الهی برای دوام و بقا بشر است. این تمایل در صورتی که تحت کنترل و قابل مهار شدن باشد، مفید است. در برخی موارد افراد دچار افزایش میل جنسی شده و این تمایلات از کنترل خارج می شود. عدم کنترل میل جنسی می تواند تعادل زندگی را به هم زده و در کار و زندگی شخصی تان مشکل ایجاد کند. روش های مختلف طبیعی و دارویی برای کاهش میل جنسی وجود دارد. در این مقاله از سایت سلام دنیا، قصد داریم تا در خصوص روش های دارویی کنترل میل جنسی مردان و زنان صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

میل جنسی زیاد باعث می شود تا شخص به دنبال راه هایی برای کاهش میل جنسی اش باشد. ممکن است فرد برای برطرف شدن این نیاز به برقراری رابطه جنسی گوناگون یا خودارضایی روی بیاورد. این مسئله زمانی جدی تر می شود که شخص متاهل باشد و میل جنسی همسرش کم باشد یا شرایط روحی و جسمی لازم برای برقراری رابطه جنسی را نداشته باشد. آشنایی با روش های کاهش میل جنسی کمک می کند تا این مشکلات را برطرف کرده و تعادل زندگی خود را حفظ کنید.


حتما بخوانید: تاثیر خودارضایی بر میل جنسی مردان و زنان


توصیه هایی برای کاهش میل جنسی

ابتدا قصد داریم تا چند روش غیردارویی را برای کاهش میل جنسی به شما معرفی کنیم و در ادامه چندین داروی موثر در این خصوص را معرفی خواهیم کرد.

توصیه هایی برای کاهش میل جنسی

 • به طور منظم ورزش کنید تا انرژی بدنتان تخلیه شود.
 • هرگز به رو نخوابید.
 • وقتی در رخت خواب هستید، به هیچ عنوان اندام جنسی خود را لمس نکنید.
 • از حضور در مکان های خلوت و گذراندن اوقات خود به تنهایی دوری کنید.
 • در اوقات فراغت خود کتاب بخوانید، با دوستان خود به گردش و تفریح بروید و در مهمانی ها شرکت کنید تا هیچ گاه بیکار نباشید.
 • در صورتی که افکار جنسی شما را احاطه کردند، از تنها ماندن اجتناب کنید و به دیدن دوستان و آشنایان خود بروید تا تنها نباشید و خود را سرگرم کنید.
 • به محض بیدار شدن از خواب، رخت خواب خود را ترک کنید.
 • با شکم پر نخوابید. زمانی که قصد خوابیدن دارید، کمتر غذا بخورید.
 • از استحمام کردن در هنگام هجوم افکار جنسی دوری کنید.
 • لباس های تنگ و چسبان به تن نکنید.
 • از دیدن فیلم ها و تصاویر تحریک کننده دوری کنید.
 • از خواندن مطالب و شوخی های جنسی اجتناب کنید.
 • برخی از غذاها مثل خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ و گوشت قرمز از محرک های جنسی محسوب می شوند. از این غذاها مصرف نکرده یا به میزان کمتری مصرف کنید.
 • از نگاه کردن به بدن خود در آینه به شکل عریان اجتناب کنید.
 • مصرف برخی از گیاهان نیز می تواند به کنترل امیال جنسی کمک کند. مثلا مصرف آب ترنج می تواند به کنترل امیال جنسی کمک کند.
 • مصرف عدس همراه با غذا می تواند میل جنسی را کنترل کند.
 • جهت کاهش میل جنسی می توانید آب انار ترش را مصرف کنید.

کاهش میل جنسی با راه های طبیعی

اگر هیچ یک از روش های فوق برای کنترل امیال جنسی موثر نبود، می توانید از داروها و روش های درمانی برای کنترل میل زیاد جنسی استفاده کنید.

داروهای موثر در کاهش میل جنسی

مصرف برخی از داروها ممکن است باعث کاهش شهوت در میل جنسی زنان و مردان شود. افراد مبتلا به پیش فعالی جنسی می توانند با نظر پزشک دارو مصرف کنند. در ادامه انواع این داروها را معرفی می کنیم:

1. کاهش میل جنسی با : قرص سرترالین

این قرص نوعی داروی ضد افسردگی و ضد ترس است که به شکل داروی کاهش دهنده میل جنسی نیز تجویز می شود. این قرص با عوارضی از جمله کاهش میل جنسی، سرگیجه، خشکی دهان و تغییرات خلق و خو همراه است. داروی سرترالین می تواند تا حدودی باعث افزایش اشتها و خواب و بهبود انگیزه شخص برای زندگی شود. به طور معمول دوز 50 میلی گرمی از این دارو به شکل روزانه مصرف می شود. این دارو عوارض زیادی به همراه دارد و اگر قصد مصرف این دارو را دارید، حتما در مورد عوارض جانبی آن بیشتر تحقیق کنید.


حتما بخوانید: قرص سرترالین برای چیست


2. کاهش میل جنسی با : قرص فلوکستین

این قرص نوعی داروی ضد افسردگی و ضد اضطراب است. حالت تهوع، سرگیجه، کاهش اشتها، خستگی و تمایل به خودکشی از عوارض جانبی این دارو است. از این دارو برای درمان زودانزالی مردان و کاهش وزن نیز استفاده می شود. میزان مصرف این قرص بستگی به شرایط جسمی و میزان تحمل شخص دارد و به طور معمول دو مرتبه در روز مصرف می شود که یکی هنگام صبح و یکی هنگام شب است. این قرص عوارضی مثل حالت تهوع، سرگیجه، خواب آلودگی، بی اشتهایی، خستگی، تعریق، کاهش وزن، اختلال در میل جنسی و خشکی دهان دارد.

3. کاهش میل جنسی با : قرص سیتالوپرام

این قرص از جمله داروهای ضد افسردگی است که با بالا بردن میزان سرتونین عمل می کند. از این دارو برای درمان مشکلات روحی و روانی مثل افسردگی استفاده می شود. گاهی اوقات نیز پزشک این دارو را برای کاهش میل جنسی شخص تجویز می کند. از این دارو می توان همچنین برای درمان مشکلات پیش از قاعدگی، درمان گرگرفتگی پس از یائسگی زنان، اختلالات هواس و وسواس و استرس و ترس های پس از سانحه استفاده کرد. به طور معمول دوز 200 میلی گرمی این دارو به صورت یک مرتبه در روز و قبل از خواب تجویز می شود. این قرص عوارضی از جمله تاری دید، خواب آلودگی، حالت تهوع، گیجی، تعریق بیش از حد معمول، احساس شکم درد، افزایش بزاق در دهان، تب، اسهال، کاهش اشتها و کاهش فشار خون و همچنین کاهش در میل جنسی دارد. حتما قبل از شروع به مصرف این دارو، در خصوص عوارض جانبی آن بیشتر تحقیق کنید.

قرص کاهش میل جنسی

4. کاهش میل جنسی با : قرص ونلافاکسین

از این دارو برای درمان اختلالات اضطراب عمومی و فوبیای اجتماعی استفاده می شود. در حالت معمول، دوز 37.5 میلی گرمی از این قرص را دو مرتبه در روز، یکی در صبح و یکی در شب مصرف می کنند. این قرص عوارضی از جمله حالت تهوع، سردرد، بی خوابی، فشار خون بالا، خواب آلودگی، خشکی دهان، گیجی، یبوست و اختلال در عملکرد جنسی دارد.


حتما بخوانید: کاربردهای قرص ونلافاکسین 


5. کاهش میل جنسی با : قرص سیپروترون استات

این قرص از جمله داروهای هورمونی است که با مهار تستوسترون که عامل میل جنسی است، باعث کاهش میل جنسی شخص می شود. این قرص عوارض زیادی دارد و حتی می تواند میل جنسی در مردان را تا میزان صفر کاهش دهد. عوارض این قرص معمولا با ترک آن برطرف می شوند، اما در صورت مصرف بیش از حد دارو می تواند خطراتی مثل عقیمی یا ناباروری را به همراه داشته باشد. این دارو برای برطرف شدن مشکل موهای زائد در زنان نیز تجویز می شود. عوارض این قرص شامل حالت تهوع، استفراغ، سردرد، سفتی پستان ها، تغییر وزن بدن، تغییر در میل جنسی، افسردگی، فشار خون بالا، کاهش حجم خون دوران قاعدگی، اختلال در عملکرد کبد، وجود تومورهای کبدی و لکه بینی در اوایل سیکل قاعدگی است.

6. کاهش میل جنسی با : قرص فیناستراید

این دارو عمدتا برای رفع مشکل ریزش مو تجویز می شود. از عوارض این دارو کاهش شهوت و میل جنسی است. فیناستراید می تواند موهای زائد بدن را افزایش داده و باعث بزرگ شدن سینه ها شود. باید از این قرص به شکل مداوم مصرف کنید و دوز مصرفی آن نیز با انجام آزمایشات هورمونی مربوطه توسط پزشک مشخص می شود. این قرص عوارضی از جمله کاهش میل جنسی، کاهش مایع منی، اختلال در نعوظ، چروک شدن پوست و خشکی چشم ها و بزرگ شدن نوک سینه ها دارد.

داروهای موثر در کاهش میل جنسی

سخن آخر

میل جنسی برای دوام و بقا بشر ضروری است، اما در صورتی که به صورت مهار نشده و خارج از کنترل باشد، می تواند در زندگی شخصی و حرفه ای شخص مشکل ایجاد کند. در این مقاله سعی کردیم تا چند روش طبیعی را برای کاهش میل جنسی معرفی کرده و سپس انواع قرص ها را برای کاهش تمایلات جنسی توضیح دادیم. اگر روش های طبیعی کارساز نبود، می توانید از قرص های توضیح داده شده در این متن برای کاهش میل جنسی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که مصرف این قرص ها تنها باید تحت نظارت پزشک انجام شود. هرگز هیچ گونه دارویی را بدون مشورت و تجویز پزشک مصرف نکنید.


مطالب مرتبط

33 کاری که شهوت و میل جنسی مردان را نابود می کند!

محرک جنسی زنان؛ مکمل هایی که میل جنسی زنان را افزایش می دهند

از
5
رای