قرص فرتیل اید چیست؛ عوارض جانبی مکمل (FertilAid) برای زنان و مردان

قرص فرتیل اید چیست؛ عوارض جانبی مکمل (FertilAid) برای زنان و مردان مکمل باروری فرتیل اید (FertilAid) ترکیبی از ویتامین ها و مواد معدنی و... است که برای تقویت باروری و افزایش تعداد اسپرم می باشد. با این حال گیاهن دارویی تشکیل دهنده آن دارای عوارض جانبی برای زنان و مردان است

مکمل فرتیل اید (FertilAid) چیست؟

فرتیل اید (FertilAid) یک مکمل باروری با دو فرمول برای مردان و زنان می باشد. این مکمل ترکیبی از ویتامین ها، مواد معدنی و داروهای گیاهی برای تقویت باروری و تنظیم چرخه قاعدگی زنان می باشد. فرمول مردانه برای افزایش تعداد اسپرم و سلامت کلی آنها ساخته شده است. FertilAid ثابت شده است که به نحوی کارآمد تحرک و تعداد اسپرم ها را در یک تحقیق مستقل توسط دکتر ج.ا.الینگتون یک متخصص غدد درون ریز تولید مثل بهبود می بخشد. برای FertilAid تاکنون عوارض جانبی برای مردان و زنان گزارش نشده است. این مکمل از چندین گیاه دارویی ساخته شده است و با این وجود گزارشاتی در خصوص عوارض جانبی آن وجود دارد.

عوارض جانبی مکمل فرتیدل اید (FertilAid) ناشی از مواد تشکیل دهنده آن

1. شبدر سرخ

شبدر سرخ ماده ای در فرمول فرتیل اید (FertilAid) زنانه است. بر اساس گفته های مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، تاثیر شبدر سرخ مانند استروژن در بدن می باشد و می تواند به تنظیم چرخه قاعدگی زنان کمک نماید. شبدر سرخ می تواند عوارض جانبی مانند: سردرد، دانه های پوستی و ناراحتی های معده مانند حالت تهوع را به همراه داشته باشد. با این وجود هیچ عوارض جانبی جدی مرتبط با مصرف شبدر سرخ تاکنون گزارش نشده است.

عوارض جانبی مکمل فرتیدل اید برای زنان

2. پنج انگشتی

پنج انگشتی نیز یک ماده موجود در فرمول زنانه می باشد. این گیاه همچنین با نام ویتکس آگنوس کاکتوس شناخته می شود. این گیاهی است که برای قرن ها جهت تنظیم و متعادل سازی چرخه قاعدگی زنان مصرف می شده است. این گیاه می تواند چندین عوارض جانبی خفیف مانند: حالت تهوع، ناراحتی معده، خواب آلودگی و دانه های پوستی ایجاد کند. پنج انگشتی ممکن است با بعضی از داروها و قرص های ضد بارداری تداخل داشته باشد. بایستی از فردی متخصص در خصوص گیاهان دارویی قبل از مصرف این مکمل مشورت نمایید بویژه اگر داروی خاصی مصرف می نمایید یا مشکل سلامتی خاصی دارید.

3. کارتینین

کارتینین یا ال-کارنیتین ماده ای در فرمول FertilAid مردانه است. این ماده برای سلامت اسپرم ها، بلوغ و حرکت آنها در نظر گرفته شده است. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند اعلام کرده است که ال-کارنیتین در چندین تحقیق نشان داده شده است که می تواند تعداد اسپرم ها را افزایش دهد. دوز بالای این ماده یعنی بیش از 5 گرم در روز می تواند باعث بروز اسهال شود. ال-کارنتین همچنین می تواند باعث افزایش اشتها، دانه های پوستی و بوی بدن شود. هیچ عوارض جانبی جدی در خصوص مردانی که این مکمل را مصرف می کنند، گزارش نشده است.

4. جینسینگ آسیایی

جینسینگ آسیایی نیز در فرمول مردانه مکمل وجود دارد. تحقیقات نشان داده اند که این ماده تاثیر مثبتی بر باروری مردان شامل افزایش تعداد اسپرم ها و تحرک آنها دارد. جینسینگ آسیایی می توانند عوارض جانبی مانند: افزایش فشار خون، بی خوابی، اضطراب، اسهال، استفراغ، سردرد، احساس سرخوشی و خونریزی بینی ایجاد کند. بی خوابی و عصبی بودن بویژه ممکن است در صورت مصرف این ماده همراه با نوشیدنی های کافئینه روی دهد.

عوارض جانبی فرتیل اید  (fertilaid) برای مردان

منبع: livestrong

از
4
رای