علت اسکین تگ در بارداری، فرق آن با زگیل تناسلی + درمان خانگی

علت اسکین تگ در بارداری، فرق آن با زگیل تناسلی + درمان خانگی اسکین تگ تناسلی یا منگوله پوستی چیست ؛ علائم و علت بوجود آمدن اسکین تگ در بارداری؛ تفاوت اسکین تگ با زگیل تناسلی و درمان خانگی اسکین تگ (زائده گوشتی) و جلوگیری از آن در سلام دنیا بخوانید.

اگر درباره اسکین تگ چیزی نمی دانید و یا دچار این عارضه شده اید توصیه می کنیم که این مطلب از سلام دنیا را که درباره اسکین تگ تناسلی یا منگوله پوستی چیست و در دوران بارداری چقدر رایج است؟ علائم اسکین تگ یا منگوله پوستی در بارداری، تشخیص و علت بوجود آمدن اسکین تگ، آیا اسکین تگ یا منگوله پوستی روی کودک تاثیر می گذارد؛ آیا اسکین تگ خطرناک است، درمان خانگی اسکین تگ یا زائده گوشتی در بارداری و فرق اسکین تگ و زگیل تناسلی می باشد ، مطالعه کنید، لطفا با ما همراه باشید.

اسکین تگ تناسلی یا منگوله پوستی چیست

در طول بارداری شما دچار تغییرات زیادی ،بیشتر ازآنچه که بتوانید بشمارید خواهید شد. افزایش وزن،  ویارغذایی، تهوع صبحگاهی بخشی از این نه ماه است که شما از آنها اطلاع دارید. همچنین ممکن است متوجه تغییرات ناخواسته دیگری مانند ترک‌های پوستی، سلولیت و غیره شوید. با این حال، ظاهر اسکین تگ یا منگوله پوستی ممکن است تعجب آور باشد. این مقاله به شما کمک می کند تا علل و روش های درمان برچسب های  پوستی را بدانید.


حتما بخوانید: زگیل تناسلی چیست و چه شکلی دارد


اسکین تگ چیست؟

اسکین تگ یا منگوله پوستی اساساً برجستگی های کوچکی به اندازه میلی متر روی پوست هستند که شبیه حباب های کوچک هستند. معمولا در نواحی مانند گردن، پلک ها، بازوها، کشاله ران، زیر بغل، پاها و غیره ظاهر می شوند. لک های پوستی روی سینه در دوران بارداری نیز رایج است. زگیل های پوستی به طور اتفاقی ظاهر می شوند و بر اساس سابقه پزشکی قابل پیش بینی نیستند. همچنین، زنان بارداری که قبلاً برچسب  های پوستی داشته اند ممکن است در طول پیشرفت بارداری خود شاهد افزایش تعداد و اندازه آنها باشند. خوشبختانه، آنها معمولا پس از زایمان می افتند.

اسکین تگ در دوران بارداری چقدر رایج است؟

اسکین تگ یا منگوله پوستی معمولاً در حدود بیست و پنج درصد از تمام زنان باردار رخ می دهد. با این حال، احتمال ظهور آنها در زنان چاق، دیابتی یا بالای پنجاه سال افزایش می یابد.

اسکین تگ در دوران بارداری چقدر رایج است؟

علائم اسکین تگ

ویژگی اسکین تگ یا منگوله پوستی بارداری

در اینجا هفت ویژگی اسکین تگ یا منگوله پوستی که در دوران بارداری رخ می دهد، آورده شده است:

اسکین تگ یا منگوله پوستی معمولا تیره تر از رنگ طبیعی پوست شما هستند. این به این دلیل است که پوست همه در کنار هم دراسکین تگ جمع شده است و رنگدانه پوست ملانین را در داخل متمرکز می کند.
اسکین تگ یا منگوله پوستی تمایل دارند در مناطقی از پوست که  گرم یا مرطوب هستند، تشکیل شوند.
دفعات ظاهر شدن آنها به دلیل ساییده شدن پوست به لباس شما  بیشتر پیشرفت می کند و افزایش می یابد.
اگرچه آنها شبیه زگیل هستند، اما بی ضرر هستند، هیچ درد و تقریباً هیچ ناراحتی ایجاد نمی کنند.
اسکین تگ یا منگوله پوستی بیشتر در سه ماهه دوم و سوم ظاهر می شوند.
اسکین تگ یا منگوله پوستی اغلب نادیده گرفته می شوند زیرا معمولاً قابل توجه نیستند، اما پس از زایمان، بسیار آشکار می شوند.
اسکین تگ در صورت آسیب فیزیکی مانند اصطکاک  بیش از حد ممکن است دردناک شوند.


حتما بخوانید: علائم زگیل تناسلی زنانه چیست


نحوه شناسایی اسکین تگ یا منگوله پوستی

اسکین تگ یا منگوله پوستی پولیپ هایی هستند که از پوست بیرون می آیند، دارای سر گرد و نوار باریکی از پوست هستند رنگ آنها نیز بسته به نوع پوست شما تغییر می کند، به عنوان مثال، زنان سفید پوست معمولاً دارای اسکین تگ یا منگوله پوستی سفید یا صورتی هستند، در حالی که زنان برنزه می توانند پوست تیره یا مشکی داشته باشند.

نحوه شناسایی برچسب های پوستی

علت بوجود آمدن اسکین تگ (زائده گوشتی)

علت منگوله پوستی در بارداری

عوامل متعددی در بروز لکه های پوستی در دوران بارداری دخیل هستند:

 • نوسانات هورمونی در دوران بارداری می تواند منجر به رشد بیش از حد لایه سطحی پوست شود
 • گفته شده است که اسکین تگ در دوران بارداری ممکن است به دلیل ترکیبی از هورمون های بیش فعال و اصطکاک ایجاد شود که با کشش شکم در سه ماهه آخر بارداری اتفاق می افتد.
 • همچنین یک جزء ارثی در تشکیل تگ های پوستی نیز دخیل است.

آیا اسکین تگ یا منگوله پوستی روی کودک تاثیر می گذارد؟

پاسخ ساده به این سوال منفی است. اسکین تگ یا منگوله پوستی یک مسئله کاملاً شخصی است که در بدترین حالت ممکن است باعث ناراحتی خفیفی شود. دلیلی وجود ندارد که نگران باشید که آنها به هیچ وجه به بارداری شما آسیب می رسانند و همچنین نشان دهنده یک اختلال زمینه ای مانند سرطان نیستند.

آیا اسکین تگ خطرناک است

آیا اسکین تگ خطرناک است

اسکین تگ یا منگوله پوستی خطرات بارداری

 • هیچ خطری با اسکین تگ یا منگوله پوستی در دوران بارداری شما وجود ندارد. با این حال، هنگام تلاش برای خلاص شدن از شر آنها مراقب باشید.
 • هرگز مواد شیمیایی OTC را روی پوست قرار ندهید زیرا می توانند از طریق پوست وارد بدن شما شوند و بر بارداری شما تأثیر بگذارند.
 • برای جلوگیری از رشد آنها نخ به دور آنها نبندید. این روش منجر به عفونت باکتریایی خواهد شد.
 • در نهایت، اگر برچسب های پوست قرمز یا دردناک شدند، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

حتما بخوانید: درمان زگیل تناسلی با روش های خانگی و پزشکی


درمان اسکین تگ یا منگوله پوستی در دوران بارداری

 • برچسب پوست را می توان به سادگی توسط متخصص پوست جدا کرد. این روش سریع و بدون درد است و حتی ممکن است نیازی به بیهوشی نداشته باشد. با این حال، سعی کنید تا زمان زایمان از این روش اجتناب کنید.
 • اسکین تگ یا منگوله پوستی را نیز می توان با کمک نیتروژن مایع منجمد کرد و پس از آن به سادگی از روی پوست شما می افتند.
 • روش دیگری که توسط متخصصان پوست استفاده می شود، سوزن الکتریکی است که می تواند پوست اضافی بدن شما را بسوزاند.
 • همچنین ممکن است برای شما کرم‌های زگیل تجویز شود که پس از آزمایش سه روش فوق، تگ‌های باقی‌مانده را تجزیه می‌کنند.

درمان برچسب های پوستی در دوران بارداری

درمان خانگی اسکین تگ (زائده گوشتی)

برخی از درمان های خانگی شامل آغشته کردن به سرکه سیب ، روغن درخت چای یا روغن ویتامین E است. هنگام استفاده از هر یک از این درمان ها بدون اجازه پزشک باید مراقب باشید.

برداشتن اسکین تگ با لیزر

گزینه نهایی  لیزر است که در آن از یک پرتو نور با شدت بالا برای سوزاندن لکه های پوستی بدن شما استفاده می شود. 
لطفاً توجه داشته باشید که اگر برچسب پوستی باعث ناراحتی شما شود، ممکن است پزشک از درمان شما در طول بارداری خودداری کند.

جلوگیری از اسکین تگ

نمی توان از ایجاد اسکین تگ یا منگوله پوستی جلوگیری کرد. با این حال، اگر ظاهر آنها با چاقی مرتبط باشد ، کاهش وزن ممکن است کمی تسکین دهد. لطفا در این مورد با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا کاهش وزن در بارداری توصیه نمی شود. لطفاً هنگام انجام کاردیو در دوران بارداری بیشتر مراقب باشید و هرگز بدون اجازه صریح پزشک خود این کار را انجام ندهید.

درمان برچسب پوستی در دوران بارداری

فرق اسکین تگ و زگیل تناسلی

اسکین تگ یا منگوله پوستی چه تفاوتی با زگیل دارند

تگ های پوستی و زگیل ها از چند جهت متفاوت هستند:

 • زگیل‌ها درشت‌تر هستند و شکلی هموار دارند، در حالی که برچسب‌های پوستی معمولاً نرم و صاف هستند.
 • تگ های پوستی مسری نیستند، به این معنی که در نواحی خاصی از پوست موضعی می مانند. از سوی دیگر، زگیل به راحتی می تواند به چندین نواحی روی پوست گسترش یابد.
 • اسکین تگ یا منگوله پوستی شل هستند و از پوست آویزان می شوند، در حالی که زگیل ها صاف و نزدیک به سطح پوست قرار می گیرند.

اسکین تگ یا منگوله پوستی می توانند در هر مرحله از بارداری شما ایجاد شوند، اما کاملا طبیعی هستند و فقط  زیبایی شمارا تحت تاثیر قرار می دهند. تلاش برای از بین بردن آنها در دوران بارداری ممکن است خطرناک باشد و معمولا بی ثمر است زیرا به هر حال تمایل به بازگشت دارند. بهترین اقدام این است که قبل از تلاش برای اصلاح این اسکین تگ ها صبر کنید تا فرزندتان به دنیا بیاید.

سخن آخر

در این مطلب هر آنچه که درباره اسکین تگ ها در دوره بارداری باید بدانید را آوردیم، امیدواریم از این مقاله استفاده برده باشید.


مقالات مرتبط:

علت زگیل تناسلی در مردان و راه های تشخیص

کاربرد محلول پودوفیلین در درمان زگیل تناسلیاز
2
رای