روش پیشگیری از ابتلا کودکان به کرونا در زمان بازی با دوستان

روش پیشگیری از ابتلا کودکان به کرونا در زمان بازی با دوستان متخصصان می گویند: اردوها و کمپ های تابستانی می‌توانند برای کودکان بی‌خطر و ایمن باشند، اما اقدامات لازم برای مقابله با ویروس کرونا در بازی تابستانه کودکان که والدین باید در نظر داشته باشند چیست؟ در سلام دنیا بخوانید.

فصل تابستان است و کودکان علاقه دارند تا این روزهای را در کمپ‌های تابستانی و اردو در کنار دوستان خود بگذرانند. اما آیا می‌توان با وجود کرونا کمپ تابستانی برای کودکان را پذیرفت؟ در ادامه این پست از سایت سلام دنیا،  آنچه والدین باید درباره اردوی تابستانی بی خطر در شرایط کرونا (COVID-19) بدانند را آورده ایم تا با خیالی راحت فرزندان خود را به تعطیلات بفرستید. 

رفتن به کمپ تابستانی در شرایط کرونا

کارشناسان و متخصصان می گویند: اردوها و کمپ های تابستانی می‌توانند برای کودکان بی‌خطر و ایمن باشند، اما در این بین موارد زیادی وجود دارد که والدین باید آن ها را در نظر بگیرند، از جمله: پروتکل های ایمنی و محتاطانه مانند فاصله فیزیکی، ماسک زدن و روش های ضد عفونی کننده اردوگاه ها و کمپ ها نیز شامل می‌شود.

آنها همچنین از والدین می خواهند که در صورت مشاهده علائم COVID-19، همانند تب، سرفه یا سردرد، کودکان را به اردوگاه و کمپ ها نفرستند. قبل از اعزام و فرستادن کودکان به اردوهای امسال تابستانی، والدین باید چند سوال از خود بپرسند.


حتما بخوانید: حقایق و باورهای غلط درباره واکسن کوید 19 چیست


کارشناسان و متخصصان می گویند والدین باید در مورد عوامل خطر فردی کودک خود برای COVID-19 و چگونگی تأثیر رفتن کودکان در یک برنامه از اردوی تابستانی بر ایمنی سایر اعضای خانواده، بیاموزند. دکتر سارا شفر درو ، متخصص اطفال در بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن، میگوید :در نهایت، والدین باید از عوامل خطر و وضعیت واکسیناسیون فرزندان و سایر اعضای خانواده خود مطلع باشند و آن ها را تشخیص دهند تا بتوانند این تصمیمات را بگیرند. 

کرونا در اردو تابستانی

آیا اردوی تابستانی در دوران کرونا بی خطر و ایمن است؟

شما باید دیدگاه روشنی از اردوگاه داشته باشید. به عنوان مثال، اگر در فکر این هستید که آیا اردوی تابستانی بی خطر و ایمن است یا نه، باید آن را با آنچه که فرزندتان در طول سال تحصیلی انجام داده است مقایسه کنید. به عبارت دیگر ، باید از خود بپرسید که اردوی تابستانی از چه چیزی ایمن تر و بی خطر تر است؟

دکتر جن برول، یک پزشک خانواده در کانزاس و یک پزشک که عضو هیئت مدیره آکادمی پزشکان خانواده آمریکایی است می‌گوید: اگر شما آن را با حضور در مدرسه مقایسه می کنید، مطمئناً اردوگاه ها و کمپ های فضای باز از نظر COVID-19 نگران کننده‌تر از حضور در فضای کلاس با 20-30 کودک دیگر نیست.

او به Healthline گفت، اگر آن را با حضور در خانه و در کنار یک خانواده مقایسه می‌کنید، پس اردوگاه و کمپ رفتن خطرناك تر در نظر گرفته می شود زیرا این امر كودكان را در معرض برخورد با افراد خارج از خانواده آنها قرار می دهد.

اقدامات لازم برای رفتن به کمپ تابستانی در شرایط کرونا

کارشناسان و متخصصان می‌گویند برای سوال کردن از مسئولان اردوگاه و کمپ در مورد پروتکل های ایمنی COVID-19 تردید نداشته باشید. شفر دروو به Healthline گفت: مهم این است که همه مشاوران و کارمندان اردوگاه باید ماسک بزنند و واکسینه شوند (در صورت واجد شرایط بودن) تا از کودکان بیشتر محافظت کنند.

Brull اضافه می کند که کمپ های تابستانی باید بر روی موارد زیر تمرکز کنند:

 • فاصله فیزیکی
 • پروتکل های ضد عفونی کننده دقیق
 • ماسک زدن در تمام مراحل 

حتما بخوانید: اقدامات و راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا


نقش والدین در مراقبت از کودکان در دوران شیوع کرونا

برول میگوید، خانواده‌ها باید اطمینان حاصل کنند که بچه ها به اندازه کافی همراه خود ماسک داشته باشند تا بتوانند روز خود را با ماسکی تمیز و خشک سپری کنند و بعد از هر بار استفاده آنها را بشویند (درباره ماسک های چند بار مصرف و پارچه‌ای) و همچنین بچه‌ها‌ باید مرتباً دست ها را بشویند، مخصوصا پس از بازگشت به خانه.

Schaffer DeRoo افزود: شواهد نسبتاً محدودی از گسترش fomite (گسترش ویروس کرونا از لمس اشیاء آلوده) وجود دارد، پس بنابراین والدین باید مراقب شستن ملحفه و بهداشت مناسب باشند تا از ابتلا به بیماری جلوگیری کنند.

پیشگیری از کرونا

اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا در کمپ تابستانی

وقتی صحبت از COVID-19 می شود، وضعیت می تواند خیلی سریع تغییر کند.دکتر Schaffer DeRoo می گوید مهمترین اقدامات ایمنی عبارتند از:

 • ماسک زدن
 • شستن دستان
 • فاصله فیزیکی
 • واکسیناسیون (در صورت موجود بودن)

برول می گوید، اگر سرعت و میزان موارد COVID-19 در منطقه زیاد باشد، مسلماً ضد عفونی و شستشوی بیشتر وسایلی که کودک به اردو می برد ایده خوبی خواهد بود. شما همچنین باید واجد شرایط بودن کودک و نوجوان خود برای واکسن COVID-19 را بررسی کنید.

Brull میگوید: واکسیناسیون برای هر کودک واجد شرایط به میزان قابل توجهی خطر انتقال را کاهش می‌دهد، بنابراین کودکان 16 و 17 ساله خود را ایمن سازی کنید و به محض اینکه واکسن ها برای سنین پایین تر مجاز شدند نیز، کودکان کوچکتر را در لیست انتظار قرار دهید.

علائم کرونا کودکان

علائم کرونا در کودکان 

گاهی علی رغم تمام تلاش های ما، کودکان بیمار می شوند. هنگامی که علائمی از بیماری مانند گرفتگی بینی یا سرفه را مشاهده کردید، باید تصمیم بگیرید که چه زمانی امن و مناسب است که آنها را به اردو بفرستید. اکنون بیش از هر زمان دیگری ، با احتیاط رفتار کنید.


حتما بخوانید: تفاوت آنفولانزا، کرونا و سرماخوردگی چیست


برول می‌گوید: مهمترین نکته برای هوشیاری در مورد عدم فرستادن کودک به اردوگاه در صورت مشاهده علائم بیماری است. این به این معنی است که با کودک در مورد وضعیتی که حس میکند صحبت کرده و بر اساس آن، با علائم COVID-19 مقایسه کنید.

گرچه تب و سرفه شایع‌ترین علائم در کودکان هستند، اما طبق گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) ، سایر علائم بیماری را نیز نادیده نگیرید:

 • تب 100.4 درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد)
 • گلو درد
 • سرفه جدید کنترل نشده که باعث دشواری در تنفس کشیدن می شود (برای کودک مبتلا به سرفه مزمن آلرژیک / آسم ، تشخیص دهید که آیا تغییری نسبت به سرفه معمول آنها وجود دارد یا خیر)
 • اسهال ، استفراغ یا معده درد
 • شروع سردرد شدید، به ویژه همراه با تب

هر نشانه ای از بیماری دلیل بر این است که کودک یا نوجوان خود را از فرستادن به کمپ منصرف کرده و آنها را در خانه نگه دارید.

سخن آخر

نقش والدین در حفظ سلامت کودکان در دوران شیوع کرونا بسیار اساسی است. والدین با یادگیری روش های مقابله و آموزش فرزندان خود می توانند با خیالی آسوده تر با حضور آنها در جمع سایر کودکان از جمله اردوهای تابستانی موافقت کنند. در این مطلب ما مهمترین نکات برای مقابله و پیشگیری از ابتلا کودکان به کرونا را ارائه دادیم. شما می توانید با به اشتراک گذاشتن این پست با دیگران، بر آگاهی های اجتماعی بیفزاید. منتظر شنیدن نظرات و تجربیات شما در این زمینه هستیم.


مطالب مرتبط:

اقداماتی که والدین زمان واکسیناسیون کرونا باید انجام دهند

انشا با موضوع ویروس کرونا؛ تاثیر کووید 19 بر سبک زندگی مردم

از
3
رای