درمان ورم دست در بارداری با 5 درمان طبیعی و خانگی ساده

درمان ورم دست در بارداری با 5 درمان طبیعی و خانگی ساده ورم معمولاً دردناک نیست، اما می تواند آزار دهنده باشد. پس چه کاری می‌توانید در مورد ورم دوران بارداری انجام دهید؟ در ادامه درمان ورم دست در بارداری با 5 روش طبیعی برای تسکین ورم دست و پا در سلام دنیا مشاهده کنید.

آیا انگشتر عروسیتان کوچک شده است زیرا انگشتان شما خیلی متورم است؟ آیا کفش سایز بزرگتر خریداری کرده اید زیرا پاهای شما از طرفین کفش بیرون می زند؟ با این ورم دست و پا به سه ماهه سوم بارداری خوش آمدید. در اواخر بارداری بسیاری از خانم ها ورم را، تجربه می کنند. خوشبختانه، تمام این احتباس مایعات برای بدن لازم است. حجم خون و مایعات بدن در طول بارداری 50 درصد افزایش می یابد تا بدن نرم شود و نیازهای جنین را تأمین کند. مایع اضافی همچنین به کشش عضلات کمک می کند تا رشد کودک شما تامین شود و مفاصل لگن را برای زایمان باز کند. ورم معمولاً دردناک نیست، اما می تواند آزار دهنده باشد. پس چه کاری می‌توانید در مورد ورم در بارداری انجام دهید؟ در این پست از وب سایت سلام دنیا، 5 روش طبیعی ساده برای کاهش و تسکین ورم دست در بارداری بیان شده است. با ما همراه باشید. 

درمان ورم دست در بارداری با 5 روش طبیعی و ساده 

1. تسکین ورم دست در دوران بارداری با، خوابیدن به پهلوی چپ

احتمالاً به شما گفته شده است که در دوران بارداری باید در سمت چپ خود بخوابید، درست است؟ این به شما کمک می کند تا فشار را از بزرگ‌ سیاهرگ زیرین پایین بیاورید، رگ بزرگی که خون کم اکسیژن را از نیمه تحتانی بدن به دهلیز راست قلب می آورد. دراز کشیدن به پشت باعث فشار بر روی بزرگ سیاهرگ می شود. خوابیدن به پهلوی چپ، فشار ناشی از جنین را از کبد و سیاهرگ بزرگ حفظ می کند. اگر گاهی اوقات به پهلوی راست خود بخوابید خطرناک نیست، اما در صورت امکان سعی کنید به پهلوی چپ بخوابید.


حتما بخوابید: حالت خوابیدن در بارداری


راه های طبیعی برای کاهش ورم دست در بارداری

2. تسکین ورم دست در دوران بارداری با ، هیدراته شدن

ممکن است متناقض به نظر برسد، اما نوشیدن زیاد آب می تواند با شستشوی کلیه ها به کاهش احتباس مایعات و ورم در بارداری کمک کند. بعضی از خانم ها همچنین شنا کردن یا ایستادن در آب را مفید می دانند. فشار آب در بیرون بدن ممکن است به فشرده سازی بافت درون بدن شما کمک کند. این می تواند به بیرون ریختن مایعات اضافی کمک کند. شنا کردن در دوران بارداری نیز ورزش شگفت انگیزی است.

3. تسکین ورم دست در دوران بارداری با، پوشیدن لباس راحتی

جوراب شلواری یا جوراب فشرده سازی می تواند به حفظ پاها و مچ پا از باد کردن کمک کند. اطمینان حاصل کنید که آن ها را صبح قبل از ورم پاهای تان بپوشید. هر چیزی را که باعث فشار به مچ پا یا مچ دست می شود، نپوشید. بعضی از جوراب‌ ها که در صبح احساس تنگی یا فشار نمی دهند، در انتهای روز تاول عمیقی ایجاد می کنند. کفش راحتی هم کمک می کند.

تکنیک های ساده برای کاهش ورم بارداری

4. درمان ورم دست در بارداری با رژیم غذایی سالم

کمبود پتاسیم می تواند باعث ورم شود، بنابراین موز را به لیست مواد غذایی خود اضافه کنید. مصرف نمک زیاد نیز می تواند منجر به ورم شود، بنابراین سدیم را به اندازه مصرف کنید. یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از پروتئین بدون چربی و میوه و سبزیجات سرشار از ویتامین و غذاهای کم فرآوری شده میل کنید. برای کاهش ورم در بارداری، این غذاها را امتحان کنید:

 • کرفس
 • کنگر فرنگی
 • جعفری
 • زنجبیل

کافئین می تواند باعث احتباس مایعات شود، حتی اگر همیشه درست بعد از نوشیدن قهوه، ادرار می کنید. اما احتمالاً به دلایل دیگر است، مصرف کافئین خود را محدود کنید.

5. تسکین ورم دست در دوران بارداری با سبک زندگی جدید

برگهای سرد شده کلم می تواند به بیرون کشیدن مایعات اضافی و کاهش ورم در بارداری کمک کند. چای قاصدک می تواند به بدن در متابولیزه کردن مایعات کمک کند. همچنین می توانید یک چای را از گشنیز یا رازیانه تهیه کنید. قبل از نوشیدن چای گیاهی با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که در دوران بارداری بی خطر است. ماساژ پاها با روغن خردل یا روغن بذر کتان ممکن است ورم را به طور موثری کاهش دهد.


حتما بخوانید: چگونه همسر باردار خود را ماساژ دهید 


سبک زندگی جدید، راهی برای کاهش ورم دست در بارداری 

زمان مراجعه به پزشک برای ورم در بارداری

ورم معمولاً بی ضرر است، اما اگر ورم خیلی ناگهان و به شدت پدیدار شود، می تواند نشانه مسمومیت حاملگی باشد. این یک بیماری جدی است. اگر مسمومیت حاملگی را تجربه کردید، ورم در دست ها، پاها یا صورت احتمالاً با افزایش فشار خون همراه است. علائم دیگر مسمومیت حاملگی شامل موارد زیر است:

 • سردرد
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • درد شکم یا شانه
 • درد پایین کمر
 • افزایش ناگهانی وزن
 • تغییر در بینایی
 • افزایش بیش از حد رفلاکس ها
 • تنگی نفس، اضطراب

حتما بخوانید: علل تنگی نفس در دوران بارداری و راه درمان آن


اگر ورم فقط در یک پا باشد و ساق پا قرمز، دردناک و برجسته باشد، ممکن است لخته خون داشته باشید. در هر صورت، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. سندرم تونل کارپ همچنین می تواند هنگامی مشکل ایجاد کند که مایع اضافی بر عصب میانی در مچ دست فشار وارد می کند. این عصب باعث ایجاد حساسیت به قسمت میانی، انگشت اشاره و انگشت شست شما می شود. اگر علاوه بر ورم در دستان خود، احساس درد، بی حسی یا سوزش دارید، این مسئله را بررسی کنید. اگر دستان شما ناگهان ضعیف یا ناتوان می شوند به پزشک اطلاع دهید.

نتیجه گیری

تعجب نکنید اگر بعد از زایمان، ورم به طور موقت بدتر شود. بدن شما برای رهایی از شر تمام مایعات اضافی تلاش می کند. ممکن است اکنون ناراحت باشید، اما طی چند روز پس از زایمان، ورم مربوط به بارداری یک خاطره دور از دسترس خواهد بود. در این پست از بخش سلامت سلام دنیا، به بررسی ورم بارداری، به ویژه ورم دست در بارداری و درمان های خانگی آن پرداختیم. امیدوارم که برای شما مفید بود باشد. می توانید ایده های و نظرات خود را در خصوص ورم بارداری در بخش نظرات برای ما بنویسید.

منبع: healthline


مقالات مرتبط:

درمان ورم پا در بارداری با 10 درمان خانگی و طبیعی عالی و ساده

راه های پیشگیری از مسمومیت غذایی در دوران بارداری و خطرات آن
 

از
1
رای