14 نکته و ترفند برای داشتن واژن (ناحیه شرمگاهی) زیبا، سالم و جوان

14 نکته و ترفند برای داشتن واژن (ناحیه شرمگاهی) زیبا، سالم و جوان با بالا رفتن سن، مانند پوست قسمت های مختلف بدن، ناحیه شرمگاهی نیز پیر می شود. اما روش ها و نکاتی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها واژن خود را سالم، زیبا و جوان نگه دارید. در ادامه این نکات را ببینید.

هر چه پیرتر می شویم، ناحیه شرمگاهی ما نیز پیرتر می شود، اما روش هایی وجود دارند که می توانیم روند پیری خود را به تاخیر بیاندازیم. و ناحیه شرمگاهی خود را جوان و سالم نگه داریم. موارد زیادی وجود دارد که می تواند در ظاهر زنانه ما ایفای نقش کند. و هر چه پیرتر می شویم، فرسودگی و پارگی مکرر قسمت های شرمگاهی بدن ما شروع به ایجاد عوارض می کند. اول و مهم تر از همه، در هنگام مراقبت از قسمت های شرمگاهی بدن، از استفاده از مواد شیمیایی خودداری کنید. از محصولات معطر در این قسمت از بدن خود استفاده نکنید، زیرا این مواد می توانند باعث تحریک و حتی عفونت مخمری شوند. پدهای معطر باید دور ریخته شوند و به جای آن، از محصولات طبیعی یا محصولات بدون بو استفاده کنید. همچنین از مصرف لوسیون های بدن و کرم های صوت در این ناحیه اجتناب کنید. آنچه برای صورت شما بی خطر است، ممکن است برای واژن شما ایمن نباشد و باعث خارش یا ناراحتی شود.

هنگامی که همه روش های دیگر با شکست مواجه شود و احساس کنید اعتماد به نفس در زندگی جنسی و اعتماد به نفس شخصی شما به دلیل روند پیری طبیعی بدن کاهش یافته است، به دنبال کمک پزشکی باشید. انواع دیگر روش های جوانسازی پوست بدن برای زنان در دسترس است. برخی از آنها مانند روش درمانی مونالیزا تاچ، یک عمل لیزر بدون درد هستند که در طی سه مرحله مراجعه شما به پزشک انجام می شوند. مهم تر از همه، سالم بمانید. غذای مناسب بخورید، ورزش کنید و مایعات زیادی بوشید. فقط کمی حس مشترک (قضاوت صحیح) می تواند دنیایی متفاوت برای واژن شما ایجاد کند.

مطلب پیشنهادی: جوش داخل واژن نشانه چیست؟!

14 نکته و ترفند عالی برای داشتن واژن زیبا و جوان

14. توپک بن وا

سال ها پیش، توپک های بن وا چیزهایی شیطانی محسوب می شدند و زنان زمانی که بچه ها و همسرشان به اندازه کافی به حرف هایشان گوش نمی کردند، در گوش آنها زمزمه می کردند. این یکی از مواردی است که اینترنت لیاقت تمجید مکرر را برای افزایش آگاهی در مورد واژن دارد. توپک های بن وا یک چیز منحرف کثیف نیستند، بلکه یک ابزار تمرینی (ورزشی) برای واژن محسوب می شوند. گاهی اوقات با نام وزنه های واژن شناخته می شوند که زنان آنها را وارد واژن خود می کنند و با استفاده از ماهیچه های واژن شروع به فشردن آنها می کنند. شما در واقع تمرینات کیگل را با توپ ها انجام می دهید و تمرینات می تواند بسیار جدی تر از انجام آن بدون توپک های بن وا باشد.

بهترین ترفندهای برای زیباتر کردن واژن

13. واژن را مرتب کرده و با تیغ اصلاح کنید

با افزایش سن، ممکن است متوجه یک یا دو تار مو سفید یا خاکستری در ناحیه شرمگاهی خود شوید. در ابتدا فقط ممکن است تارهای سفید یا خاکستری رنگ را از بدن جدا کنید، اما در نهایت تعداد آنها افزایش می یابد. گزینه های شما ساده هستند: ظاهر آنها را مرتب نگه دارید تا جلوه کمتری به این تار موها دهید و یا موهای شرمگاهی خود را اصلاح کنید. رنگ کردن موهای ناحیه شرمگاهی شما، نباید جزء انتخاب های شما باشد. این یک ماده شیمیایی ناملایم برای یک ناحیه حساس است و لازم است این کار توسط یک متخصص انجام شود. در عوض، بر روی گزینه های تمیز کردن یا اصلاح کردن آنها اصرار داشته باشید. یک مزیت دیگر این دو راه حل، این است که بسیاری از زنان مدعی هستند که حساسیت جنسی آنها در صورت وجود موهای کمتر یا مو نداشتن در نقطه شرمگاهی، کم شده است.

12. تمرینات کیگل

شما احتمالا در مورد تمرینات کیگل شنیده اید، اما آیا تا به حال این تمرینات را انجام داده اید؟ تمرینات کیگل به تقویت عضلات کف لگن، ایجاد واژن سفت تر، جلوگیری از بی اختیاری ادرار و در نهایت ایجاد احساس جنسی بهتر کمک می کند. بسیاری از زنان که سعی در انجام تمرینات کیگل دارند، احتمالا نمی توانند به درستی آن را انجام دهند، یا عضلات را برای مدت کافی به حالت فشرده نگه نمی دارند. برای انجام صحیح تمرینات فشار کیگل، فقط بر روی فشرده کردن عضلات واژن خود تمرکز کنید، مانند اینکه آلت تناسلی مردانه را در درون خود نگه داشته اید، و آن ماهیچه ها را قبل از رها سازی برای پنج ثانیه نگه می دارید. سه بار در روز و هر بار 100 مرتبه تمرین کیگل را انجام دهید که در مجموع 300 مرتبه در روز می شود.

همچنین می توانید با هدف ورزش کیگل، تمرین کیگل انجام دهید، که فیت بیت واژن شما است. این روش چگونه عمل می کند؟ در واقع مانند روش های قدیمی فیت بیت که پیشرفت شما را کنترل می کنند، این اسباب بازی های کوچک فشرده می شوند. این دستگاه ارتعاش پیدا می کند تا شما مطلع شوید که این ورزش را به درستی انجام می دهید. و حتی می توانید با کمی انگیزه بیشتر، سطح لرزش را تقویت کنید!

تمرینات کیگل برای داشتن واژن زیبا

11. واژن خود را ایمن نگه دارید

بیماری های مقاربتی مانند زگیل های واژنی و تبخال های دستگاه تناسلی می توانند باعث خراب شدن ظاهر قسمت شرمگاهی خانم ها شوند، و همچنین به سلامت عمومی شما آسیب برسانند. بهترین راه برای جلوگیری از بیماریهای مقاربتی در هنگام فعالیت جنسی استفاده از کاندوم است. انواع مختلفی از کاندوم لاتکس در بازار وجود دارد و در صورت تمایل به تغییر، کاندوم های زنانه نیز وجود دارد. تنها زمان مطمئن برای استفاده نکردن از کاندوم وقتی است که تنها با یک شخص در رابطه هستید و بعد از اینکه شما و شریک زندگی تان آزمایش داده و مشخص شد که هیچ بیماری مقاربتی ندارید.

10. فعالیت جنسی داشته باشید

قسمت شرمگاهی شما برای سالم و جوان ماندن نیاز به تحریک و افزایش جریان خون دارد. این بدان معنا است که شما باید با یا بدون شریک زندگی تان، رابطه جنسی داشته باشید. ارگاسم ها نیاز به تحریک دارند و به طور طبیعی جریان خون به این ناحیه را افزایش می دهند. این عمل همچنین بر روی عضلات کف لگن شما کار کرده و باعث انقباض و رها شدن آن می شود. بنابراین، از خود یا شریک زندگی خود خجالت نکشید. رابطه جنسی، به خصوص رابطه جنسی ایمن، بیشتر اوقات به نفع واژن است.

راز داشتن واژن سالم و جوان

9. آب بنوشید

با نوشیدن آب زیادی از پوست خود، از جمله پوست قسمتهای شرمگاهی، محافظت کنید. نوشیدن آب به مرطوب نگه داشتن، جوانی و سالم ماندن پوست کمک می کند. برای اینکه متوجه شوید در طول روز چه میزان آب باید بنوشید، برنامه ای را تنظیم کنید. برای هر 450 گرم وزنی که داشته باشید، باید بین 15 تا 30 میلی لیتر  آب بنوشید. به عنوان مثال، اگر وزن 54 کیلو گرم دارید، باید روزانه 1.5 تا 3.5 لیتر  آب بنوشید.

8. صندلی دوچرخه لایه ای

چه دوچرخه سواری می کنید یا از یک دوچرخه ثابت استفاده می کنید، توجه داشته باشید که در هنگام دوچرخه سواری و پس از اتمام سوار شدن به آن، خانمها چه حسی دارند. یک صندلی دوچرخه سخت می تواند گردش خون در قسمت های تحتانی شما را قطع کرده و باعث بی حسی شود. صندلی های دوچرخه همچنین می توانند باعث حساسیت شوند و در صورت عدم دقت، می توانند باعث کشیدگی لبه بزرگ (دو غشاء پوسته بیرونی فرج زنان) شود. هنگام سوار شدن دوچرخه، میله های دسته دوچرخه بالاتر از صندلی دوچرخه قرار می گیرد، تا شما دیگر خم نشوید و فشار بیش از حدی به واژن خود وارد نکنید. این حساسیت را با استفاده از یک صندلی دوچرخه لایه ای مناسب به حداقل برسانید و شلوارهای زیر لباس مخصوص دوچرخه سواری به تن کنید.

چگونه ناحیه تناسلی زیبا داشته باشیم

7. از صابون های ملایم استفاده کنید

از شستن ناحیه شرمگاهی خود با صابون های زبر و معطر خودداری کنید. صابون های معطر به شدت می توانند باعث سوزش پوست و واکنش های آلرژی زا در ناحیه ای شوند که شما نمی خواهید چنین مشکلی به وجود بیاید. به جای استفاده از این صابون ها، از صابون های غیر معطر برای شست و شو قسمت های بیرونی ناحیه شرمگاهی استفاده کنید. قسمت داخلی واژن شما به خودی خود تمیز می شود و نیازی به شست و شو با آب و صابون ندارد. با انجام این کار می توانید تعادل pH را در داخل واژن تغییر داده و منجر به عفونت ناخوشایند شوید. همچنین، از شستشوی شدید در این ناحیه خودداری کنید تا از ورود باکتری ها به داخل واژن یا از ایجاد پارگی ناخواسته و کشیدگی آن جلوگیری کنید.

6. واژن را چرب کنید

بعد از من تکرار کنید: چرب کردن سرگرم کننده است. نه تنها سرگرم کننده است، بلکه به جلوگیری از حساسیت و ناراحتی در اثر خشکی کمک می کند. حتی هنگامی که با خشکی آن مشکلی ندارید، چرب کردن بیشتر می تواند برای شما و همسرتان سرگرم کننده باشد. از یک روغن مبتنی بر آب یا سیلیکون استفاده کنید. روان کننده های نفتی مانند وازلین می توانند کاندوم لاتکس را تجزیه و تضعیف کنند و خطر بارداری یا بیماری را افزایش دهند.

ساده ترین ترفندها برای داشتن واژن زیبا و سالم

5. شلوارهای جین تنگ نپوشید

شلوارهای جین تنگ می توانند عصب را در کشاله ران شما ببندند و باعث بی حسی و حتی گاهی اوقات درد در این نواحی شوند. اگر احساس می کنید که باید این لباس ها را بپوشید، آنها را در مکان های عمومی بپوشید و به محض اینکه به خانه برگشتید، این لباس را عوض کنید. بهترین لباس ها برای ناحیه شرمگاهی، لباس های گشاد ساخته شده از پارچه های قابل نفس کشیدن، مانند پنبه است. لباس زیر شما نیز باید از پنبه ساخته شده باشد تا به پوست شما اجازه نفس کشیدن بدهد. در هنگام خواب، لباس زیر نپوشید و از پوشیدن آنها خودداری کنید. اگر بدون لباس زیر در تخت خواب احساس راحتی نمی کنید، سعی کنید لباس های گشاد، شلوار پنبه ای راحتی، یا شورت های پنبه ای مردانه بپوشید.

4. در هنگام رابطه جنسی در بالا قرار بگیرید

همیشه در هنگام رابطه جنسی با شریک جنسی تان، در پوزیشن پایین قرار نگیرید. در پایین بودن، که پوزیشن «مردرو» نام دارد، می تواند باعث کشیدگی قسمت شرمگاهی شما شود، زیرا شما کنترلی بر روی حرکات یا عمق حرکات ندارید. اکنون وضعیت قرارگیری را تغییر دهید و در سمت بالا قرار بگیرید. در موقعیت بالا قرار گرفتن، به شما امکان کنترل بیشتری از موقعیت را می دهد و می تواند یک کار فوق العاده نیز باشد. حتی می توانید در حالی که در این وضعیت قرار گرفته اید فقط برای تفریح بیشتر، تمرینات کیگل را انجام دهید و ببینید که شریک زندگی تان چه عکس العملی نشان می دهد.

برترین روش ها برای داشتن ناحیه تناسلی زیبا و سالم

3. دوش واژن را فراموش کنید

در چند دهه قبل، زمانی بود که زنان تصور می کردند دوش واژن، نهایت مراقبت بهداشتی از واژن محسوب می شد. محصولات معطر شده با عطر گل ها، مد آن زمان بودند و زنان در تلاش بودند تا واژن آنها بوی عطر گل ها را بدهد. خوشبختانه برای ما اوضاع تغییر کرده است و زنان در حال درک این موضوع هستند که بخش شرمگاهی آنها نیازی به محصولات با عطر گل ها ندارد. علاوه بر بوی عجیب، دوش واژن می تواند تعادل pH واژن را تغییر داده و در نهایت باعث عفونت باکتریایی شود. برای داشتن یک واژن سالم و طبیعی، از دوش گرفتن با محصولات شیمیایی اجتناب کنید و از شر تمیز کردن واژن به این شیوه خلاص شوید.

2. بر روی یک توپ بدنسازی بنشینید

وقت آن رسیده که برای سلامتی خود از شر صندلی دفتر خلاص شوید و بر روی یک توپ ورزشی یا توپ سوئیسی بنشینید. بسیاری از افراد هم اکنون صندلی خود را با توپ های ورزشی جایگزین کرده اند؛ زیرا این کار کمک می کند تا بر روی قسمت میانی بدن خود کار کنید و به وضعیت نشستنی شما نیز کمک می کند. اتفاقا، نشستن بر روی توپ ورزشی باعث ورزش عضلات واژن شما نیز می شود و شما حتی متوجه نمی شوید که این اتفاق می افتد. چقدر عالی است؟ کارشناسان می گویند تنها لازم است 15 دقیقه در طول روز به جای صندلی، بر روی توپ ورزشی بنشینید تا فواید آن را کسب کنید، اما چرا این جابه جایی را دائمی نمی کنید؟

فواید توپ بدنسازی برای داشتن واژن زیبا

1. وزن سالم خود را حفظ کنید

حفظ وزن سالم برای جوان نگه داشتن قسمت شرمگاهی بدن مهم است. وقتی چاق می شوید و سپس وزن زیادی کم می کنید، این بازشدگی و جمع شدگی می تواند باعث کشیدگی پوست بین پاها شود. از طرف دیگر، اگر بیش از حد وزن کم کنید، چربی که باعث می شد لبه بزرگ (دو غشاء پوسته بیرونی فرج زنان) چاق و فربه به نظر برسد را از دست می دهید. در صورت آب شدن این چربی، دیگر قابل بازگشت نیست مگر اینکه جراحی جوانسازی مجدد واژنی انجام دهید.

منبع: thetalko

از
3
رای