19 واقعیت شگفت انگیز درباره واژن (اندام تناسلی) زنان

19 واقعیت شگفت انگیز درباره واژن (اندام تناسلی) زنان ممکن است حقایق زیادی در مورد واژن وجود داشته باشد که حتی در مورد آنها اطلاعی نداشته باشید. در ادامه شگفت انگیزترین و مهمترین واقعیت های درباره اندام تناسلی زنان بیان شده است.

مهبل (واژن) یک قسمت جذاب بدن است اینکه چگونه به نظر می رسد، چه بویی می دهد، و حتی اینکه با گذشت زمان چگونه تغییر می کند... این احتمال وجود دارد که حقایق زیادی در مورد واژن وجود داشته باشد که حتی در مورد آنها اطلاعی نداشته باشید، بنابراین ما به برترین متخصصین مراجعه کرده ایم تا جالب ترین و مهم ترین چیزهایی را که هر زنی باید در مورد واژن بداند، را بدانیم. به خواندن این متن ادامه دهید تا 19 واقعیت شگفت انگیز در مورد واژن را بدانید

19 واقعیت شگفت انگیز در مورد واژن که همه خانم ها باید در مورد آن بدانند

1. برای مبتدیان، شما احتمالا حتی از کلمه صحیح نیز استفاده نمی کنید

آنه دریت و آنه هژمان دانشمندان محقق در برنامه پیگیری دوره قاعدگی به نام «کلو» می گویند: « «واژن» به مفهوم کانال عضلانی و الاستیکی است که از دیواره رحم تا پرده بکارت ادامه دارد». آنها می گویند: «بسیاری (از واژه «واژن» به طور محاوره ای)  استفاده می کنند که تمام قسمت های ناحیه تناسلی زن را در بر می گیرد». از نظر فنی، اگر به موارد دیگر نیز اشاره می کنید شامل کلیتوریس، مجاری ادراری، لابیا ماژور و مینور (به ترتیب لبه های بیرونی و داخلی واژن) و استخوان ناحیه شرمگاهی واژه درستی که باید به کار ببرید، «ولوا» است.

عجیب ترین حقایق درباره اندام تناسلی زنان

2. کلیتوریس بیشتر از آنچه که تصور می کنید، شبیه به آلت تناسلی است

شارون گربر پزشک و متخصص زنان و زایمان و همکار در بخش دانشکده پزشکی ایکان در «سینا مونت» می گوید: « کلیتوریس دقیقا مانند آلت تناسلی، دارای خروسک، سر آلت مرد و لگام است». اگرچه اندازه کوچک تری نسبت به آلت تناسلی دارد، اما کلیتوریس دو برابر آلت تناسلی دارای پایانه های عصبی است- کلیتوریس دارای 8000 پایانه عصبی است در حالی که آلت تناسلی تنها 4000 پایانه عصبی دارد. این بالاترین شدت فشردگی پایانه های عصبی در کل بدن انسان است. مانند اکثر اندام های بدن، اندازه و سایز آن متفاوت است، اما یک کلیتوریس متوسط، دارای طولی کمتر از یک سانتی متر است.

3. پرده بکارت نشان دهنده باکره بودن نیست

پرده بکارت، یک تکه نازک مخاطی در اطراف دهانه واژن است و برای مدت ها تصور می شد که نشانه ای از باکره بودن دختر است. این کاملا مزخرف است. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، هیچ آزمایشی نمی تواند وجود پرده بکارت دست نخورده را تشخیص دهد که نشان دهنده این است که آیا زن تا کنون رابطه جنسی داشته است؟ پرده بکارت می تواند به روش های مختلفی دچار پارگی شود که از جمله این موارد، دوچرخه سواری یا ورزش کردن است و وقتی این اتفاق رخ می دهد،  کاملا عادی است.

4. تغییر سایز و شکل واژن با تحریک جنسی

به آن «چادر واژن» گفته می شود و کاملا طبیعی است. هاگمان و دریت می گویند: «واژن به طور متوسط 7 تا 10 سانتیمتر است، اگرچه می تواند کوچک تر و یا بزرگ تر باشد». آنها در ادامه افزودند: «اما در هنگام برانگیختگی، ممکن است آرام تر و عریض تر شود». آنها می گویند: «رحم به سمت بالا کشیده می شود، که موقعیت دهانه رحم را تغییر می دهد، و به واژن اجازه می دهد تا درازتر شود». که در نهایت باعث آماده سازی بدن برای مقاربت می شود. با این وجود، آنها تاکید کردند که دو سوم داخلی واژن از دو سوم بیرونی آن متفاوت عمل می کند: تنها قسمت های داخلی بزرگ تر می شوند.

5. بسیاری از خانم ها از طریق دخول واژنی به ارگاسم نمی رسند

طبق گفته های هاگمان و دریت، تحقیقات در این زمینه مختلف است و مطالعات نشان داده است که 25 تا 35 درصد از زنان همجنسگرا معمولا یا همیشه از دخول واژنی به ارگاسم نمی رسند. اگر دخول در قسمت واژن باعث ارضاء نمی شود، کارشناسان راه های دیگر رسیدن به ارگاسم را توصیه می کنند. دریت می گوید: « بهترین احتمال برای ارگاسم با دخول واژنی، تحریک خروسه است آن پایانه های عصبی را به خاطر داشته باشید!».

واقعیت شگفت انگیز درباره اندام تناسلی خانم ها

6. موهای ناحیه شرمگاهی هدفمند هستند

قبل از اصلاح کردن (یا استفاده از لیزر موهای زائد یا موم برای از بین بردن موهای زائد) بدانید که موهای ناحیه شرمگاهی یک وظیفه دارند. دکتر گربر می گوید: «این موها به عنوان یک لایه محافظ در بافت های ناحیه تناسلی و به خصوص دهانه حساس واژن هستند». وی در ادامه می گوید: «علاوه بر ایجاد یک سد محافظتی، به عنوان یک محافظ در برابر سایش عمل می کند. اصلاح کردن می تواند جراحات کوچک و میکروسکوپی را بر روی پوست باقی بگذارد، که به طور موقت خطر عفونت را افزایش می دهند». استفاده از امکانات موم بهداشتی مناسب است، و ممکن است از اصلاح کردن بهتر باشد. با این وجود اگر داروهای حاوی ایزوترتینوئین مانند آکوتان مصرف می کنید، در مورد استفاده از موم مراقب باشید، زیرا می تواند باعث شود که موم راحت تر پوست را بسوزاند.

7. ترشح واژن طبیعی است، اما نه همیشه

هاگمان و دریت می گویند: «کیفیت و کمیت ترشحات دهانه رحم در طول دوره قاعدگی تغییر می کند این واکنشی در برابر تغییرات هورمون است که بدن را برای تخمک گذاری آماده می کند». آنها در ادامه می گویند: «ترشح واژن در مرحله اول فولیکولار (نزدیک به شروع دوره قاعدگی) به صورت مات، سفید و غلیظ است. هنگامی که به زمان تخمک گذاری نزدیک تر می شوید، مقدار، رطوبت، شفافیت و غلظت ترشح افزایش پیدا می کند. ترشحات دهانه رحم در نزدیک به زمان تخمک گذاری، دارای خصوصیات باروری می شود، که مرطوب، شفاف و بافت غلیظی دارد». (اگر می خواهید آن را امتحان کنید، بین انگشتان شما کش می آید).

با این وجود، اگر ترشحات واژن شما هر گونه مشخصه های غیر عادی دارد، باید با پزشک خود تماس بگیرید. این مساله اغلب می تواند به دلیل عفونت باشد، اما همچنین می تواند در اثر واکنش آلرژی زا یا حتی مصرف داروهای خاصی باشد. اگر تغییری در بافت آن ایجاد شده است- تصور می کنید که خیلی غلیظ شده و یا فوم مانند است- بوی ناخوشایند یا رنگ بدی دارد، نزد پزشک بروید تا بدانید که چه اتفاقی رخ داده است. اگر علاوه بر تغییر در ترشحات، سوزش یا خارش وجود داشته باشد، اینها می توانند نشان دهنده عفونت باشند.

حقایقی که درباره واژن و اندام تناسلی زنان باید بدانید

8. واژن خودش تمیز می شود

پوشش واژن از غدد مختلفی ساخته شده است که مایعاتی آزاد می کنند که برای پاکسازی و روغن کاری واژن طراحی شده اند. اگر از صابون استفاده می کنید، همیشه با فلور طبیعی واژن تداخل پیدا می کند، که می تواند تعادل Ph بدن را مختل کرده و باعث عفونت هایی مانند برفک شود. بنابراین، از هیچ گونه صابونی در اطراف لابیا در جایی که موهای ناحیه شرمگاهی رشد می کنند، استفاده نکنید.

علاوه بر این، دکتر گربر کاملا مخالف با دوش واژن است. او می گوید: «فواید استفاده از دوش واژن تقریبا صفر است و می تواند مضر باشد». دوش واژنی که به مفهوم شست و شو واژن با سرکه یا یک ضد عفونی کننده کیسه دوش است، می تواند با تغییر میزان pH و آزاد کردن باکتری ها در اطراف واژن، خطر ابتلا به عفونت واژن و لگن را افزایش دهد. وی در ادامه می گوید: «تحقیقات نشان می دهند که ارتباطی بین دوش واژنی و افزایش خطر واژینوز باکتریایی، عفونت های التهابی لگن و بارداری خارج رحمی وجود دارد».

9. تغییرات واژن پس از زایمان

دریت و هاگمان می گویند: «باز شدن دهانه رحم ممکن است از نظر ظاهری کمی متفاوت به نظر برسد از یک نقطه تا بیشتر شبیه به یک منحنی شود اما هنوز هم بسته است و همان هدف را دارد». اگرچه بافت واژن در حین زایمان کشیده می شود، اما باید بدون مداخله زیادی به اندازه قبلی خود بازگردد.

واقعیت های بی نظیر در مورد ناحیه تناسلی زنان

10. کیگل ها «کرم ضد پیری واژن» محسوب می شوند

دکتر گربر به هر زنی بعد از زایمان طبیعی و بعد از اینکه از بیمارستان مرخص شد، انجام تمرینات کیگل را توصیه می کند. او می گوید: «به همان روشی که از کرم های ضد چین و چروک استفاده می کنید، هر شخصی باید این تمرین ها را برای جوان ماندن واژن انجام دهد، به خصوص بعد از زایمان ». دکتر گربر برای یافتن صحیح ماهیچه ها تکنیکی را توصیه می کند که مادرش به او آموخته است: «تصور کنید که در یک آسانسور قرار دارید، و نیاز است تا باد معده خود را خالی کنید، اما سعی می کنید که مانع از این کار شوید». او می گوید: «به این ترتیب تمام عضلات موجود در کف لگن را فعال می کنید».

11.  واژن و «شق درد» زنانه

شق درد که با نام «درد بیضه» نیز شناخته می شود، احساس ناراحتی ناشی از سرکوب جنسی است. اگرچه احتمالا شنیده اید که بسیاری از مردان این احساس را تجربه می کنند، اما مشخص شده است که زنان نیز این احساس را دارند! 47 درصد از زنان نمی دانند که مشکل چیست، و منجر می شود که آن را با بیماری مقاربتی یا عفونت اشتباه بگیرند. اگرچه مانند حالتی که برای مردان پیش می آید، هیچ چیز خطرناکی در مورد آن وجود ندارد.

حقیقت های عالی در مورد اندام تناسلی زنان

12.  ارگاسم می تواند گرفتگی عضلات دوره قاعدگی را تسکین دهد

اگر شما یکی از 47 درصد زنانی هستید که در این خصوص اطلاعاتی ندارند، اکنون دلیل جدیدی برای خجالتی نبودن برای خود ارضایی در طول دوره قاعدگی و رابطه جنسی در طول دوره قاعدگی دارید.

13.  واژن بعد از زایمان، نیاز به استراحت دارد

چه زایمان طبیعی و یا چه سزارین داشته باشید، پزشکان توصیه می کنند که از رابطه جنسی (دخول) برای 6 هفته پس از زایمان اجتناب کنید، زیرا واژن نیاز به زمان برای ترمیم دارد.

14.  واژن با زاویه 130 درجه تنظیم شده است

آیا تاکنون سعی کرده اید که یک تامپون را وارد واژن کنید و این احساس را داشته اید که به یک دیوار برخورد کرده اید؟ کانال واژن در داخل بدن تان زاویه دار است، پس به جای قرار دادن تامپون در جهت بالا یا پایین، آن را به سمت پشت قرار دهید تا راحت تر وارد شود.

رازهای شگفت انگیز در مورد اندام جنسی زنان

15. واژن دارای Ph متعادلی هست

واژن ها دارای محیط اسیدی با سطح ph به میزان 4.5 هستند، که به اسپرم ها اجازه شنا کردن و بقا در داخل واژن می دهد.

16. واژن به رنگ های مختلفی تبدیل می شوند

رنگ لابیا می تواند محدوده ای از صورتی روشن تا قهوه ای تیره داشته باشد. در طول تحریک جنسی، رنگ واژن می تواند به طور موقت تیره تر شده، زیرا جریان خون در این ناحیه افزایش پیدا می کند.

17.  واژن ها بوی یکسان ندارند

بنابراین، بسیاری از عوامل مختلف در بوی واژن تاثیرگذار هستند. هر زنی به دلیل رژیم غذایی، جنس پارچه هایی که می پوشد، ترشحات غده و سطح بهداشت و ترکیبات باکتری ها در ناحیه واژن، واژنی با بوی کمی متفاوت نسبت به سایر زنان دارد.

وقایع جالب درباره آلت تناسلی زنان

18.  واژن به مفهوم غلاف است

کلمه «واژن» مربوط به قرن 17 میلادی است. در لاتین به مفهوم «غلاف» است. منطقی به نظر می رسد، درست است؟

19.  موهای زیر پوستی واژن ممکن است در واقع مو زیر پوستی نباشند

اگر این برآمدگی های دردناک واقعا همان چیزی باشند که به نظر می رسند، آنها احتمالا به خودی خود بهبود پیدا می کنند. میشل هوپ، متخصص روابط جنسی می گوید: اما آنها واقعا می توانند نشانه ای از یک چیز بدتر باشند: تبخال. اگر برآمدگی در این ناحیه وجود دارد که بعد از چند روز برطرف نمی شود، ارزش مراجعه به متخصص زنان و زایمان را دارد.

از
11
رای