فواید پیاده روی برای لاغری و برنامه پیاده روی برای کاهش وزن

فواید پیاده روی برای لاغری و برنامه پیاده روی برای کاهش وزن بسیاری از رژیم‌ های لاغری و کارشناسان سلامت پیشنهاد می‌کنند که برای کاهش وزن، باید پیاده روی را در برنامه روزانه خود قرار دهید، با فواید پیاده روی برای لاغری و برنامه پیاده روی برای کاهش وزن را در سلام دنیا بخوانید.

هنگامی که پای کاهش وزن در میان است هیچ رویکرد دقیقی برای آن که بفهمیم باید چه میزان تمرین کنیم تا به وزن ایده آلمان برسیم، وجود ندارد. لازم است استراتژی کاهش وزن بر اساس بدن هر فرد، اهداف و شیوه زندگی او تعیین شود. با این وجود، اگر به دنبال کاهش 10 یا 100 پوند (5 یا 45 کیلوگرم) هستید، باید فعالیت پیاده روی را در برنامه روزمره خودتان قرار بدهید. ما در این مقاله از سایت سلام دنیا، به بیان اثرات و فواید پیاده روی برای لاغری و برنامه و میزان پیاده روی برای کاهش وزن پرداختیم. با ما همراه باشید.

اثرات و فواید پیاده روی برای لاغری و کاهش وزن

پیاده روی فعالیت آسان و موثری است و حتی به عضویت در باشگاه هم نیاز ندارد. ولی سوالی که در این جا به وجود می آید این است که: زمانی که برای کاهش وزن این کار را انجام می دهیم، چه میزان پیاده روی در روز لازم است؟ پاسخ به این سوال تا حد زیادی به عواملی مانند سن و میزان تندرستی شما بستگی دارد. به طور کلی، افرادی که در مرحله ابتدایی کاهش وزن هستند می توانند کار را با پیاده روی شروع کنند.
اگر در این گروه بندی قرار دارید و به دنبال کاهش وزن هستید، پس برای این هدف باید حدود 8 کیلومتر (5 مایل) در روز پیاده روی کنید. در یک بررسی در سال 2016 که در مجله برزیلی Physical Therapy منتشر شد، محققان متوجه شدند افرادی که قصد کاهش وزن داشتند و هر روز 10/000 قدم (حدود 5 مایل) پیاده روی انجام دادند، توانستند تقریبا 3.4 پوند (تقریبا 340 گرم) وزن شان را در 12 هفته کم کنند. اگر فرد تقریبا فعالی هستید، باز هم 5 مایل پیاده روی برای کاهش وزن کافی نخواهد بود.


حتما بخوانید: آب کردن چربی دور شکم و پهلو با 17 راه ساده


پیاده روی برای کاهش وزن

برنامه پیاده روی برای کاهش وزن

برای کاهش وزن نیاز است روزانه چقدر پیاده روی کنیم؟

در سال 2008 محققان در بررسی که بروی بیش از 300 نفر از بزرگسالان سالم انجام دادند و به عنوان مقاله ای در مجله Physical Activity & Health منتشر کردند، طی انجام این تحقیق آن ها نتیجه گیری کردند خانم های بین 18 تا 40 سال برای کاهش وزن به پیاده روی 12000 قدم در روز (6 مایل) نیاز دارند.

آقایان نیز باید این میزان پیاده روی را تا 50 سالگی ادامه دهند و بعد از 50 سالگی می توانند این میزان را به 11000 قدم (5/5 مایل) کاهش دهند. خانم های بین سنین 40 و 50 نیز باید برای 11000 قدم در روز برنامه ریزی کنند. زمانی که می خواهید پیاده روی را با هدف کاهش وزن شروع کنید، به خاطر داشته باشید که معمولا فعالیت های فیزیکی به تنهایی برای کاهش وزن کافی نیستند. علاوه براین، باید به رژیم غذایی تان هم توجه داشته باشید: در یک مطالعه در سال 2012 با موضوع کاهش متوسط 10.8 درصد از چربی بدن به همراه رژیم غذایی و ورزش و کاهش 2.4 درصد از چربی بدن فقط از طریق ورزش بعد از 12 ماه باهم مقایسه شدند.


حتما بخوانید: بهترین روش کاهش وزن مردان بالای 50 سال


میزان کاهش وزن با پیاده روی

پیاده روی و لاغری

نکته خوب دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که همه پیاده روی ها به یک اندازه سبب کاهش وزن نمی شوند. دپارتمان Health and Human Services' Physical Activity Guidelines آمریکا یادآور شد که بزرگسالان به 150 دقیقه ورزش در هفته با شدت متوسط ​​یا 75 دقیقه فعالیت بدنی هوازی با شدت زیاد نیاز دارند. (البته می توانید مدت بیش تری هم ورزش کنید). پیاده روی تند یک نوع ورزش متوسط رو به سخت است در حالی که بالا رفتن از تپه یا دویدن یک فعالیت فیزیکی هوازی سخت در نظر گرفته می شود. هر نوع از این فعالیت های فیزیکی به کاهش وزن شما کمک می کند. اگر فرصت پیاده روی به هر جایی را داشتید برای بهره بردن از مزایای آن، این فعالیت را انجام دهید.

پیاده روی تند برای لاغری

سخن آخر

پیاده روی فعالیت آسان و موثری است و حتی به عضویت در باشگاه هم نیاز ندارد. ولی سوالی که در این جا به وجود می آید این است که: زمانی که برای کاهش وزن این کار را انجام می دهیم، چه میزان پیاده روی در روز لازم است؟ ما در این مطلب از سلام دنیا به این موضوع که فواید پیاده روی برای برای لاغری و برنامه پیاده روی برای کاهش وزن پرداختیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید سوالات و نظرات خود را در خصوص پیاده روی و لاغری با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

آموزش 7 تمرین ورزشی برای لاغری شکم و پهلو در خانه

بهترین مقدار کاهش وزن در هفته چقدر است + میزان کالری مجاز

از
10
رای