چرا بریدگی با کاغذ بسیار دردناک است + روش کاهش درد بریدگی کاغذ

چرا بریدگی با کاغذ بسیار دردناک است + روش کاهش درد بریدگی کاغذ عمق بریدگی با کاغذ برای حساس کردن رشته های عصبی پوست بدون آسیب به آنها کافی است، در صورت آسیب دیدگی به شکلی عمیق تر می تواند به شدت به رشته های عصبی صدمه بزند و توانایی آنها در برقراری ارتباط درد را مختل کند

برای یک لحظه به بریدگی با کاغذ فکر کنید. این اتفاق به صورت ناگهانی و کاملاً غیر منتظره رخ می دهد، معمولاً دقیقاً وقتی که می خواهید بالاخره کاری را به پایان برسانید. احساس آسودگی خود را به یاد بیاورید وقتی که می خواستید برای ژاکت دوست داشتنی که از طرف عمه خود دریافت کرده بودید، یادداشت تشکر ارسال کنید. در آن لحظه مهم، انگشت شما به طور ناگهانی به لبه کاغذ کشیده شد. سپس درد ناشی از تیزی که هوشیاری شما را از بین می برد. بعضی اوقات یک لحظه بین آگاهی و درد وجود دارد، وقتی با سرنوشت چانه میزنید به این امید که اتفاقی نیفتاده است. اما دست شما بریده است و به زودی خون از آن جاری می شود.  

چرا بریدگی کاغذ زخم جدی ایجاد می کند؟

از نظر فیزیکی، کاغذ به همان اندازه به درد بخور بودن برای کارهای مختلف، برندگی نیز دارد. این بریدگی ها معمولاً در قسمت هایی از بدن ما که حساس تر هستند مانند انگشتان، لب ها و زبان اتفاق می افتد. شبکه های عصبی این قسمت های بدن می تواند به طور استثنائی بین احساس فشار، گرما، سرما و آسیب دیدگی تفاوت قائل شود. مغز ما حتی دارای مناطق تخصصی برای دریافت سیگنال هایی است که با کیفیت بالایی از این قسمت ها می آیند. توانایی های حسی دقیق که موجب می شود انگشتان، لب ها و زبان ما در عملکرد خود بسیار خوب باشند، باعث می شود زخم ها تا این اندازه دردناک باشند.

همین مناطق بسیار حساس، بخش هایی هستند که ما دائم در حال استفاده از آنها هستیم. بریدگی روی انگشتان، لب ها و زبان دوباره باز می شوند و ما مجدداً درد را احساس می کنیم. در نهایت، عمق بریدگی با کاغذ برای حساس کردن رشته های عصبی پوست بدون آسیب به آنها کافی است، در صورت آسیب دیدگی به شکلی عمیق تر و مخرب تر می تواند به شدت به رشته های عصبی صدمه بزند و توانایی آنها در برقراری ارتباط درد را مختل کند. در بریدگی با کاغذ، رشته های عصبی روشن و کاملاً فعال می شوند.    

چرا بریدگی کاغذ زخم جدی ایجاد می کند؟

چگونه جلوی درد بریدگی با کاغذ را بگیریم؟

من به عنوان پزشک خانواده می توانم چند روش عملی را برای به حداقل رساندن درد ناشی از بریدگی کاغذ توصیه کنم. ابتدا محل بریدگی را با آب و صابون بشوید. این کار احتمال عفونت را کم کرده و بهبود سریع زخم نیز کمک می کند. زخم را تمیز نگه دارید و در صورت امکان، برای چند روز آن را با یک باند کوچک بپوشانید تا زخم دوباره باز نشود.

در حالی که اثرات فیزیکی بریدگی با کاغذ یک درد واقعی است، من شیفته واکنش ذهنی و هیجانی به بریدگی با کاغذ هستم. در حالی که هر دو آسیب عمدی (مثال: بریدگی) و آسیب تصادفی جدی (مثل: تصادف اتومبیل و از دست دادن عضو بدن یا فلج) باعث ایجاد تحقیقات مهم و مداوم در مورد اثرات روان شناختی آنها می شود، زخم های تصافی کوچک نیاز به این تحقیقات ندارد و این مسئله طبیعی است. مشکلات مهمتری از بریدگی با کاغذ برای تحقیق کردن وجود دارد.

اما برای لحظه ای به احساسی که ممکن است درباره بریدگی با کاغذ داشته باشید، دوباره فکر کنید: تعجب می کنید که کار کوچکی مثل لیسیدن پاکت می تواند منجر به جراحت (و خونریزی زیاد) شود؛ شرم آور است که بدن شما این کار ساده را هماهنگ نمی کند (چرا این اتفاق همیشه برای من اتفاق می افتد؟)؛ عصبانیت برای آسیب به خودتان؛ نگرانی از اینکه این اتفاق دوباره می افتد (هنوز 200 پاکت دیگر برای بستن دارم!). بریدگی با کاغذ مسئله بی اهمیتی است، اما ممکن است به یک واکنش هیجانی پیچیده منجر شود.

چگونه جلوی درد بریدگی با کاغذ را بگیریم؟

بریدگی های ناشی از کاغذ به ما یادآوری می کند که مهم نیست ما چند بار یک کار ساده را انجام داده باشم، این احتمال همیشه وجود دارد که اتفاقی به خودمان آسیب برسانیم. اگر این باعث می شود که کمی بیشتر نسبت با دردهای همسایه خود همدردی کنیم و کمی متواضع باشم، پس شاید بریدگی با کاغذ برای ما هم کمی خوب باشد. شاید.

از
1
رای