یادداشت برداری بهتر و مؤثرتر از دیدگاه علمی + فواید یادداشت برداری

یادداشت برداری بهتر و مؤثرتر از دیدگاه علمی + فواید یادداشت برداری گاهی پیش آمده است که زمان زیادی را صرف یادداشت برداری کنیم، و این کار را یا به صورت دستی و یا به وسیله لپ تاپ انجام می دهیم، اما از دیدگاه علم و محققان بهترین روش یادداشت برداری کدام است؟

در مدرسه زمان زیادی را برای یادداشت برداری صرف می کرده ایم اما به احتمال زیاد در مورد تکنیک های یادداشت برداری خود، زیاد فکر نکرده ایم. شما برای یادداشت برداری از قلم و کاغذ استفاده می کنید یا از لپ تاپ یا دیگر گجت های الکترونیکی استفاده می کنید؟ روش های دیگر یادداشت برداری کدام اند؟ پاسخ علم این است که روش ها بسیاراند. با کمی تحقیق و مطالعه می توان بهتر و بهینه تر یادداشت برداری کرد.

از دیدگاه علم بهترین روش یادداشت برداری این گونه است

1. فناوری دوست شما نیست

اولین چیزی که باید برای بهبود یادداشت برداری خود انجام دهید این است که لپ تاپ خود را در خانه بگذارید. اگر فناوری را فراموش کرده و به جای آن از قلم و کاغذ را انتخاب کنید، بیشتر خواهید آموخت. هنگامی که محققان داوطلبان را به یادداشت برداری از گفت و گوهای TED با استفاده از لپ تاپ و همچنین کاغذ و قلم برای یک مطالعه اختصاص دادند بعد از آزمایش دریافتند که کسانی که به روش دستی یادداشت برداری کردند درک عمیق تر و کامل تری از این ماده داشتند.

چرا؟ خب، زمانی که از جسم خود برای نوشتن استفاده می کنید نمی توان کلمه ای را جا انداخت. این خیلی خوب هست چون شما را وادار می کند که اطلاعات مهم را از بقیه شناسایی کنید. سام مولر همکار مولف تحقیق از پرینستون می گوید: "دانش آموزانی که یادداشت های دستی طولانی را در مطالعاتمان انجام دادند مجبور به انتخاب بیشتری می شدند زیرا که به سرعت تایپ کردن نمی توان نوشت. و پردازش اضافی مطالب به سود آنان بود".

بهترین و بهینه ترین روش یادداشت برداری از نظم علم و محققان

این ما را به دومین نکته مهم درمورد یادداشت برداری حاصل از تحقیقات سوق می دهد: فقط آنچه را که می شنوید کلمه نویسی نکنید در عوض مطلب را ابتدا درک کنید و سپس آن را همانطور  که می خواهید سازماندهی کنید. نوشته ای از یک بررسی دیگر از تحقیقاتی در مورد یادداشت برداری از وبلاگ تحقیقاتی انجمن روانشناسی انگلیس معتقد است: "بهتر است که از یادداشت های خود برای سازماندهی اطلاعاتی که در حال یادگیری آنها هستید استفاده کنید نه اینکه هر کلمه ای را که می شنوید ضبط کنید."

خب اکنون یادداشت ها را بر روی کاغذ به صورت سازماندهی شده نوشته اید. برای کسب بیشترین یادگیری تلاش دارید که با آن ها چه کنید؟ علم در اینجا صریح است. دوره و خواندن بی پایان را متوقف کنید و از یادداشت های خود برای آزمایش دوره ای خود استفاده کنید. "من شگفت زده ام که بعضی از استراتژی هایی که دانش آموزان به وفور استفاده می کنند_مثل بازخوانی و برجسته سازی به نظر می آید که کمترین فایده را در یادگیری و عملکرد آن ها داشته باشد.

روش های یادداشت برداری

2. یادداشت برداری شما در بعضی کارها مورد استفاده قرار می گیرد (فواید یادداشت برداری)

یکی از محققان تاکید دارد که باید پیوسته خود را با یادداشت های خود تست کنید. اما او حقیقت مهم دیگری را در مورد یادداشت برداری برجسته می کند و آن اینکه اکثر دانش آموزان یادداشت برداری را با روش های دیگری به جز روش های ایده ال انجام می دهند. به این معنی فرصت های خوب یادگیری سریع را هدر می دهند.

مقاله مشابه دیگری اشاره دارد که تنها 50 درصد دانش آموزان خود را تست می کنند (90 درصد دوباره خوانی، 40 درصد اصلا یادداشت های خود را نظم نمی دهند و نیمی از دانش آموزان با لپ تاپ یادداشت برداری می کنند. به این معنی که با این ترفندهای ساده پشتوانه تحقیق که چگونه باید یادداشت برداری کرد نیمی از دانش آموزان می توانند فورا خود را از نظر عملکرد باهوش تر کنند. کسب چند نمره ضریب هوش نمی تواند از این آسان تر باشد.

از
5
رای