فریز کردن سیب زمینی سرخ شده؛ روش نگهداری و استفاده از سیب زمینی منجمد

فریز کردن سیب زمینی سرخ شده؛ روش نگهداری و استفاده از سیب زمینی منجمد نحوه فریز کردن سیب زمینی سرخ کرده؛ روش نگهداری سیب زمینی سرخ شده ؛ مدت زمان نگهداری سیب زمینی سرخ کرده ؛ طرز تهیه سیب زمینی منجمد خانگی از طریق بلانچ در سلام دنیا بیاموزید.

چه سیب زمینی خود را بکارید، چه به صورت عمده از بازار کشاورزان بخرید، یا در سوپرمارکت مقدار زیادی از آن را تهیه کنید، یک روز آماده سازی می تواند فریزر شما را پر از سیب زمینی سرخ شده خانگی و آماده برای پخت سریع برای وعده های غذایی کند. یک راه خوب برای صرفه جویی در زمان در آشپزخانه این است که غذا را از قبل آماده کنید. درست کردن سیب زمینی سرخ کرده خانگی و فریز کردن آنها برای وعده های غذایی بعدی یکی از آن میانبرهای عالی است. در این مطلب از سلام دنیا ، ما به موضوع نحوه فریز کردن سیب زمینی سرخ کرده پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

بهترین سیب زمینی برای سیب زمینی سرخ کرده خانگی

بهترین سیب زمینی برای درست کردن سیب زمینی سرخ شده سیب زمینی Russet است. سیب زمینی روست دارای بافت آردآلود، رطوبت و شکر کم و نشاسته زیاد است. این ویژگی‌ها آن‌ها را برای سیب‌زمینی‌های سرخ‌شده پخته یا سرخ‌شده که در داخل کرکی هستند و بیرونی ترد دارند، عالی می‌کند. به دلیل رطوبت کم، سیب زمینی سرخ شده نیز به خوبی منجمد می شود.

انواع متداول سیب زمینی عبارتند از Burbank، Centennial، Goldrush، Norkotah و Ranger. سایر سیب زمینی های نشاسته ای که برای سیب زمینی سرخ شده یخ زده به خوبی کار می کنند عبارتند از Green Mountain، Katahdin و Kennebec، Snowden و Yukon Gold. اینها حاوی مقدار کافی نشاسته هستند که هنگام سفید شدن و یخ زدن بدون اینکه حالت خمیری پیدا کنند به خوبی خود را حفظ کنند.


حتما بخوانید: طرز فریز کردن باقالی به صورت خام و بلانچ کردن


اگر از سیب‌زمینی‌های خانگی استفاده می‌کنید، سیب‌زمینی‌های بالغ و با نشاسته بالا را انتخاب کنید که حدود یک ماه پخته و نگهداری شده‌اند. سیب زمینی های پخته شده دارای رطوبت کمتر و نشاسته بیشتری هستند. هر چه مدت زمان نگهداری سیب زمینی طولانی تر باشد، نشاسته ها بیشتر به قند تبدیل می شوند. شکر زیاد باعث می شود سیب زمینی سرخ شده تیره خیس شود. اینها هنوز هم خوشمزه هستند و خوردن آنها بی خطر است، فقط به همان اندازه ترد نیستند. سیب زمینی های تازه برداشت شده با پوست نازک به خوبی یخ می زنند، اما ممکن است به اندازه سیب زمینی های نشاسته ای ترد نباشند زیرا حاوی رطوبت و شکر بیشتری هستند.

منجمد کردن سیب زمینی شیرین

سیب زمینی سرخ کرده یک جایگزین خوشمزه برای سیب زمینی سرخ شده معمولی است. نکته جالب این است که می توانید سیب زمینی سرخ شده را به همین روش منجمد کنید! اگر خودتان پرورش می دهید، از سیب زمینی شیرینی استفاده کنید که حداقل یک هفته قبل از فرآوری خشک شده است.

چگونه سیب زمینی را سرخ کنیم؟

برای اینکه سیب زمینی یکدست شود و برش راحت تر شود، ابتدا سیب زمینی ها را از وسط نصف کنید. قسمت برش را روی تخته برش به سمت پایین برگردانید تا تثبیت شود، سیب زمینی را از طول به اندازه عرضی که سیب زمینی سرخ کرده می خواهید برش دهید و سپس این برش ها را به همان عرض به چوب برش دهید. شکل سیب زمینی های سرخ شده به شما بستگی دارد. فقط به خاطر داشته باشید که سایزهای بزرگتر پختن زمان بیشتری می برد. تصمیم بگیرید که چقدر دوست دارید سیب زمینی هایتان باریک باشد و به همان ضخامت برش دهید تا به طور یکنواخت بپزند.

 • سیب زمینی سرخ شده با برش مستقیم و بلند است که به نام های چوب کبریت یا سیب زمینی سرخ شده نیز شناخته می شود. سیب زمینی ها را به اندازه 1/8 تا 1/4 اینچ برش دهید و زمان سفید شدن را تماشا کنید زیرا به سرعت پخته می شوند.
 • از آنجایی که سیب زمینی های سرخ شده بسیار لاغر هستند، هنگام پختن یا سرخ شدن در هوا بسیار ترد می شوند. به آنها به ضخامت 1/2 تا 1 اینچ برش داده می شوند. برای بریدن سیب زمینی های سرخ شده، ابتدا سیب زمینی را از وسط نصف کنید و سپس با چرخاندن چاقو، هر نصف را به قاچ های بلند و ضخیم ببرید.
 • سیب زمینی سرخ کرده کلبه ای که به آن گرد، سیب زمینی سرخ شده خانگی و سیب زمینی سرخ شده نیز می گویند، سیب زمینی سرخ کرده سکه ای هستند که شبیه چیپس ضخیم هستند. گاهی اوقات آنها رج دار هستند. برای درست کردن سیب زمینی سرخ کرده، سیب زمینی های کوچک تری با عرض کمتر از 2 اینچ انتخاب کنید. سیب زمینی ها را به صورت حلقه های 1/4 اینچی برش دهید.

حتما بخوانید: فریز کردن قارچ با بهترین روش ها


 • Crinkle Cut Fries سیب زمینی های مواج ضخیم با لبه های شیاردار راه راه هستند که با یک برش چروک مخصوص ساخته می شوند. من دوست دارم از این اسلایسر آجدار استفاده کنم . مزیت این است که سیب‌زمینی‌های سرخ‌شده به طور یکنواخت در سرخ‌کن پخته می‌شوند، زیرا کناره‌های برش خورده از چسبیدن سیب‌زمینی‌ها به هم جلوگیری می‌کند و اجازه می‌دهد هوا به طور یکنواخت‌تر گردش کند.
 • سیب زمینی سرخ شده وافل ، همچنین به نام های پنجره ای، توری، یا سرخ کردنی های متقاطع نیز شناخته می شود . الگوی مشبک با دادن یک چهارم دور سیب زمینی بعد از هر برش نازک به دست می آید. برای بدست آوردن ضخامت مناسب کمی تمرین لازم است.

مراحل منجمد کردن سیب زمینی برای سیب زمینی سرخ کرده

سیب زمینی سرخ کرده ای که در خانه از سیب زمینی تازه درست می شود طعم بهتری نسبت به سیب زمینی هایی که در فست فود تهیه می کنید دارد. برای دستور کامل در انتهای مقاله به پایین بروید، اما در زیر مراحل نشان داده شده برای بلانچ کردن و انجماد سیب زمینی را مشاهده می کنید. تجهیزات آشپزخانه مورد نیاز برای آماده کردن سیب زمینی سرخ شده برای فریزر شامل یک قابلمه بزرگ، دو کاسه بزرگ، چاقو، تخته برش، سبزیجات پوست کن، قاشق سوراخ دار، سینی های ورق، کاغذ روغنی، حوله آشپزخانه و کیسه های زیپ فریزر به اندازه کوارت است.

مرحله 1: سیب زمینی ها را آماده کنید

سیب زمینی های خود را زیر آب جاری بشویید و با حوله آشپزخانه خشک کنید. پوست کندن می‌تواند حاوی باکتری‌های بوتولیسم باشد، بنابراین برای حفظ امنیت، بهتر است سیب‌زمینی‌هایی را که نگهداری می‌کنید پوست بگیرید. همانطور که پوست می کنید، چشم ها، دلمه ها، کبودی ها و لکه های سبز را از بین ببرید. سپس سیب زمینی ها را زیر آب خنک خوب بشویید و با یک حوله آشپزخانه تمیز خشک کنید.

نحوه فریز کردن سیب زمینی سرخ کرده 1

مرحله 2: سیب زمینی ها را به شکل سرخ کرده برش دهید

با استفاده از چاقو سیب زمینی ها را به شکل های یکنواخت سرخ کنید. در حین کار، سیب زمینی های خرد شده را در یک کاسه بزرگ آب سرد قرار دهید تا از خاکستری شدن آن ها جلوگیری شود و نشاسته اضافی و قندهای سطحی آن ها شسته شود.

نحوه فریز کردن سیب زمینی سرخ کرده 2

مرحله 3: سیب زمینی سرخ شده را از قبل بپزید

سیب زمینی های سرخ شده را از قبل با بلانچ کردن در آب جوش و سپس ریختن در یک کاسه آب یخ بپزید تا فرآیند پخت متوقف شود. بلانچ کردن سیب زمینی ها را تا حدی می پزد تا آنزیم هایی که باعث از بین رفتن طعم، رنگ و بافت می شوند را کاهش دهد. برای سفید کردن سیب زمینی ها، یک قابلمه بزرگ آب را روی حرارت زیاد به جوش آورید. در حالی که قابلمه در حال گرم شدن است، یک کاسه بزرگ را با آب سرد و یخ پر کنید. وقتی به صورت دسته‌ای کار کنید، سیب‌زمینی‌های خرد شده را در آب در حال جوش بریزید و 2 تا 5 دقیقه بجوشانید. زمان بندی به اندازه قطعات شما بستگی دارد.


حتما بخوانید: طرز نگهداری اسفناج در فریزر


سیب زمینی شیرین کمی بیشتر از سیب زمینی معمولی طول می کشد. سیب زمینی ها باید تا زمانی که نرم شوند بپزند تا در هنگام یخ زدن سیاه نشوند. چند تکه را با فشار دادن با چاقو در مرکز سیب زمینی تست کنید. فضای داخلی باید نرم تر از سیب زمینی خام باشد و چاقو باید به راحتی و بدون هیچ مقاومتی در تمام طول فرو رود. سیب زمینی سرخ شده را بردارید و در ظرف آب یخ خود فرو کنید تا خنک شود. پس از خنک شدن سیب زمینی ها، آن ها را از آب یخ خارج کرده و با حوله آشپزخانه تمیز به خوبی خشک کنید. به جای بلانچ کردن، می توانید سیب زمینی های سرخ شده را با پختن در فر از قبل بپزید.

فر را از قبل با دمای 425 درجه فارنهایت گرم کنید و تابه های پخت را با اسپری پخت نچسب اسپری کنید یا کاغذ روغنی بپوشانید. بعد از خیس کردن، سیب زمینی ها را آبکش کنید و با دستمال تمیز آشپزخانه خوب خشک کنید. روغن آشپزی مانند آووکادو یا روغن نباتی را با آن بریزید یا اسپری کنید. سیب زمینی ها را به صورت یک لایه روی ورقه های فر پهن کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت 15 دقیقه یا تا زمانی که وسط آن کمی قهوه ای و نرم شوند بپزید. اجازه دهید سیب زمینی سرخ شده قبل از انجماد سرد شود.

نحوه فریز کردن سیب زمینی سرخ کرده 3

مرحله 4: سیب زمینی سرخ کرده را فریز کنید

ابتدا سیب زمینی های سرخ شده را روی یک ماهیتابه کاغذ روغنی فریز کنید تا به هم نچسبند. سیب زمینی ها را در یک لایه پهن کنید و سینی فر را حدود یک ساعت در فریزر قرار دهید تا سیب زمینی ها منجمد شوند. اگر سیب زمینی های سرخ شده زیادی در یک زمان برای یخ زدن دارید، از یک ورق کاغذ روغنی در بین لایه ها استفاده کنید و سیب زمینی های سرخ شده را روی هم بچینید.

نحوه فریز کردن سیب زمینی سرخ کرده 4

مرحله 5: سیب زمینی سرخ کرده را بسته بندی کنید

سیب زمینی های یخ زده را در کیسه های فریزر بسته بندی کنید.هوا را از کیسه خارج کنید، مهر و موم کنید، برچسب بزنید، تاریخ بزنید و تا 3 ماه در فریزر نگهداری کنید.

نحوه فریز کردن سیب زمینی سرخ کرده 5

چگونه سیب زمینی سرخ شده منجمد بپزیم؟

سیب زمینی های سرخ شده را تا زمانی که آماده استفاده از آن ها شوید، منجمد نگه دارید. قبل از پختن نگذارید ذوب شود در غیر این صورت سیب زمینی سرخ شده کدر و قهوه ای می شود. شما می توانید سیب زمینی های سرخ شده را به روش های مختلفی از جمله پخت، سرخ کردن در هوا و سرخ کردن در روغن بپزید.

 • سیب زمینی سرخ شده در فر: برای پخت سیب زمینی سرخ شده، فر را از قبل با دمای 450 درجه فارنهایت گرم کنید. روی یک تابه را با اسپری آشپزی اسپری کنید، سیب زمینی های سرخ شده یخ زده را پخش کنید، با اسپری پخت بیشتری اسپری کنید و در فر از قبل گرم شده قرار دهید تا قهوه ای و ترد شوند، حدود 12 تا 15 دقیقه بسته به اندازه. حدود نیمی از راه را بپیچید. مزه دار کنید و گرم سرو کنید.

حتما بخوانید: طرز نگهداری موز در فریزر 


 • سرخ کن هوا سیب زمینی سرخ کرده منجمد: برای پختن سیب زمینی سرخ شده یخ زده در سرخ کن بادی، ابتدا سرخ کن را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید. سیب زمینی های سرخ شده یخ زده را با روغن آشپزی مانند آووکادو یا روغن نباتی بریزید یا اسپری کنید. از آنجایی که اسپری پخت و پز برای سرخ کن های هوا توصیه نمی شود، به جای آن از اسپری روغن استفاده کنید . سیب زمینی ها را در سبد سرخ کن هوا قرار دهید و حدود 15 تا 20 دقیقه در هوا تفت دهید تا ترد شوند. تقریبا تا نیمه بریزید تا سیب زمینی سرخ شده به طور یکنواخت بپزد. مزه دار کنید و گرم سرو کنید.
 • سیب زمینی سرخ شده سرخ شده: برای سرخ کردن، سرخ کن عمیق پر از روغن نباتی را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید و ورقه های پخت را با حوله کاغذی بپوشانید. چند مشت سیب زمینی سرخ شده یخ زده را به سبد سرخ کردنی اضافه کنید و آن را در سرخ کن فرو کنید. به مدت 4 تا 6 دقیقه یا تا زمانی که سیب زمینی سرخ شده قهوه ای طلایی شود سرخ کنید. سبد سرخ شده را بردارید و روی ورقه های پخت آماده شده بریزید. سیب زمینی سرخ شده را در حالی که گرم است مزه دار کنید و با باقی مانده سیب زمینی سرخ شده یخ زده این کار را تکرار کنید.

نحوه فریز کردن سیب زمینی سرخ کرده خانگی

چه سیب زمینی خود را بکارید، چه به صورت فله ای از بازار کشاورز بخرید، یا مقدار زیادی در سوپرمارکت بخرید، یک روز آماده سازی می تواند فریزر شما را پر از سیب زمینی سرخ کرده سیب زمینی آماده برای پخت یا سرخ کردن سریع در هوا برای وعده های غذایی کند.

 • سیب زمینی های خود را بشویید، پوست بگیرید، خوب بشویید و با حوله آشپزخانه خشک کنید.
 • یک کاسه بزرگ را با آب سرد پر کنید.
 • سیب زمینی ها را به شکل های 1/2 اینچی سرخ کنید. سیب زمینی های خرد شده را در حین کار در کاسه آب سرد قرار دهید.
 • یک قابلمه بزرگ آب را روی حرارت زیاد بجوشانید. در حالی که قابلمه در حال گرم شدن است، یک کاسه بزرگ را با آب سرد و یخ پر کنید.
 • وقتی به صورت دسته‌ای کار می‌کنید، سیب‌زمینی‌های سرخ شده را با ریختن آن‌ها در آب جوش، سفید کنید. هر دسته را به مدت 2 تا 5 دقیقه یا تا زمانی که فضای داخلی نرم شود بجوشانید.
 • سیب زمینی سرخ شده را بردارید و داخل آب یخ بیندازید. بگذارید حداقل 15 دقیقه خنک شود.
 • آن را بردارید و با حوله آشپزخانه تمیز به خوبی خشک کنید.
 • سیب زمینی های بلانچ شده را به صورت یک لایه روی تابه ای که با کاغذ روغنی پوشانده شده است بچینید و حدود 1 ساعت در فریز قرار دهید.
 • پس از یخ زدن، سیب زمینی های سرخ شده را در یک کیسه زیپ دار قرار دهید و تا 3 ماه در فریزر نگهداری کنید. سیب زمینی سرخ شده را تا زمانی که آنها را بپزید منجمد نگه دارید.

سوالات متداول 

1. آیا می توانید سیب زمینی را فریز کنید؟

بله، با کمی آماده سازی، می توانید سیب زمینی ها را با فریز کردن آنها حفظ کنید. در حالی که این مقاله نحوه درست کردن سیب زمینی سرخ شده را به شما نشان می دهد.

2. چرا سیب زمینی سرخ کرده را فریز کنید؟

در حالی که گزینه های زیادی برای خرید سیب زمینی سرخ کرده در فروشگاه مواد غذایی محلی شما وجود دارد، منجمد کردن هزینه کمتری دارد و به شما کمک می کند از نمک اضافی و سایر مواد ناخواسته جلوگیری کنید. تهیه و فریز کردن سیب زمینی سرخ شده همچنین زمان پخت را کاهش می دهد و به شما این امکان را می دهد که سیب زمینی سرخ شده را به نصف زمان پخت و پز یا سرخ کردن سیب زمینی سرخ کنید . به علاوه می توانید سیب زمینی های سرخ شده را به شکل های مورد علاقه خود برش دهید.

سخن آخر

با رعایت مراحل ساده‌ای که در این مقاله توضیح داده شد، می‌توانید سیب‌زمینی‌های خود را به بهترین شکل آماده و فریز کنید. امیدواریم که این راهنما از سلام دنیا به شما کمک کند تا از طعم و تازگی سیب‌زمینی‌های خانگی در وعده‌های غذایی لذت ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دستورهای غذایی دیگر، به وب‌سایت سلام دنیا مراجعه کنید.


مطالب مرتبط:

روش صحیح منجمد و فریز کردن شیر

ساده ترین روش فریز و منجمد کردن کرفس تازه 

چگونه سبزیجات را فریزر کنیم

روش ذخیره هویج در یخچال و فریزراز
2
رای