چگونه بازاریاب موفقی باشیم؛ 15 نکته طلایی برای ویزیتور حرفه ای شدن

چگونه بازاریاب موفقی باشیم؛ 15 نکته طلایی برای ویزیتور حرفه ای شدن چگونه بازاریاب خوب و موفقی باشیم ؛ با 15 نکته و قوانین طلایی برای بازاریابی حرفه ای و برای اینکه یک ویزیتور حرفه ای شوید، چه کارهایی باید انجام دهید، را در سلام دنیا بخوانید.

بازاریابی یک حوزه پویا در حال توسعه است. ترجیحات و علایق مصرف کننده دائماً در حال تغییر است و رویکردهای بازاریابان نیز باید با آنها تغییر کند. این حرفه ای است که مستلزم بهبود مستمر مهارت ها و آموزش مداوم است. در این مقاله سلام دنیا، به شما خواهیم گفت که چگونه بازاریاب موفقی باشیم و نکات و قوانین طلایی برای ویزیتور حرفه ای و خوب شدن چیست. با ما همراه باشیم.

چگونه بازاریاب موفقی باشیم

1. برای ویزیتور حرفه ای شدن: روی درآمد تمرکز کنید

بازاریابان متمرکز بر درآمدزایی برای شرکت، تقاضای زیادی دارند. بنابراین، اگر تمام تلاش شما دقیقاً در این مورد باشد، به موفقیت بزرگی دست خواهید یافت. طبق مطالعه گروه بازاریابی FournaiSE, هفتاد و هشت درصد از مدیران معتقدند که بازاریابی بر روی دستیابی به عملکرد مالی متمرکز نیست. فعالیت های بازاریابی را با تجزیه و تحلیل پیوند دهید، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شرکت را در نظر بگیرید و به یک حرفه ای خوب در این زمینه تبدیل خواهید شد. 


حتما بخوانید: 11 دلیل عدم موفقیت در بازاریابی


2. برای ویزیتور حرفه ای شدن: بازار را کاوش کنید

از بسیاری جهات، اثربخشی فعالیت های بازاریابی به سطح درک بازار و مخاطبان هدف بستگی دارد. یک بازاریاب که می داند چگونه اقدامات مشتریان و رقبا را درک کند، می تواند دستاوردهای زیادی داشته باشد. یاد بگیرید که تجزیه و تحلیل کیفی انجام دهید و آن را به یک استراتژی تبدیل کنید. بر تمام روش های تحقیق ممکن تسلط داشته باشید و بر داده ها و شهود تکیه کنید. در واقع، گاهی اوقات یک مکالمه شخصی با یک مشتری می تواند اطلاعات بیشتری نسبت به یک نظرسنجی جهانی ارائه دهد. برای موفقیت در فعالیت های بازاریابی، باید یاد بگیرید که چگونه بازار و نیازهای آن را برطرف کنید.

مطالعات نشان می دهد که 90 درصد از مصرف کنندگان شخصی سازی را ترجیح می دهند. در همان زمان، 80٪ می گویند که آنها احتمالاً با شرکت هایی که شخصی سازی را در فعالیت های خود ارائه می دهند، تجارت خواهند کرد.

چگونه ویزیتور حرفه ای شویم

3. برای ویزیتور حرفه ای شدن: تجربه مشتری

توانایی برانگیختن احساسات در بین مشتریان مهارتی است که به تبدیل شدن به یک متخصص واقعاً خوب کمک می کند. با ظهور اینترنت فرصت های بیشتری برای تعامل با مخاطبان ایجاد شد. بازاریابان فقط می توانند ارتباطات شایسته ای ایجاد کنند.  ویژگی های شرکت های موفق برای یادگیری ،نحوه تحت تاثیر قرار دادن مشتریان است. توانایی به ارمغان آوردن نتایج برای شرکت از طریق ارتباطات شایسته به کسب تایید در چشم رهبر و تبدیل شدن به یک کارمند ارزشمند کمک می کند.

4. برای ویزیتور حرفه ای شدن: داستان گفتن را بیاموزید

مردم داستان ها را دوست دارند زیرا آنها را در سطح عاطفی با خود مرتبط می کنند. بازاریاب هایی که می دانند چگونه داستان های عالی را در کمپین های بازاریابی خود بیان کنند، به نتایج برجسته ای دست می یابند. بیشتر بخوانید و به طور جامع توسعه پیدا کنید. این به شما کمک می کند تا ایده های عالی پیدا کنید.

5. برای ویزیتور حرفه ای شدن: آزمایش مداوم

به عنوان یک قاعده، بازاریابان بر اساس شهود و ملاحظات خود تصمیم می گیرند. با این حال، متخصصان واقعا خوب این کار را بر اساس داده ها انجام می دهند. آنها دائماً کمپین های تبلیغاتی، قیمت ها، تبلیغات را آزمایش می کنند. این به آنها کمک می کند تا اطلاعات را به نتیجه تبدیل کنند. از پلتفرم های مدرن استفاده کنید و تست A/B را تمرین کنید. بنابراین شما به بهترین نتایج دست خواهید یافت. حتی تغییرات به ظاهر ناچیز نیز می تواند نتایج را تا حد زیادی تغییر دهد. در مثال زیر نرخ تبدیل تقریباً سه برابر افزایش یافته است. 

چگونه بازاریاب موفقی باشیم

6. برای ویزیتور حرفه ای شدن: همیشه یاد بگیرید

بدترین کاری که یک بازاریاب می تواند انجام دهد این است که فکر کند همه چیز را می داند و دست از جمع آوری اطلاعات و یادگرفتن چیزهای جدید بردارد . بازاریابی دائما در حال تغییر است و در عین حال رویکردها و استراتژی ها نیز در حال تغییر هستند. رقبا در حال تغییر رفتار، سازگاری با مصرف کنندگان هستند. اگر در همان مکان بمانید، رقابت را از دست خواهید داد.

کارشناسان برتر تمایل به وبلاگ دارند. شما می توانید اطلاعات جدید را از آنجا بدست آورید و آن را در عمل پیاده کنید. توجه داشته باشید که بازاریابی آموزش داده شده در موسسات آموزشی تفاوت قابل توجهی با عمل دارد. بنابراین، دائماً در رویدادهای موضوعی شرکت کنید، وبلاگ های برتر را زیر نظر بگیرید و اسناد رسمی را بررسی کنید.  


حتما بخوانید: روش بازاریابی در فیس بوک


7. برای ویزیتور حرفه ای شدن: با داده ها کار کنید

یاد بگیرید که چگونه از داده ها برای اهداف خود استفاده کنید. بر ابزارهای تجزیه و تحلیل خود مسلط شوید، دانش اکسل خود را بهبود بخشید. در دهه های آینده، کارفرمایان به دنبال متخصصانی خواهند بود که بتوانند با مجموعه عظیمی از داده ها کار کنند و از آن برای توسعه تجارت خود و دستیابی به عملکرد مالی استفاده کنند.

8. برای ویزیتور حرفه ای شدن: سازگاری با بازاریابی دیجیتال

حتی اگر در بازاریابی سنتی متخصص هستید، بر محبوب ترین سیستم ها و ابزارهای دیجیتال مسلط باشید. هر سال، مشتریان فعال تر به خرید آنلاین می روند. بنابراین، بازاریاب هایی که می خواهند موفق شوند، روندها را دنبال می کنند و مسیرهای جدیدی را بررسی می کنند. لازم نیست همه چیز را به یکباره تسلط داشته باشید. شما می توانید یک متخصص بسیار عالی شوید یا چندین فناوری را در سطح خوبی داشته باشید. امروزه رایج ترین آنها بازاریابی ایمیلی، تجزیه و تحلیل و اتوماسیون است.

9. برای ویزیتور حرفه ای شدن: مدیریت زمان

بازاریابان خوب می توانند پروژه ها را به درستی برنامه ریزی کنند و برنامه ای برای تمام کارهای خود داشته باشند. بنابراین، آنها وظایف را سروقت انجام می دهند. آنها می دانند که چگونه کارها را به درستی تخصیص دهند و آنها را در تاریخ معین خود انجام دهند،  با آن ارتباط برقرار کنند و هر کاری ممکن است انجام دهند تا  همه چیز به موقع انجام  شود.

راه های ویزیتور حرفه ای شدن

10. برای ویزیتور حرفه ای شدن: یاد بگیرید که چگونه پیام های قانع کننده بنویسید

متخصصان بازاریابی اغلب از  اهمیت نوشتن متون خوب غافل می شوند. علاوه بر این، تقریباً هر کمپین بازاریابی نیاز به کپی رایتینگ دارد. تاثیر فعالیت بازاریابی تا حد زیادی به خوب بودن متن با در نظر گرفتن ویژگی های مخاطب هدف بستگی دارد.

متون خوب نیز به ایجاد ارتباط مناسب در شرکت کمک می کند. بنابراین، توصیه می کنیم شروع به کارکردن روی این  مهارت کنید. هر روز، حداقل چند صفحه بنویسید. اگر دانشجو هستید، می توانید نوشتن مقالات علمی را تمرین کنید. گرامر را با کمک برنامه ویژه‌ای مانند Grammarly بررسی کنید یا برای تصحیح متون در دوره‌های آموزشی شرکت کنید . این به سرعت بخشیدن به روند توسعه مهارت کمک می کند.


حتما بخوانید: انواع بازاریابی اینترنتی کدام است


11. برای ویزیتور حرفه ای شدن: شاخص های عملکرد را تعریف کنید

بازاریابی مثل ده سال پیش نیست. امروز، شرکت ها می خواهند بفهمند که بودجه دقیقاً برای چه چیزی صرف شده است. بنابراین، قبل از فعالیت های بازاریابی تعیین اهداف و شاخص های عملکرد بسیار مهم است. بنابراین شما نتایج بازاریابی  را بهبود می بخشید و می توانید به عنوان رهبر تاثیر بالقوه ای داشته باشید. اغلب گزارش ها ماهانه ارائه می شود، شاخص ها باید واضح باشند و نتایج را به وضوح نشان دهند.

 12. برای ویزیتور حرفه ای شدن: به دنبال فرصت هایی برای تنوع باشید

اکثر بودجه های بازاریابی امروزی به کسب و کارها اجازه نمی دهد تا هر کانالی را  دنبال کنند. شما باید با دقت کانال هایی را انتخاب کنید که  بازدهی قوی از سرمایه گذاری شما دارند. بنابراین ابتدا با تحقیق در مورد مخاطبان خود به دنبال فرصت هایی برای متنوع کردن  استراتژی  باشید. کانال‌های  خاصی را که می‌توانید با بازاریابی در ان  نتیجه بهتری داشته باشید، شناسایی کنید، مانند YouTube، گروه‌های رسانه‌های اجتماعی، و غیره. سپس می‌توانید از استراتژی های متنوعی استفاده کنید که سود آن ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

13. برای ویزیتور حرفه ای شدن: تبلیغات پولی را بپذیرید

86 درصد از بازاریابان اجتماعی در حال حاضر از تبلیغات فیس بوک استفاده می کنند و درآمد تبلیغاتی این پلت فرم همچنان در حال توسعه است. گزینه های تبلیغات پولی در اینستاگرام، پینترست، توییتر و برنامه های دیگر نیز وجود دارد. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی الگوریتم‌های خود را تغییر می‌دهند و به برندها این موضوع را نشان می دهند که اگر می‌خواهید دیده شوید، تبلیغات پولی ضروری است. اگر می‌خواهید استراتژی اجتماعی شما حفظ شود یا پیشرفت چشم گیری داشته باشید، پذیرش تبلیغات پولی ضروری است.

روش های  ویزیتور حرفه ای شدن

14. برای ویزیتور حرفه ای شدن: بر محتوای موجود خود تمرکز کنید

اکثر بازاریابان امروزی متوجه شده اند  که برای ایجاد بازاریابی مناسب نیاز به تولید حجم زیادی از محتوا دارند . آنها اغلب بر ایجاد محتوای جدید تمرکز می کنند و ارزش دارایی های خود را نادیده می گیرند. 

نکته بازاریابی حرفه ای: اگر می خواهید با بازارهای رقابتی امروزی همگام باشید، مهم است که از محتوای فعلی خود تا حد امکان استفاده کنید.

به عنوان مثال، شما می توانید:

  • از محبوب ترین محتوای خود استفاده کنیدو از این نگرش ها برای اطلاع رسانی به محتوای آینده که ایجاد می کنید استفاده کنید.
  • محتوای قدیمی را با داده‌ها، تصاویر یا چشم‌انداز جدید به‌روزرسانی کنید، سپس برای دسترسی بیشتر دوباره منتشر کنید.
  • محتوای قدیمی را با  یک اینفوگرافیک، ویدیو، اسلاید و غیره تغییر دهید. همچنین می‌توانید یک سری پست‌های وبلاگ را به راهنمای کتاب الکترونیکی یا گزارش تبدیل کنید.

15. برای ویزیتور حرفه ای شدن: حامیان برند را گسترش دهید

مردم به دنبال توصیه هایی از همتایان خود برای تصمیم گیری در مورد خرید هستند. مشتریان خود منبعی قدرتمند برای کمک به شما برای دستیابی به مخاطبان جدید و افزایش نرخ هستند. برای اینکه از حامیان برند خود نهایت استفاده را ببرید، کمپین هایی ایجاد کنید تا آنها را تشویق کنید پیام شما را انتقال دهند. برای مثال، یک انجمن آنلاین ایجاد کنید و برای ارجاعات جوایزی ارائه دهید. همچنین می توانید یک هشتگ برند ایجاد کنید و مخاطبان را به استفاده از آن تشویق کنید.

آئودی زمانی از هشتگی استفاده کرد که یکی از طرفداران در توییتر به نام #WantanR8 ایجاد کرده بود. آنها کاربر توییتر را با اجازه دادن به او برای یک روز رانندگی R8 غافلگیر کردند، سپس از این هشتگ برای تبلیغ وسیله نقلیه و ارائه سواری رایگان بیشتر به طرفداران توییتر استفاده کردند.

نتیجه

بازاریاب خوب بودن یعنی دائما در حال رشد بودن. برای یادگیری مهارت های جدید، اهداف شرکت را در نظر بگیرید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید. معیارهای عملکرد را برای نشان دادن اثربخشی کار خود تعریف کنید. در رویدادهای مربوط به بازاریابی شرکت کنید، وبلاگ های متخصصان مشهور را بخوانید و اطراف خود را با افراد موفق محاصره کنید تا به سرعت به یک بازاریاب  حرفه ای واقعی تبدیل شوید.


مقالات مرتبط:

15 خصوصیت رفتاری رهبران خوب برای موفقیت در کار

بازاریابی شبکه ای چیستاز
3
رای