نحوه تمیز کردن لکه استفراغ از صندلی ماشین کودک و بوی بد ماشین

نحوه تمیز کردن لکه استفراغ از صندلی ماشین کودک و بوی بد ماشین نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی ماشین کودک؛ روش پاک کردن و از بین بردن لکه استفراغ از روی انواع سطوح در ماشین و نکات ساده برای پیشگیری از بالا آوردن کودک را در سلام دنیا بخوانید.

اگر برای اولین بار، مادری را تجربه می کنید، ممکن است از اینکه چقدر سریع صندلی ماشین کودکتان کثیف می شود تعجب کنید. و در حالی که ممکن است بتوانید با لکه های نوشیدنی و خرده های کراکر مقابله کنید، استفراغ آن را به سطح دیگری می برد! خوشبختانه، ما نکات مفیدی را برای تمیز کردن لکه‌های استفراغ و راه‌های پیشگیری از آنها در وهله اول گردآوری کرده‌ایم! در زیر، بهترین روش‌ها را برای پاک کردن استفراغ از صندلی ماشین کودک و فضای داخلی ماشین، به علاوه ایده‌هایی برای مدیریت و پیشگیری از بیماری ماشین پیدا خواهید کرد. با سلام دنیا، همراه باشید تا نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی ماشین کودک و سایر سطوح ماشین، به علاوه نکات ساده برای پیشگیری از بالا آوردن کودک بیاموزید.

نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی کودک

1. نحوه تمیز کردن استفراغ از صندلی کودک ماشین از طریق برداشتن مواد جامد

ابتدا باید مواد جامد را از روی صندلی جدا کنید. برای جمع آوری زباله ها می توانید از چند دستمال کاغذی استفاده کنید یا می توانید دست خود را داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و از دست خود برای جمع کردن زباله ها استفاده کنید. کیسه را برعکس کنید تا ضایعات داخل آن برود و قبل از انداختن در زباله، آن را ببندید.

2. نحوه تمیز کردن استفراغ از صندلی کودک ماشین از طریق شستن قطعات قابل جدا شدن

در مرحله بعد، صندلی ماشین را بردارید و تکه های پارچه قابل جدا شدن را بردارید و آنها را در شستشو بیندازید. این ساده ترین راه برای تمیز کردن کامل روکش صندلی ماشین است. فقط حتماً دستورالعمل ماشین لباسشویی ارائه شده روی صندلی ماشین را دنبال کنید.


حتما بخوانید: روش تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید؛ نکات تمیز نگه داشتن آن


3. نحوه تمیز کردن استفراغ از صندلی کودک ماشین از طریق تمیز کردن روکش صندلی ماشین با دست

در حالی که روکش های صندلی ماشین قابل شستشو هستند، روی تمیز کردن  دسته کار کنید. روکش صندلی ماشین را با آب و صابون بشویید. و در صورت نیاز از یک مسواک یا برس اسکراب کوچک برای ورود به گوشه ها و سوراخ ها استفاده کنید.

4. نحوه تمیز کردن استفراغ از صندلی کودک ماشین از طریق تمیز کردن بندهای صندلی ماشین با دست 

تسمه های مهار را با صابون ملایم (مانند سحر) یا صابون حمام کودک تمیز کنید. اما توجه داشته باشید تسمه ها خیس نشوند. در صورت نیاز، سگک را بردارید و با خیس کردن (فقط قسمت پایین) در یک فنجان آب و چرخاندن آن به طور جداگانه آن را بشویید. تسمه های صندلی ماشین را در ماشین لباسشویی قرار ندهید. و وسوسه نشوید که از پاک کننده های خشن مانند سفید کننده، سرکه، پاک کننده های حیوانات خانگی، Oxiclean یا حتی Febreze استفاده کنید.

توجه: تسمه‌های صندلی خودرو با تارهای پیچیده طراحی شده‌اند که کمی کشیده می‌شوند اما در تصادف نمی‌شکنند. این مقدار نیرویی که به فرزند شما منتقل می شود را کاهش می دهد. اگر تسمه ها در آب غوطه ور شوند، در معرض مواد شیمیایی خشن قرار گیرند، یا در ماشین لباسشویی چرخانده شوند، زودتر کشیده می شوند و آنطور که در نظر گرفته شده عمل نمی کنند.

5. نحوه تمیز کردن استفراغ از صندلی کودک ماشین از طریق خشک کردن صندلی

در نهایت بگذارید پارچه، روکش و بندهای صندلی ماشین در نور روز در آفتاب خشک شوند. این به خلاص شدن از شر بوی طولانی استفراغ کمک می کند. اگر هنوز بوی استفراغ را احساس کردید، می توانید پارچه های قابل جابجایی را در بوراکس با کمی مایع لباسشویی خیس کنید. سپس آنها را مجدداً به طور معمول بشویید. اگر نمی توانید بوی استفراغ را از تسمه های خود خارج کنید، برخی از شرکت ها تسمه هارنس را به صورت رایگان یا با هزینه اندک تعویض می کنند. برای تعیین گزینه های خود با سازنده مشورت کنید.

نحوه تمیز کردن استفراغ از روی انواع صندلی ماشین 1

نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی های پارچه ای

هنگامی که صندلی ماشین کودکتان را جدا کردید، ممکن است متوجه استفراغ روی سطوح دیگر ماشین شوید که باید تمیز کنید. قبل از تمیز کردن فضای داخلی خودرو، تمام پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه به گردش درآید . بسته به نوع پاک کننده ای که انتخاب می کنید ممکن است به ماسک صورت یا دستکش لاستیکی نیاز داشته باشید. تمیز کردن استفراغ از صندلی های پارچه ای ماشین می تواند نسبتاً کار سختی باشد، اما با کمی صبر می توانید این کار را انجام دهید!

1. نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی های پارچه ای از طریق برداشتن مواد جامد 

ابتدا هر گونه ماده جامد را به همان روشی که از صندلی ماشین فرزندتان جدا می کنید، جدا کنید.

2. نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی های پارچه ای از طریق از بین بردن رطوبت اضافی

در مرحله بعد سعی کنید تا حد امکان رطوبت باقیمانده از استفراغ را تمیز کرده و از بین ببرید. شما می توانید لکه های استفراغ را با دستمال کاغذی پاک کنید یا از جوش شیرین استفاده کنید. اگر از دستمال کاغذی استفاده می‌کنید، حتما آن را پاک کنید و مالش ندهید. مالش می تواند رطوبت را بیشتر به داخل صندلی فشار دهد و تمیز کردن آن را سخت تر کند. برای جوش شیرین، یک لایه روی صندلی بمالید و بگذارید حداقل 30 دقیقه بماند . در این مدت، جوش شیرین رطوبت و بو را از صندلی جذب می کند. پس از نشستن، از جاروبرقی برای پاک کردن پودر استفاده کنید.


حتما بخوانید: تمیز کردن مبل با جوش شیرین


3. نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی های پارچه ای از طریق تمیز کردن صندلی

در مرحله بعد، از یک پارچه تمیز  برای از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ استفاده کنید. اگر یک دستگاه بخارشوی مرطوب دارید یا می توانید یک بخارشوی اجاره کنید ، می توانید از آن ها در طول فرآیند تمیز کردن نیز استفاده کنید. ممکن است برای از بین بردن کامل لکه ها به چند نوع پاک کننده مختلف نیاز باشد، بنابراین از امتحان کردن چند چیز مختلف نترسید. در ادامه چند گزینه آسان برای شما وجود خواهد داشت.

 • پاک کننده اثاثیه یا لوازم داخلی خریداری شده در فروشگاه
 • پاک کننده آنزیمی
 • یک محلول تمیزکننده DIY از محصولات خانگی

اگر می خواهید محلول تمیز کننده خود را بسازید، مطمئن شوید که یک بطری اسپری تمیز در دست دارید. می توانید از 3 قطره مایع ظرفشویی، 1/8 فنجان سرکه سفید و 1 فنجان آب گرم استفاده کنید. یا مخلوطی از 2 فنجان پراکسید هیدروژن به اضافه 2 قطره صابون ظرفشویی مایع. پاک کننده انتخابی خود را روی ناحیه آسیب دیده اسپری کنید و از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن روکش خودرو به آرامی استفاده کنید. پارچه را بشویید و این کار را تکرار کنید تا لکه از بین برود. اگر یک واکس یا بخارشوی مرطوب دارید، به جای پارچه خیس از آنها استفاده کنید و فرآیند تمیز کردن را تکرار کنید تا آب تمیز تولید کنند.

نحوه تمیز کردن استفراغ از روی انواع صندلی ماشین 2

4. نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی های پارچه ای از طریق آبکشی صندلی

برای بهترین نتیجه، یک پارچه مرطوب تمیز جدید بردارید و به آرامی تمام سطح صندلی را بشویید تا حلقه های باقی مانده از محصولات تمیز کننده شما پاک شود.

5. نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی های پارچه ای از طریق خشک کردن صندلی

بگذارید صندلی در هوا خشک شود. یا برای سرعت بخشیدن به روند خشک کردن، از سشوار با درجه پایین استفاده کنید.


حتما بخوانید: پاک کردن لکه سرکه از روی لباس و فرش با روش های ساده


5. نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی های پارچه ای از طریق بو زدایی کردن

اگر متوجه بوی طولانی شدید، می توانید روی صندلی را با یک پاک کننده بو اسپری کنید. یا از خوشبو کننده خودرو استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن استفراغ از روی انواع صندلی ماشین 3

نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی های چرمی

تمیز کردن استفراغ از صندلی ماشین پلاستیک یا چرمی بسیار آسان تر است. به سادگی مواد جامد را بردارید و مایعات اضافی را با یک پارچه مرطوب (نه خیس) پاک کنید. سپس از یک لکه‌بر داخلی یا پاک‌کننده و نرم‌کننده چرم تأیید شده برای از بین بردن بو و تغییر رنگ استفاده کنید. یا می توانید از محلول خانگی 1 فنجان جوش شیرین با 1/3 فنجان آب استفاده کنید. این یک خمیر تشکیل می دهد که می توانید آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و پاک کنید.

نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی های چرمی سوراخ دار

اگر صندلی‌های چرمی سوراخ‌دار دارید، می‌توانید از یک پارچه مرطوب، لکه‌برهای داخلی یا پاک‌کننده و نرم‌کننده چرم مانند بالا استفاده کنید. با این حال، شما نباید از جوش شیرین استفاده کنید. اگر در سوراخ‌های ریز صندلی محلول تمیزکننده‌ای باقی مانده است، می‌توانید آن را با جاروبرقی تمیز کنید. یا عملکرد گرمایش یا تهویه مطبوع صندلی را برای خشک کردن آنها درگیر کنید.

نحوه تمیز کردن استفراغ از زیر صندلی ها

اگر زیر صندلی استفراغ پیدا کردید، می توانید از فرش شوی و دستورالعمل تمیز کردن صندلی های پارچه ای در بالا استفاده کنید. اگر کودک شما خیلی استفراغ کرده است، ممکن است بویی طولانی از نواحی صعب العبور ماشین به مشام برسد. حتماً صندلی‌ها را تا کنید و آستر فرش را از ناحیه‌ای که کودک پرتاب کرده است بردارید تا مطمئن شوید که تمام استفراغ را کاملاً پاک کرده‌اید. یک پاک کننده آنزیمی به رفع بوی آن مکان های صعب العبور کمک می کند.


حتما بخوانید: تمیز کردن مبل پارچه ای با روش کاربردی


جلوگیری از استفراغ کودک

 • اکنون که در مورد نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی ماشین بحث کردیم، در اینجا چند نکته ساده برای پیشگیری وجود دارد.
 • اگر شما یا فرزندتان را مرتبا ماشین می گیرد، سعی کنید قبل از مسیر طولانی مدت از یک قرص ماشین استفاده کنید. یا از این باندهای غیر دارویی استفاده کنید .
 • برای کودکان نوپا و بزرگتر، یک سطل کوچک یا فنجان بزرگ را در نزدیکی خود نگه دارید تا بتوانند آنجا استفراغ کنند از قرار گرفتن آن روی صندلی جلوگیری کنند.
 • به نوزادان پیشبند بپوشانید.
 • ممکن است همیشه نتوانید از حالت تهوع جلوگیری کنید، بنابراین ایده خوبی است که برخی از لوازم ضروری تمیز کردن را در دسترس داشته باشید.

جلوگیری از استفراغ کودک

این وسایل را به جعبه اورژانس یا کمک های اولیه خودروی خود اضافه کنید:

 • دستمال توالت
 • دستمال مرطوب بچه اضافه
 • حوله دستی معمولی
 • کیسه زباله
 • کیسه های Zip Loc در اندازه گالن
 • لباس اضافی
 • خوشبو کننده هوا
سخن آخر

امیدواریم این مطلب از سلام دنیا به شما در نحوه تمیز کردن استفراغ از روی صندلی ماشین کودک و انواع صندلی کمک کرده باشد. در صورت مفید بودن این پست، آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

روش شستن دمپایی حوله ای، جیر و چرمی

از بین بردن لکه ها و تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ با محلول خانگیاز
1
رای