روش تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید؛ نکات تمیز نگه داشتن آن

روش تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید؛ نکات تمیز نگه داشتن آن چگونه صندلی سفید را تمیز کنیم ؛ روش پاک کردن صندلی پلاستیکی سفید و از بین بردن لکه آن و نکاتی برای تمیز نگه داشتن صندلی های پلاستیکی سفید به مدت طولانی در سلام دنیا بیاموزید.

مزایای صندلی های پلاستیکی سفید و مبلمان فضای باز (که اغلب به آن صندلی های بیرونی می گویند) بسیار است.صندلی ها نسبت به سایر انواع مبلمان فضای باز ارزان تر هستند، مواد پلاستیکی اغلب از تقریباً 100 درصد پلاستیک بازیافتی تشکیل شده است و می توان آن را دوباره بازیافت کرد و صندلی ها سبک وزن هستند، معمولاً روی هم قرار می گیرند و در برابر آب و هوا مقاوم هستند. ما در این مقاله از سلام دنیا، در مورد نحوه تمیز کردن صندلی های سفید پلاستیکی صحبت کردیم. با ما همراه باشید.

جنبه منفی صندلی های پلاستیکی سفید؛ اگر به طور مرتب آنها را تمیز نکنید، وقتی در معرض عناصر قرار می گیرند، خیلی سریع کثیف می شوند. با این حال، تمیز کردن آنها نیز با استفاده از چند محصول و ابزار و کمی گریس بسیار آسان است. 

هر چند وقت یکبار صندلی های پلاستیکی سفید را تمیز کنید؟

لکه های گل، غذا، شیره درختان یا فضولات پرندگان باید در اسرع وقت پاک شوند. تمیز کردن کامل در ابتدای فصل در فضای باز اغلب در طول تابستان ادامه خواهد داشت. همیشه صندلی ها را قبل از نگهداری در زمستان به خوبی تمیز کنید.

آنچه شما نیاز دارید:

تجهیزات / ابزار
 • سطل
 • شلنگ باغچه
 • اسفنج
 • برس نایلونی نرم
 • حوله های میکروفیبر
 • دستکش لاستیکی
 • برزنت پلاستیکی
 • بطری اسپری

حتما بخوانید: تمیز کردن و از بین بردن لکه روی دیوار گچی سفید


مواد لازم
 • جوش شیرین
 • مایع ظرفشویی
 • پاک کننده همه منظوره
 • سفید کننده مبتنی بر اکسیژن
 • سرکه سفید مقطر
 • واکس خمیر خودرو

مواد لازم برای تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید

یک منطقه برای تمیز کردن درست کنید

یک برزنت پلاستیکی را در بیرون در یک نقطه آفتابی نزدیک شلنگ باغچه پهن کنید. صندلی ها یا سایر مبلمان پلاستیکی که نیاز به تمیز کردن دارند را به برزنت منتقل کنید. 

روش تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید 1

یک محلول پاک کننده را مخلوط کنید

چندین محلول تمیز کننده وجود دارد که برای صندلی های پلاستیکی سفید به خوبی کار می کند. یکی را برای نظافت خود انتخاب کنید. قبل از تمیز کردن کلی، اگر صندلی ها کپک زده اند، محلولی از 25 درصد آب و 75 درصد سرکه سفید مقطر را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. روی نواحی کپک زده بمالید و قبل از تمیز کردن عمومی حدود 10 دقیقه صبر کنید.


حتما بخوانید: پاک کردن لکه سرکه از روی لباس و فرش با روش های ساده


راه حل های تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید

 • یک گالن آب ولرم را در یک سطل بریزید و یک چهارم فنجان مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. خوب هم بزنید تا صابون پخش شود.
 • یک گالن آب ولرم را با نصف فنجان جوش شیرین مخلوط کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند.
 • یک چهارم فنجان یک پاک کننده همه منظوره را به یک گالن آب ولرم اضافه کنید. 

روش تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید 2

1. صندلی ها را بشویید

صندلی ها را از بالا به پایین بشویید تا با استفاده از یک اسفنج یا یک برس نایلونی با موهای نرم، قطرات آب کثیف را بگیرید. برای نواحی لکه دار، کمی جوش شیرین خشک روی اسفنج یا برس بپاشید تا به عنوان یک ساینده ملایم عمل کند تا لکه ها را از بین ببرد.هنگامی که صندلی ها عاری از خاک و زباله شدند، با شلنگ باغبانی به خوبی آبکشی کنید. اگر صندلی‌ها تمیز و سفید هستند، آن‌ها را با یک حوله میکروفیبر خشک کنید یا آن‌ها را در آفتاب قرار دهید تا در هوا خشک شوند. اگر هنوز کثیف هستند، به مرحله بعدی بروید.

نکته: هنگام تمیز کردن صندلی های پلاستیکی سفید یا رنگی از هیچ نوع پاک کننده ساینده استفاده نکنید. پاک کننده های شن دار یا پدهای تمیز کننده خشن پلاستیک را خراش می دهند و باعث می شوند کثیفی در انها بنشیند.

روش تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید 3

2. یک محلول سفید کننده اکسیژن را برای سفید کردن صندلی های لکه دار مخلوط کنید

اگر صندلی ها همچنان کثیف و لکه دار به نظر می رسند، یک محلول سفید کننده مبتنی بر اکسیژن لازم است. سفید کننده اکسیژن یک ماده سفید کننده ملایم و کند اثر است که لکه ها را از بین می برد و پلاستیک ها را درخشان می کند. کندتر از  سفید کننده کلر عمل می کند ، کمتر خورنده است و به پلاستیک آسیب می رساند و دوستدار محیط زیست است. محلول سفید کننده اکسیژن و آب هنگام تمیز کردن به علف یا گیاهان آسیبی نمی رساند.


حتما بخوانید: تمیز کردن مبل پارچه ای با روش کاربردی


بسته به اینکه صندلی های سفید شما چقدر کثیف هستند، یک گالن آب ولرم را با نصف تا یک فنجان سفید کننده اکسیژن پودری در یک سطل ترکیب کنید. خوب هم بزنید تا پودر مخلوط و حل شود.

روش تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید 4

3. محلول سفید کننده اکسیژن را بمالید

با پوشیدن دستکش لاستیکی، از یک اسفنج یا برس نایلونی نرم برای استفاده از محلول سفید کننده اکسیژن استفاده کنید. از بالا شروع کنید و از مقداری گریس برای کمک به بلند کردن خاک فرو رفته استفاده کنید.اجازه دهید محلول حداقل 15 دقیقه روی صندلی ها بماند تا به سفید شدن پلاستیک ها کمک کند. طولانی تر گذاشتن آن به صندلی ها آسیبی نمی رساند.

روش تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید 5

4. بشویید و خشک کنید‌

صندلی ها را به خوبی با شلنگ باغبانی بشویید و با پارچه میکروفیبر خشک کنید یا در هوای آفتاب خشک کنید.

روش تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید 7

نکاتی برای تمیز نگه داشتن بیشتر صندلی های پلاستیکی سفید

 • هنگامی که صندلی ها را تمیز و سفید کردید، با استفاده از یک لایه نازک از واکس خمیر خودرو، آن ها را برای مدت طولانی تری نگه دارید. از یک پارچه نرم یا اسفنج خشک برای پخش موم روی صندلی ها استفاده کنید. با پارچه خشک بمالید. موم به لکه ها و کثیفی ها کمک می کند تا درست روی پلاستیک لغزند.
 • صندلی ها را زیر درختانی که شکوفه یا برگ می ریزند رها نکنید.
 • صندلی ها را تمیز کنید و بپوشانید و در فصل زمستان در محیطی بسته و از دمای انجماد محافظت کنید.
 • از یک چتر در فضای باز برای کمک به محافظت از صندلی ها در هنگام قرار گرفتن در بیرون استفاده کنید.
سخن آخر

ما در این مطلب به شما روش ساده تمیز کردن صندلی پلاستیکی سفید و از بین بردن لکه آن و نکاتی برای تمیز نگه داشتن طولانی مدت صندلی سفید آموزش دادیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد، می توانید به سایر مقالات خانه داری ما مراجعه کنید و روش تمیز کردن و تکنیک های خانه داری بیشتری را بیاموزید. همچنین می توانید این پست را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

روش شستن دمپایی حوله ای، جیر و چرمی

از بین بردن لکه ها و تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ با محلول خانگیاز
4
رای