ترس از طرد شدن و رهاشدگی و راه های مقابله با احساس طرد شدگی

ترس از طرد شدن و رهاشدگی و راه های مقابله با احساس طرد شدگی از آنجایی که همه خواهان زندگی اجتماعی و دسته جمعی هستند. با اینکه طرد شدن و رهاشدگی بخشی از زندگی عادی است، اما کنار آمدن با بعضی از مسائل طرد شدگی از سخت است. راه های مقابله با طرد شدگی را در سلام دنیا بخوانید.

طرد شدن و رهاشدگی صدمه و آسیب می زند. طبق تحقیقات، طرد شدن بدون توجه به اینکه چه کسی شما را طرد می کند یا اینکه چگونه از سوی او طرد می شوید، به شما آسیب میرساند. وقتی افراد طرد می شوند، اغلب احساس حسادت، تنهایی و اضطراب می کنند. گای وینچ، روانشناس و نویسنده کتاب کمک های اولیه عاطفی می گوید: ما تمایل داریم صدمه ای را که احساس می کنیم، نادرست و اشتباه تفسیر کنیم، به این معنا که طرد شدن را به عنوان نشانه ای از ارزش شخصی خود می دانیم و باعث می شویم که حتی از این هم بدتر شویم. علاوه بر این، حس طرد شدن، گناه، شکست، و سایر آسیب های روزمره را تجربه کنیم. در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، راه های مقابله با ترس از طرد شدن و نحوه برخورد مناسب با طرد شدن که به گفته کارشناسان تقریباً در هر سناریوی رایجی آمده است، آورده شده است.، با ما همراه باشید.

فواید طرد شدن و رها شدگی چیست

حتی اگر دردناک باشد، طرد شدن نیز در واقع می تواند به نفع شما باشد. وینچ به مجله TIME می گوید، طرد شدن می تواند باعث ایجاد انعطاف پذیری شود و به شما کمک کند تا رشد کنید و درسی را که می آموزید، در عقب ماندگی ها و چیزهایی که پیشرفت های شما را در آینده به تاخیر میاندازد به کار بگیرید. البته ، برای بهره مندی از منافع و منعفت آن، باید با طرد شدن به روش صحیح کنار بیایید.

راه های مقابله با طرد شدن، (وقتی دست رد به سینه مان می خورد)

1. راه مقابله با طرد شدن وقتی که شما عقب گرد شغلی داشتید ( طرد شدن توسط دیگران )

وقتی نوبت به مشاغل می رسد، فشار برای ورود به بهترین مدرسه یا کار مناسب برای شما زیاد است. بورلی فلاکسینگتون ، مربی زندگی و حرفه شغلی می گوید: بیش از حد معمول ، مردم به جای نیروهای داخلی به دنبال نیروهای خارجی برای حس اعتبار و معتبر بودن هستند. او می گوید: "بسیاری از مردم عزت نفس سالم را یاد نگرفته اند." این بدان معناست که طرد شدن هنگام رسیدن به فرصت رویایی شما می تواند بسیار خرد کننده و شکننده باشد. اگر دچار عقب گرد هستید، سعی کنید به یاد داشته باشید که مسیر شغلی شما یک خط مستقیم نیست و قرار نیست هر تجربه ای شما را به جلو و پیشرفت سوق دهد.


حتما بخوانید: ویژگی های افراد با عزت نفس بالا و پایین چیست 


فلکسینگتون می گوید: "گاهی اوقات ما قصد داریم که به تجربیات خود بیفزاییم و به جهتی دیگر برویم، گاهی اوقات قصد داریم خود را دوباره از نو بسازیم و اختراع کنیم و گاهی اوقات قرار است چیزی را کنار بگذاریم و برای همیشه با آن خداحافظی کنیم." اگر می بینید که به دنبال ارتقا و ترفیع یا عنوان شغلی بعدی هستید و سعی در اعتبار سنجی ارزش شخصی خود دارید، با خود مشورت کنید و خود را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید شغل فعلی شما که بدون آن چیزها واقعاً برآورده و انجام می شود است .

ترس از طردشدن

اگر اینگونه نباشد ، در غیر این صورت او پیشنهاد میکند که ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به دنبال فرصت های دیگر باشید. شغلی که دوست دارید و عاشقش هستید می تواند با ایجاد عزت نفس از طریق روش های مهم شما را به خواستتان برساند زیرا از کار معنادار خود لذت می برید ، و نمی آیید تا ارزش خود را براساس عنوان شغلی یا چیزی که ظاهراً یک جعبه را چک می کند اندازه بگیرید.

این ، همراه با تمرین گفتگوی مثبت و دلسوزی نسبت به خود (آره، حتی تعریف و تمجید کردن از خود در آیینه) ، می تواند درک طرد شدن را از "هدف گیرنده" به "محوری" تغییر دهد. آن را به عنوان رشد و پرورش و فکر کردن به عنوان راهی جدید که می تواند سرانجام شما را به جایی که می خواستید برساند در نظر بگیرید و دست پیدا کنید. یک عقب گرد هدف را غیرقابل دستیابی نمی کند، فقط ممکنه رسیدن به آنجا بیشتر طول بکشد.

2. راه مقابله با طرد شدگی وقتی که شما در حال گذراندن یک جدایی هستید ( طرد شدن از معشوق )

وینچ می گوید ایده آل سازی آن شخص و رابطه در میان حس طرد شدن خواه با یک جدایی روبرو شوید یا اینکه شخصی که با او گه گاه قرار می گذاشتید دیگر به شما جواب ندهد، آسان است. ما تمایل داریم فقط اوقات خوب را به یاد بیاوریم. برای بدتر کردن اوضاع ، گاهی اوقات "عدم موفقیت یا شکست" رابطه می تواند احساس ناکافی بودن و بی لیاقتی را در ما ایجاد کند، وی هشدار می دهد و اضافه میکند که ، "این یک فرض نادرست است." اینو امتحان کنید. پس از جدایی، لیستی از تمام خصوصیاتی که درباره شریک زندگی خود آنها را نمی پسندید و تحسین نمی کنید را ، تهیه کنید.


حتما بخوانید: چگونه عشق خود را فراموش کنیم؟


وینچ می گوید ، خواندن این به صورت روازنه به شما کمک می کند تا از راه ها و روش های ناسازگاری /جور نبودن و خصوصیاتی را که می خواهید در شریک بعدی خود مشخص کنید آگاه شوید. در جستجوی سایر پارتنرهای احتمالی، سعی کنید در مورد ارزشهایی که واقعاً برای شما حیاتی هستند سوال کنید. ملیسا هوبلی ، مدیر ارشد بازاریابی OKCupid می گوید: "مهم است که در موارد مهم تفاهم داشته باشیم. "وی خاطرنشان می کند که این می تواند به شما کمک کند تا دارای ارتباطی نزدیکتر شوید و احتمال یک رابطه پایدار را افزایش دهید. برای غنی سازی و توانگر کردن زندگی خود ، آخرین مشاوره های شغلی ، روابطی و سلامتی را دریافت کنید: برای خبرنامه TIME’s Living ثبت نام/ sign up کنید.

راه مقاله با طرد شدگی

3. راه مقاله با طرد شدگی در زمان پایان یافتن یک دوستی

قطع رابطه دوستانه اغلب بیشتر از موارد عاشقانه آسیب زاست. اما فلکسینگتون می گوید به یاد داشته باشید اگرچه که پایان دوستی می تواند دردناک باشد ، اما رفتن و آمدن دوستان نیز امری طبیعیست. وینچ می گوید، دقیقا همانطور که با یک رابطه عاشقانه کنار آمدید و رفتار کردید، روایت را برعکس کنید و با این هم کنار بیایید و نیز همان رفتار را انجام دهید. این فرصت را در نظر بگیرید تا از خود بپرسید که آیا این تایپ شخصیست که می خواهید با او دوست شوید یا نه. او می گوید اگر جواب منفی باشد ، دردی را که از آسیب جدایی میکشید را کمی کم میکند و به شما کمک می کند تا دوستانی را که بسیار با شما سازگار و جور هستند را پیدا کنید.

بعد از گذشتن مدتی اگر باز هم احساس کردید که دلتان برای آن شخص و آن دوستی تنگ شده است ، فلاکسینگتون پیشنهاد می کند که برای دیدن و دورهمی با آن فرد تماس بگیرید تا بفهمید که آیا میخواد بیاد یا نه. زمان بندی در اینجا مهم است. وی خاطرنشان کرد: زمان می تواند به مردم اجازه دهد تا با دیدی جدید به یک دوستی نزدیک شوند. همچنین ممکن است بخواهید توجه خود را به دوستی هایی که ارزش حفظ کردن را دارند ، هدایت کنید. تمرکز بر تقویت دوستی های موجود - و برقراری ارتباط با افرادی که قبلاً با آنها نزدیک نبوده اید - نیز برای حفظ یک شبکه اجتماعی قوی مهم است.

راه مقاله با طرد شدگی در زمان پایان یافتن یک دوستی

4. راه مقاله با طرد شدگی وقتی که یکی از اعضای خانواده با شما قطع رابطه کرده است ( طرد شدن از خانواده )

ما اغلب یاد می دهیم که عشق خانواده هایمان بی قید و شرط است. اما فلکسینگتون و وینچ موافقند که استثناهایی در این قانون وجود دارد. وینچ می گوید ، به عنوان مثال ، وقتی زوج های متاهل طلاق می گیرند ، بچه ها گاهی اوقات می توانند فقط در کنار یکی، پدر یا مادر باشند و دیگری را از خود دور کنند. و هنگامی که اعضای خانواده یکدیگر را طرد می کنند ، می تواند بسیار دردناک باشد.

اگر احساس می کنید توسط یکی از اعضای خانواده طرد شده اید ، مراجعه به تالارهای گفتگوی آنلاین برای برقراری ارتباط (وینچ Reddit را پیشنهاد می کند) یا تماس با دوستان برای یافتن پشتیبانی از دیگران در شرایط مشابه می تواند به شما کمک کند تا ببینید دیگران چگونه به طور موثر اوضاع را کنترل کرده اند. وینچ می گوید: "فرض ما بر این است که هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم [در مورد طرد شدن] و ما فقط باید احساسات خود را انکار کنیم و نادیده بگیریم. "هنگامی که خود را آموزش می دهید و درباره [طرد شدن] بیشتر می آموزید ، شروع به درک دلیل احساس خود می کنید."


حتما بخوانید: روش ابراز علاقه به شخصی که دوستش داریم از طریق کلمات و رفتار


5. راه مقاله با طرد شدگی وقتی که رسانه های اجتماعی شما را ناراحت می کنند

تحقیقات نشان می دهد که شبکه های اجتماعی می توانند بر عزت نفس ما تأثیر منفی بگذارند و به سلامت ما آسیب برسانند. بعضی اوقات فکر می کنیم در حال طرد شدن هستیم در حالی که در واقع اینگونه نیست. فلکسینگتون می گوید، جمع نکردن تعداد زیادی لایک در یک پست ، عدم پیگیری ، یا فالو نکردن زیاد یا دیدن دوستان خود در یک مهمانی ، یک رویداد یا هرجای دیگری که از آن بدون شما لذت می برند میتواند حس طرد شدن را به شما بدهد و احساس بیگانگی ناکافی ای را در شما ایجاد کند. اما روش هایی برای استفاده از رسانه های اجتماعی به گونه ای که باعث شود شما درگیر و جزوی از آن باشید و با دیگران در ارتباط باشید وجود دارد.

راه مقاله با طرد شدن و رها شدگی

وینچ توصیه می کند از رسانه های اجتماعی برای مکالمه استفاده کنید - به جای اینکه فقط در عکس ها پیمایش و جستجو کنید ، به دوستان خود پیام مستقیم/direct ارسال کنید یا روی پست های دوستان نظر دهید ، بنابراین اینگونه می توانید بخشی از مکالمه باشید و به شیوه ای مثبت تعامل کنید. فالو کردن افراد آنلاین و پر کردن اطراف خود با افرادی که در زندگی واقعی باعث می شوند احساس تعلق داشته باشید نیز می تواند به شما در داشتن امنیت و ارتباط بیشتر کمک کند.

از همه مهمتر ، وقتی احساس کردید که به خاطر یک پست در شبکه های اجتماعی احساس غافل شدن و کنار گذاشته شدن یا حسادت می کنید، مراقب نحوه صحبت با خود باشید. فلکسینگتون می گوید ، همه چیزهای مثبت و افرادی را که در زندگی شما هستند یا چیزهایی را که باید از آنها سپاسگزار باشید را به خود یادآوری کنید.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی راه های مقابله با طرد شدگی ( وقتی دست رد به سینه مان می خورد ) پرداختیم امیدواریم که مطالب این مقاله از بخش مهارت های زندگی سایت سلام دنیا برای شما مفید بوده باشد.


مقالات مرتبط:

7 راه کارآمد و موثر برای تقویت رفتارهای مثبت در کودکان

12 نکته قدرتمند برای غلبه بر افکار منفی و رسیدن به تفکر مثبت
 

از
3
رای