چگونه ریسک پذیر باشیم؛ افزایش مهارت مدیریت ریسک و سرمایه

چگونه ریسک پذیر باشیم؛ افزایش مهارت مدیریت ریسک و سرمایه چگونه ریسک پذیر باشیم ؛ روش های افزایش و تقویت مهارت ریسک کردن برای موفق شدن در زندگی و کسب و کار و همچنین مدیریت ریسک و سرمایه را در سلام دنیا بیاموزید.

دانستن اینکه کدام خطر ها را باید پذیرفت، و اینکه چگونه آنها را انجام داد، می تواند به شما در افزایش احتمال پیروزی کمک کند. نگاه کردن به ارتفاع 13000 پایی از هواپیما، بسته چتر نجات، حس شدید ضربان قلب، باید یکی از وحشتناک ترین تجربیات قابل تصور برای یک فرد باشد. درسته که همه خطرات تهدیدی برای زندگی محسوب نمی شوند، اما خوب همه خطرات ترسناک هستند. ما به عنوان یک انسان، دائماً از شکست، انجام کار اشتباه و مواجهه با عواقب آن می ترسیم. در ادامه مطلب، به منظور تقویت مهارت های ریسک پذیری، چند دستورالعمل کارآمد را برای شما آورده ایم.

چگونه ریسک پذیر باشیم

برای یک کارآفرین، ریسک کردن یک ضرورت شغلی محسوب می شود. از این گذشته، همیشه همه چیز همانطور که ما تصور می کنیم پیش نمی رود. ما هر روز انتخاب هایی را که بر کسب و کار ما تأثیر می گذارند برای خود می کنیم. ما هرگز نمی توانیم کاملاً مطمئن شویم که آن انتخاب هایی که کرده ایم درست هستند یا نه. در حالی که خطرات اجتناب ناپذیر هستند، نزدیک شدن استراتژیک به آنها می تواند بهترین راه برای کاهش احتمال شکست باشد. 


حتما بخوانید: چگونه بازاریاب موفقی باشیم


تقویت مهارت مدیریت ریسک و سرمایه

1. تقویت مهارت های ریسک پذیری: اطلاعات دوست شما محسوب می شود

هرچه دانش شما در هر زمینه ای بیشتر باشد، خطرات و ریسک های کاری شما هم کمتر می شود. برای مثال، بسیاری از موفق ترین کارگزاران در وال استریت کسانی هستند که از الگوهای بازار بهتر از هر کس دیگری سر در می آورند. معامله گرانی که شغلی پایدار را برای خود به وجود می آورند، همان کسانی هستند که دانش زیادی از صنعت دارند.

به طور مشابه، شما باید در زمینه خود متخصص باشید. شما باید صنعت خود، محصول یا خدماتی را که ارائه می دهید را به خوبی بشناسید. شما باید از الگوهای خرید مصرف کنندگان، انگیزه و نقاط ضعف آنها سر در بیاورید. چه چیزی باعث می شود که آنها به خرید محصولات شما روی بیاورند؟ از کجا و چه زمانی خرید می کنند؟ چه چیزی باعث می شود آنها از خرید منصرف شوند؟

به عنوان یک کارآفرین و یا نیز در هر حرفه ای که مستلزم ریسک است، شما باید تا آنجا که ممکن است اطلاعات بیشتری را کسب کنید. هر چه بیشتر بدانید، مجهولات کمتری برای شما بر جای باقی می ماند. ناشناخته ها، در نهایت، همان چیزی هستند که یک عمل را مخاطره آمیز و ریسکی می کند.

 تقویت مهارت های ریسک پذیری: اطلاعات دوست شما محسوب می شود

2. تقویت مهارت های ریسک پذیری: ریسکی که می خواهید انجام دهید را به دقت ارزیابی کنید

عمل ریسک کردن خود واقعیتی است که در زندگی همه ی ما وجود دارد. در مورد مهارت های ارزیابی قوی هم نیز می توان این عبارت را به کار برد. از ویژگی های بارز یک تاجر خوب این است که بتواند به یک موقعیت پرخطر و ریسکی نگاه کند (فکر کند) و تصمیم بگیرد که آیا ارزش ریسک کردن را دارد یا نه.


حتما بخوانید: 15 خصوصیت رفتاری رهبران خوب برای موفقیت در کار


برای مثال، سرمایه‌گذاران، تمام دوران حرفه‌ای خود را صرف تصمیم‌گیری در مورد شرکت‌هایی که ارزش صرف زمان و هزینه را دارند، می‌کنند. کسانی که بی پروا پول خود را خرج می کنند و به دلیل ریسک پذیر بودن مورد تحسین قرار می گیرند، همیشه موفق ترین سرمایه گذاران نیستند. ریسک پذیر بودن مستلزم استفاده از اطلاعاتی است که از آن ها را برای ارزیابی موقعیت و تصمیم گیری در باب اینکه آیا این ریسک ارزش کردن را دارد یا خیر، استفاده می کنید.

تقویت مهارت های ریسک پذیری: ریسکی که می خواهید انجام دهید را به دقت ارزیابی کنید

3. تقویت مهارت های ریسک پذیری: از شکست خوردن درس بگیرید

همه ریسک ها مخصوصاً ریسک هایی که در آن ها شکست می خورید، همه تجربیاتی برای یادگیری محسوب می شوند. در برخی مواقع، شکست خوردن در واقع از صد تا موفقیت هم با ارزش تر است. صد در صد شکست‌ خوردن در یک ریسک منجر به افزایش سود برای شما نمی شود، ولی خوب می‌توانید از این فرصت برای جمع‌آوری اطلاعاتی مهم در مورد کارهای اشتباهی که انجام داده‌اید، جایی که اشتباه کرده‌اید و اینکه چگونه می‌توانید در آینده موفق تر باشید، استفاده کنید.

بزرگ‌ترین اشتباه و سطح فکر مربوط به آن دسته از مردم می شود که شکست را به‌ عنوان معیاری برای تعیین هویت خود و نه معیاری برای اینکه می توانند به چه چیز هایی دست پیدا کنند، می‌بینند. همه ما این را شنیده ایم که شکست خوردن نوعی بازخورد است. بسیاری از موفقیت های یک شبه، سال ها به طول انجامیده تا به دست بیایند.


حتما بخوانید: 11 دلیل عدم موفقیت در بازاریابی 


اگر ریسک می کنید و در آن شکست می خورید، از آن درس بگیرید. حتما از خود بپرسید که دفعه ی بعدی چه کاری را می توانید متفاوت از این یکی انجام دهید و سپس به آن ادامه دهید. تنها چیزی که برای شما شکست محسوب می شود، درس نگرفتن از شکست و استفاده نکردن از آن برای پیشرفت در تلاش های بعدی شماست.

 تقویت مهارت های ریسک پذیری: از شکست خوردن درس بگیرید

  • به گفته مارک زاکربرگ: بزرگترین ریسک، ریسک نکردن است. در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است، تنها استراتژی که شکست آن تضمین شده است، ریسک نکردن است.

ریسک کردن تنها راه موفقیت است

باید بدانید که حتی ریسک هایی که به شکست منجر شده اند هم می توانند شما را به اهدافتان، اگر که بتوانید شکست خوردن در ریسکی را به درسی ارزشمند و برنامه ای برای بهبود نتایج خود در دفعات بعدی برای آن تبدیل کنید، نزدیکتر می کنند.


مقالات مرتبط:

موفقیت در کسب و کار با پرهیز از اشتباهات مرسوم منابع انسانی

29 مورد از بهترین مهارت های درآمدزا در کسب و کار
 
 

از
2
رای