55 ایده مراقبت از خود برای زنان و مردان؛ روز خود مراقبتی چیست

55 ایده مراقبت از خود برای زنان و مردان؛ روز خود مراقبتی چیست روز خود مراقبتی چیست ؛ 55 ایده مراقبت از خود برای زنان و مردان ؛ لیستی از کارهای خود مراقبتی و تمرکز بر نیازهای خود برای داشتن سلامت جسم و روح در سلام دنیا بخوانید.

مراقبت از خود بخش مهمی از رفاه است. همکاران، همسر، بچه‌ها، خانواده، دوستانتان از شما می خواهند که یک روز وقت بگذارید و دوباره انرژی بگیرید، اما شما نمی‌دانید آن روز چه کنید. هرکسی تصور متفاوتی از معنای داشتن یک روز مراقبت از خود دارد. بنابراین، شما باید به بدن و ذهن خود گوش دهید. وقتی به شما می گوید نیاز به استراحت دارد، باید این کار را انجام دهید. شما فقط باید ایده ای را انتخاب کنید که برای شما بهترین است. بنابراین در این مطلب از سلام دنیا درباره، روز خود مراقبتی چیست و 55 ایده مراقبت از خود، لیست خود مراقبتی و راههای مراقبت از خود صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

روز خود مراقبتی چیست؟

یک روز خودمراقبتی بسیار مهم است زیرا شما را از فشار و سرعت انجام مسئولیت ها دور می کند. این به شما امکان می‌دهد که مجددا تمرکز کنید و انرژی بگیرید. مراقبت از خود برای ایجاد تعادل سالم در زندگی شما بسیار مهم است.بدون آن، مشکلات سلامتی، خستگی و ناامیدی ممکن است افزایش یابد و باعث تعداد زیادی از مسائل و درگیری ها در زندگی شما شود.

بهترین راه برای برنامه ریزی یک روز خودمراقبتی این است که آن را زودتر از موعد برنامه ریزی کنید و به آن متعهد شوید تا مطمئن شوید که این روز اتفاق می افتد و کنار گذاشته نمی شود. می توانید یک چک لیست درست کنید و آن را به صورت هفتگی، ماهانه یا هر وقت که زمان اجازه می دهد، برنامه ریزی کنید. اگر نمی توانید یک روز کامل خود مراقبتی کنید، چند ساعت برنامه ریزی کنید. فرض اصلی این است که شما زمان بدون حواس پرتی برای خود داشته باشید.


حتما بخوانید: چگونه از خود مراقبت کنیم


این لیست از 55 ایده روزانه مراقبت از خود برای تمرکز بر خود تنها کسری از امکاناتی است که در دسترس شماست. یادت باشه؛ هدف این است که هر کاری که انتخاب می کنید باید به نفع مراقبت از خود و سلامتی شما باشد، حتی اگر به شخص دیگری نیز کمک کند. پس بیایید به 55 ایده مراقبت از خود بپردازیم.

روز خودمراقبتی چیست؟

55 ایده مراقبت از خود

1. ایده مراقبت از خود: دیدن فیلم

تنقلات و نوشیدنی خود را آماده کنید. فرقی نمی‌کند فیلم‌هایی داشته باشید که می‌خواهید ببینید یا می‌خواهید به‌طور تصادفی آن‌ها را انتخاب کنید، این سرگرم‌کننده خواهد بود. تمرکز روی فیلم ها شما را از استرس دور می کند و امکان فرار از موقعیت استرس زا را فراهم می کند.

2. ایده مراقبت از خود: اسپا و مراقبت از پوست و ماساژ

تلفن و شبکه‌های اجتماعی را کنار بگذارید و روز را در یک اسپا بگذرانید که در آن ماساژ و درمان‌های مراقبت از پوست انجام می شود. ماساژ باعث کاهش تنش در عضلات شما می شود و ذهن و بدن شما را آرام می کند. درمان های مراقبت از پوست تسکین دهنده و طراوت بخش هستند. چه ایده خوبی برای روز مراقبت از خود!

3. ایده مراقبت از خود: خرید درمانی

خرید کردن می‌تواند به شما روحیه عاطفی بدهد، به خصوص اگر بیش از حد کار کرده باشید.شما را  از افسردگی و اضطراب دور می کند. ترشح دوپامین در مغز خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و به شما حس چیزهای جدیدی در زندگی می دهد.

4. ایده مراقبت از خود: سفر جاده ای یک روزه

استفاده از خودمراقبتی برای یک سفر جاده ای یک روزه استرس را کاهش می دهد، شادی را افزایش می دهد و احساس انعطاف پذیری ایجاد می کند. آن قطعه منفی را که باعث می شود احساس کنید در یک مکان گیر کرده اید را از بین می برد. به همین دلیل سفر باعث کاهش افسردگی و اضطراب نیز می شود.

5. ایده مراقبت از خود: سفر ماهیگیری

ماهیگیری ورزشی است که باعث احساس اعتماد به نفس می شود و مراقبه است و شما را مستقیماً با طبیعت مرتبط می کند. ماهیگیری یک روز مراقبت از خود عالی است زیرا افسردگی و اضطراب را کاهش می دهد. برخی از موارد عبارتند از:

 • یک کلاه خوب برای محافظت از خود در برابر آفتاب
 • ضد آفتاب
 • یک جفت جوراب و شلوار اضافی
 • ژاکت
 • مجوز ماهیگیری
 • وسایل ماهیگیری
 • میان وعده های سالم و آب

6. ایده مراقبت از خود: از یک موزه میراث یا پارک ملی دیدن کنید.

423 پارک ملی در سراسر ایالات متحده وجود دارد. هنگامی که یک روز خودمراقبتی را برای تجربه زیبایی و شگفتی یکی از این مکان های باشکوه اختصاص دهید، حالتی از آرامش، جوان سازی و شفا را خواهید دید. وقتی آنجا هستید، خاطرات مادام العمر فوق العاده ای بسازید. بازدید از یک مکان میراث فرهنگی یا یک پارک ملی می تواند به شما کمک کند تا حالتی از آرامش، تجدید قوا و شفا پیدا کنید.

ایده مراقبت از خود1

7. ایده مراقبت از خود: طبیعت گردی کنید.

طبیعت گردی ارتباطی با دنیای طبیعی فراهم می کند، که اغلب زمانی که درگیر امرار معاش و مراقبت از خانواده هستید، وجود ندارد. چه در صحرا، کوهستان یا جنگل پیاده روی کنید،آرامش بخش و مراقبه خواهد بود. عضلات شما تمرین خواهند کرد در حالی که خلق و خوی شما بهبود می یابد و تمرکز شما افزایش می یابد.

8. ایده مراقبت از خود: تمام روز بخوابید.

همه در مورد صرف یک روز فقط برای خواب صحبت می کنند، اما تعداد کمی از آنها به ندرت یک روز مرخصی می گیرند تا واقعاً این کار را انجام دهند. اگر فردی جاه طلب هستید که بیش از حد کار می کنید، ممکن است از این ایده بهره مند شوید.خواب برای بدن، ذهن و انرژی شما ضروری است. شما را جوان می کند و باتری شما را شارژ می کند. اگر احساس خستگی می کنید، خوابیدن در تمام روز ممکن است مراقبت از خود باشد.

9. ایده مراقبت از خود: داوطلب شوید.

گاهی اوقات، تمرکز بر کمک به دیگران به نحوی برای شما مفید است که ممکن است متوجه آن نباشید. بخشیدن  باعث می شود مغز شما مواد شیمیایی را آزاد کند که باعث شادی می شود. همچنین استرس را کاهش می دهد و به شما احساس هدفمندی و رضایت می دهد. این یک راه عالی برای گذراندن روز است!

روش های مراقبت از خود

10. ایده مراقبت از خود: کتاب بخوانید.

چه زمانی که نشسته اید یا زمانی که در فضای باز استراحت می کنید ،نوشیدن یک فنجان قهوه و خواندن کتابی که دوست دارید عالی است. امروزه می‌توانید کتاب‌ها را روی دفترچه یادداشت یا گوشی هوشمند خود دانلود کنید یا در حالی که در حال استراحت هستید به یک کتاب صوتی عالی گوش دهید.

11. ایده مراقبت از خود: یک پیج وبلاگ راه اندازی کنید.

اگر چیزهایی برای گفتن دارید که بر شما سنگینی کرده است، یک پیج وبلاگ راه اندازی کنید. همه آن ایده های مثبت را به روشی درمانی تخلیه کنید که می تواند به دیگران کمک کند تا افکار خود را بهبود ببخشند. اینها کارهای اصلی هستند که برای شروع باید انجام دهید:

 • یک نام برای وبلاگ خود انتخاب کنید.
 • یک حساب وردپرس باز کنید.
 • یک موضوع انتخاب کنید.
 • حداقل دو افزونه اضافه کنید.
 • مطالب جالب بنویسید.

12. ایده مراقبت از خود: شروع به نوشتن کتاب کنید

نوشتن کتاب هم درمان است. فرآیند خلاقانه استرس، اضطراب و افسردگی را تسکین می‌دهد و در عین حال خروجی رضایت‌بخش و سازنده‌ای را فراهم می‌کند. جنبه خلاقانه در مغز شما دوپامین تولید می کند که منجر به شادی می شود.

13. ایده مراقبت از خود: آشپزی کردن

آشپزی کردن یک ایده عالی برای مراقبت از خود است زیرا مراقبه، خلاقانه و آرامش بخش است. همچنین با تحریک حواس تولید کننده شادی و لذت، افسردگی و اضطراب را کاهش می دهد. این محصول فرعی خوشمزه همه را خوشحال تر می کند زیرا شکم آنها از عشق پر می شود.

ایده مراقبت از خود2

14. ایده مراقبت از خود: مانیکور و پدیکوری

زنان و مردان به طور یکسان از نوازش و ماساژ دست و پای خود لذت می برند. نظافت شخصی و لمس بدن، ذهن و اعصاب شما را آرام می کند. این انرژی‌بخش است و راهی فوق‌العاده برای گذراندن روز مراقبت از خود است.


حتما بخوانید: آموزش مانیکور ناخن طبیعی در خانه


15. ایده مراقبت از خود: وقت یک جلسه ریکی (انرژی درمانی) بگیرید

جلسات ریکی با انرژی سروکار دارد. اگر مشکلات سلامتی نامطلوب، استرس، افسردگی، اضطراب، PTSD یا هر شرایط مشکل‌زا دیگری دارید، ریکی برای تصحیح انرژی‌هایی که این نگرانی‌های دردسرساز را تغذیه می‌کنند، کار می‌کند. احساس آرامش، آرامش و احساس خوبی خواهید داشت.

16. ایده مراقبت از خود: در کلاس یوگا شرکت کنید

یوگا به عنوان نوعی مدیتیشن آرامش‌بخش است، استرس را کاهش می‌دهد، جریان خون و انعطاف‌پذیری را افزایش می‌دهد و در عین حال عضلات شما را تقویت می‌کند و شما را قوی‌تر می‌کند. همچنین متوجه بهبود خلق و خو، وضوح ذهنی و تمرکز خواهید شد. یوگا چند هزار سال است که وجود داشته است، بنابراین روش ها و نتایج آن ثابت شده است. یوگا آرامش بخش است، استرس را کاهش می دهد، جریان خون و انعطاف پذیری را افزایش می دهد در حالی که عضلات شما را تقویت می کند و شما را قوی تر می کند.

ایده مراقبت از خود3

17. ایده مراقبت از خود: به یک جلسه هیپنوتیزم بروید.

هیپنوتیزم درمانی برای کمک به کنترل رفتارها و احساسات منفی طراحی شده است. این می تواند به شما کمک کند عادت ها و چرخه های منفی را که منجر به نگرانی، افسردگی و انرژی های منفی سنگین می شود، کنار بگذارید. نتیجه هیپنوتیزم به عنوان مراقبت از خود، احساس توانمندی و بهزیستی کلی است.

18. ایده مراقبت از خود: یک حیوان خانگی بگیرید.

پذیرش حیوان خانگی نه تنها به حیوان کمک می کند تا از شرایط سخت خارج شود، بلکه مزایای عاطفی زیادی برای شما به همراه دارد. کمک به حیوان باعث ترشح اندورفین می شود که باعث شادی می شود. داشتن حیوان خانگی احساس تنهایی را کاهش می دهد و عشق و محبت بی قید و شرط را ارائه می دهد.

19. ایده مراقبت از خود: به یک گروه ماجراجویی جدید بپیوندید.

عضویت در یک گروه ماجراجویی تجربه شما را از لذت بردن از فضای باز می گیرد و با تقویت روحیه همفکر خود، آن را گسترش می دهد. ملاقات با افراد جدیدی که از کاری که شما انجام می دهید لذت می برند، رضایت بخش و شفابخش است.

راه های مراقبت از خود

20. ایده مراقبت از خود: یک روز هیچ کاری نکنید.

انجام این ایده مراقبت از خود ممکن است سخت ترین ایده در این لیست باشد. اگر می دانید چگونه یک روز وقت بگذارید و هیچ کاری انجام ندهید، یک روح با استعداد هستید. با این حال، انجام هیچ کاری می تواند آرامش بخش باشد، زیرا شما به استراحتی که بدن و ذهن خود برای عملکرد نیاز دارند، می پردازید.

21. ایده مراقبت از خود: بازی کردن و قرار ملاقات با بچه ها یا نوه ها

اگر کار و مسئولیت بر شما غلبه کرده و بر زمان شما مسلط است، ممکن است زمان زیادی را با فرزندان یا نوه های خود سپری نکنید. در نظر گرفتن یک روز مراقبت از خود برای برقراری ارتباط مجدد با جوان‌ها می‌تواند برای خود و آنها خاطرات جدید و عالی خلق کنید. 

22. ایده مراقبت از خود: مدیتیشن یا روز دعا

یک مکان آرام، یک محیط آرام‌بخش، تمرین‌های تنفسی یا دعا چیزهایی هستند که می‌توانید برای تمرکز روی خودتان انجام دهید که هزینه‌ای ندارد، اما مزایای زیادی به همراه دارد. گاهی اوقات ما خیلی مشغول می شویم. ما فراموش می کنیم که سرعت خود را کم کنیم و روی آگاهی تمرکز کنیم . داشتن یک روز برای  مدیتیشن یا دعا می تواند به ما کمک کند ذهن خود را پاک کنیم، قدردانی کنیم و آرزوهای خود را برای آینده منتقل کنیم.


حتما بخوانید: بهترین راه شروع مدیتیشن برای مبتدیان


23. ایده مراقبت از خود: حمام در وان با موسیقی و شمع

حمام کردن در خانه با وان گرم و کف عالی است. موسیقی و شمع برای بدن، ذهن و روح شما درمانی و احیا کننده است. تمام زمان مورد نیاز خود را صرف کنید و از آرامش لذت ببرید.

24. ایده مراقبت از خود: یک سرگرمی جدید را شروع کنید.

گذراندن روز خودمراقبتی برای شروع یک سرگرمی جدید هیجان انگیز و با ارزش است.بین کار، بزرگ کردن بچه ها و مراقبت از خانواده، این احتمالاً اولین ایده مراقبت از خود است که کنار می گذارید. انجام آن را در نظر بگیرید. خلاقیت کارهای زیبایی برای ذهن انجام می دهد، استرس را کاهش می دهد، خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و حتی ممکن است زندگی اجتماعی شما را افزایش دهد.

25. ایده مراقبت از خود: اسب سواری کنید.

اسب سواری به شما امکان ورزش و پیوند با یک حیوان را می دهد.اسب سواری برای بهبود عوارض PTSD و کاهش مسائل روانی منفی مانند افسردگی و اضطراب شناخته شده است. چه راهی عالی برای گذراندن روز مراقبت از خود!

26. ایده مراقبت از خود: در ساحل قدم بزنید.

پیاده روی در ساحل و ارتباط با طبیعت یکی از آرامش بخش ترین  ایده های این لیست است، شاید به دلیل جنبه مراقبه ای که به همراه دارد. بدن شما کمی ورزش می کند، خلق و خوی شما بهبود می یابد و وضوح ذهن شما را فرا می گیرد.

27. ایده مراقبت از خود: از باغ وحش دیدن کنید.

باغ وحش ها مکانی فوق العاده برای روحیه شما و تجدید انرژی هستند زیرا شما را با حیواناتی مرتبط می کنند که از شرایط وحشتناک نجات یافته اند و فرصتی دوباره برای زندگی داده اند. برخی از پناهگاه‌ها درمانی به کمک حیوانات دارند که شما را با یک حیوان هماهنگ می‌کند تا شفا را برای هر دوی شما افزایش دهد.این درمان اغلب برای کمک به اوتیسم، شرایط پزشکی، افسردگی، اعتیاد و اسکیزوفرنی استفاده می شود.

28. ایده مراقبت از خود: شروع به یادگیری یک زبان جدید کنید.

یادگیری زبان جدید باعث افزایش اعتماد به نفس می شود و با افزایش عزت نفس، افسردگی را کاهش می دهد. ثابت شده است که یادگیری زبان باعث تحریک مسیرهای عصبی در مغز می شود. این یک راه عالی برای تمرین مغز شما و انعطاف پذیر نگه داشتن آن از نظر شناختی است.شروع به یادگیری یک زبان جدید کنید تا به شما کمک کند اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و عزت نفس خود را افزایش دهید.

ایده مراقبت از خود4

29. ایده مراقبت از خود: رفتن به پیک نیک

پیک نیک درمانی است زیرا شما را به طبیعت می برد، جایی که می توانید با دنیای واقعی ارتباط برقرار کنید. می تواند فرصت هایی برای ایجاد تعاملات اجتماعی و تقویت مراقبه و تأمل فراهم کند.


حتما بخوانید: 21 مهارت توسعه فردی برای زندگی بهتر


لیست خود مراقبتی

30. ایده مراقبت از خود: از موزه یا گالری هنری دیدن کنید.

بازدید از موزه‌ها یا گالری‌های هنری، فضاهای آرامی هستند که امکان مراقبه، تأمل، بازرسی خود، کاوش و ارتقای سلامتی را فراهم می‌کنند. موزه ها و گالری های هنری حس هویت، وضوح و امید را ترویج می کنند.

31. ایده مراقبت از خود: یک لیست پخش موسیقی جدید ایجاد کنید.

تا زمانی که انسان ها ساز می نواختند و آهنگ می خواندند، موسیقی اثرات درمانی ایجاد می کرد. امواج مغزی، تنفس، ضربان قلب، وضعیت ذهنی و بسیاری موارد دیگر را بهبود می بخشد. آرامش بخش است، فشار خون را کاهش می دهد و احساس خوشایندی می دهد. یک روز خودمراقبتی داشته باشید و یک لیست پخش موسیقی جدید برای خود ایجاد کنید. پشیمون نمیشی.

32. ایده مراقبت از خود: یک مدل موی جدید را امتحان کنید.

یک مدل موی جدید می تواند به شما این حس را بدهد که کارهای قدیمی از بین رفته اند و ماجراهای جدید هیجان انگیزی در افق هستند. حس امید، عزت نفس، اعتماد به نفس و توانمندی را فراهم می کند. حتی برخی می گویند که زندگی آنها را تغییر می دهد. شانست را امتحان کن. یک کوتاهی مو انجام دهید و رنگ جدید بگیرید و عشق را احساس کنید.

33. ایده مراقبت از خود: جزئیات خودروی خود را دریافت کنید

وسیله نقلیه شما ممکن است فضایی باشد که زمان زیادی را در آن صرف می کنید، مخصوصاً برای رفت و آمد به محل کار،گرداندن بچه ها در اطراف، یا بیرون رفتن هر روز. دریافت جزئیات خودرو، فضایی را از چیزهای زشتی که فرصت رسیدگی به آنها را نداشته اید و جایی که کثیفی و گرد و غبار انباشته شده است، پاک می کند. داشتن جزئیات این فضا می تواند به شما احساس یک فرد جدید را بدهد.

34. ایده مراقبت از خود: کمد خود را تمیز کنید و چند چیز اهدا کنید.

ممکن است این را باور نکنید، اما تمیز کردن فضای خود یکی از راه‌های پاکسازی چیزهای ملموس قدیمی و انرژی است که با خود حمل می‌کنند. طرف دیگر این است که اهدای این اقلام فرصت استفاده از آنها را برای شخص دیگری فراهم می کند، بنابراین هیچ چیز هدر نمی رود. سپس، فضایی دارید که چیزهای جدید هیجان انگیز را به زندگی خود دعوت کنید.

35. ایده مراقبت از خود: ماشین رویایی خود را تست کنید.

شما در مورد رانندگی با ماشین رویایی که همیشه می خواستید خیال پردازی کرده اید. چرا یک روز وقت نمی گذارید و آن را انجام نمی دهید؟ اگر گواهینامه رانندگی و بیمه فعلی دارید، دلیلی وجود ندارد که نتوانید زیاده روی کنید. ممکن است این روز نهایت مراقبت از خود باشد!

ایده مراقبت از خود5

36. ایده مراقبت از خود: لباس بپوشید و به یک رستوران جدید بروید.

به رستورانی در شهر فکر کنید که همیشه دوست داشتید آن را امتحان کنید اما هرگز فرصتی برای آن نداشتید. لباس بپوش و یا دوستی را دعوت کن یا با خودت قرار بگذار و برو. رژیم غذایی خود را برای یک روز فراموش کنید و هر چیزی که به نظر خوشمزه می رسد سفارش دهید.

37. ایده مراقبت از خود: به باشگاه ورزشی یا سونا بروید.

رفتن به باشگاه به شما کمک می کند بدون توجه به شرایط آب و هوایی ورزش های تقویت کننده خلق و خو را انجام دهید. این به شما کمک می کند احساس سلامتی بیشتری داشته باشید و احتمالاً در لیست شما از کارهایی است که می خواهید انجام دهید. مطمئن شوید که سونا دارد تا بتوانید بعد از هر جلسه تمرین استراحت کنید.

38. ایده مراقبت از خود: افراد سمی را در شبکه های اجتماعی انفالو کنید

این زمان عالی برای مرور لیست دوستان خود در رسانه های اجتماعی و خلاص شدن از شر همه افرادی است که شما را پایین می آورند یا به لذت روزانه شما اضافه نمی کنند. اگر چندین ماه است که با کسی ارتباط برقرار نکرده اید، او را رها کنید. اگر آنها مرتباً کامنت‌های ناپسند می گذارند یا مطالبی را پست می‌کنند که شما را ناراحت می‌کند، آنها را رها کنید. احساس سبکی بیشتری خواهید داشت و احساس می کنید زمانی که در رسانه های اجتماعی می گذرانید، خلق و خوی شما را بسیار تقویت می کند.


حتما بخوانید: نحوه برخورد و کنار آمدن با والدین سمی، بد و معتاد


39. ایده مراقبت از خود: یک تابلوی چشم انداز ایجاد کنید.

به رویاها و اهداف خود فکر کنید. چند نشانگر، مجلات و لوازم کاردستی بردارید و تابلویی بسازید که بتوانید هر روز به آن نگاه کنید تا به خودتان یادآوری کنید که به چیزهایی که در زندگی می خواهید ادامه دهید. تابلوهای بینایی به ارسال پیامی به مغز شما کمک می کنند که شما چیزهایی را انجام خواهید داد.

خودمراقبتی روانی عاطفی

40. ایده مراقبت از خود: کودک درون خود را در آغوش بگیرید.

به یاد دارید که در کودکی رها کردن چقدر آسان بود؟ بگذارید آن کوچولو برای یک روز بیرون برود ! برو بادبادک هوا کن، حباب ها را باد کن،  پاکوبی کنی یا در انبوه برگ ها بپر. شما نیازی به همراه داشتن یک کودک واقعی ندارید، فقط بروید و از آزادی انجام کاری لذت ببرید، صرفاً به این دلیل که انجام آن سرگرم کننده است. 

41. ایده مراقبت از خود: در باغ خود کار کنید.

حفاری در خاک و تنفس آن تأثیر مثبتی بر مغز دارد. دانستن اینکه شما مسئول خلق گل های زیبا هستید که ورودی شما را زیبا می کند یا اینکه مواد تشکیل دهنده سالاد شما همه کار شما بوده است، حس فوق العاده ای از موفقیت ایجاد می کند. 

42. ایده مراقبت از خود: کاری خلاقانه انجام دهید.

آیا تا به حال آرزو کرده اید که ای کاش می توانستید نقاشی باب راس بکشید؟ مقداری مواد بردارید و یک ویدیو پیدا کنید و رنگ کنید. لازم نیست کامل باشید، فقط لذت ببرید. نقاشی یکی از راه های رها شدن و آرامش است. مهم نیست چه چیزی را نقاشی می کنید! اگر به نقاشی علاقه ای ندارید، به کلاس مجسمه سازی با خاک رس بروید.

ایده مراقبت از خود6

43. ایده مراقبت از خود: برای تعطیلات رویایی برنامه ریزی کنید

همه ما آرزو داشته ایم که یک هفته را در یک جزیره گرمسیری بگذرانیم، از اهرام دیدن کنیم، یا در جنگل های بارانی قدم بزنیم. حتی اگر فکر نمی کنید به این زودی به آنجا خواهید رسید، طوری رفتار کنید که انگار می خواهید.آن را با جزئیات برنامه ریزی کنید که کجا اقامت خواهید کرد و از چه مکان هایی بازدید خواهید کرد. فقط ممکن است متوجه شوید که این به شما انگیزه ای برای تعیین هدف می دهد.

44. ایده مراقبت از خود: یک پرتره حرفه ای بگیرید

بسیاری از ما از زمان کودکی پرتره حرفه ای نگرفته ایم. فقط هر جلسه عکاسی معمولی را رزرو نکنید، مکانی را پیدا کنید که عکس‌های جذابی انجام دهد.  آن‌ها معمولاً لباس‌هایی برای انتخاب دارند و زمانی را صرف آرایش کردن مو و آرایش قبل از عکسبرداری می‌کنند. برای کسانی که بیشتر ماجراجو هستند، یک پرتره بودوار را امتحان کنید. هر کدام را که انتخاب کنید، الهام می گیرید که خود را در نوری جدید ببینید.

45. ایده مراقبت از خود: به آسمان نگاه کنید

در اینجا امکانات بسیار زیادی وجود دارد! به یاد داشته باشید در دوران کودکی زمانی که دراز می کشیدید و در ابرها به دنبال عکس می گشتید. این کار را انجام دهید. یا طلوع یا غروب آفتاب زیبا را تماشا کنید یا پتویی را زیر ستارگان بیندازید و شهابی را تماشا کنید. تماشای وسعت آسمان به ما یادآوری می‌کند که ما جز کوچکی از کیهان هستیم – و به نوعی باعث می‌شود هر مشکلی بسیار کمتر دلهره‌آور به نظر برسد.

46. ایده مراقبت از خود: ​​برای خود گل بخرید

چند بار تا به حال از کنار یک نمایشگاه گل  رد شده اید و برای تحسین گل های برای فروش توقف کرده اید؟ یکی را انتخاب کنید که باعث لبخند شما شود و آن را بخرید. از یک گل فروشی رد می شوید و چیزی خاص می خواهید؟ برو داخل اگر اجناس را از یک فروشنده خیابانی بخرید، می توانید امتیاز کسب کنید. به نوعی، آن گل های خاص معنی بیشتری دارند. یک بار از مردی که آن ها را در گوشه ای می فروخت گل رز رنگین کمانی خریدم. ما را در آن زمان پشت چراغ قرمز متوقف کردند و معامله از پنجره باز ماشین انجام شد!


حتما بخوانید: گل ماه تولد شما نماد چیست


47. ایده مراقبت از خود: عکاسی کنید

چالشی مانند پیدا کردن چیزی که با حرف اول الفبا شروع می شود یا تصویری از هر رنگ رنگین کمان را برای خود تنظیم کنید. فقط دوربین خود را بردارید و شروع کنید. نگران عکس های عالی نباشید، فقط از آن لذت ببرید.

48. ایده مراقبت از خود: اعمال محبت آمیز تصادفی انجام دهید

فرصت هایی برای لبخند زدن مردم در همه جا وجود دارد. شماره ای را انتخاب کنید و سعی کنید قبل از اینکه به خانه برگردید ، بسیاری از مردم لبخند بزنند . می‌توانید تعارف کنید، یک دسته گل بگیرید و آن‌ها را بفرستید، یا همبرگر بخرید و آن‌ها را بفرستید. فقط به اطراف نگاه کنید و ببینید چه فرصت هایی دارید!

49. ایده مراقبت از خود: دوچرخه سواری کنید

آخرین باری که سوار دوچرخه شدی و در مسیر دوچرخه سواری مورد علاقه ات حرکت کردی کی بود؟ این ممکن است بهترین زمان برای یادآوری به خودتان باشد که وقتی از مناظر دیدن می کنید و فقط از احساس پرواز لذت می برید، وزیدن باد در موهایتان چه حس خوبی دارد.

50. ایده مراقبت از خود: یک مجله و خودکار جدید بخرید

چه کسی نمی تواند از یک مجله زیبای جدید و مجموعه ای از خودکارهای رنگی استفاده کند؟ به دنبال موردی باشید که واقعاً توجه شما را جلب کند. آیا خودکار های زیادی دارید که وقتی تعداد زیادی از آنها در خانه دارید، نمی توانید خرید آنها را توجیه کنید؟ آنها را بخرید. به خانه بروید و اولین ثبت روزانه خود را انجام دهید.

51. ایده مراقبت از خود: یک کلاژ عکس از افراد/خاطرات مورد علاقه خود ایجاد کنید.

عکس‌های خود را مرور کنید و حدود دوازده مورد را انتخاب کنید که خاطرات مورد علاقه‌تان را به شما یادآوری می‌کنند. اینها می توانند مکان ها، اشیاء یا افراد باشند. کلاژی بسازید که می‌توانید آن را آویزان کنید تا زمان‌ها و افراد خاص زندگی‌تان را یادآوری کنید. 

52. ایده مراقبت از خود: یک دفترچه قدردانی درست کنید

در حالی که بسیاری از مردم عادت دارند که یک مجله سپاسگزاری داشته باشند که در آن سه چیز را فهرست می کند که هر روز بابت آنها سپاسگزار هستند، چرا یک ظرف قدردانی ایجاد نکنیم؟ یک ظرف زیبا پیدا کنید و نوارهای کاغذی را جمع کنید. برای کمک به پیگیری مواردی که در این سال به خاطر آنها سپاسگزار هستید، یک دفترچه سپاسگزاری راه اندازی کنید. روی هر نوار یک مورد بنویسید و آن را در شیشه قرار دهید. هر وقت به چیزی فکر کردید این کار را انجام دهید. در پایان سال، تمام نوارها را بیرون بیاورید و بخوانید تا ببینید سال شما چقدر پر برکت بوده است.

ایده مراقبت از خود7

53. ایده مراقبت از خود: یک کیت مراقبت از خود بسازید

وقتی دیدید که یک روز مراقبت از خود چقدر احساس خوبی در شما ایجاد می کند، می خواهید زمانی را برای استفاده بیشتر از آن پیدا کنید. ظرفی را بردارید و تعدادی از وسایل را کنار هم قرار دهید که هر زمان که هوس کردید می توانید آن ها را بیرون بیاورید. از جمله چیزهایی مانند کتاب خوب، حمام کردن در وان، شمع، روغن‌های ضروری و هر چیز دیگری که شما را خوشحال می‌کند. اگر پول اضافی برای خرج کردن دارید، برای یکی از آن خدمات تحویل ماهانه که هر یا دو ماه یک کیت برای شما ارسال می کند، ثبت نام کنید.

54. ایده مراقبت از خود: به سگ خود ترفند جدیدی بیاموزید

شاید سگ شما آن را یاد نگیرد، اما گذراندن وقت با کسی که شما را بدون قید و شرط دوست دارد شما را خوشحال تر می کند. شما و او ممکن است از احساس موفقیت ناشی از یادگیری لذت ببرید یا به سادگی از همراهی با یکدیگر لذت ببرید در حالی که به پیاده روی می روید (به او اجازه دهید رهبری کند) یا روی مبل در آغوش می گیرید.

55. ایده مراقبت از خود: دوستان را دعوت کنید و به اتاق فرار بروید

گذراندن وقت با کسانی که شما را می خندانند می تواند برای روزها احساس خوبی در شما ایجاد کند. یک یا دو دوست را جمع کنید و درباره کاری تصمیم بگیرید که با هم انجام دهید، کاری که معمولاً انجام نمی دهید. می توانید از یک اتاق فرار دیدن کنید، یک دور طلای مینیاتوری بازی کنید، یا برای سفری به سال ها از بازی محلی دیدن کنید. 

سخن آخر در مورد این ایده های روز مراقبت از خود

تو فقط یکی هستی مراقبت از خود از نظر جسمی، عاطفی، ذهنی و روحی حیاتی ترین وظیفه شماست. هیچکس دیگری نمیتواند این کار را برای تو انجام دهد. و در حالی که دیگران می توانند شما را به چشمه جوانی هدایت کنند، هیچ کس نمی تواند شما را وادار به نوشیدن کند. همه چیز به عهده شماست که آن را محقق کنید. وقت بگذارید، روز خود را خالی کنید و کاری خارق العاده برای خودتان انجام دهید. شما آن را به دست آورده اید. در آرامش باشید، یکدیگر را دوست داشته باشید.


مطالب مرتبط:

چگونه یک زن مستقل قوی باشیم

100 جمله عالی برای تعریف و قدردانی از همسر، مردان و پسراز
2
رای