چشم سوم چیست ؛ باز کردن چشم سوم + خطرات آجنا چاکرای ششم

چشم سوم چیست ؛ باز کردن چشم سوم + خطرات آجنا چاکرای ششم نام دیگر چشم سوم، غده صنوبری است. چشم سوم یا آجنا در وسط پیشانی قرار گرفته است. درباره روش های باز کردن چشم سوم، نشانه های باز شدن چشم و خطرات فعال شدن آجنا چاکرای ششم در سلام دنیا بخوانید.

چشم سوم (به انگلیسی: Third eye) یا آجنا (به سانسکریت: आज्ञा) کلمه ای است که احتمالا در سال های اخیر بیشتر به گوشتان خورده است. بدن انسان دارای هفت چاکرای اصلی است. چاکرای چشم سوم، ششمین چاکرای اصلی بدن انسان می باشد. چاکراها مراکز انرژی در نواحی انرژی های ماورایی (هاله نورانی) انسان ها می باشند. این چاکراها مسئولیت مبادله انرژی بین هاله انسان و هاله کیهان و متعادل سازی انرژی در سطح های گوناگون هاله می باشد. منظور از هاله نورانی انسان، میدانی از انرژی ها است که اطراف بدن را به شکل یک بیضی در بر گرفته است که با چشم معمولی قابل درک نیست ولی به کمک چشم سوم می توان آن را دید. قدمت چشم سوم به گذشته های دور برمی گردد. و علاوه بر مورد توجه بودن در فرهنگ ها و ملل مختلف، در بین اکثر افراد خصوصیت قابل احترام می باشد. در این پست سایت سلام دنیا، درباره اینکه چشم سوم چیست، سریع ترین راه برای باز شدن چشم سوم، نشانه های باز شدن چاکرای چشم سوم و همچنین خطرات فعال کردن چشم سوم، صحبت کردیم. با ما همراه باشید.

چشم سوم در کجا قرار دارد؟

نام دیگر چشم سوم، غده صنوبری است ولی همان کلمه چشم سوم بیشتر در بین مردم مرسوم است. چشم سوم در وسط پیشانی قرار گرفته است و طبق نظریه دانشمندان چشم سوم به شکل یک لوبیا است که انسان ها قادرند به کمک آن کارهایی که هر شخصی توانایی انجام دادن آن را ندارد، انجام دهند. برخی از این کارها شامل: خواندن ذهن دیگران، صحبت کردن با اجنه، صحبت کردن با موجودات دیگر و... می باشد.

کاربردهای چشم سوم (آجنا)

پس از باز شدن آجنا، افراد می تواند با روح حرف بزند و با دنیای ماورایی ارتباط برقرار کند. البته انجام این کار نیاز به تمرین های ویژه برای تحریک چشم سوم دارد. از چشم سوم برای پیشگویی، آینده نگری، پیش بینی مسائل و... که با چشم های جسمانی، قابل انجام نیست، استفاده می شود. 


حتما بخوانید: متافیزیک به زبان ساده و آشنایی با علوم ماوراءالطبیعه


کاربردهای چشم سوم 

چشم سوم در دین مبین اسلام

یکی از راه های باز شدن چشم سوم یا همان چشم بصیرت، عبادت و نماز خواندن است. زمانی که سر خود را برای سجده کردن به زمین می گذارید، به وسط پیشانی که آجنا در آنجا قرار دارد، فشار وارد می شود و اگر در این حالت با چشمان خود به بینی خود نگاه کنیم، میزان فشار بیشتر می شود و این در طولانی مدت سبب باز شدن چشم بصیرت می شود. 

احکام مربوط به چشم سوم در اسلام

اگر کسی که چشم سوم او باز است، از آن به صورت صحیح استفاده نماید و دچار وسوسه شیطانی و نفسانی نشود، از دیدگاه اسلام هیچ مشکلی در استفاده از آن وجود ندارد. آجنا در قرآن کریم نیز وجود دارد. خداوند در سوره قاف آیه 22 می فرماید: «لَقَدْ كُنْتَ فِي غَفْلَةٍ مِنْ هَٰذَا فَكَشَفْنَا عَنْكَ غِطَاءَكَ فَبَصَرُكَ الْيَوْمَ حَدِيدٌ؛ و تو (ای آدمی نادان) از این (روز سخت مرگ) در غفلت بودی تا آنکه ما پرده از کار تو برانداختیم و امروز چشم بصیرتت بیناتر گردید.» در این آیه خداوند می فرماید: پوشش و پرده ای وجود دارد که مانع از بیشتر دیدن شما می شود برای مثال این پرده مانع از دیدن و تصور کردن بهشت و جهنم توسط انسان و باخبر شدن از گذشته و آینده خود می شود. همچنین در آیه 29 انفال خداوند می فرماید: «ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا ؛ هر کس تقوا پیشه کند خداوند به او فرقان (قدرت تمیز دادن بین حق و باطل) عطا مى ‏کند»

احکام مربوط به چشم سوم در اسلام

چگونه چشم سوم خود را باز کنیم (سریع ترین راه برای باز شدن چشم سوم)

باز کردن چشم سوم نیاز به تمرین و تکرار مداوم دارد. پیش از به کار بردن روش های بیان شده می توانید نزد استاد آجنا رفته تا به شما در باز کردن چشم سوم کمک کند.

1. باز کردن چاکرای چشم سوم با: به کار بردن تکنیک 2.4.7.8

باید این روش را در یک محیط آرام و در سکوت انجام دهید. نفس های عمیق بکشید تا احساس خلسه به وجود آید. برای اینکار به صورت زیر تنفس کنید: 

 • اول به مدت 4 ثانیه از بینی خود نفس بکشید.
 • برای 7 ثانیه نفس خود را نگه دارید (حبس کنید).
 • سپس آرام آرام به مدت 8 ثانیه از طریق دهان نفس خود را بیرون دهید. باید توجه داشته باشید که در زمان خارج کردن نفس باید زبانتان در پشت دندان هایتان قرار داشته باشد. زمانی که احساس آرامش روحی کردید به چشم سوم خود نگاه کنید. مطمئنا متوجه تغییری خواهید شد.
 • این تمرین را در چند روز اول به مدت 2 دقیقه در روز انجام دهید، سپس با گذشت زمان آن را افزایش دهید. 

حتما بخوانید: تکنیک های تنفس برای احساس آرامش 


2. باز کردن چاکرای چشم سوم با: ایجاد محیط پر از رنگ های بنفش و آبی 

چاکرای چشم سوم، از ترکیب رنگ های آبی و بنفش ایجاد می شود. اضافه کردن این رنگ ها به محل زندگی، موجب تقویت چشم سوم و فعال شدن تدریجی چشم سوم می شود. پوشیدن لباس هایی به رنگ بنفش است یا استفاده از جواهراتی مانند گردنبند به رنگ بنفش نیز می تواند مفید باشد.

تکنیک های تحریک و باز کردن چشم سوم

3. باز کردن چاکرای چشم سوم با: به کار بردن روش مالش 

 • اول انگشت اشاره خود را به مدت 5 تا 10 ثانیه برخلاف عقربه های ساعت به دور چشم سوم خود بچرخانید.
 • این کار باعث بیدار شدن چشم سوم شما می شود و حس هایی خواهید داشت.
 • بعد از آن چشم های خود را بسته و یک کره چشم در بین دو چشم خود مجسم کنید. به کمک آن چشم به اطراف خود (بالا، پایین، چپ و راست) نگاه کرده و بعد از بالا به پایین و برعکس عمل چرخش را انجام دهید. و با چشم سوم خود چند مرتبه پلک بزنید.
 • انجام این کار باعث ایجاد احساساتی در محل بین ابروهایتان می شود که نشان از تحریک چشم سوم شما می باشد. 
 • این تکنیک را برای چند هفته انجام دهید تا با گذشت زمان قدرت چشم سوم تان را بالا برده و توانایی های خارق العاده ای به دست آورید. 

4. باز کردن چاکرای چشم سوم با: به کار بردن و استفاده از یوگا

یوگا علاوه بر فوایدی که برای سلامتی دارد. می تواند باعث تحریک و فعال شدن چشم سوم شود. دلیل این امر این است که حرکاتی که در ورزش یوگا انجام می شود مانند: تنفس، تمرکز و حرکت بدنی، برای باز کردن چشم سوم عالی است. بهترین حرکات یوگا که می تواند در این کار به شما کمک کند شامل موارد زیر می باشد:

 • قهرمان نشسته
 • در حالت ایستاده قرار بگیرید و بعد تا نصفه رو به سمت جلو خم شوید
 • در وضعیت کودک (بچه) قرار بگیرید
 • در وضعیت سگ مانند به شکل رو به پایین قرار بگیرید
 • ایستادن بر روی شانه نیز مفید است

حتما بخوانید: فواید یوگا برای سلامت بدن و ذهن


راه های فعال شدن چشم سوم

علائم و نشانه های فعال کردن چشم سوم کدام است

با انجام تمرینات و تکنیک های که در بالا بیان شده، شاید به دنبال علائمی از تحریک و باز شدن چشم سوم خود باشید. در ادامه چندین نشانه باز شدن چشم سوم معرفی شده است که با دیدن آنها می توانید به خرافاتی که درباره چشم سوم گفته می شود خاتمه دهید.

1. خستگی و احساس فشار در بین دو ابرو 

به دلیل اینکه آجنا در وسط دو ابرو قرار دارد، زمانی که چاکرای ششم شما در حال باز شدن باشد، در این ناحیه احساس فشار، درد و یا حتی خستگی می کنید. گاهی اوقات ممکن است که در این قسمت احساس گرمای زیاد داشته باشید.

2. افزایش دوراندیشی (دوراندیش شدن)

تحریک و فعال شدن چشم سوم باعث افزایش قدرت دوراندیشی شما می شود. از حوادث آینده باخبر می شوید، و قادر به تجزیه و تحلیل اتفاقات خواهید شد. قدرت دیدن چیزهایی که کسی قادر به دیدن آنها نیستند، خواهید شد. باخبر شدن از مشکلات پیش از به وجود آمدن آنها یکی دیگر از علائم باز شدن چشم سوم است.

3. افزایش سردرد

باز شدن چشم سوم موجب تجربه کردن سردردی شدید در چند روز اول خواهید شد که دلیل آن فشار ایجاد شده توسط چاکرای ششم است، نگران نباشید زیرا با گذشت زمان برطرف خواهد شد.

4. تغییر کردن رژیم غذایی

باز شدن چشم سوم، باعث گسترش یافتن هوش و تفکر شما می شود که باعث می شود نسبت به چیزهایی که می خورید کاملا آگاه شوید. زیرا مغز در زمان غذا خوردن درباره مفید یا مضر بودن آن اطلاعات به شما می دهد.

علائم و نشانه های باز شدن چشم سوم کدام است

خطرات باز شدن چشم سوم

باز شدن چشم سوم باعث بروز مشکلات خاصی نیز می شود. برخی از این خطرات در ادامه آمده است:

1. بروز ترس و دلهره

اگر بخواهید چشم سوم خود را به اجبار باز کنید، باعث می شود که نتوانید آن را کنترل کنید و این می تواند باعث دیدن ارواح دنیای دیگر شوید که می تواند ترسناک باشد، زیرا به زور باز کردن چشم سوم باعث می شود که تنها یکی از چاکراها باز شود که در این صورت نمی توانید فقط روح هایی که کائنات مشخص کرده اند، ببینید.

2. ممکن است باعث تخلیه سریع انرژی تان شود

اگر قادر به کنترل قدرت خود نباشید و شیوه استفاده صحیح از آن را یاد نگرفته باشید، ارواح شرور برای اینکه انرژی مورد نیاز خود را تامین کنند، به شما مراجعه می کنند و این کار باعث تخلیه سریع انرژی شما می شود.

3. شنیدن صداهای بسیار بلند

ممکن است تحریک چشم سوم سبب شنیدن صداهای بسیار بلندی مانند: جیغ و فریاد که در انتهای شب بیشتر می شود، شده و موجب بی خوابی شما گردد.

4. به کار بردن انرژی فراوان به وسیله چاکرای فوقانی

فعال شدن چشم سوم، باعث ارسال انرژی زیاد به قسمت بالایی (چاکرای ششم) شده و این می تواند باعث بروز اختلالاتی مثل: سردرگمی، سردرد، میگرن و واپاشی شدید شود.


حتما بخوانید: برای سردرد (میگرنی) چه قرصی (بدون نسخه) بخوریم؟


5. بروز مشکلات روحی

باز شدن چشم سوم، به طور عجیبی باعث افزایش علم شما می شود و این امر زمان صحبت با دیگران به ویژه با افرادی که چاکرای ششم آنها نیز فعال است می تواند باعث بروز سردرد شود که دلیل آن کشش انرژی زیاد توسط چشم سوم است.

خطرات فعال بودن چشم سوم

روش بسته شدن چشم سوم 

باید به خاطر داشته باشید که بستن چشم سوم مانند باز کردن آن کار ساده و آسانی نیست. اگر کسی که دارای چشم سوم است، می خواهد که آن را ببندد، باید زمان زیادی را صرف آن کند که گاهی ممکن است هرگز به نتیجه دلخواه نرسد. راهکارهای مختلفی برای بسته شدن چشم سوم در سراسر جهان بیان شده است که برخی از آنها نه تنها کمک نکرده است بلکه موجب وخیم تر شدن وضعیت شما می شوند، برخی از آنها نیز کاملا بی فایده می باشد. اگر می خواهید اقدام به بسته شدن چشم سوم خود کنید، باید مشغول نماز خواندن و روزه گرفتن شوید و از خداوند کمک بخواهید، زیرا خداوند تنها کسی است که می تواند در باز کردن و بسته شدن چشم سوم به شما کمک کند.

سخن آخر

چاکرای چشم سوم، ششمین چاکرای اصلی بدن انسان می باشد. چاکراها مراکز انرژی در نواحی انرژی های ماورایی (هاله نورانی) انسان ها می باشند. همانطور که در این مطلب سلام دنیا، خواندید، ما درباره اینکه چشم سوم چیست، روش های فعال کردن آجنا چاکرای ششم، خطرات باز بودن چشم سوم و راه بسته شدن چشم سوم، صحبت کردیم، امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید این پست را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید نظرات و تجربیات خود را در خصوص چشم سوم با ما در بخش نظرات بنویسید.


مطالب مرتبط:

زبان اسپرانتو چیست + مبتکر و ویژگی های زبان اسپرانتو

روانشناسی و شناخت شخصیت افراد از روی چهره و فرم صورت به روش علمی

از
35
رای