طرز تهیه پای سیب و دارچین خانگی ساده و خوشمزه به سبک قنادی

طرز تهیه پای سیب و دارچین خانگی ساده و خوشمزه به سبک قنادی پای سیب، شیرینی خوشمزه و ترد است که شاید بعضی ها آن را با نام کیک پای سیب بشناسند. می توانید طرز تهیه کیک پای سیب خانگی ساده و خوشمزه را به روش قنادی و بازاری در سلام دنیا مشاهده کنید.

پای سیب نوعی شیرینی است که برای دور همی ها و پذیرایی عصرانه تهیه می شود. پای ها قدمتی 9500 ساله از مصر دارند. پای تشکیل شده از یک نوع خمیر و یک ماده غذایی برای مغز این غذاست؛ خمیر لایه اول کل سطح ظرف را می پوشاند و بعد مواد مغزی را ریخته لایه خمیر رویی به شکل شطرنجی رو کار قرار می گیرد. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کیک پای سیب خانگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای پای سیب

آرد400 گرم
کره200 گرم
شکر3 قاشق غذا خوری
وانیل1/2 قاشق چای خوری
آب سرد1/2 تا 1/4 پیمانه
مواد لازم مایه میانی پای سیب-
سیب6 عدد
شکر سفید1/8 پیمانه
شکر قهوه ای1/4 پیمانه
آبلیمو2 قاشق غذا خوری
دارچین2 قاشق چایخوری
نشاسته ذرت1 قاشق چایخوری

دستور پخت پای سیب

1

طرز تهیه خمیر پای سیب خانگی

ابتدا آرد الک شده را به همراه شکر و وانیل داخل غذا ساز ریخته و کمی مخلوط کنید تا مواد خشک کاملا مخلوط شوند.

طرز تهیه خمیر پای سیب
2

مرحله دوم

حالا کره را از فریزر خارج کرده به باقی مواد اضافه می کنیم و دستگاه را روشن کرده آنقدری می زنیم تا مواد به شکل خورده نان شود.

3

مرحله سوم

در این مرحله آب را که در آن چند تکه یخ ریخته ایم را با قاشق کم کم به مواد اضافه کرده تا کمی منسجم شود حالا خمیر را به میز کار منتقل می کنیم کمی با دست ورز می دهیم، بعد به دو قسمت تقسیم کرده و داخل کیسه فریزر گذاشته کمی صاف می کنیم و به مدت 1 ساعت در یخچال قرار می دهیم.

4

مرحله چهارم تهیه مواد میانی پای سیب

سیب ها را پوست کنده به شکل مکعب های ریزی خرد می کنیم و شکر سفید، قهوه ای، دارچین و آبلیمو را افزوده و کنار می گذاریم تا سیب ها آب بیندازند.

5

مرحله پنجم طرز تهیه پای سیب

حالا خمیر را از یخچال خارج کرده روی میز کار را آرد پاشی می کنیم و با وردنه خمیر را به اندازه قالب مورد نظر باز می کنیم. حالا خمیر را داخل قالب چرب شده انداخته و با چنگال حفره هایی روی آن ایجاد می کنیم.

6

مرحله ششم

در این مرحله، آرد نشاسته را به سیب اضافه کرده کمی مخلوط می کنیم و روی خمیر می ریزیم.

طرز تهیه کیک پای سیب و دارچین
7

مرحله هفتم

حالا قسمت دوم خمیر را باز کرده و به شکل نواری برش می دهیم و روی سیب ها به شکل حصیری می چینیم و داخل فر گرم شده با 180 درجه سانتی گراد به مدت 45 دقیقه می پزیم.

8

مرحله آخر تهیه پای سیب و دارچین

پای را بعد از اینکه سیب ها کاملا پخته شدند و خمیر کامل پخته و طلایی شد از فر خارج می کنیم و اجازه می دهیم تا خنک شود. و بعد نوش جان کنید.

طرز تهیه پای سیب و دارچین

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه کیک پاي سیب قنادی

  • کره باید کاملا یخ باشد تا در هنگام خمیر گرفتن نرم نشود و خمیر پای ترد و با کیفیتی داشته باشیم.
  • اگر خمیر در حین کار نرم شد 30 دقیقه در یخچال بگذاریم و بعد بپزیم.
  • بهتر است از دستگاه غذا ساز استفاده شود ولی اگر در دسترس نبود در محیطی خنک و با نوک انگشتان خمیر را ورز دهید تا دمای بدن باعث نرم شدن کره و خراب شدن خمیر  نشود.
  • این شیرین را در فضای خشک و خنک می توانید نگهداری کنید و هر روز که از پخت بگذرد خوشمزه تر می شود.
  • پای سیب این شیرینی خوشمزه و جذاب را با توت فرنگی هم می توان تهیه کرد و در ظروف کمربندی یا قالب های تارت پخته می شود تا به راحتی از قالب جدا شوند یا در همان ظرف سرو شود.
از
11
رای