آموزش فعال کردن ریلز اینستاگرام [reels] با 5 روش برای مبتدیان

آموزش فعال کردن ریلز اینستاگرام [reels] با 5 روش برای مبتدیان ریلز اینستاگرام چیست و کجاست؛ با چگونه فعال کردن ریلز اینستاگرام [reels] ؛ تفاوت ریلز اینستاگرام با تیک تاک و استوری، نحوه گذاشتن ریلز، 5 روش برای استفاده از ریلز در سلام دنیا آشنا شوید.

وقت آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه برند خود را تبلیغ کنید، به افراد جدید دسترسی پیدا کنید و مخاطبان خود را با ریلزهای های اینستاگرام، جایگزین TikTok، تحت تاثیر قرار دهید، در این مطلب از سلام دنیا درباره ریلز اینستاگرام چیست؟ تفاوت ریلز اینستاگرام با تیک تاک، تفاوت ریلز اینستاگرام با استوری های اینستاگرام، ریلز اینستاگرام کجاست، نحوه گذاشتن ریلز در اینستاگرام (چگونه در ایسنتاگرام ریلز بگذاریم)، 5 روش برای استفاده از ریلز اینستاگرام برای تجارت صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

ریلز اینستاگرام یعنی چیست

ریلزهای اینستاگرام یک قالب محتوایی هستند که به شما امکان می دهد ویدیوهای جذاب کوتاهی درست کرده و به اشتراک بگذارید که برخلاف استوری های اینستاگرام پس از 24 ساعت پاک نمی شوند. بسیاری از سازندگان Reels را پذیرفتند و در عین حال حضور خود را در TikTok افزایش دادند. برندهایی مانند Sephora، Walmart و Beardbrand در حال حاضر از Reels استفاده می‌کنند.
بنابراین، Instagram Reels چیست؟ چگونه کار می کند؟ چگونه می توانید به عنوان یک برند، از آن در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید؟ ما پاسخ تمام سوالات شما را در زیر داریم.


حتما بخوانید: 29 قابلیت‌ جدید اینستاگرام که نمی‌دانستید


ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلزهای اینستاگرام ویدیوهایی هستند که می توانند 60ثانیه یا کمتر باشند. ریلز همانند tik tok مجموعه ای از ابزارهای ویرایش را ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد  ویدیوهای جذاب و سرگرم کننده درست کنند. ریلز ها می‌توانند شامل چندین کلیپ ویدیویی، فیلترها، زیرنویس‌ها، پس‌زمینه‌ها، استیکرها و موارد دیگر باشند.

ریلز های اینستاگرام چیست؟

یک صفحه پر از ریلز پرطرفدار (معروف به نسخه اینستاگرام صفحه TikTok برای شما) از طریق نماد Reels در پایین صفحه قابل دسترسی است.

چگونه ریلز اینستاگرام را فعال کنیم

صفحه اصلی برنامه اینستاگرام:

ریلزهای یک کاربر را می توان در یک  پیج اختصاصی مشاهده کرد که در بالای فید حساب قابل دسترسی است: ریلز ها نیز به شدت درexplore وجود دارند. اگر می خواهید ریلز خود را برای موفقیت با این ابزار قدرتمند تنظیم کنید، راهنمای ما برای دریافت محتوای خود در صفحه اکسپلور اینستاگرام بررسی کنید.

دانلود جدیدترین نسخه اینستاگرام

تفاوت ریلز اینستاگرام با تیک تاک

از آنجایی که ریلز اینستاگرام رقیب تیک تاک هستند، ارزش دارد که در مورد شباهت و تفاوت آنها صحبت کنیم. و ویدیوهای کوتاه را با دیگران به اشتراک بگذارید. آنها دارای گزینه های خلاقانه ای هستند که به کاربران امکان می دهند بهترین کلیپ های ممکن خود را بسازند.

راهنمای مبتدیان برای استفاده از ریلزهای اینستاگرام برای کسب و کار
با این حال، آنها همچنین تفاوت های قابل توجهی دارند، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

ریلز اینستاگرام

 • یک ویژگی در داخل برنامه اینستاگرام 
 • محدودیت زمانی ویدیو تا 60ثانیه 
 • ریلز به اشتراک گذاشته شده در استوری ها پس از 24 ساعت پاک می شوند. 

برنامه تیک تاک Tik tok

 • خود یک برنامه است
 • محدودیت زمانی تا سه دقیقه
 • همه ویدیوها در tik tok باقی می مانند.

حتما بخوانید: برنامه تیک تاک (tiktok) چیست و چه کاربردی دارد


تفاوت ریلز اینستاگرام با استوری های اینستاگرام

ریلز اینستاگرام و استوری های اینستاگرام  با یکدیگر اشتباه نگیرید. اگرچه آنها بسیار شبیه یکدیگر هستند، اما تفاوت های کلیدی و زیادی دارند:

 • ریلز ها چندین ابزار خلاقانه از جمله افکت های AR، کنترل سرعت،و گزینه ای برای قرار دادن ویدیوها کنار هم برای ظاهری بهتر ارائه می دهد.
 • ریلز ها در اکسپلور قابل نمایش هستند،و قابل اشترک گذاری در استوری ها هستند. هنگامی که یک ریلز را آپلود می کنید، می توانید انتخاب کنید که آن را در فید خود نیز پست کنید. تمام ریلزهایی که ایجاد می‌کنید نیز در بخش اختصاصی نمایه شما ظاهر می‌شوند، شبیه به پست‌های IGTV.
 • اگر صدای اصلی را اضافه کنید، این صدا به نام شما ثبت می شود و سایر کاربران می‌توانند از آن برای ایجاد ریلز جدید استفاده کنند.

اکنون که فهمیدید ریلزهای اینستاگرام چیست، بیایید به نحوه استفاده از آنها در استراتژی بازاریابی خود بپردازیم. ایجاد ویدیو ریلز بسیار آسان است.

ریلز اینستاگرام کجاست

ریلز را کجا پیدا کنیم؟

برای دسترسی به Reels، کافی است دوربین اینستاگرام را باز کنید و REELS را انتخاب کنید. ریلز را انتخاب کنید تا یک ویدیو بسازید.

راهنمای مبتدیان برای استفاده از ریلزهای اینستاگرام برای کسب و کار

فعال کردن ریلز اینستاگرام با روش های مختلف

نحوه گذاشتن ریلز در اینستاگرام ( چگونه در اینستاگرام ریلز بگذاریم)

ریلز اینستاگرام دو گزینه برای ایجاد یک ریلزدر اختیار شما قرار می دهد:
1. دکمه ضبط را فشار دهید و نگه دارید تا فیلم بگیرید.
2. فیلم ویدیویی را از رول دوربین خود آپلود کنید.
ریلز ها را می توان در یک سری کلیپ ضبط کرد (یکی در یک زمان)، یا به یکباره.


حتما بخوانید: آموزش تبلیغات در اینستاگرام [راهنمای کامل و رایگان]


برای ایجاد اولین ریلز خود، این چهار مرحله را دنبال کنید:
مرحله 1: به RELS در پایین صفحه بروید و روی آن کلیک کنید
مرحله 2: از ابزارها برای ضبط ویدیو استفاده کنید  رویAudio کلیک کنید تا صدا را از کتابخانه موسیقی اینستاگرام انتخاب کرده و به ویدیوی خود اضافه کنید. شما حتی می توانید فقط قسمت مورد علاقه  موسیقی خود را اضافه کنید.

فعال کردن ریلز اینستاگرام 1

برای تغییر سرعت ویدیوی خود روی speed کلیک کنید، برای اعمال جلوه های ویژه رویEffectsکلیک کنید و برای تعیین مدت زمان ویدیوتان Timerرا انتخاب کنید.

فعال کردن ریلز اینستاگرام 2

مرحله 3: وقتی آماده شدید، روی دکمه ضبط کلیک کنید و نگه دارید تا یک کلیپ ضبط شود. اگر زودتر یک تایمر تنظیم کنید، قبل از شروع ضبط شمارش معکوس وجود دارد.

فعال کردن ریلز اینستاگرام 3
در حین ضبط، می توانید برای پایان دادن به یک کلیپ روی دکمه ضبط ضربه بزنید و سپس دوباره روی آن ضربه بزنید تا یک کلیپ جدید شروع شود. سپس، دکمه Align ظاهر می شود، که به شما امکان می دهد قبل از ضبط کلیپ قبلی، موارد مربوط به کلیپ قبلی را تنظیم کنید. این کار برای ایجاد تغییراتی مانند تغییر لباس‌ها، افزودن موسیقی جدید، یا افزودن دوستان جدید به ریلزتان کاربردی است.
اگر می‌خواهید کلیپ قبلی را که ضبط کرده‌اید تماشا کنید، برش دهید یا حذف کنید، می‌توانید روی کلیپ ضربه بزنید و آن را ویرایش کنید.

فعال کردن ریلز اینستاگرام 4
مرحله 4: پس از اتمام کار ضبط، می توانید برچسب، طرح و متن را برای ویرایش ریلزخود اضافه کنید.

فعال کردن ریلز اینستاگرام 5

چالش ریلز:
انجام شد!  اکنون شما می دانید که چگونه با ریلز اینستاگرام یک ویدیو ایجاد کنید. بیایید ادامه دهیم تا یاد بگیریم چگونه  آن را با فالوورهای خود به اشتراک بگذاریم.

چگونه یک ریلز را به اشتراک بگذارید

هنگامی که از کلیپ خود راضی شدید، می توانید برای دسترسی به صفحه اشتراک گذاری، روی دکمه next ضربه بزنید. سپس، روی cover ضربه بزنید تا عکس روی کاور را با یک تصویر کوچک ویدیویی ویرایش کنید یا یک کاور از رول دوربین خود اضافه کنید. می تونی کپشن هم بنویسی اگر نمی‌خواهید فوراً کلیپ را منتشر کنید، می‌توانید آن را به عنوان پیش‌نویس ذخیره کنید. مخاطبان اینستاگرام شما می توانند در تب Reels در حساب کاربری شما به آن دسترسی داشته باشند. همچنین ممکن است الگوریتم اینستاگرام آن را انتخاب کرده و به کاربرانی که در حال مرور پیج های ریلز در اکسپلور هستند، پیشنهاد دهد.

فعال کردن ریلز اینستاگرام 6
این کلیپ را نیز در فید خود به اشتراک بگذارید. اگر این گزینه را انتخاب کنید، ریلز به همراه سایر پست‌های شما در شبکه نمایه شما نشان داده می‌شود.
وقتی کار اشتراک‌گذاری تمام شد، ریلز خود را مانند این خواهید دید:

راهنمای مبتدیان برای استفاده از ریلزهای اینستاگرام برای کسب و کار
 مدت زمان ریلزهای اینستاگرام چقدر است؟ از آگوست 2021، همه کاربران اینستاگرام می‌توانند ریلزهایی تا 60 ثانیه ایجاد کنند. حواستان به اندازه فایل ها باشد با این حال، اگر ریلزهای شما شامل فیلم‌های آپلود شده است، مطمئن شوید که فایل‌های شما اندازه و ابعاد مناسبی دارند تا ویدیو نهایی تار نشود.

ریلز ها مانند استوری  یک قالب برای موبایل است که برای گرفتن یک صفحه عمودی کامل طراحی شده است. نسبت تصویر پیشنهادی برای ریلز ها 9:16 و اندازه توصیه شده 1080,1920 پیکسل است.


حتما بخوانید: تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی


چگونه می توان تجزیه و تحلیل ریلز اینستاگرام را دنبال کرد؟

اینستاگرام این کار را آسان می‌کند حساب‌های Business و Creator می‌توانند به تجزیه و تحلیل Reels در Instagram Insights دسترسی داشته باشند.

 • Accounts reached: این گزینه به شما می گوید که چند کاربر  اینستاگرام حداقل یک بار ریلز شما را دیده اند.
 • plays: این تعداد دفعاتی است که ریلز شما پخش شده است. ممکن است بیشتر از تعداد حساب‌ها باشد، زیرا برخی از کاربران ممکن است Reel شما را بیش از یک بار تماشا کنند.
 • Likes: این معیار به شما می گوید که چه تعداد از کاربران ریلزشما را لایک کرده اند.
 • comments: تعداد نظرات روی یک ریلز جداگانه.
 • saved: تعداد دفعاتی که ریلز شما نشانه گذاری شده است و سیو شده است.
 • shares: تعداد دفعاتی که کاربران اینستاگرام Reel شما را در استوری خود به اشتراک گذاشتند یا آن را برای کاربر دیگری ارسال کردند.
 • در Insights، می‌توانید عملکرد ریلزهای جداگانه را جستجو کنید و همچنین ببینید که چگونه ریلز به عملکرد کلی حساب شما کمک می‌کند.

راهنمای مبتدیان برای استفاده از ریلزهای اینستاگرام برای کسب و کار

5 روش برای استفاده از ریلز اینستاگرام برای تجارت

هنگامی که استوری اینستاگرام برای اولین بار در سال 2016 فعال شد، کلون اسنپ چت نامیده شد. اما Stories به سرعت در میان کاربران از اسنپ چت پیشی گرفت و به کانالی موثر برای برندها تبدیل شد تا مخاطبان خود را افزایش دهند. با در نظر گرفتن این موضوع، برندها باید از فرصت جذب مخاطبان جدید  Reels استفاده کنند. افرادی که سریع و آسان محتوا ها را قبول می کنند. ریلزها همچنین یک پلت فرم عالی برای همکاری با استعدادهای خلاق هستند.

و، یک چیز دیگر: ریلز موفق احتمالاً در صفحه  اکسپلور نمایش داده می شوند، جایی که بیش از 50 درصد حساب های ینستاگرام هر ماه از آن برای خرید استفاده می کنند. اگر ریلز شما در این صفحه نشان داده شود، شانس زیادی دارید که نام تجاری خود را در دید فالوورهای جدید قرار دهید. اگر نام‌های بزرگی مانند Maybelline، Sephora، یا Louis Vuitton از روز اول از Reels استفاده کرده‌اند، چرا شما برای تجارت خود از ریلزها استفاده نکنید؟ متقاعد شدید؟ سپس، در اینجا پنج راه برای استفاده از ریلزهای اینستاگرام در استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی  آورده شده است:


حتما بخوانید: بازاریابی در فیس بوک


چگونه در ایسنتاگرام ریلز بگذاریم

1. محتوای آموزشی را به اشتراک بگذارید

ایجاد محتوای آموزشی راهی عالی برای شروع   تجارت درReels است. 5 مورد از مراقبت های پوستی، رازی برای درست کردن پنکیک های خوشمزه در 10 دقیقه، یا 5 نکته برای مدل دادن به دامن چیزهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن با فالوورهای خود وجود دارد که می تواند به آنها کمک کند مهارت جدیدی را بیاموزند.
Rena Awada، صاحب حساب کاربری غذاهای رژیمی و سالم (@healthyfitnessmeals)، از Reels برای به اشتراک گذاشتن دستور العمل های خوشمزه، سالم و مناسب خانواده که با دستور العمل های ساده تهیه شده بودند استفاده می کرد.

روش استفاده از ریلز اینستاگرام برای تجارت 1

ویدئوی او کوتاه، ساده و قابل استفاده بود، که توضیح می دهد چرا محبوبیت پیدا کرد. او همچنین چندین هشتگ مرتبط مانند: healthy ,snack ,low crab در پست های خود استفاده می کرد.

2. محصولات خود را به نمایش بگذارید

قبلاً گفته ام، اما می خواهم دوباره تکرار کنم: کاربران می توانند Reels را در پیج Reels اختصاصی و در صفحه explore پیدا کنند، به این معنی که کاربران اینستاگرام که شما را دنبال نمی کنند محتوای شما را خواهند دید این فوق العاده است!
برای کمک به  درک محتوای شما و ارائه آن به مخاطبان مناسب، از هشتگ ها، همپوشانی متن و زیرنویس های مناسب استفاده کنید. در زیر یک مثال خوب از @elfcosmetics آورده شده است. توجه داشته باشید که چگونه این برند بر روی مزایای پرایمر درخشان  خود تمرکز کرده و از ایموجی ها برای نشان دادن واضح آنها استفاده می کند.

استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب و کار 2

یک مثال دیگر از دبورا رویز است. او از حساب شخصی اینستاگرام خود برای ارسال یک ریلز استفاده کرد که نشان می دهد چگونه از کسب و کار کوچک خود استفاده کرده است. @deborahcosmestics

استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب و کار 3

علاوه بر این، می توانید با اینفلوئنسرهای اینستاگرام برای تبلیغ محصول خود صحبت کنید، همانطور که FLOWER Beauty و Revlon  این کار را انجام دادند.

استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب و کار 4

3. محتوای پشت صحنه را به اشتراک بگذارید

محتوای پشت صحنه به فالوورهای اینستاگرام شما کمک می کند تا بفهمند شما کی هستید و چرا هر آنچه را که می فروشید به اشتراک می گذارید. این کار باعث رابطه صمیمی بین شما و فالور های شما می شود و باعث می شود به شما اعتماد کند.
به دو مثال زیر نگاهی بیندازید. فست فود لحظه ای را از کارکنان خود در تهیه غذا برای مهمانان در طول همه گیری کووید-19 به اشتراک گذاشتند، و Benefit Cosmetics US یک ریلز درست کرد  که  یک روز از زندگی طراح گرافیک خود را نشان دهد.

استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب و کار 5
برخی از ایده های پشت صحنه که می توانید امتحان کنید:
• نحوه انتخاب مواد برای محصول خود را به اشتراک بگذارید.
• فرآیند ساخت محصولات را به اشتراک بگذارید.
• زندگی روزمره  خود را به اشتراک بگذارید.
• داستان برند خود را به اشتراک بگذارید.کسب و کار خود و چگونه به  نتیجه رسیده اید را با کاربران خود به اشتراک بگذارید.

4. فروش خود را اعلام کنید و پیشنهادات خود را به اشتراک بگذارید.

چطور از ریلز ها برای اعلام فروش و معاملات انحصاری خود استفاده کنید؟ IT Cosmetics US و Tarte Cosmetics این نکته را با موفقیت به کار بردند، زیرا اطلاعات زیادی از کاربران اینستاگرام به دست آوردند. در TikTok موفق بوده‌اند زیرا زندگی واقعی خود را به نمایش می گذارند و همیشه کامل بودن را کنار می‌گذارند، این دقیقاً همان چیزی است که کاربران TikTok می‌خواهند ببینند.

استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب و کار 6

بنابراین، سعی کنید همان سطح اعتبار را در ریلزهای خود حفظ کنید. به جای کیفیت ویدیوهای خود، روی اصالت و سرگرمی  نیز تمرکز کنید. این می تواند برجسته کردن هویت کارکنان یا نمایش یک جنبه معمولی از برند شما از طریق موسیقی ورزش باشد. انجام این کار به تعامل بالایی برای ویدیوهای Reels شما منجر می شود.

5. از تبلیغات ریلز اینستاگرام استفاده کنید

از ژوئن 2021، تبلیغ کنندگان اینستاگرام می توانند Reels را به عنوان مکانی برای تبلیغات اینستاگرام خود انتخاب کنند. این مکان از 6 هدف تبلیغاتی پشتیبانی می کند:
1. Brand awarness(اگاهی از برند)
2. Reaches
3. traffic
4. نصب برنامه ها
5. ویو های ویدیو ها
6. فرستادن برای افراد دیگر

تبلیغات Reels به برندها راه جدیدی را برای دستیابی به مخاطبان هدف ارائه می دهد، زمانی که آنها  برای تعامل با محتوا در بین Reels می گردند جای تعجب نیست که بسیاری از برندها با قرار دادن تبلیغات در ریلز ها شانس خود را آزمایش کنند. در اینجا یک مثال از سوپراستور زنجیره‌ای کانادا آورده شده است:

استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب و کار 7

سخن آخر

حضور خود را در اینستاگرام مدیریت کنید. سایر کانال های اجتماعی و صرفه جویی در وقت با استفاده از Hootsuite. از یک برنامه واحد، می‌توانید پست‌ها را برنامه‌ریزی و منتشر کنید، مخاطبان را در جریان بگذارید. با خواندن این مطلب یک گام در فروش و معرفی محصولات خود جلو رفتید، بهتر است همین حالا امتحان کنید تا از رقبای خود پیشی بگیرید.


مقالات مرتبط:

آموزش بستن کامنت پست در اینستاگرام ساده و گام به گام

آموزش گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام مرحله به مرحله
 

از
2
رای