آموزش تبلیغات در اینستاگرام [راهنمای کامل و رایگان]

آموزش تبلیغات در اینستاگرام [راهنمای کامل و رایگان] تبلیغات اینستاگرام اغلب برای رشد نام تجاری، ترافیک وب سایت، تولید آگهی های جدید و انتقال افراد به سمت اهداف خرید استفاده شود. صفر تا صد آموزش تبلیغات در اینستاگرام، هزینه تبلیغات، انواع آن را در سلام دنیا بیاموزید.

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که روزانه میلیون‌ها نفر بازدید کننده دارد. پس می‌توان آن را فرصتی فوق العاده برای ارائه کالا و خدمات در نظر گرفت. برای اینکار باید آموزش تبلیغات در اینستاگرام را دیده باشید تا بتوانید در کار خود بهترین باشید. ما در سلام دنیا راهنمای کامل و رایگان از صفر تا صد آموزش تبلیغات در اینستاگرام را برای شما تهیه کرده‌ایم. 

راهنمای کامل تبلیغات در اینستاگرام متناسب با پیچ شما

شاید شما جستجوی پولی و نمایش تبلیغات از طریق Google را انجام می‌دهید، در Facebook ،LinkedIn ،Twitter و حتی برخی از سایت های اجتماعی مرتبط با صنعت خود تبلیغ می‌کنید. و یا حتی در حال انجام برخی از کمپین های تبلیغاتی یا تبلیغات تجاری از طریق NPR باشید. اما به دلایلی عجیب و غریب، اینستاگرام را کنار گذاشته و مطمئن نیستید که بازده تبلیغاتی خوبی دارد.

دانلود جدیدترین نسخه اینستاگرام

من اینجا هستم تا به شما اطلاع دهم که امروز دیگر نباید اینستاگرام را نادیده بگیرید! در حالی که اینستاگرام ممکن است جوانتر بوده و کاربران کمتری نسبت به شرکت مادر خود یعنی فیس‌بوک داشته باشد اما ستاره برجسته خانواده است که همه می خواهند سر میز شکرگذاری کنار او بنشینند. اینستاگرام بستری را برای بیان داستان های تصویری از طریق قالب‌های مختلف تبلیغاتی فراهم می‌کند و بسیاری از تبلیغ کنندگان شاهد این هستند که این کانال ارتباطی در مقایسه با سایر کمپین های تبلیغاتی، بازدهی بالاتری دارد.

طبق آمار Statista، امروزه اینستاگرام 800 میلیون کاربر فعال دارد و میزان رشد سریعی که از سال 2013 به خود دیده، بسیار حیرت انگیز است. فقط نمودار زیر را بررسی کنید.

تبلیغات در اینستاگرام

اما با وجود تعداد زیادی از افراد فعال که در تمام ساعات روز در اینستاگرام به گشت و گذار می پردازند، چگونه تجارت کوچک شما می تواند در جهان برجسته شود؟

اینجاست که تبلیغات اینستاگرام وارد عمل می‌شوند. مشابه فیس بوک، محبوبیت با آشفتگی همراه است و عبور از این شلوغی و آشفتگی به صورت معمول برای تأثیر گذاری واقعی تقریباً غیرممکن است. برای تمرکز بر روی افراد مناسب، در زمان مناسب، با پیام و تصویر مناسب، تبلیغات اینستاگرام وسیله ای قدرتمند برای انجام این کار محسوب می شود. در این راهنما تمامی چیزهایی را که باید برای شروع کار با یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرام بدانید، یاد خواهید گرفت.

تبلیغات اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اینستاگرام روش پرداخت برای ارسال مطالب حمایت شده در بستر اینستاگرام برای دستیابی به مخاطبان بیشتر و هدفمند است. در حالی که دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است یک فرد یا کسب و کار تصمیم به تبلیغ بگیرد، تبلیغات اینستاگرام اغلب برای رشد نام تجاری، ترافیک وب سایت، تولید آگهی های جدید و انتقال افراد به سمت اهداف خرید استفاده شود. از آنجا که اینستاگرام بیشتر یک بستر بصری است، تبلیغات متنی در اینجا چندان مدنظر نمی باشد. شما معمولاً به یک یا مجموعه ای از تصاویر یا ویدئو (که می تواند با متن همراه باشد) برای دسترسی به مخاطبان خود از طریق تبلیغات اینستاگرام نیاز دارید.

قسمت مهیج آن چیست؟ تبلیغات اینستاگرام واقعاً موثر است! در مارس 2017، بیش از 120 میلیون نفر از افراد فعال در اینستاگرام از وب سایت یک شرکت بر اساس تبلیغات اینستاگرام بازدید کردند، راهنمایی گرفتند، تماس گرفتند، نامه الکترونیک ارسال نمودند یا پیام فرستادند. بر اساس آمار اینستاگرام، 60٪ از افراد می گویند که محصولات جدید را در این محیط کشف می کنند و 75٪ از فعالان ایسنتاگرام پس از الهام گرفتن از یک پست اقدام به کاری می کنند.

آموزش تصویری تبلیغات اینستاگرام

مشابه تبلیغات فیس بوک، کمی هزینه کردن برای پست ها می تواند نام تجاری شما را بیشتر در معرض دید افراد قرار داده و به شما کنترل بیشتری درباره اینکه چه کسانی می توانند پست های شما را ببینند، خواهد داد.


حتما بخوانید: ساخت اکانت اینستاگرام


آیا تبلیغات اینستاگرام برای شغل شما مناسب است؟

این منجر به طرح این سوال صریح می شود: چه کسانی در اینستاگرام حضور دارند؟ آیا این محیط فقط برای سلفی گرفتن نوجوانان است؟ یا افراد 20 ساله ای که به دنبال یافتن یک سری مطالب خاص هستند؟ در مورد جمعیت مسن تر چطور؟ آیا آنها فقط نوه های خود سرگرم هستند؟

با کمال تاسف برای بازاریابانی که جمعیت پدیربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را هدف قرار داده‌اید، اینستاگرام بیشتر تمایل دارد که مخاطب جوان‌تر داشته باشد و بیشترین درصد کاربران آن در بازه سنی 18 تا 29 سال (55 درصد) و سپس بین 30-49 سال قرار دارند (28 درصد) و فقط 11٪ از کاربران اینستاگرام بین سنین 50-64 سال و 4٪ از آنها بالای 65 سال هستند.

براساس گفته‌های Hootsuite، اکثر کاربران اینستاگرام در مناطق شهری (32٪)، 28٪ در حومه شهرها و 18٪ از کاربران در منطاق روستایی زندگی می‌کنند. در حالی که تعداد زنان در اینستاگرام بیشتر از مردان است، اما این شکاف جنسیتی به اندازه گذشته نیست.

اگر این مانند مخاطبی که هدف قرار داده اید، به نظر نمی رسد، کماکان نباید شبکه اجتماعی را به عنوان یک فرصت بی فایده رد کنید. مشابه آنچه در مورد فیس بوک اتفاق افتاد، با رشد محیط این شبکه، افراد بزرگسال بالای 34 سال نیز بیشتر و بیشتر به اینستاگرام خواهند پیوست. همچنین، اگر با 4٪ افراد بزرگسال بالای 65 سال کار می‌کنید، همیشه می توانید آن جمعیت را مستقیماً هدف قرار دهید.

اینستاگرام مانند بسیاری از محیطهای تبلیغات اجتماعی دیگر، به شما امکان کنترل دقیق جنسیت ها، دامنه های سنی، مکان ها، علایق، رفتارها و موارد دیگر را می دهد. شما حتی می توانید مخاطبان سفارشی یا یا با ظاهر خاص را هدف قرار دهید بنابراین می توانید تبلیغات خود را فقط برای کسانی که لیست مستقیم شما قرار دارند یا کسانی که وضعیتی مشابه شما دارند، نمایش دهید.

آنچه تبلیغ کنندگان باید واقعاً به آن توجه کنند این واقعیت است که اینستاگرام از اطلاعات جمعیت شناختی فیس بوک برای ارائه تبلیغات به افراد مناسب استفاده می کند. این باعث می شود که این ابزار برای تبلیغاتی که می خواهند مخاطبان زیادی را هدف قرار دهند بسیار ارزشمند باشد زیرا فیس بوک از قبل دارای یک تاریخچه کامل و گزینه های دقیق هدف گیری جمعیتی است. اگر در یک صنعت بصری یا خلاق مانند کسب و کار رستوران یا بازاریابی صنایع دستی فعالیت دارید، تبلیغات اینستاگرام می تواند قدرت ویژه ای برای شما داشته باشند.

قوانین تبلیغات در اینستاگرام

قیمت تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟

پاسخ به این سوال مشکل است زیرا هزینه ها بر اساس عوامل مختلفی محاسبه شده و همانطور که احتمالاً حدس می زنید، تمامی این عوامل توسط این محیط برای ما آشکار نشده است. این مدل براساس CPC (هزینه در ازای هر کلیک) و CPM (هزینه در ازای هر نمایش) بوده و قیمت ها با توجه به حراج تبلیغات اینستاگرام تعیین می شوند.

اندرو تیت از AdEspresso می گوید: "هزینه تبلیغات اینستاگرام تحت تأثیر عوامل زیادی از مخاطبان گرفته تا بازخورد تبلیغات قرار دارد. چیزهای زیادی برای درک نحوه تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد."


حتما بخوانید: ورود به اینستاگرام بدون نصب اپلیکیشن


AdEspresso اخیراً مبلغ 100 میلیون دلار برای تبلیغات اینستاگرام در سال 2017 هزینه کرده و دریافته است كه به طور متوسط ​​هزینه هر كلیك (CPC) برای تبلیغات اینستاگرام در Q3 بین 0.70 تا 0.80 دلار است. گرچه این یک معیار مفید است، اما میزان آن بدون شک بسته به حراج، مخاطب، رقابت، زمان روز، روز هفته و غیره متفاوت خواهد بود.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام

برخی تبلیغ کنندگان متوجه شده‌اند که تبلیغات اینستاگرام اغلب از جذابیت بالاتری برخوردار هستند اما این می‌تواند برای آنها هزینه‌بر باشد. به گفته کیت باوموالد، بنیانگذار مشاوره Leverag، هزینه تبلیغات اینستاگرام کمی بیشتر از تبلیغات فیس‌بوک است. باوموالد ادعا می کند از آنجا که این تبلیغات بسیار هدفمند است، شما ممکن است در ازای می توانید در ازای هر بار نمایش حدود 5 دلار بپردازید.

از جنبه مثبت، تبلیغ کنندگان بر نحوه تخصیص بودجه خود کنترل دارند. به عنوان مثال، شما می‌توانید بین گزینه های روزانه یا دوره عمر در صورتی که می‌خواهید تبلیغات خود را برای مدت زمان طولانی تا زمانی که بودجه شما به پایان برسد، یکی را انتخاب کنید.

راه‌های دیگر برای کنترل هزینه تبلیغات اینستاگرام شامل تنظیم زمانبندی تبلیغات (به عنوان مثال، می‌توانید ساعات خاصی از روز را برای پخش تبلیغات خود مشخص کنید)، تنظیم روش توزیع و پخش آگهی (شامل سه گزینه: کلیک روی پیوندها، تعداد نمایش و یک بار دسترسی در روز) و همچنین تعیین مقدار قیمت پیشنهادی (دستی در برابر خودکار) می باشند.

6 مرحله آسان برای شروع تبلیغات در اینستاگرام

ممکن است در ابتدا یادگیری جزئیات یک پلتفرم تبلیغاتی جدید طاقت فرسا به نظر برسد. خبر خوب اینجا است که اگر در فیس بوک تبلیغ می کنید چیزهای زیادی برای یادگیری وجود ندارد. در واقع، تبلیغات اینستاگرام می توانند از طریق Facebook Ad Manager پیکربندی شوند. اگر در Facebook تبلیغ نمی‌کنید، نگران نشوید. ما مراحل زیر را به شما معرفی خواهیم کرد، و همچنین در این مطلب قابلیتی برای ایجاد چند تبلیغ ساده مستقیم در برنامه (Instagram) اینستاگرام هم ارائه می‌شود.

تبلیغ کنندگانی که پیشرفته‌تر هستند یا مجموعه تبلیغاتی نسبتاً بزرگی را اداره می کنند نیز می‌تواند تبلیغات خود را از طریق اپلیکیشن Power Editor یا Facebook’s Marketing API پیکربندی کند. همچنین برای کسب و کارهایی که نیاز به خرید و مدیریت تبلیغات چندگانه، مدیریت یک جامعه بزرگ و ارائه محتوا در مقیاس بزرگ تری دارند، قابلیت Instagram Partners(مشارکت در اینستاگرام) در دسترس است.

در این مطلب، ما به ساخت تبلیغات از طریق برنامه (Facebook Ad Manager مدیریت تبلیغات فیسبوک) خواهیم پرداخت که به دلیل سهولت در استفاده و قابلیت سفارشی سازی این تبلیغات در درجه بالاتر در خود برنامه متداول‌ترین روش است. اگرچه پیکربندی تبلیغات اینستاگرام خیلی کار پیچیده ای نیست، اما باید از چند مرحله آن اطلاع داشته باشید. کار را با مرحله اول شروع می کنیم.

1. برای تبلیغات در اینستاگرام به Ad Manager Facebook بروید

برای رفتن به قسمت مدیریت تبلیغات در فیس بوک (Ad Manager Facebook)، به سادگی این لینک را دنبال کنید، با این فرض که وارد حساب کاربری مناسب فیس بوک شده اید.

توجه: Ad Manager خاصی برای اینستاگرام وجود ندارد. تبلیغات اینستاگرام از طریق Facebook Ads UI انجام می شود.

2. اهداف کاری خود را مشخص کنید

حالا در مرحله جالب کار یعنی انتخاب هدف تشکیلات تان هستید. خوشبختانه اهداف به روشی تبیین پذیر نامگذاری شده اند. به ترافیک بیشتری احتیاج دارید؟ هدف ترافیک را انتخاب کنید. به دنبال افزایش آگاهی از برند هستید؟ هدف آگاهی از برند را انتخاب کنید. متوجه اصل مطلب شدید. نکته ای که باید از آن آگاه باشید این است که تبلیغات اینستاگرام فقط با اهداف زیر موثر می باشد:

 • آگاهی از برند
 • دستیابی
 • ترافیک (برای کلیک روی وب سایت یا اپ استور برای برنامه شما)
 • نصب برنامه
 • تعامل (فقط برای تعامل از طریق پست اینستاگرام)
 • بازدیدهای ویدیو ها
 • تغییر (تغییر در وب سایت یا برنامه شما)

ترفندهای تبلیغات در اینستاگرام

با اینکه این اهداف بصری هستند، اما برخی از آنها با چند مرحله پیکربندی اضافی همراه هستند، که من برای شما انها را اجرا خواهم کرد.

آگاهی از برند

وقت زیادی را برای این کار بگذارید. هیچ مرحله اضافی در اینجا وجود ندارد! این استاندارد ترین هدفی است که سعی می کند تبلیغات شما را به افراد بیشتری که علاقه مند هستند نشان دهد. اینستاگرام چگونه این را تعیین می کند؟ این یک راز است ، اما این هدف احتمالاً افراد جدید و مرتبطی را در معرض برند تجاری شما قرار خواهد داد.


حتما بخوانید: ارسال پیام خصوصی در اینستاگرام


نرخ مشاهده

اگر نرخ مشاهده همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید (مانند به حداکثر رساندن تعداد افرادی که تبلیغات شما را می بینند)، پس فقط باید هنگام ایجاد تبلیغ، اکانت کاربری اینستاگرام خود را انتخاب کنید. همچنین لازم به ذکر است که اگر می خواهید تبلیغ Instagram Story (استوری اینستاگرام) را اجرا کنید، "نرخ مشاهده" در حال حاضر تنها هدفی است که می توانید انتخاب کنید. نکته جالب در مورد این هدف این است که شما می توانید از ویژگی آزمایش تقسیم در فیس بوک استفاده کنید، که به شما امکان می دهد دو آگهی را تقسیم کنید تا ببینید کدام یک بازدهی بیشتری دارد.
توجه: آزمایش تقسیم برای اهداف ترافیک، نصب برنامه، بازدید از ویدئو، جذب مشتری و اهداف تبدیل نیز موجود است.

تبلیغات اینستاگرام رایگان

ترافیک

اگر می خواهید افراد بیشتری را برای دانلود برنامه خود به وب سایت یا فروشگاه برنامه خود بفرستید، این هدف مناسب شما است. تنها مراحل اضافی که باید انجام دهید انتخاب بین این دو گزینه است، سپس URL(آدرس) مورد نظر را وارد کنید و اجازه دهید ترافیک به وجود بیاید!

تعامل

چه کسی پسندیدن، اشتراک گذاری و تعامل بیشتر را نمی خواهد؟ اگر هدف شما تعامل است، نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که شما در حال حاضر فقط می توانید هزینه "تعامل  از طریق پست" در اینستاگرام را پرداخت کنید. فیس بوک به شما امکان می‌دهد تا هزینه "تعامل صفحه" و "پاسخ رویداد" را پرداخت کنید، اما این ویژگی در حال حاضر برای اینستاگرام در دسترس نیست.

تبلیغات رایگان اینستاگرام

نصب برنامه

اگر هدف اصلی شما نصب برنامه است، به جایگاه درستی دست پیدا کرده اید. برای پیکربندی این کار ، باید برنامه خود را از فروشگاه برنامه هنگام راه اندازی انتخاب کنید.

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم

بازدید از ویدئو

فیلم ها اغلب سرمایه گذاری برای وقت و هزینه هستند، بنابراین تبلیغ نکردن ویدیوی‌تان در اینستاگرام به منزله خرید بلیط هواپیما به هاوایی و گذاشتن آن روی میز کار تان خواهد بود. خوشبختانه، این هدف بسیار واضح و روشن است و به مراحل اضافی نیاز ندارد.

جذب مشتری

چه کسی مشتری های بیشتری نمی خواهد؟ اگر جذب مشتری هدف اصلی شما باشد، این هدف برای شماست. فقط توجه داشته باشید که تبلیغات مربوط به جذب مشتری، تمام قسمتهای از پیش پر شده مشابه فیس بوک را ارائه نمی دهند. اینستاگرام در حال حاضر فقط از ایمیل، نام کامل، شماره تلفن و جنسیت پشتیبانی می کند. این تبلیغات همچنین موانع بیشتری نسبت به تبلیغات جذب مشتری در فیس بوک دارند، چون زمانی که مشتری برای باز کردن تبلیغ کلیک می کنند، برای پر کردن اطلاعات خود باید روی آنها کلیک کنند. در فیس بوک، مشتری ها می توانند اطلاعات خود را بدون کلیک اضافی پر کنند. مرحله دیگر این است که هنگام ایجاد تبلیغ خود باید یک فرم اصلی ایجاد کنید. اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تبلیغات مشتری ها (لید،سرنخ ) هستید این پست را بررسی کنید.

قیمت تبلیغات اینستاگرام

تبدیل

آخرین موضوع، اما مطمئناً به اندازه همه موضوعات بالا مهم است، ما تبدیل داریم. این هدف به شما امکان می دهد تا  اهداف تان را به مرحله اجرا درآورید و آنها را در وب سایت یا برنامه خود تبدیل کنید. تنظیمات اضافی در این مرحله به پیکربندی با برنامه pixel  Facebook یا برنامه  رویداد (app event) بر اساس وب سایت یا برنامه ای که می خواهید تبلیغ کنید، نیاز دارد. با این کار می توانید تبدیل  را انجام دهید.

3. مخاطب خود را پیکربندی کنید

اکنون که هدف خود را انتخاب کردید، باید مخاطبان مناسب را هدف قرار دهید تا تبلیغات خود را در معرض دید افراد مناسب قرار دهید. این زیبایی واقعی تبلیغات اینستاگرام است زیرا شما از عمق دانش جمعیتی فیس بوک برای دستیابی به افراد مناسب استفاده خواهید کرد.

اگر قبلاً این کار را برای تبلیغات فیس بوک انجام داده اید، احتمالاً چندین مخاطب ساخته‌اید و کاملاً با روند کار آشنا هستید. اگر در این فرآیند تازه وارد هستید، در اینجا گزینه‌های هدف گیری شما کم است، که می توانید برای جلب مخاطب دقیقاً هدفمند شده، آنها را دسته بندی کنید. (به عنوان مثال اگر می خواهید در نیویورک، زنان علاقه مند به یوگا و غذای سالم  در سنین 19 تا 65 سال را مخاطب قرار دهید، می توانید این کار را انجام دهید!)

موقعیت مکانی

چه بخواهید یک کشور، منطقه، ایالت، شهر، کد پستی را هدف قرار دهید، مکان های خاصی را حذف یا در آن قرار دهید، هدف گذاری موقعیت مکانی به شما امکان می دهد همه این موارد و موارد دیگر را انجام دهید.

تبلیغات در اینستاگرام

سن

به شما امکان می دهد دامنه های سنی 13 تا 65 سال را مخاطب قرار دهید.

جنسیت

بین همه، زن یا مرد یکی را انتخاب کنید.

زبان‌ها

فیس بوک توصیه می کند این قسمت را خالی بگذارید، مگر اینکه زبانی که هدف قرار می دهید در مکان مورد نظر شما مشترک نباشد.

جمعیت شناسی

در بخش "هدف گذاری دقیق"، شما اطلاعات جمعیتی را پیدا خواهید کرد که دارای چندین زیر مجموعه است که حتی زیر مجموعه های بیشتری نیز در آن دسته دارد. به عنوان مثال، می توانید "جمعیتی"> "خانه"> "مالکیت خانه"> "اجاره کنندگان" را هدف قرار دهید.

تنظیمات تبلیغات در اینستاگرام
 
علایق

علایق همچنین تحت "هدف گذاری دقیق" با چندین زیر مجموعه برای جستجوی آنها قرار دارند. به عنوان مثال، اگر به دنبال افرادی هستید که به نوشیدنی های الکلی، فیلم های علمی تخیلی و هواپیمایی علاقه مند هستند، این گزینه ها برای شما در دسترس است!


حتما بخوانید: نحوه دانلود از اینستاگرام برای کامپیوتر و گوشی


رفتارها

و یک گزینه دیگر "هدف گذاری دقیق" با چندین زیر مجموعه برای جستجو در این قسمت وجود دارد. خواه این زیر مجموعه ها رفتارهای خرید، نقش های شغلی، سالگردها یا سایر رفتارها باشد، گزینه ها بی پایان به نظر می رسند.

نرم افزار تبلیغات در اینستاگرام

اتصالات

در اینجا می توانید افراد متصل به صفحه، برنامه یا رویداد خود را هدف قرار دهید.

مخاطبان سفارشی

مخاطبان سفارشی به شما امکان می دهند لیستی از مخاطبین خود را بارگذاری کنید که به شما امکان می دهد تا سرنخ های(لیدهای) موجود در خط تولید یا مشتریانی را که می خواهید افزایش دهید را هدف قرار دهید.

مخاطب مشابه

اگر مخاطب سفارشی شما از ظرفیت بالقوه ای دارد، یک مخاطب مشابه ایجاد کنید. این امکان را برای اینستاگرام فراهم می کند تا افرادی  که صفات مشابه با سایر مخاطبان شما دارند را پیدا کند.

پس از اینکه مخاطبان خود را پیکربندی کردید، فیسبوک همچنین راهنمای چگونگی خاص یا گسترده بودن مخاطبان را به شما ارائه می دهد (مانند مورد زیر).

راهنمای تبلیغات در اینستاگرام
 
این یک ابزار مهم برای توجه است، زیرا شما می خواهید تعادل بین مخاطبان خود ایجاد کنید که خیلی زیاد نباشند (زیرا احتمالاً به اندازه کافی هدف قرار نگرفته است)، و همچنین خیلی خاص نباشند (در منطقه قرمز)، زیرا ممکن است (در صورت وجود) برای رسیدن به اهداف دسته بندی شده افراد زیادی نباشند.

4. مکانهای خود را انتخاب کنید

اکنون که جمعیت ایده آل خود را هدف قرار داده اید، وقت آن است که مکانهای خود را انتخاب کنید! اگر هدف شما از یک کمپین فقط نمایش تبلیغات در اینستاگرام باشد، انجام این کار ضروری است. اگر ترجیح دهید این مرحله را نادیده بگیرید، فیس بوک به شما اجازه می دهد تبلیغات شما در هر دو سیستم عامل ظاهر شود.
این  کار لزوما نکته منفی نیست، اما اگر محتوایی دارید که به طور خاص برای اینستاگرام ایجاد کرده اید، باید "ویرایش مکانها" را در این قسمت انتخاب کنید.

تبلیغات اینفلوئنسر اینستاگرام
 
از اینجا می توانید اینستاگرام را به عنوان مکان تعیین کنید و همچنین اگر دوست دارید این تبلیغات در پلتفرم فید (صفحه اصلی اینستاگرام) و یا استوری ها نمایش داده شوند.

بهترین پیج تبلیغ اینستاگرام

5. بودجه و برنامه آگهی خود را تنظیم کنید

اگر با نحوه کار بودجه از طریق فیس بوک، AdWords و سایر سیستم عامل‌های تبلیغات دیجیتال آشنا هستید، این مرحله نباید برای شما چالش برانگیز باشد. اگر نه که، نفس عمیق بکشید. اگرچه ممکن است که هنگام اجرای اولین کمپین تبلیغاتی اینستاگرام خود دقیقاً ندانید که بودجه روزانه یا مادام العمر خود را کجا تنظیم کنید، این امر با آزمون و خطا و همچنین تجربه همراه است. و نکته و چیز خوب این است که اگر احساس می‌کنید بودجه شما به درستی تخصیص داده نشده است، کنترل مکث کردن یا توقف در هر زمان را دارید.

پیچ رایگان تبلیغات اینستاگرام

بنابراین شما باید روزانه بروید یا مادام العمر؟ من معمولاً به بودجه های روزانه تمایل دارم، زیرا این امر تضمین می کند که بودجه شما خیلی زود مصرف نمی‌شود، بودجه های مادام العمر به شما امکان این را می‌دهد که زمان تحویل آگهی خود را برنامه ریزی کنید، بنابراین در هر دو گزینه مزایا و معایبی وجود دارد. من همچنین توصیه می کنم گزینه های پیشرفته تصویر زیر را بررسی کنید.به عنوان مثال، اگر به صورت دستی پیشنهاد دهید، می توانید تصمیم بگیرید که هر یک از آگهی ها برای شما چقدر ارزش دارد.

بهترین تیم تبلیغات اینستاگرام

همانطور که در بالا ذکر شد، شما همچنین می توانید یک برنامه تبلیغاتی را برای هدف قرار دادن ساعات مشخصی از روز و روزهای هفته اجرا کنید که می‌دانید مخاطبان شما بیشترین فعالیت را در سیستم عامل دارند. این یک روش فوق العاده ارزشمند برای بهینه سازی بودجه شماست. برای یادآوری‌، این فقط برای کسانی است که از بودجه مادام العمر استفاده می کنند.

چطور بازدهی بیشتری در تبلیغات اینستاگرام داشته باشیم

6. تبلیغ اینستاگرام خود را ایجاد کنید

اکنون وقت آن است که تبلیغ اینستاگرام خود را ایجاد کنید! امیدوارم بعد از انجام مراحل بالا، شما در حال حاضر مطالبی را برای تبلیغ مورد نظر خود در نظر داشته باشید. این قسمت از تنظیم ممکن است بسته به هدف کمپین شما متفاوت به نظر برسد، اما شما همیشه چند گزینه قالب تبلیغ را برای انتخاب خواهید داشت. بنابراین، به عنوان مرحله بعدی، بیایید درباره انواع مختلف تبلیغات موجود بحث کنیم.


حتما بخوانید: چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم


انواع تبلیغات اینستاگرام

قالب های تبلیغاتی اینستاگرام (انواع تبلیغات در اینستاگرام )

اگر تصمیم گیرنده خوبی نیستید، ممکن است بخواهید خودتان را اماده کنید. اینستاگرام شش قالب تبلیغاتی برای انتخاب دارد. (این خیلی کمتر از فیس بوک است!) دو مورد از این موارد برای استوری‌های اینستاگرام است که به صورت مشابه Snapchats در بالای فید قرار می‌گیرد. چهار مورد دیگر فرمت‌هایی هستند که برای فید اینستاگرام طراحی شده‌اند و بیشتر توسط تبلیغ کنندگان استفاده می شوند.

1. تبلیغات اینستاگرامی تصویر فید 

این استاندارد ترین قالب تبلیغات شما است و به احتمال زیاد همان شكلی است كه اغلب در پیمایش از طریق فید خود می بینید. این تبلیغات تصاویر واحدی هستند که به عنوان یک تجربه بومی ظاهر می شوند، زیرا هدف اصلی شما پیمایش در فید آنها است. نکته جالب در مورد این تبلیغات این است که آنها احساس تبلیغ نمی کنند، به خصوص اگر به خوبی انجام شوند. در اینجا برخی از جزئیات اضافی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

الزامات فنی در تبلیغات تصویر فید: 
 • نوع پرونده: jpg یا png
 • حداکثر حجم پرونده: 30 مگابایت
 • حداقل عرض تصویر: 600 پیکسل
 • نسبت تصویر: حداقل 4: 5 ، حداکثر 16: 9
 • طول متن: حداکثر 2200(* اگرچه اینستاگرام توصیه می کند برای تحویل بهینه زیر 90 باشد)
 • شماره هشتگ: حداکثر 30 عدد(* می توانید موارد اضافی را در نظرات اضافه کنید)
اهداف پشتیبانی شده
 • دستیابی
 • ترافیک
 • تبدیل ها
 • نصب برنامه 
 • آگاهی از برند
 • اشتراک پست
 • فروش کاتالوگ محصولات
 • بازدیدهای فروشگاه
دکمه های پشتیبانی شده دعوت به عمل 
 • اکنون درخواست کن (Apply Now) 
 • اکنون ثبت نام کن (Book Now)
 • اکنون تماس بگیر (Call Now)
 • با ما در تماس باشید (Get Directions) 
 • بیشتر بدانید (Learn More) 
 • ساعتهای نمایش را دریافت کنید (Get Showtimes)
 • دانلود (Download)

2. تبلیغات تصویری استوری اینستاگرام

همانند مفهوم بالا، اما اینها برای استوری های اینستاگرام است! جزئیات تبلیغات استوری‌های اینستاگرام در زیر:

الزامات فنی در تبلیغات استوری اینستاگرام
 • نسبت تصویر: 9:16 توصیه می شود
 • حداقل عرض تصویر: 600 پیکسل
اهداف پشتیبانی شده
 • دستیابی
 • ترافیک
 • تبدیل ها
 • نصب برنامه 
دکمه های پشتیبانی شده دعوت به عمل 
 • اکنون درخواست کن
 • اکنون ثبت نام کن
 • اکنون تماس بگیر
 • با ما در تماس باشید
 • دانلود

حتما بخوانید: دیلیت اکانت دائمی و موقت اینستاگرام


3. تبلیغات ویدیویی فید

تبلیغ خود را با یک ویدیو زنده کنید! اگر وقت خود را برای ساخت یک ویدیوی با کیفیت گذاشته اید، پس باید کاملاً آن را از طریق فید اینستاگرام خود تبلیغ کنید. در حالی که اکثر پرونده های ویدئویی توسط اینستاگرام پشتیبانی می شوند، آنها توصیه می کنند از فشرده سازی H.264 ، پیکسل های مربعی، فرم ثابت، اسکن پیشرونده و فشرده سازی صوتی استریو AAC با سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه استفاده کنید (نکته حرفه ای:اگر ویدیوی شما دارای این نیازها نیست، همیشه می توانید آن را از طریق رمزگذار ویدئو، اجرا کنید تا این تنظیمات بر روی آنها انجام و اعمال شود).

نکات مهم تبلیغات اینستاگرام

الزامات فنی
 • وضوح تصویر: 1080 * 1920 پیکسل (حداقل)
 • حداکثر حجم پرونده: 4 گیگابایت
 • نسبت ویدئو: حداقل 4: 5 ، حداکثر 16: 9
 • مدت زمان فیلم: حداکثر 60 ثانیه
 • زیرنویس های ویدیویی: اختیاری است
 • نسبت تصویر: حداقل 4: 5 ، حداکثر 16: 9
 • طول متن: حداکثر 125 حرف توصیه می شود
 • شماره هشتگ: حداکثر 30 (* می توانید موارد اضافی را در نظرات اضافه کنید)
اهداف پشتیبانی شده
 • دستیابی
 • ترافیک
 • تبدیل ها
 • آگاهی از برند
 • اشتراک پست
 • بازدیدهای فروشگاه
دکمه های پشتیبانی شده دعوت به عمل 
 • اکنون درخواست کن
 • اکنون ثبت نام کن
 • اکنون تماس بگیر
 • با ما در تماس باشید
 • دانلود

4. آموزش تبلیغات اینستاگرام به روش ویدیویی استوری

این مکان عالی دیگری برای اجرا و اعمال تبلیغات ویدئویی است ، زیرا استوری ها جایی است که کاربران اغلب انتظار دیدن فیلم ها را دارند ، بنابراین بخش "فروش" تبلیغات به زور احساس نمی شود.مشخصات ویدئویی پیشنهادی برای بارگذاری همان موارد ذکر شده در بالا است ، و در اینجا برخی از جزئیات اضافی برای یادآوری وجود دارد!

الزامات فنی
 • وضوح تصویر: 1080 x 1920 پیکسل (حداقل)
 • حداکثر حجم پرونده: 4 گیگابایت
 • نسبت فیلم: حداکثر 9:16
 • مدت زمان فیلم: حداکثر 15 ثانیه
 • زیرنویس های ویدیویی: در دسترس نیست
اهداف پشتیبانی شده
 • دستیابی
 • ترافیک
 • تبدیل ها
 • نصب برنامه
دکمه های پشتیبانی شده دعوت به عمل 
 • اکنون درخواست کن
 • اکنون ثبت نام کن
 • اکنون تماس بگیر
 • با ما در تماس باشید
 • دانلود

5. تبلیغات ارزان در اینستاگرام با فید Carousel 

مرحله بعد تبلیغات فید Carousel. اینها چقدر سرگرم کننده هستند! این قالب به شما امکان می‌دهد تا یک سری از تصاویر قابل پیمایش را به جای فقط یک تصویر منفرد نشان دهید. این نوع آگهی برای مارک های بسیار بصری، مانند آنهایی که در صنعت غذا، فروشندگان مبلمان، گزینه های لباس، مقصد تعطیلات، نمایندگی های فروش اتومبیل و غیره هستند بسیار مناسب است. اما آنها فقط برای مشاغل "سکسی" نیستند. آنها همچنین می توانند با نشان دادن افراد پشتیبان نرم افزار یا شرکت مالی شما، در جهت انسانی سازی برند شما یا به نمایش گذاشتن فرهنگ شما کار کنند و نیز موثر باشند.

قالب Carousel  به شما امکان می دهد تا 10 تصویر را در یک تبلیغ انتخاب کنید، هر کدام پیوند خود را دارند. ویدئو نیز گزینه ای برای این تبلیغات است.

الزامات فنی
 • نوع پرونده: jpg یا png
 • حداکثر حجم پرونده: 30 مگابایت
 • حداقل عرض تصویر: 600 پیکسل
 • نسبت تصویر: حداقل 4: 5 ، حداکثر 16: 9
 • طول متن: حداکثر 2200 (* اگرچه اینستاگرام توصیه می کند برای تحویل بهینه زیر 90 باقی بماند)
 • مدت زمان فیلم: حداکثر 60 ثانیه
 • شماره هشتگ: حداکثر 30 (* می توانید موارد اضافی را در نظرات اضافه کنید)
اهداف پشتیبانی شده
 • دستیابی
 • ترافیک
 • تبدیل ها
 • آگاهی از برند
 • فروش کاتالوگ محصولات
دکمه های پشتیبانی شده دعوت به عمل 
 • اکنون درخواست کن
 • اکنون ثبت نام کن
 • اکنون تماس بگیر
 • با ما در تماس باشید
 • دانلود

6. آموزش تبلیغات اینستاگرام از طریق استوری بوم

و در آخر ما جدیدترین موارد اضافه شده به خانواده قالب تبلیغات، یعنی تبلیغات Canvas را داریم. تبلیغات در آنجا کاملاً غوطه ور است و به تبلیغات امکان می دهد تا تجربه 360 VR را در استوری خود ایجاد کنند. آنها فقط از طریق دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی می‌شوند و برای تبلیغ دهنده بسیار قابل تنظیم هستند، اما شما به برخی از برش‌های فنی نیاز خواهید داشت. این تبلیغات با تصویر، ویدئو و carousel کار می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تبلیغات Canvas، این راهنما را بررسی کنید.

الزامات فنی
 • حداقل عرض تصویر: 400 پیکسل
 • حداقل ارتفاع تصویر: 150 پیکسل
اهداف پشتیبانی شده
 • دستیابی
 • آگاهی از برند
 • ترافیک
 • تبدیل ها
 • اشتراک پست
 • بازدیدهای ویدئو
 • بازدیدهای فروشگاه
دکمه های پشتیبانی شده دعوت به عمل 
 • اکنون درخواست کن
 • اکنون ثبت نام کن
 • با ما در تماس باشید

5 بهترین روش تبلیغات اینستاگرام

اکنون که اصول اولیه تبلیغات اینستاگرام را یاد آورده اید، زمان آن فرا رسیده است که با دنبال کردن یکی از بهترین روش های اینستاگرام، بالاترین میزان بازگشت سرمایه را برای ایجاد تبلیغات عالی اینستاگرام کسب کنید.

1. در تبلیغات اینستاگرام هر آگهی را با شخصیت القا کنید

چه این یک جمله خنده‌دار باشد، یا یک فیلم احساسی، یا فقط یک تصویر جذاب که فرهنگ شما را به نمایش می‌گذارد، اگر پست اینستاگرام شما حس انسانی بودن ندهد، به پتانسیل جذب بازدید کننده نخواهید رسید.

مردم از اینستاگرام برای سرگرمی، خوشحالی یا حیرت استفاده می کنند. چه در حالی که در قطار برای کار هستید و چه بعد از یک روز طولانی کاری، هیچ کس به دنبال دیدن یک تبلیغ خسته کننده شرکت نیست. به همین دلیل جذابیت برای احساسات همیشه راهی است که باید دنبال کنید.این پست جالب را از مجله Shape به عنوان یک مثال عالی بررسی کنید.

انواع تبلیغات در اینستاگرام

2. اهمیت متن تبلیغات در اینستاگرام (مطمئن شوید آگهی شما از لحاظ متنی مرتبط است)

آنچه که با یک سیستم عامل رسانه اجتماعی کار می کند لزوماً با دیگری کار نمی کند. به عنوان مثال، کسب و کار شما به احتمال زیاد همان محتوایی را که از طریق Twitter ارائه می دهد از طریق LinkedIn تبلیغ نمی کنند، زیرا مخاطبان معمولاً در یک ذهنیت متفاوت هستند.

اینستاگرام هم همینطور. خود را به جای خریدار هدف خود قرار دهید و از جایی که هستند آگاه باشید. اطمینان حاصل کنید که تبلیغات شما بیش از حد مبتنی بر فروش نیست، زیرا این معمولاً مورد استفاده Instagram نیست.

3. در تبلیغات اینستاگرام ارزان از هشتگ ها استفاده کنید

اما فقط هشتگ # غذا یا # عشق را نداشته باشید. خلاقیت بیشتری به خرج دهید و در مورد کاربران تحقیق کنید تا ببینید کدام هشتگ‌ها بیشتر مورد جستجو مخاطبان شما هستند. همچنین، با استفاده از هشتگ زیاده روی نکنید. این می تواند باعث شود پست شما کمی شلخته و ناامید کننده به نظر برسد. عدد ایده آل؟ TrackMaven 65000 پست را تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که 9 هشتگ ایده آل‌ترین تعداد برای بالاترین میزان جذب پست است. آنها همچنین دریافتند که هشتگ های طولانی تر اغلب عملکرد بهتری دارند.

هشتگ در تبلیغات اینستاگرام

4. در تبلیغات اینستاگرام خود مسابقه را اجرا کنید

ترویج یک مسابقه یکی از موثرترین راه‌ها برای دستیابی سریعتر به اهداف خود با تبلیغات اینستاگرام است. چرا؟ چون مردم عاشق رقابت و چیزهای رایگان هستند! چه روش بهتری برای تحریک و به هیجان اوردن مخاطبان در مورد برند شما وجود دارد؟

اگر در مورد چگونگی انجام این کار به کمک نیاز دارید، به این پست در مورد چگونگی اجرای هدایای نمایش مشخصات عمومی اینستاگرامی که از Word Sheng ، Dan Shewan است، مراجعه کنید.

چطور تبلیغات بهتری در اینستاگرام داشته باشیم

5. پیدا کردن بهترین ساعت برای تبلیغ در اینستاگرام

من در مرحله تنظیم بودجه تبلیغات اینستاگرام کمی در این مورد صحبت کردم، اما استفاده از ویژگی برنامه آگهی (که فقط با بودجه بندی مادام العمر در دسترس است) راهی عالی برای جلب مردم در زمان مناسب است.

آموزش تبلیغ اینستاگرامی

اگر مخاطب خود را به خوبی می‌شناسید، تعیین این مسئله نباید خیلی سخت باشد، اما آزمایش و خطا نیز می تواند در اینجا کارساز باشد. اگر یک خرده فروش آنلاین هستید، چه زمانی مردم به طور معمول لباس را به صورت آنلاین خریداری می کنند؟ یا اگر نمایندگی فروش اتومبیل هستید، چه روزهایی از هفته بیشترین افزایش بازدید وب سایت را مشاهده می کنید؟ طرح این سوالات مکان خوبی برای شروع است.

سخن آخر

بدون گرفتاری بیشتر، در اینستاگرام تبلیغ کنید! این یکی از بسترهایی است که نباید از آن چشم پوشی کنید و این راهنما باید منابع کافی ای را در اختیار شما قرار دهد تا به شهرت فوری برسید. مقاله ما مجموعه‌ای از بهترین نکات و قابلیت‌های اینستاگرام برای داشتن یک تبلیغات اینستاگرامی رایگان را در اختیار شما گذاشته است. نظرات و ایده‌های خود را با ما در میان بگذارید و با به اشتراک گذاری این مطلب سایرین را نیز در این زمینه آگاهی بخشید. 


مقالات مرتبط:

آپدیت جدید اینستا؛ 29 قابلیت‌ جدید اینستاگرام که نمی‌دانستید

بهترین متن های بیو برای اینستاگرام

از
5
رای