آموزش آپلود شورت ویدیو در یوتیوب با کامپیوتر، بارگذاری فیلم کوتاه

آموزش آپلود شورت ویدیو در یوتیوب با کامپیوتر، بارگذاری فیلم کوتاه چگونه شورت ویدیو در یوتیوب آپلود کنیم ؛ روش استفاده از ابزارهای یوتیوب برای آموزش آپلود شورت ویدیو در یوتیوب با کامپیوتر و ریمیکس کردن و بارگذاری فیلم کوتاه در یوتیوب در سلام دنیا بیاموزید.

محتوای ویدئویی فرم کوتاه همچنان در رسانه‌های اجتماعی حاکم است. در این مطلب از سلام دنیا، با نحوه ساخت و بارگذاری فیلم کوتاه در یوتیوب (YouTube) آشنا شوید تا بتوانید با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید و ویو خود را افزایش دهید. آیا در فکر تبدیل شدن به یوتیوبر هستید؟ یا شاید قبلاً برای ایجاد یک کانال YouTube ابتکار عمل کرده‌اید، اما نمی‌توانید نحوه رشد آن را کاملاً بیابید. یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش ویو خود در یوتیوب، ارسال شورت ویدیو است. مانند TikToks و Instagram Reels ، Shorts نیز نوعی محتوای کوتاه است. آنها ویدیوهای کمتر از 60 ثانیه هستند که سرگرم کننده و جذاب هستند. با ما همراه باشید.

نحوه درست کردن شورت ویدیو در یوتیوب

می‌توانید با استفاده از برنامه تلفن همراه YouTube، شورت وبدیو را ضبط، ویرایش و آپلود کنید. همچنین می توانید ویدیو های دیگر سازندگان را ریمیکس کنید یا ویدیو های آماده برای پست را از رایانه خود آپلود کنید.

گزینه 1: YouTube Shorts را در برنامه موبایل ایجاد کنید

1 . برنامه YouTube را باز کنید. برای شروع ایجاد یک Short جدید، روی نماد Plus در پایین صفحه  ضربه بزنید .


حتما بخوانید: روش غیر فعال کردن ویدیو کوتاه یوتیوب


2 . حداکثر طول را انتخاب کنید. به طور پیش فرض،ویدیو شما حداکثر 15 ثانیه طول خواهد کشید. اگر روی نماد 15s در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید ، می توانید حداکثر طول را به 60 ثانیه تغییر دهید.

3 . استفاده از ابزارهای ضبط (اختیاری). به منوی ابزار در سمت راست صفحه توجه داشته باشید. روی فلش در پایین منو کلیک کنید تا آن را بزرگ کنید و یکی از موارد زیر را اعمال کنید:

 • چرخاندن: بین دوربین جلو و عقب جابه‌جا شوید.
 • تایمر: برای شروع ضبط هندزفری از شمارش معکوس 3 ثانیه، 10 یا 20 ثانیه استفاده کنید.
 • سرعت: با سرعت 0.3x، 0.5x، 1x، 2x یا 3x ضبط کنید.
 • جلوه ها: از بین طیف گسترده ای از جلوه های ویدیویی انتخاب کنید.
 • صفحه سبز: پس زمینه خود را با یک عکس یا ویدیو از رول دوربین خود جایگزین کنید.

نحوه درست کردن شورت ویدیو در یوتیوب 1

 • فیلترها: با انتخاب یک فیلتر از پیش تعیین شده، ویدیوی خود را درجه بندی رنگی کنید.
 • روتوش: یک جلوه صاف کننده پوست روی ویدیوی خود اعمال کنید.
 • روشنایی: هنگام فیلمبرداری در نور کم نوردهی را به صورت خودکار تنظیم کنید.
 • فلاش: هنگام استفاده از دوربین پشتی فلاش را روشن کنید.

4 . ضبط یا آپلود کلیپ های ویدئویی. برای شروع ضبط، روی دکمه قرمز بزرگ در پایین صفحه ضربه بزنید. می‌توانید توقف کنید و دوباره شروع کنید، و هر تعداد کلیپ را که متناسب با حداکثر طول انتخابی شما باشد ضبط کنید.  همچنین، می‌توانید روی دکمه افزودن در گوشه سمت چپ پایین صفحه ضربه بزنید تا یک کلیپ ویدیویی آماده برای ارسال کوتاه یا یک کلیپ ویدیویی از پیش ضبط‌شده آپلود کنید. همچنین می‌توانید بین آپلود کلیپ‌های از پیش ضبط‌شده و ضبط آنها در برنامه متناوب کنید.


حتما بخوانید: دانلود و طریقه نصب یوتیوب در گوشی و کامپیوتر


5 . اضافه کردن صدا (اختیاری). یک آهنگ یا صدای پرطرفدار را برای همراهی با ویدیوی خود انتخاب کنید. می توانید این کار را قبل یا بعد از ضبط کلیپ های ویدیویی خود انجام دهید. اگر هنگام مرور ویدیو  دیگر با صدایی که دوست دارید برخورد کردید، حتما آن را ذخیره کنید تا بتوانید در این مرحله به آن دسترسی داشته باشید. پس از اتمام ضبط، روی علامت بررسی در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید تا به مرحله بعدی بروید.

6 . ویرایش ها را انجام دهید. از منوی ابزار در سمت راست صفحه برای ویرایش Short خود استفاده کنید. گزینه های شما عبارتند از:

 • متن: متن را به ویدیوی خود اضافه کنید. از بین فونت‌ها، رنگ‌ها، درمان‌ها و گزینه‌های تراز انتخاب کنید. پس از قرار دادن متن، می‌توانید روی آن ضربه بزنید و زمان‌بندی را انتخاب کنید تا مکان نمایش ویدیو و مدت زمان ماندن آن را روی صفحه تنظیم کنید.
 • برش: مدت زمان هر یک از کلیپ هایی که ویدیوی شما را تشکیل می دهند را تنظیم کنید.
 • فیلترها: درست مانند مرحله ضبط، شما این امکان را دارید که فیلترهای از پیش تعیین شده را برای درجه بندی رنگ ویدیوی خود اعمال کنید.

نحوه درست کردن شورت ویدیو در یوتیوب 2

 • Voiceover: یک صدای صوتی برای همراهی ویدیوی خود ضبط کنید.
 • پرسش و پاسخ: یک استیکر به ویدیوی خود اضافه کنید و یک سوال برای بینندگان خود داشته باشید. پاسخ آنها به صورت نظر ظاهر می شود. اگر نظر خود را در مورد افزودن متن یا برچسب پرسش و پاسخ تغییر دادید، می‌توانید آن را به سطل زباله که در پایین صفحه نمایش داده می‌شود بکشید و رها کنید.  پس از اتمام ویرایش، روی Next در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.

حتما بخوانید: چگونه فیلم های یوتیوب را با زیرنویس ببینیم؟


7 . جزئیات را اضافه کنید و به اشتراک بگذارید. در اینجا، می توانید یک تصویر کوچک انتخاب کنید و یک عنوان اضافه کنید. حتماً چند هشتگ اضافه کنید تا ویدیوی شما شناسایی شود. در آخر، قابلیت مشاهده، مخاطب و مجوزهای ویدیوی خود را انتخاب کنید و وقتی آماده شدید، روی آپلود کوتاه ضربه بزنید .

گزینه 2: دیگر شورت های یوتیوب را ریمیکس کنید

سازندگان اغلب از YouTube Shorts برای تعامل با یکدیگر و ایجاد حس اجتماعی استفاده می کنند. می‌توانید این کار را با استفاده از ویژگی Remix انجام دهید ، که به شما امکان می‌دهد سایر شورت ویدیو ها را در خود بگنجانید. به این ترتیب، می‌توانید پاسخ دهید، واکنش نشان دهید یا به محتوای دیگران اضافه کنید.  هنگامی که Short مورد نظر را برای Remix پیدا کردید، روی دکمه Remix در سمت راست صفحه ضربه بزنید. همه سازندگان اجازه نمی‌دهند شورت‌هایشان دوباره میکس شود، اما اگر این کار را انجام دهند، منویی را از پایین صفحه به داخل می‌بینید. گزینه های شما عبارتند از:

 • Collab: کلیپ خود را ضبط کنید تا در کنار ویدیوی اصلی (یا بخشی از آن) پخش شود. می‌توانید از منوی Layout استفاده کنید تا انتخاب کنید که آیا ویدیوی شما در بالا، پایین، سمت چپ یا راست نسخه اصلی نمایش داده می‌شود.

نحوه درست کردن شورت ویدیو در یوتیوب 3

 • صفحه سبز: از ویدیوی اصلی به عنوان پس‌زمینه ویدیوی خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای این کار باید صورت خود را در ویدیو قرار دهید.
 • برش دادن ویدیو: برای دنبال کردن ویدیوی اصلی، کلیپ های خود را ضبط کنید.

هنگامی که بخش خود را از ویدیو ضبط کردید، می توانید مراحل 6 و 7 را از گزینه 1 برای ویرایش و آپلود Short ریمیکس خود دنبال کنید. 


حتما بخوانید: چگونه از یوتیوب درآمد داشته باشیم


گزینه 3: یک YouTube Short را از رایانه خود آپلود کنید

اگر ترجیح می‌دهید Shorts خود را با استفاده از نرم‌افزار رایانه ویرایش کنید، می‌توانید آنها را مستقیماً از دسک‌تاپ خود در YouTube آپلود کنید:

 • به YouTube.com سر بزنید .
 • در گوشه سمت راست بالای صفحه، روی ایجاد > آپلود ویدیو کلیک کنید ، همانطور که اگر یک ویدیوی YouTube معمولی را آپلود می‌کردید، این کار را انجام می‌دادید.
 • ویدیوی خود را بکشید و رها کنید یا روی Select Files کلیک کنید . تا زمانی که یک ویدیوی عمودی کمتر از 60 ثانیه آپلود کنید، YouTube آن را به عنوان Short تشخیص می دهد.
 • در قسمت Details اطلاعات مورد نیاز را پر کرده و مخاطب را تعیین کنید. آنچه در قسمت عنوان می نویسید به عنوان شرح ظاهر می شود. از زمان نوشتن این مقاله، هیچ گزینه ای برای سفارشی کردن تصویر کوچک کوتاه از دسکتاپ وجود ندارد.
 • در بخش عناصر ویدیو ، می توانید Short خود را با یکی از ویدیوهای قبلی خود پیوند دهید.
 • نمایان بودن ویدیو را تنظیم کنید و روی انتشار کلیک کنید.

نحوه درست کردن شورت ویدیو در یوتیوب 4

سخن آخر

احتمال ویروسی شدن این ویدیوها بسیار بیشتر از ویدیوهای طولانی یوتیوب است، اما دانستن نحوه ایجاد آن‌ها کافی نیست. بیاموزید که چگونه ویدیوی خود را از بقیه متمایز کنید، به طور مداوم پست کنید و به آزمایش ادامه دهید. هنگامی که آنچه را که برای شما و مخاطبانتان مفید است پیدا کردید، شانس بسیار بیشتری برای موفقیت در پلتفرم خواهید داشت.


مطالب مرتبط:

نحوه لغو اشتراک از کانال در یوتیوب

نحوه دانلود فیلم از یوتیوب

چگونه محدودیت سنی در یوتیوب را از بین ببریم؟از
1
رای