رفع مشکل No signal مانیتور و نداشتن تصویر + عدم سیگنال صفحه نمایش

رفع مشکل No signal مانیتور و نداشتن تصویر + عدم سیگنال صفحه نمایش رفع مشکل No signal مانیتور ؛ علت عدم شناسایی مانیتور توسط کامپیوتر ؛ حل خطای عدم سیگنال صفحه نمایش و خطای No signal مانیتور با 9 روش ساده و گام به گام در سلام دنیا بیاموزید.

وقتی رایانه شما روشن می شود اما صفحه نمایش ندارد، هیچ چیز از این خسته کننده تر نیست. همه برنامه های شما را متوقف می کند و شما را اذیت می کند. وقتی برای اولین بار این موضوع را تجربه کردم، مرا در آستانه شکست قرار داد. آیا باید برای یک مورد جدید پول جمع کنم؟ یا بدتر از آن سخت افزاری را که به سختی خریده ام خراب شده است؟ با این حال همانطور که از تجربه اول آموختم اگر مانیتور شما می گوید No signal، لزوماً نشانه ای نیست که مانیتور یا سخت افزار شما معیوب است. در بسیاری از موارد، می تواند چیزی به سادگی یک کابل شل باشد. در این مطلب از سلام دنیا  به خوبی شما را از طریق فرآیند عیب یابی و رفع مشکل No signal مانیتور ؛ علت عدم شناسایی مانیتور توسط کامپیوتر راهنمایی می کند. همچنین رایج ترین اصلاحات را نیز توضیح می دهد. 

چرا مانیتور هشدار No signal را می دهد؟

خطای No signal وقتی نمایشگر شما روشن است ظاهر می شود اما سیگنالی را از دستگاه متصل تشخیص نمی دهد. 

چندین چیز می تواند باعث این مشکل شود، برخی شدیدتر (و پرهزینه تر) از بقیه. این شامل:

 • کابل های شل یا معیوب
 • صفحه نمایش با پیکربندی ضعیف
 • درایورهای قدیمی
 • مانیتور معیوب
 • مشکل سخت افزاری
 • عیب یابی مشکل No signal monitor

در اینجا نحوه عیب یابی موثر مانیتور را به خوبی توضیح می دهیم. خوب با ساده ترین راه حل ها شروع کنید و به راه حل های پیچیده تر بروید.


حتما بخوانید: رفع مشکل خطای Input Signal Out of Range مانیتور


افشای کامل: اگر دستگاه شما خطای No signal را می دهد، کمی پیچیده تر می شود. لطفا هیچ مرحله ای را از دست ندهید ممکن است یک مشکل نرم افزاری، مانند یک درایور قدیمی، یا در برخی موارد، یک مشکل سخت افزاری باشد. لطفاً قبل از نتیجه گیری سریع تمام روش های عیب یابی را امتحان کنید.

1. برای رفع مشکل No signal مانیتور ؛ کابل های خود را بررسی کنید

قبل از اینکه هر چیز دیگری را امتحان کنید، با بررسی دقیق کابل های مانیتور خود شروع کنید . کابل معیوب، شل یا اشتباه قرار داده شده یکی از رایج ترین دلایل عدم سیگنال مانیتور است.

نحوه بررسی صحیح کابل های DVI، HDMI یا DisplayPort در اینجا آمده است:

 • هر کابل را از برق بکشید و سپس آنها را دوباره وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که هر یک به درستی متصل شده اند (به طور کامل وارد شده اند).
 • بدیهی به نظر می رسد، اما باید مطمئن شوید که هر کابل در جای مناسبی قرار دارد.
 • در مرحله بعد، آسیب کابل را بررسی کنید. به دنبال ساییدگی، خمیدگی و بریدگی باشید. از آنجایی که برخی از مسائل به راحتی قابل مشاهده نیستند، ایده خوبی است که انگشت خود را در امتداد هر کابل مالش دهید. این به شما این امکان را می دهد که مسائلی که واضح نیستند را احساس کنید. 
 • پورت های کابل را بررسی کنید . گرد و غبار و زباله ها می توانند درگاه ها را مسدود کرده و در اتصال اختلال ایجاد کنند.
 • اکنون، هر کابل را روی یک مانیتور متفاوت تست کنید. اگر مانیتور یدکی ندارید، توصیه می کنیم از یکی از دوستان خود بپرسید که آیا می توانید از مانیتور آنها استفاده کنید.
 • اگر کابل با مانیتور جدید کار نمی کند، احتمالاً علت اصلی مشکل عدم سیگنال است. شما باید یک کابل جدید بخرید. 

اگر به نظر می رسد که همه کابل های شما در وضعیت مناسبی هستند، به راه حل احتمالی بعدی بروید. 

نحوه رفع خطای No signalمانیتور 1

2. برای رفع مشکل No signal مانیتور ؛ منبع ورودی مانیتور را بررسی کنید

در بازار امروزی که تطبیق پذیری ضروری است، بسیاری از مانیتورها منابع ورودی متعددی دارند. اگر به هر دلیلی، مانیتور شما روی منبع ورودی اشتباه تنظیم شده باشد ، بدون شک با مشکل سیگنال مواجه خواهید شد. می توانید منبع ورودی مانیتورها را با دسترسی به تنظیمات منوی نمایش بررسی کنید (و تغییر دهید).

 • به سادگی display menu را باز کنید و به دنبال input setting بگردید . برخی از مانیتورها یک دکمه واقعی نیز در کنار خود دارند. این دکمه به شما این امکان را می دهد که از میان گزینه های مختلف انتخاب کنید.
 • مانیتور خود را روی منبع ورودی مناسب تنظیم کنید . به عنوان مثال، اگر اتصال دستگاه شما به مانیتور از طریق کابل HDMI باشد، منبع ورودی را به عنوان HDMI تنظیم کنید.

چرا مانیتور هشدار No signal را می دهد؟2

3. برای رفع مشکل No signal مانیتور ؛ آداپتورها را بررسی کنید

اگر از آداپتور استفاده می کنید، حتما این را نیز بررسی کنید. گاهی اوقات، آداپتور نمایشگر ممکن است معیوب باشد، که می تواند مانع از اتصال شود. علاوه بر این، نوع آداپتور نیز می تواند مشکل ساز باشد. اگر آداپتور شما نمی تواند چندین مانیتور را پشتیبانی کند یا رزولوشن مانیتور شما پیکربندی شده است، ممکن است خطای No signalرا بدهد.

4. برای رفع مشکل No signal مانیتور ؛ مانیتور را ریست کنید

گاهی اوقات، تنظیم مجدد مانیتور می تواند به بازگرداندن همه چیز به حالت کار کمک کند. فرآیند تنظیم مجدد معمولاً ساده است، اما بسته به سازنده مانیتور شما می تواند متفاوت باشد. وب سایت پشتیبانی آنها را جستجو کنید یا به دفترچه راهنمای مانیتور مراجعه کنید.


حتما بخوانید: آموزش کالیبره کردن مانیتور در ویندوز 11


5. برای رفع مشکل No signal مانیتور ؛ تست با دستگاه یا مانیتور مختلف را انجام دهید

کابل ها همه در وضعیت کار هستند و مانیتور شما روی ورودی مناسب تنظیم شده است؟ سپس این احتمال وجود دارد که یا مشکلی با خود مانیتور یا دستگاه شما باشد. 

برای تعیین اینکه کدام یک باعث ایجاد مشکل شده است، می توانید از مانیتور دیگری استفاده کنید :

1. مانیتور خود را با مانیتور دیگری تعویض کنید و دستگاه خود را به آن وصل کنید.

2. اگر مانیتور جدید خوب کار کند، به این معنی است که مانیتور شما احتمالاً معیوب است. شما باید آن را توسط سازنده بررسی و تعمیر کنید.

بسته به عیب، ممکن است سرمایه گذاری روی یک مانیتور کاملا جدید مقرون به صرفه تر باشد.

3. اگر خطای No signal همچنان ظاهر می شود، به این معنی است که مشکل از رایانه شما است. شما باید دستگاه خود را عیب یابی کنید. در زیر نحوه انجام این کار را توضیح می دهیم.

با این حال، به خاطر داشته باشید که یک مشکل یا تنظیمات دستگاه (مانند پیکربندی وضوح) می تواند باعث شود برخی از مانیتورها کار کنند و برخی دیگر کار نکنند. به همین دلیل، فقط برای اطمینان، توصیه می کنیم مانیتور خود را به رایانه دیگری نیز متصل کنید.

6. برای رفع مشکل No signal مانیتور ؛ تنظیمات رزولوشن را بررسی کنید

قبل از باز کردن رایانه شخصی، ارزش آن را دارد که بررسی کنید که آیا پیکربندی رزولوشن مشکل دارد یا خیر. اگر وضوح کارت گرافیک شما بالاتر از آن چیزی باشد که مانیتور شما می تواند پشتیبانی کند، تقریباً مطمئناً مشکل no signal را ایجاد می کند. 

برای تنظیم رزولوشن به یکی از مانیتورهای خود می توانید حالت ایمن (safe mode) را راه اندازی کنید. به طور پیش فرض، کامپیوتر شما را با وضوح پایین راه اندازی می کند. سپس با استفاده از روش زیر می توانید تنظیمات نمایشگر را همانطور که می خواهید تنظیم کنید:

 • منوی تنظیمات ویندوز خود را باز کنید.

تست مانیتور با دستگاه یا مانیتور مختلف1

 • به system بروید، سپس به displey بروید، سپس به دنبال display resolution بگردید.
 • به وضوح دلخواه تغییر دهید.

تست مانیتور با دستگاه یا مانیتور مختلف2

 • یک پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می پرسد ?keep these display setting

تست مانیتور با دستگاه یا مانیتور مختلف3

 • Keep changes را انتخاب کنید.

7. برای رفع مشکل No signal مانیتور ؛ سخت افزار کامپیوتر را بررسی کنید

اگر روش های بالا جواب ندادند، باید کامپیوتر خود را باز کنید و سخت افزار را بررسی کنید. حتی یک قطعه شل یا معیوب می تواند مشکل ایجاد کند.

 • قبل از شروع عیب یابی سخت افزار، مطمئن شوید که رایانه شما خاموش است. همچنین باید تمام کابل ها (از جمله سیم برق) را از برق بکشید.
 • ابتدا قطعات شل را بررسی کنید. پرونده را باز کنید و به دنبال هر چیزی که به نظر اشتباه می رسد بگردید. یک جزء ممکن است خارج از محل ظاهر شود یا در یک زاویه کمی نامناسب باشد. هر چند بیشتر قطعات شل مشخص نمی شوند. احتمالاً باید هر قسمت را باز کنید یا دوباره آن را وصل کنید.

حتما بخوانید: آموزش تغییر نرخ نوسازی مانیتور ویندوز 10


8. برای رفع مشکل No signal مانیتور ؛ PC Case را باز کنید و قطعات شل را بررسی کنید

در حالی که بررسی یک قطعه شل نسبتا آسان است، شناسایی یک قطعه شکسته می تواند چالش برانگیزتر باشد. باید آنها را یکی یکی تعویض کنید تا مشخص شود کدام یک آسیب دیده است. 

توصیه می‌کنیم ابتدا کارت گرافیک را بررسی کنید، زیرا در صورت شل شدن یا آسیب‌دیدگی کارت گرافیک، به احتمال زیاد مشکل no signal را ایجاد می‌کند. یکی دیگر از مؤلفه‌هایی که توصیه می‌کنیم بررسی کنید رم شما هستند - یک رم  معیوب، کثیف یا اکسید شده می‌تواند باعث مشکلات نمایش مانیتور شود. سپس بقیه سخت افزار از جمله برد و PSU را بررسی کنید.

بررسی سخت افزار کامپیوتر

9. برای رفع مشکل No signal مانیتور ؛ CMOS را ریست کنید

همچنین می توانید CMOS رایانه خود را بازنشانی کنید: 

 • کامپیوتر خود را خاموش کنید و همه کابل ها را جدا کنید.
 • کیس را باز کنید و باتری CMOS را پیدا کنید.
 • به آرامی آن را از برد جدا کنید. برای انجام این کار نباید فشار زیادی وارد کنید.
 • بعد از 1 تا 5 دقیقه CMOS را دوباره سر جای خود قرار دهید.
 • به خاطر داشته باشید که فرآیند بالا بسته به دستگاه شما می تواند متفاوت باشد. بنابراین، راهنمای تعویض باتری CMOS را بررسی کنید.

CMOS ریست .

آیا درایورهای منسوخ شده می توانند دلیلی باشند که مانیتور خطای No signal را می دهد؟

داشتن آخرین درایورهای دانلود شده بسیار مهم است. درایورهای قدیمی می توانند مشکلات متعددی را برای رایانه شما ایجاد کنند. آنها می توانند باعث مشکلاتی مانند عدم سیگنال شوند.

اگر نمی توانید صفحه نمایش خود را ببینید، به روز رسانی درایورها ممکن است دشوار باشد، اما می توانید حالت ایمن را که در بالا به آن اشاره کردیم، راه اندازی کنید . اگر مشکل عدم سیگنال فقط گاهی اتفاق می افتد، یا صفحه نمایش شما در مانیتور دیگری نشان داده می شود، می توانید با انجام کارهای زیر درایورها را به روز کنید:

 • بر روی دکمه شروع پنجره کلیک کنید.
 • Device manager را جستجو کنید، سپس روی این گزینه کلیک کنید. 
 • دسته ها را مرور کنید و به دنبال درایورهایی باشید که می خواهید به روز کنید.
 • روی درایورهایی که می خواهید به روز کنید کلیک راست کنید . با کلیک راست یک دکمه به روز رسانی درایور ظاهر می شود.

پرسش های مرتبط مشکل عدم سیگنال مانیتور

آیا منبع تغذیه می تواند دلیلی بر مشکل باشد؟

اگر توان کافی برای پشتیبانی از GPU وجود نداشته باشد، GPU ممکن است اتصال به مانیتور شما را متوقف کند و در نتیجه مشکلی در سیگنال وجود داشته باشد. منبع تغذیه ناپایدار یا ضعیف نیز می تواند منجر به نمایش ناهماهنگ نمایش مانیتور شود، به خصوص اگر راه اندازی چند مانیتور دارید. 

چرا مانیتور دوم من سیگنالی دریافت نمی کند؟

دلایل متعددی وجود دارد که چرا مانیتور دوم شما ممکن است سیگنال دریافت نکند. دلایلی که در طول این مقاله به آن پرداختیم، همگی می توانند اعمال شوند، اما رایج ترین دلایل عبارتند از ورودی اشتباه، برق ناکافی، یا عدم شناسایی مانیتور دوم توسط ویندوز .  ما توصیه می کنیم با استفاده از نکات بالا، مانیتور دوم خود را عیب یابی کنید. اگر این کار نکرد، به مقاله ای که در پایین آمده مراجعه کنید.

چرا مانیتور من HDMI را تشخیص نمی دهد؟

اگر مانیتور شما اتصال HDMI را تشخیص نمی دهد، احتمالاً به دلیل تنظیم خروجی اشتباه است. پورت یا کابل HDMI نیز ممکن است آسیب دیده باشد.

سخن آخر

با علت و نحوه رفع مشکل No signal مانیتور آشنا شدید، امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید. 


مقالات مرتبط:

آموزش حل مشکل نشناختن مانیتور دوم در ویندوز 10

رفع مشکل باز نشدن برنامه در ویندوز 11 [This app can’t run on your PC]از
1
رای